ماندگاری تزریق چربی و 7 عامل موثر در ماندگاری تزریق چربی

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

ماندگاری تزریق چربی : یکی از بزرگترین سوالاتی که بیماران در مورد روش‌های زیبایی دارند این است که نتایج تا چه مدت دوام خواهند داشت. منطقی است؛ شما پول، زمان و انرژی خود را روی یک عمل زیبایی سرمایه گذاری می‌کنید و می‌خواهید قبل از تصمیم‌گیری کاملا از روند عمل جراحی آگاه باشید.

در حالی که برخی از روش‌های زیبایی نتایج دائمی هستند، برخی دیگر برای حفظ نتیجه نیاز به مراجعه مجدد پزشک دارد. بعد از 5 سال از انتقال چربی چه انتظاری می‌توان داشت و ماندگاری تزریق چربی چقدر خواهد بود پس با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست؟

انتقال چربی یا پیوند چربی روشی است که در آن جراح پلاستیک شما از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از یک قسمت از بدن استفاده می‌کند. سپس چربی پردازش شده و به قسمت دیگری از بدن تزریق می‌شود.

در طی این فرآیند، چربی از سایر مایعات و خون جدا می‌شود. سپس جراح شما چربی را تزریق می‌کند تا به قسمت خاصی از بدن حجم دهد. زیبایی جراحی انتقال چربی این است که می‌توانید از آن در چندین ناحیه از بدن استفاده کنید:

  • انتقال چربی برای بزرگ کردن سینه
  • لیفت باسن برزیلی
  • انتقال چربی صورت
  • بازوها، پاها و سینه

برای آگاهی بیشتر در مورد تزریق چربی در اصفهان می‌توانید با مشاوران ما در کلینیک زیبایی تخصصی سینایار با شماره همراه ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۹۴ تماس حاصل فرمایید و از بهترین و بروزترین خدمات زیبایی در اصفهان بهره‌مند شوید.

عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی

اگرچه زمان دقیق ماندگاری نتایج تزریق چربی از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما نتایج آن ماندگار و دائمی است. بقای سلول‌های چربی و طول عمر آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. نحوه برداشتن، پردازش و تزریق چربی توسط جراح بر نتیجه نهایی تأثیر می‌گذارد.

عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی
امکان زنده ماندن همه سلول‌های چربی وجود ندارد، بنابراین منطقی است که نتایج آن برای جوانسازی نواحی موردنظر برای همیشه ماندگار نباشد. علیرغم این مضرات که برخی از سلول‌های چربی ممکن است زنده نمانند، انتقال چربی یک روش طبیعی برای افزایش حجم و حجم دادن به صورت، سینه‌ها و سایر نواحی بدن است.
نتایج حاصل از جراحی انتقال چربی دائمی است. اما باید توجه داشته باشید که برای حفظ این نتایج، باید به یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم پایبند باشید. به دلیل اینکه انتقال چربی باعث کاهش وزن نمی‌شود. بهترین راه برای حفظ ماندگاری تزریق چربی سینه پس از 5 سال از طریق انتخاب سبک زندگی سالم و پیروی از دستورالعمل‌های بعد از عمل جراحی امکانپذیر است.

اقدامات لازم برای ماندگاری تزریق چربی

چربی بسیار ظریف است و در حالی که جراح پلاستیک شما از بهترین تکنیک‌ها برای برداشت و تزریق مجدد آن استفاده می‌کند، حدود 30 درصد از چربی منتقل شده در 6 تا 12 ماه اول پس از عمل دوباره جذب می‌شود. در حالی که اجتناب از آن غیرممکن است، می‌توانید اقداماتی را برای اطمینان از ماندگاری تزریق چربی انجام دهید.

1. لباس مناسب بپوشید.

شما احتمالاً بیمارستان را با پوشیدن گن مناسب بعد از جراحی ترک خواهید کرد و برای مدت معینی در زمان بهبودی به توصیه پزشک باید از کن استفاده کنید. لباس فشاری یا گن بعد از جراحی با به حداقل رساندن تورم و کبودی و به حداکثر رساندن نتایج عمل به بهبودی کمک می‌کند.

علاوه بر گن، باید حداقل در ناحیه تحت درمان لباس گشاد بپوشید. فشار دادن یا فشار بیش از حد به نواحی می‌تواند به سلول‌های چربی تازه پیوند شده آسیب برساند. لباس‌های تنگ همچنین باعث می‌شود که بدن بسیاری از سلول‌های چربی پیوندی را دوباره جذب کند. بنابراین، در هفته‌های اول پس از عمل، لباس‌های گشاد بپوشید.

نواحی تزریق چربی

2. وضعیت خواب خود را تنظیم کنید.

درهر عمل زیبایی باید موقعیت خواب خود را به گونه‌ای تغییر دهید تا فشار کمتری به محل زخم وارد شود. برای جراحی انتقال چربی، باید وضعیت خواب خود را تنظیم کنید تا از وارد کردن فشار بیش از حد به ناحیه تحت درمان جلوگیری کنید. اعمال فشار بر روی ناحیه مرد نظر باعث از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود و ممکن است نتایج مورد انتظار شما حاصل نشود.

به عنوان مثال، اگر لیفت باسن برزیلی انجام داده‌اید، حداقل دو هفته رو به شکم بخوابید و اگر می‌خواهید انتقال چربی سینه یا صورت شما بعد از 5 سال چشمگیر به نظر برسد، چند هفته اول پس از عمل به پشت بخوابید.

3. سیگار را ترک کنید

چربی تازه تزریق شده باید ته نشین شود که نیاز به خون کافی دارد. سیگار حاوی مواد شیمیایی است که بر جریان خون و بهبود و ترمیم بافت تأثیر می‌گذارد. استعمال دخانیات با جلوگیری از تامین مواد مغذی و خون رسانی مورد نیاز چربی تزریق شده، بازسازی بافت چربی را کند می‌کند.

اگر سیگار می‌کشید، در حین بهبودی پس از عمل از کشیدن سیگار خودداری کنید تا به چربی تزریق شده بالاترین شانس زنده ماندن را بدهید.

4. یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.

یک رژیم غذایی سالم، در این مورد، به معنای مقدار زیادی چربی سالم است. بادام، گردو، سالمون، روغن فوق بکر و آووکادو برای بهینه‌سازی نتایج ضروری هستند. مصرف غذاهای غنی از مواد مغذی به ماندگاری تزریق چربی کمک می‌کند.

رژیم غذایی سالم برای ماندگاری نتایج تزریق چربی

5. از فعالیت‌های شدید خودداری کنید.

پس از عمل، نمی‌توانید فعالیت‌های شدید بدنی انجام دهید. جراح به شما می‌گوید که حداقل به مدت 8 هفته پس از بهبودی، از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید. در حالی که باید در دوره نقاهت از هر نوع بلند کردن وزنه یا وسایل سنگین نیز خودداری کنید. چنین فعالیت‌هایی می‌توانند در نهایت فشار زیادی بر ناحیه تحت درمان وارد کنند و در نتیجه بر نتایج شما تأثیر بگذارند. فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی اشکالی ندارد زیرا به افزایش گردش خون در ناحیه تحت درمان کمک می‌کند. پس از انجام این روش، پزشک به شما اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های سنگین را از سر بگیرید.

6. مقدار زیادی مایعات بنوشید.

هیدراته نگه داشتن خود در هنگام ریکاوری پس از فرآیند انتقال چربی بسیار مهم است. چرا؟ نوشیدن مایعات زیاد روند بهبودی و شانس زنده ماندن چربی را افزایش می‌دهد.

در مورد مایعات، از خوردن نوشابه دوری کنید و از مصرف بیش از حد نمک، شکر و کافئین خودداری کنید. بهترین راه برای آبرسانی، نوشیدن آب است.

7. وزن ایده آل خود را حفظ کنید.

همانطور که گفته شد اگر تزریق چربی صورت به درستی انجام شود، ماندگاری تزریق چربی صورت تضمین می‌شود. متأسفانه، تغییرات شدید وزن بر نتایج این روش تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، کاهش وزن بیش از حد منجر به کاهش بیش از حد تزریق چربی صورت می‌شود.

از سوی دیگر، افزایش وزن روی انتقال چربی صورت شما تأثیر زیادی نخواهد داشت، اما ممکن است برای لیفت باسن برزیلی نتایج رضایت بخشی داشته باشد. پس از تزریق چربی داشتن سبک زندگی سالم با تغذیه صحیح و ورزش منظم برای حفظ نتایج بسیار اهمیت دارد.

ماندگاری تزریق چربی در قسمت‌های مختلف بدن

ماندگاری تزریق چربی به صورت لاغر

با بالا رفتن سن، حجم چربی صورت کاهش می‌یابد و دچار افتادگی می‌شود. تزریق چربی در نواحی مختلف مانند پلک‌ها، گونه‌ها و لب‌ها برای بازگرداندن حجم و زیبایی صورت بهترین گزینه است.چربی‌های تزریق شده بعد از ته نشین شدن به طور دائم در جای خود باقی می‌مانند. با این حال، این روش نمی‌تواند از روند پیری و کاهش حجم صورت جلوگیری کند. در عوض، می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج برای چندین دهه یا حتی بیشتر باقی بماند تا زمانی که به تدریج کاهش یابد.

ماندگاری تزریق چربی در نقاط مختلف بدن

ماندگاری تزریق چربی باسن

به همین ترتیب، انتقال چربی به باسن یا لیفت باسن برزیلی (BBL) نیز نتایج دائمی خواهد داشت. با این حال، با گذشت زمان، پوست آن دچار افتادگی می‌شود و شکل و خطوط برزیلی ناشی از جراحی پلاستیک کاهش می‌یابد. علاوه بر این، تمرین مداوم پس از لیفت باسن برزیلی و داشتن یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم به حفظ نتایج تا زمانی که ممکن است کمک می‌کند.

ماندگاری انتقال چربی سینه

به طور مشابه، حجم حاصل از بزرگ کردن سینه با انتقال چربی دائمی است. با این حال، با افزایش سن، سینه‌های شما آویزان می‌شوند، بنابراین شکل و خطوط ناشی از جراحی پلاستیک کاهش می‌یابد. در چنین مواردی، می‌توانید نتایج خود را با انتقال چربی دیگر، لیفت سینه یا سایر روش‌های زیبایی بازیابی کنید.

ماندگاری تزریق چربی چانه چقدر است ؟

نسبت به روش‌های دیگر تزریق چربی برای چانه ماندگاری زیادی دارد اما دائمی نیست. تزریق چربی چانه می‌تواند از 9 ماه تا 2 سال ماندگاری داشته باشد اما می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

عواملی که بر نتایج تزریق چربی تاثیر می گذارد ؟

1- مهارت جراح شما

انتقال چربی برای ایجاد نتیجه‌ای طبیعی به مهارت‌های تخصصی جراح نیاز دارد. علاوه بر افزایش حجم، در روش انتقال چربی، جراح باید چربی را با دقت تزریق کند تا شکل، انحناها و خطوط مورد نظر شما را ایجاد کند. به عنوان مثال، تزریق چربی باسن برای شکل ساعت شنی، اصلاح سینه‌های ناهموار، یا ایجاد شکل باسن برزیلی مورد نظر بیمار، نیازمند آموزش گسترده و تخصص جراحی است که فقط جراحان متخصص در انتقال چربی از آن برخوردار خواهند بود.

حجم‌دهی صورت با تزریق چربی

یکی از روش‌های فرم‌دهی و حجم‌دهی به صورت انتقال چربی به صورت است که تاثیر به سزایی در زیبایی، جوانسازی و زاویه‌سازی دارد جهت اطلاع از نحوه انجام این عمل زیبایی و مدت زمان انجام آن فقط کافی است بر روی باکس زیر کلیک نمایید. 

کانتورینگ صورت با تزریق چربی

2- تکنیک انتقال چربی

جراح شما ممکن است از فناوری‌های مختلف لیپوساکشن برای برداشت، پردازش و تزریق چربی استفاده کند که همه اینها می‌تواند بر ایمنی و نتایج جراحی پلاستیک شما تأثیر بگذارد.

3- توانایی بدن شما برای سازگاری

بدن هر فردی منحصر به فرد است، بنابراین تقویت و شکل به دست آمده از روش انتقال چربی برای هیچ دو نفر یکسان نخواهد بود. از مقدار چربی که باسن می‌تواند نگه دارد تا مقدار چربی جذب شده توسط بدن در طی بازیابی انتقال چربی، نتایج حاصل از انتقال چربی برای هر بیمار متفاوت به نظر می‌رسد. نکته مهم این است که داشتن یک سبک زندگی سالم شانس نتیجه خوب را افزایش می‌دهد.

 

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12