ماندگاری تزریق چربی و 7 عامل موثر در ماندگاری تزریق چربی

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

ماندگاری تزریق چربی : یکی از بزرگترین سوالاتی که بیماران در مورد روش‌های زیبایی دارند این است که نتایج تا چه مدت دوام خواهند داشت. منطقی است؛ شما پول، زمان و انرژی خود را روی یک عمل زیبایی سرمایه گذاری می‌کنید و می‌خواهید قبل از تصمیم‌گیری کاملا از روند عمل جراحی آگاه باشید.

در حالی که برخی از روش‌های زیبایی نتایج دائمی هستند، برخی دیگر برای حفظ نتیجه نیاز به مراجعه مجدد پزشک دارد. بعد از 5 سال از انتقال چربی چه انتظاری می‌توان داشت و ماندگاری تزریق چربی چقدر خواهد بود پس با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست؟

انتقال چربی یا پیوند چربی روشی است که در آن جراح پلاستیک شما از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از یک قسمت از بدن استفاده می‌کند. سپس چربی پردازش شده و به قسمت دیگری از بدن تزریق می‌شود.

در طی این فرآیند، چربی از سایر مایعات و خون جدا می‌شود. سپس جراح شما چربی را تزریق می‌کند تا به قسمت خاصی از بدن حجم دهد. زیبایی جراحی انتقال چربی این است که می‌توانید از آن در چندین ناحیه از بدن استفاده کنید:

  • انتقال چربی برای بزرگ کردن سینه
  • لیفت باسن برزیلی
  • انتقال چربی صورت
  • بازوها، پاها و سینه

عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی

اگرچه زمان دقیق ماندگاری نتایج تزریق چربی از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما نتایج آن ماندگار و دائمی است. بقای سلول‌های چربی و طول عمر آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. نحوه برداشتن، پردازش و تزریق چربی توسط جراح بر نتیجه نهایی تأثیر می‌گذارد.

عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی
امکان زنده ماندن همه سلول‌های چربی وجود ندارد، بنابراین منطقی است که نتایج آن برای جوانسازی نواحی موردنظر برای همیشه ماندگار نباشد. علیرغم این مضرات که برخی از سلول‌های چربی ممکن است زنده نمانند، انتقال چربی یک روش طبیعی برای افزایش حجم و حجم دادن به صورت، سینه‌ها و سایر نواحی بدن است.
نتایج حاصل از جراحی انتقال چربی دائمی است. اما باید توجه داشته باشید که برای حفظ این نتایج، باید به یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم پایبند باشید. به دلیل اینکه انتقال چربی باعث کاهش وزن نمی‌شود. بهترین راه برای حفظ ماندگاری تزریق چربی سینه پس از 5 سال از طریق انتخاب سبک زندگی سالم و پیروی از دستورالعمل‌های بعد از عمل جراحی امکانپذیر است.

اقدامات لازم برای ماندگاری تزریق چربی

چربی بسیار ظریف است و در حالی که جراح پلاستیک شما از بهترین تکنیک‌ها برای برداشت و تزریق مجدد آن استفاده می‌کند، حدود 30 درصد از چربی منتقل شده در 6 تا 12 ماه اول پس از عمل دوباره جذب می‌شود. در حالی که اجتناب از آن غیرممکن است، می‌توانید اقداماتی را برای اطمینان از ماندگاری تزریق چربی انجام دهید.

1. لباس مناسب بپوشید.

شما احتمالاً بیمارستان را با پوشیدن گن مناسب بعد از جراحی ترک خواهید کرد و برای مدت معینی در زمان بهبودی به توصیه پزشک باید از کن استفاده کنید. لباس فشاری یا گن بعد از جراحی با به حداقل رساندن تورم و کبودی و به حداکثر رساندن نتایج عمل به بهبودی کمک می‌کند.

علاوه بر گن، باید حداقل در ناحیه تحت درمان لباس گشاد بپوشید. فشار دادن یا فشار بیش از حد به نواحی می‌تواند به سلول‌های چربی تازه پیوند شده آسیب برساند. لباس‌های تنگ همچنین باعث می‌شود که بدن بسیاری از سلول‌های چربی پیوندی را دوباره جذب کند. بنابراین، در هفته‌های اول پس از عمل، لباس‌های گشاد بپوشید.

نواحی تزریق چربی

2. وضعیت خواب خود را تنظیم کنید.

درهر عمل زیبایی باید موقعیت خواب خود را به گونه‌ای تغییر دهید تا فشار کمتری به محل زخم وارد شود. برای جراحی انتقال چربی، باید وضعیت خواب خود را تنظیم کنید تا از وارد کردن فشار بیش از حد به ناحیه تحت درمان جلوگیری کنید. اعمال فشار بر روی ناحیه مرد نظر باعث از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شود و ممکن است نتایج مورد انتظار شما حاصل نشود.

به عنوان مثال، اگر لیفت باسن برزیلی انجام داده‌اید، حداقل دو هفته رو به شکم بخوابید و اگر می‌خواهید انتقال چربی سینه یا صورت شما بعد از 5 سال چشمگیر به نظر برسد، چند هفته اول پس از عمل به پشت بخوابید.

3. سیگار را ترک کنید

چربی تازه تزریق شده باید ته نشین شود که نیاز به خون کافی دارد. سیگار حاوی مواد شیمیایی است که بر جریان خون و بهبود و ترمیم بافت تأثیر می‌گذارد. استعمال دخانیات با جلوگیری از تامین مواد مغذی و خون رسانی مورد نیاز چربی تزریق شده، بازسازی بافت چربی را کند می‌کند.

اگر سیگار می‌کشید، در حین بهبودی پس از عمل از کشیدن سیگار خودداری کنید تا به چربی تزریق شده بالاترین شانس زنده ماندن را بدهید.

4. یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید.

یک رژیم غذایی سالم، در این مورد، به معنای مقدار زیادی چربی سالم است. بادام، گردو، سالمون، روغن فوق بکر و آووکادو برای بهینه‌سازی نتایج ضروری هستند. مصرف غذاهای غنی از مواد مغذی به ماندگاری تزریق چربی کمک می‌کند.

رژیم غذایی سالم برای ماندگاری نتایج تزریق چربی

5. از فعالیت‌های شدید خودداری کنید.

پس از عمل، نمی‌توانید فعالیت‌های شدید بدنی انجام دهید. جراح به شما می‌گوید که حداقل به مدت 8 هفته پس از بهبودی، از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کنید. در حالی که باید در دوره نقاهت از هر نوع بلند کردن وزنه یا وسایل سنگین نیز خودداری کنید. چنین فعالیت‌هایی می‌توانند در نهایت فشار زیادی بر ناحیه تحت درمان وارد کنند و در نتیجه بر نتایج شما تأثیر بگذارند. فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی اشکالی ندارد زیرا به افزایش گردش خون در ناحیه تحت درمان کمک می‌کند. پس از انجام این روش، پزشک به شما اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های سنگین را از سر بگیرید.

6. مقدار زیادی مایعات بنوشید.

هیدراته نگه داشتن خود در هنگام ریکاوری پس از فرآیند انتقال چربی بسیار مهم است. چرا؟ نوشیدن مایعات زیاد روند بهبودی و شانس زنده ماندن چربی را افزایش می‌دهد.

در مورد مایعات، از خوردن نوشابه دوری کنید و از مصرف بیش از حد نمک، شکر و کافئین خودداری کنید. بهترین راه برای آبرسانی، نوشیدن آب است.

7. وزن ایده آل خود را حفظ کنید.

همانطور که گفته شد اگر تزریق چربی صورت به درستی انجام شود، ماندگاری تزریق چربی صورت تضمین می‌شود. متأسفانه، تغییرات شدید وزن بر نتایج این روش تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، کاهش وزن بیش از حد منجر به کاهش بیش از حد تزریق چربی صورت می‌شود.

از سوی دیگر، افزایش وزن روی انتقال چربی صورت شما تأثیر زیادی نخواهد داشت، اما ممکن است برای لیفت باسن برزیلی نتایج رضایت بخشی داشته باشد. پس از تزریق چربی داشتن سبک زندگی سالم با تغذیه صحیح و ورزش منظم برای حفظ نتایج بسیار اهمیت دارد.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12