انواع روش‌های جوانسازی دور چشم

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

جوان‌سازی دور چشم، تأثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد که امروزه با استفاده از روش‌های مختلفی از جمله جراحی و غیر جراحی انجام می‌شود. با توجه به این که فرآیند جوان‌سازی چشم‌ها با روش‌های مختلفی قابل انجام است، ممکن است برخی از افراد در انتخاب بهترین روش جوان‌سازی دور چشم دچار تردید باشند که کدام روش را انتخاب کنند.

چشم‌ها عضو حساسی هستند و تأثیر بسیاری در زیبایی چهره دارند که با افزایش سن یا عدم مراقبت از آن‌ها، چین و چروک در دور چشم ایجاد می‌شود و خیلی از افراد به دنبال روش‌های درمانی برای جوان‌سازی چشم هستند به همین دلیل در ادامه به طور کامل، انواع روش‌های جوان‌سازی دور چشم معرفی شده‌اند که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه فقط کافی است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بهترین روش جوانسازی دور چشم

جوان‌سازی چشم چیست؟

اغلب گفته می‌شود که چشم‌ها دریچه‌ای به روح هستند، گویاترین قسمت صورت که ابتدا توجه را به خود جلب می‌کند. چشم‌ها همچنین می‌توانند یکی از اولین نقاط صورت باشند که نشانه‌های روند طبیعی پیری در آن آشکارتر است. خطوط ریز و چین و چروک می‌تواند در اطراف چشم ایجاد شود، شلی پوست می‌تواند افزایش یابد و منجر به افتادگی پلک شود، حلقه‌های تیره و پف زیر چشم می‌تواند ایجاد شود و کاهش تولید کلاژن می‌تواند منجر به کاهش حجم و گود شدن زیر چشم شود.

همه این شرایط می‌تواند منجر به ظاهری خسته و پیر شود که می‌تواند برای بسیاری از افراد ناراحت‌کننده باشد. در گذشته، این یک باور رایج بود که تنها راه حل این مشکلات، انجام یک روش جراحی مانند جراحی پلک است تا چین و چروک‌ها را صاف کرده و پوست را سفت کند. با این حال، بسیاری از گزینه‌های غیر جراحی بی‌خطر و موثر در کلینیک زیبایی سینایار برای مراجعه‌کنندگان عزیز قابل انجام است که در این کلینیک، جوان‌سازی کامل چشم با ترکیبی از روش های مختلف زیبایی غیرجراحی امکان‌پذیر است.

انواع روش‌های غیر جراحی برای جوانسازی دور چشم

بیماران ممکن است بر این باور باشند که جوان‌سازی چشم شامل رفتن زیر تیغ جراحی است اما در واقعیت، گزینه‌های درمانی غیرجراحی زیادی برای درمان ناحیه زیر چشم وجود دارد. جراحی لیفت ابرو یا جراحی پلک که به عنوان بلفاروپلاستی شناخته می‌شود، می‌تواند برای رفع شلی پوست پلک بالا یا پایین، پف‌کردگی یا افتادگی چشم مفید باشد، با این حال، عوارض جانبی بالقوه زیادی وجود دارد که می‌تواند در نتیجه جراحی رخ دهد.

علاوه بر این، در حالی که گزینه‌های جراحی دائمی هستند، هزینه آن اغلب بسیار بیشتر از روش‌های غیر جراحی است. خوشبختانه، همه این شرایط را می‌توان بدون جراحی نیز برطرف کرد، با درمان سفت کردن پوست مانند RF یا لیفت ابرو غیر جراحی که می‌تواند با ترکیبی از درمان ها مانند لیزر درمانی و پرکننده پوست تکمیل شود. سایر گزینه‌های درمانی غیرجراحی برای رفع نگرانی‌های اطراف چشم شامل بوتاکس، لایه‌برداری شیمیایی، میکرونیدلینگ، مزوتراپی، کرم‌های دور چشم و لایه‌برداری با لیزر است.

انواع روش های جوانسازی دور چشم

جوان‌سازی دور چشم با بوتاکس

هنگامی که صحبت از درمان چین و چروک‌های پویا، مانند پنجه کلاغی در گوشه چشم می‌شود، بوتاکس یک راه حل ایده آل است. چین و چروک‌های پویا در نتیجه انقباضات مکرر ماهیچه‌های صورت که در نتیجه کارهایی مانند لبخند زدن، خندیدن یا اخم کردن ایجاد می‌شود.

هنگامی که ما جوان هستیم، چین و چروک‌هایی که هنگام ایجاد حالت ظاهری ایجاد می‌شوند، هنگامی که صورت در حال استراحت است، محو می‌شود اما با افزایش سن، تولید کلاژن و الاستین در بدن کاهش می‌یابد و چین و چروک‌های پویا ایجاد می‌شوند که حتی زمانی که صورت در حالت استراحت است قابل مشاهده است.

جوان‌سازی پوست دور چشم با ترماژ (دستگاه RF)

دستگاه آر اف یا درمان ترماژ از انرژی فرکانس رادیویی برای سفت کردن پوست افتادگی پلک بالا و پلک پایین استفاده می‌کند. از آنجایی که تولید پروتئین‌های ساختاری کلاژن و الاستین در طول زمان کاهش می‌یابد، پوست اطراف چشم می‌تواند شل و افتاده شود.

این موضوع می‌تواند منجر به وضعیتی به نام “هودینگ” شود که زمانی است که پوست اضافی در پلک بالایی باعث ایجاد نوعی هود روی چشم می‌شود. سرپوش می‌تواند به ظاهری خسته کمک کند و شلی پوست اطراف چشم می‌تواند یکی از نشانه‌های بارز پیری باشد.

خوشبختانه، Thermage می‌تواند این علائم پیری را با رفع شلی پوست در پلک بالا و پایین برای لیفت ابرو بدون جراحی معکوس کند. هنگامی که دستگاه مورد نظر روی ناحیه درمان قرار می‌گیرد، دستگاه برای گرم کردن لایه‌های زیرین پوست در حالی که لایه‌های بیرونی را خنک و راحت نگه می‌دارد، کار می‌کند.

جوان‌سازی دور چشم‌ها با لیزر

برای بیمارانی که با خطوط ریز و چین و چروک، تغییر رنگ زیر چشم یا بافت ناهموار پوست زیر چشم، سر و کار دارند، لایه‌برداری با لیزر ممکن است بهترین گزینه درمانی باشد. لیزرهای فرکشنال برای بهبود رنگ، بافت و رنگ پوست برای ظاهری احیا شده کار می‌کنند.

از لیزر فرکشنال برای رفع نگرانی‌های اطراف ناحیه ظریف چشم استفاده می‌کند زیرا دستگاه دارای یک اپلیکاتور با نوک ویژه‌ای برای استفاده در نواحی حساس است. لیزر فرکشنال از طریق انرژی فرکانس رادیویی دو قطبی برای گرم کردن لایه‌های داخلی درم کار می‌کند در نتیجه، گرم شدن هدفمند پوست باعث آسیب کنترل‌شده می‌شود که پاسخ درمانی طبیعی بدن را تحریک می‌کند و تولید کلاژن و الاستین را در این ناحیه افزایش می‌دهد.

جوان‌سازی دور چشم با تزریق فیلرها

پرکننده‌های پوستی که به آن فیلر یا تزریق ژل هم گفته می‌شود یک درمان موثر برای بازگرداندن حجم از دست رفته زیر چشم و افزایش تولید کلاژن برای ظاهری جوان تر هستند. با افزایش سن، تولید کلاژن و الاستین، پروتئین‌هایی که ساختار پوست را می‌دهند، شروع به کاهش می‌کند که می‌تواند منجر به کاهش حجم و ظاهر توخالی در صورت و زیر چشم شود. هنگامی که گودی زیر چشم ظاهر می‌شود، سایه هایی ایجاد می‌شود که منجر به ظاهر شدن حلقه‌های تیره زیر چشم می‌شود. فیلرهای پوستی برای بازگرداندن حجم از دست رفته ناحیه اشک عمل می‌کنند که سیاهی زیر چشم را از بین می‌برد. پرکننده‌های پوستی همچنین برای صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های محل تزریق عمل می‌کنند.

جوانسازی دور چشم با تزریق فیلر

تزریق چربی زیر چشم جهت جوان‌سازی

تزریق چربی زیر چشم یکی از روش‌های درمانی موثر برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم است که نتایج طبیعی و ماندگار دارد. در صورتی که زیر چشم‌های شما کبود یا فرورفته است و به دنبال روش درمانی موثر برای این موضوع هستید، تزریق چربی گزینه مناسبی برای شما است.

تزریق چربی روشی است که در آن سلول های چربی از قسمت دیگری از بدن (معمولاً شکم یا پهلوها) جمع‌آوری ‌شده و به ناحیه تحت درمان تزریق می‌شود. این کار به حجیم شدن و جوان‌سازی قسمت‌هایی از صورت که به دلیل افزایش سن حجم خود را از دست داده اند، کمک می‌کند.

از آنجایی که دور چشم‌ها از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است انتخاب روش مناسب برای رفع گودی زیر چشم و درمان حلقه‌های سیاه زیر چشم، کاری حساس و نیازمند تحقیقات زیادی می‌باشد. از جمله روش‌های رفع گودی زیر چشم می‌توان به تزریق چربی اشاره کرد که این عمل باعث رفع گودی زیر چشم، کاهش چین و چروک‌های چشم، درمان تیرگی دور چشم و فرورفتگی‌های صورت می‌شود.

مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی زیر چشم یکی از روش‌های محبوب و نوین در جوان‌سازی دور چشم و کاهش چین و چروک این ناحیه است. مزوتراپی زیر چشم حاوی یک کوکتل حاوی هیالورونیک اسید و 53 ماده فعال شامل ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه، آنتی‌اکسیدان‌ها و غیره است. این درمان برای زیر چشم حدود 30 دقیقه طول می‌کشد و شامل تزریق مقادیر کمی از کوکتل مناسب به ناحیه مورد نظر است.

مزوتراپی یک روش کم تهاجمی است که از تزریق ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه، مواد معدنی، اسید هیالورونیک، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی به مزودرم (لایه میانی پوست) برای جوان‌سازی و همچنین سفت‌کردن پوست زیر چشم استفاده می‌شود.

میکرونیدلینگ دور چشم

میکرونیدلینگ دور چشم

میکرونیدلینگ فرآیند جوان‌سازی پوست است که در آن آسیب‌های ریز روی سطح پوست ایجاد می‌شود تا تغییر رنگ زیر چشم را کاهش دهد، بافت پوست را بهبود بخشد و خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دهد. درمان با استفاده از اپلیکاتور با سوزن های ریز و درجه جراحی که پوست را سوراخ می‌کند انجام می‌شود.

هنگام درمان با میکرونیدلینگ با توجه به این که پوشت اطراف چشم ظریف و حساس است از سوزن هایی استفاده می‌شود که عمیقاً سوراخ نیستند وقتی سوزن‌ها پوست را سوراخ می‌کنند، روند بهبود طبیعی بدن را آغاز می‌کنند که تولید کلاژن را در این ناحیه افزایش می‌دهد تا پوست را احیا کند.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12