بهترین سن برای تزریق بوتاکس چه سنی است؟

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

بهترین سن برای تزریق بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است و به شرایطی از جمله پوست، سبک زندگی و سن بستگی دارد. بوتاکس خطوط ریز، پنجه کلاغی، چین و چروک‌های پیشانی و خط اخم را از بین می‌برد. تزریق بوتاکس نه تنها اهداف زیبایی دارد بلکه می‌توان از بوتاکس برای مواردی مانند درمان میگرن، دندان قروچه و تعریق بیش از حد نیز استفاده کرد.

با توجه به این که یکی از سؤالات رایج مراجعه‌کنندگان این است که سن مناسب تزریق بوتاکس چه زمانی است؟ در ادامه زمینه‌های رایج نگرانی‌های بوتاکس را برای افراد 20، 30، 40، 50 و 60 ساله و زمان شروع بوتاکس توضیح می‌دهیم. ما همچنین به این می‌پردازیم که دقیقاً بوتاکس پیشگیرانه چیست و در چه سنی می‌توانید آن را دریافت کنید.

بهترین سن تزریق بوتاکس

از چه سنی باید بوتاکس بزنیم؟

با استفاده از درمان‌های پیشگیرانه بوتاکس می‌توان از ایجاد چین و چروک‌های عمیق در اولین خطوط ریز جلوگیری کرد. بیماران باید 18 سال یا بیشتر باشند تا بتوانند بوتاکس انجام دهند. با این حال، اکثر متخصصان موافق هستند که در اکثر موارد، بیمارانی که در سنین مناسب برای درمان پیشگیرانه بوتاکس هستند، کسانی هستند که در اواسط دهه 20 و اوایل دهه 30 زندگی خود مستعد چین و چروک هستند.

هنگامی که بوتاکس به صورت پیشگیرانه استفاده می‌شود از ایجاد خطوط و چین و چروک جلوگیری می‌کند، برخلاف این که به صورت اصلاحی برای اصلاح خطوط و چین و چروک‌های موجود و تثبیت شده استفاده می‌شود.

برای افراد جوان‌تر، این ماده تزریقی یک درمان پیشگیرانه عالی است. به جای استفاده از آن فقط برای اصلاح خطوط ریز در واقع می‌توانید با جستجوی درمان قبل از ظاهر شدن، از تشکیل آن خطوط جلوگیری کنید.

با استفاده از این درمان نوروتوکسین به عنوان راهی برای جلوگیری از پیری قابل مشاهده قبل از شروع آن، می‌توانید برای مدت طولانی‌تری جوان به نظر برسید. از آنجایی که این ماهیچه‌ها قبل از ظاهر شدن چین و چروک‌ها شل می‌شوند، در وهله اول شکل‌گیری آن‌ها زمان زیادی طول می‌کشد. برای بسیاری از افراد، سن ایده‌آل برای درمان پیشگیرانه حدود 30 سال است.

بوتاکس از چه سنی نی نی سایت

تجزیه و تحلیل تزریق بوتاکس در سنین مختلف

در دنیا هیچ روش جوانسازی و زیبایی، معروف‌تر از بوتاکس وجود ندارد اما بسیاری از مردم هنوز در مورد بهترین زمان برای درمان مطمئن نیستند. افراد در هر سنی می توانند با بوتاکس تحت درمان قرار گیرند و به طور منظم برای افراد بین 20 تا 60 سال استفاده می شود. مهم نیست که چقدر پیر یا جوان هستید، این درمان می تواند ظاهر چین و چروک ها را آرام کند و حتی از ایجاد آنها در وهله اول جلوگیری کند.

زمانی که بوتاکس برای اولین بار اختراع شد، بیشتر توسط افراد 40 تا 50 ساله استفاده می شد. این روزها متوجه شده‌ایم که می‌تواند برای طیف وسیع‌تری از افراد، از جمله افراد جوان‌تر، مفید باشد.

انجام بوتاکس در 20 سالگی

در 20 سالگی، پوست ما نسبتاً صاف، جوان و تقریباً بدون چین و چروک است. با ورود به اواخر دهه 20، خطوط پویا ظاهر می شوند. خطوط پویا از شرایطی مانند لبخند زدن، خندیدن یا اخم کردن ایجاد می شوند.

هدف از تزریق بوتاکس در 20 سالگی جلوگیری از ایجاد چین و چروک در اوایل دهه 30 است. بوتاکس در دهه 20 زندگی بهتر است به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از ایجاد خطوط و چین و چروک و تبدیل شدن به یک وسیله ثابت تر در زمانی که حالات صورت ما در حال استراحت است استفاده شود.

تزریق بوتاکس در 30 سالگی

ممکن است در سن 30 سالگی متوجه چندین چین و چروک شده باشید که در 20 سالگی وجود نداشتند اما هنوز خیلی عمیق نیستند. سن 30 سالگی هنوز برای اکثر بیماران سن بوتاکس پیشگیرانه است.

برای کسانی که در دهه 30 زندگی خود هستند، مناطق محبوبی که در دهه 30 ما نیاز به بوتاکس دارند، ظاهر اولیه خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم است که این خطوط ناشی از خندیدن یا چشم دوختن (به دلیل نور خورشید یا مشکلات بینایی) ایجاد می‌شود و ناحیه دیگر که جهت تزریق در نظر گرفته می‌شود خط اخم است که بین دو ابرو قرار دارد.

بوتاکس در 40 سالگی

تزریق بوتاکس در چهل سالگی در نواحی مانند: خطوط پیشانی، خط اخم، بوتاکس پلک بالایی چشم، خطوط بینی به دهان انجام می‌شود.

در این سن، چین و چروک‌های ما می‌توانند عمیق‌تر شوند. در 40 سالگی، ممکن است متوجه شوید که خطوط اطراف چشم‌هایتان عمیق‌تر می‌شوند، مانند خطوط پنجه کلاغی یا پیشانی یا افتادگی پلک بالایی. همچنین ممکن است متوجه خطوط ماریونت (خطوط بینی به دهان) شوید که نمای بالقوه گردن را برجسته می‌کند.

تزریق بوتاکس در 50 سالگی

فراتر از 40 سالگی، مستقیماً تا 50 سالگی، سن محبوبی برای تزریق بوتاکس است تا شما را شاداب نگه دارد. برای زنان و مردان 50 ساله، خطوط بین ابروها بیشتر مشخص می‌شود به خصوص خانم‌ها در این سن، به دلیل یائسگی بیشتر مستعد ایجاد خطوط و چین و چروک هستند که باعث خشکی پوست و مستعد ابتلا به چین و چروک می‌شود. نواحی بوتاکس که در دهه 50 زندگی برای تزریق بوتاکس مناسب هستند، عبارتند از:

  • خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
  • خطوط اخم
  • لیفت چشم (درشت کردن چشم)
  • خطوط پیشانی
  • لیفت ابروها

انجام بوتاکس در 60 سالگی

مشابه افراد 50 ساله، شما می‌خواهید در دهه 60 خود شاداب و جذاب به نظر برسید نه 40 سال جوان‌تر به نظر برسید. هدف از تزریق بوتاکس در این سن، نرم کردن خطوط و حفظ نتیجه طبیعی است. درخواست رایج این است که ظاهر خسته و بیش از حد پیر را از بین ببرید.

یک درمان محبوب که توسط افراد 60 ساله انجام می‌شود “لیفت نفرتیتی” است. بوتاکس در قسمت تحتانی صورت تزریق می‌شود تا ماهیچه‌ها را شل کند و یک لیفت غیرتهاجمی برای خط فک و دهان ایجاد کند. خط فک و دهان می‌توانند به راحتی سن ما را از بین ببرند.

از چه سنی بوتاکس بزنیم؟

بهترین سن برای بوتاکس

سن 30 سالگی ممکن است بهترین سن برای شروع استفاده از این درمان باشد زیرا روند طبیعی پیری در اکثر افراد شروع می‌شود و پیشرفت می‌کند. بسیاری از ما در اواسط دهه 20 زندگی خود از کاهش تولید کلاژن و الاستین رنج می‌بریم در چند سال اول این کاهش تولید محسوس نیست، اما همچنان ادامه دارد.

بدون کلاژن و الاستین، پوست ما فاقد ساختارهای حمایتی قوی لازم برای حفظ ظاهری جوان و سفت است و انعطاف‌پذیری کمتری پیدا می‌کند، به این معنی که راحت‌تر چروک می‌شود و خطوط ایجاد می‌شوند.

چه سنی برای تزریق بوتاکس مناسب است؟

اگر به دنبال یک قانون سخت و سریع در مورد زمان شروع بوتاکس هستید ما شما را ناامید خواهیم کرد زیرا جواب قطعی برای این سؤال وجود ندارد. اگرچه بسیاری از افراد در دهه 20 و 30 سالگی شروع به دریافت درمان‌های پیشگیرانه می‌کنند.

در عوض، باید روی پوست خود و مسائل آن تمرکز کنید. هنگامی که خطوط ریز را در صورت خود مشاهده کردید در آن زمان باید به فکر تزریق بوتاکس باشید. اگر می‌خواهید از تبدیل شدن اولین خطوط ریز به چین و چروک جلوگیری کنید، بوتاکس پیشگیرانه می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

بوتاکس برای بیماران 18 سال و بالاتر تائید شده است و اکثر متخصصان موافق‌اند که بیماران در اواسط تا اواخر دهه 20 و اوایل 30 سالگی در سن مناسبی برای درمان پیشگیرانه بوتاکس هستند.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12