تزریق چربی به سینه + { صفر تا صد بزرگ کردن سینه با تزریق چربی }

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

در طی عمل تزریق چربی به سینه ، جراحان زیبایی از لیپوساکشن برای حذف سلول‌های چربی از بدن استفاده می‌کنند. سپس سلول‌های چربی تصفیه شده را به سینه‌های شما تزریق می‌کنند و اندازه کاپ سینه را افزایش می‌دهند. بزرگ کردن سینه با تزریق چربی در اصفهان خطرات کمتری نسبت به پروتز سینه دارد. همچنین می‌توان برای بالا بردن سینه‌هایی که افتادگی دارند، از لیفت سینه استفاده کرد.

تزریق چربی به سینه

روش بزرگ کردن سینه با انتقال چربی یک گزینه مناسب برای افرادی است که به دنبال افزایش سایز سینه خود هستند.
در روش تزریق چربی به سینه به جای استفاده از پروتزبرای بزرگ کردن سینه، با برداشتن چربی از ناحیه دیگری از بدن و تزریق آن به سینه‌ها انجام می‌شود.
این روش کم تهاجمی است و به طور کلی ثابت شده است که بسیار ایمن است. با این حال، اگر در حال بررسی این روش هستید، برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بزرگ کردن سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه یک عمل جراحی زیبایی برای افزایش سایز سینه و افزایش فرم سینه‌ها است. هدف از این نوع جراحی پلاستیک تغییر ظاهر شماست.

مراحل تزریق چربی به سینه

 

انواع روش‌های بزرگ کردن سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه ممکن است با استفاده از موارد زیر انجام شود:

 • پروتز سینه
 • انتقال چربی

تفاوت بین بزرگ کردن سینه و بازسازی سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه برای افراد سالمی است که می‌خواهند ظاهر خود را بهبود بخشند. از نظر پزشکی ضروری نیست و برای بزرگ کردن سینه می‌توانید از پروتز سینه یا انتقال چربی استفاده کنید.

بازسازی سینه پس از جراحی سرطان سینه انجام می‌شود. پس از ماستکتومی (برداشتن سینه) یک یا هر دو سینه را بازسازی می‌کنند. برای بازسازی سینه باید پروتز سینه استفاده شود.

آیا باید برای بزرگ کردن سینه انتقال چربی انجام شود؟

انتخاب روش بزرگ کردن سینه یک تصمیم شخصی است. اگر می‌خواهید سینه‌های کمی بزرگتر داشته باشید اما نمی‌خواهید پروتز داشته باشید، می‌توانید این روش را انتخاب کنید.

ماندگاری تزریق چربی سینه

چه کسانی نباید تزریق چربی به سینه را انجام دهند؟

افرادی که چربی بدن کمی دارند ممکن است کاندیدای خوبی برای انتقال چربی نباشند. جراح شما باید بتواند سلول‌های چربی بیشتری را نسبت به آنچه که استفاده می‌کند برداشت کند. به دلیل اینکه برخی از سلول‌ها در طول فرآیند از بین می‌روند. افرادی که چربی بدن آنها کم است ممکن است به جای آن نیاز به پروتز سینه داشته باشند.

افرادی که چاق هستند، نوسانات شدید وزن را تجربه می‌کنند یا سیگار می‌کشند، ممکن است کاندیدای خوبی نباشند. در حالت ایده آل، شما باید از سلامتی خوبی برخوردار باشید، فردی غیر سیگاری باشید و وزن ایده آلی داشته باشید.

مراحل بزرگ کردن سینه با انتقال چربی

بزرگ کردن سینه با انتقال چربی یک عمل سرپایی است.فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد و همان روز می‌تواند مرخص شود و به خانه برود.

مراحل تزریق چربی به سینه شامل :

 • از لیپوساکشن برای برداشت رسوبات چربی از چندین ناحیه بدن شما استفاده می‌شود.
 • سلول‌های چربی به دستگاه سانتریفیوژ هدایت می‌شود تا هرگونه ناخالصی آن از بین برود.
 • از سرنگ‌های مخصوص برای تزریق سلول‌های چربی خالص به لایه‌های بافتی داخل سینه‌ها استفاده می‌شود.

تزریق چربی به سینه چقدر ماندگار است؟

نتایج حاصل از بزرگ کردن سینه با انتقال چربی مادام العمر است. مشاهده نتایج نهایی آن ممکن است تا شش ماه طول بکشد. در طول این مدت، سلول‌های چربی در مکان‌های جدید خود مستقر می‌شوند. از آنجایی که برخی از سلول‌ها پس از تزریق از بین می‌روند، جراح در حین عمل سلول‌های چربی بیشتری را در سینه تزریق می‌کنند.

اکثر افرادی که تحت عمل بزرگ کردن سینه با انتقال چربی قرار می‌گیرند از نتایج راضی هستند. اگر ناراضی هستید، جراح شما ممکن است روش دیگری برای انتقال چربی توصیه کند.

ماندگاری تزریق چربی به سینه

عوارض بزرگ کردن سینه با انتقال چربی چیست؟

خطرات بزرگ کردن سینه با انتقال چربی عبارتند از:

 • خونریزی و کبودی
 • مرگ سلول‌های چربی (نکروز) یا حرکت سلول‌های چربی از سینه‌ها به قسمت‌های مختلف بدن
 • عفونت
 • کیست‌های غیر سرطانی (خوش خیم) پستان یا کلسیفیکاسیون پستان

فواید تزریق چربی به سینه

بزرگ کردن سینه با انتقال چربی یک روش طبیعی برای افزایش شکل و اندازه سینه است. جراحان از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از شکم، باسن، پشت، پاها یا بازوها استفاده می‌کنند. این نواحی از بدن شما کوچکتر می‌شوند.

پزشک شما سلول‌های چربی را به سینه‌های شما تزریق می‌کند تا آنها را بزرگتر کند. از آنجایی که سینه‌ها دارای بافت چربی زیادی هستند، افزودن چربی بیشتر به آنها ظاهر طبیعی می‌بخشد.
بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز سینه شامل پوسته‌های مصنوعی پر از ژل سیلیکون یا سالین (آب نمک استریل) است که جراح پروتز را زیر پوست شما قرار می‌دهد.

با پروتز سینه:

 • هر 10 تا 15 سال یکبار نیاز به جراحی تعویض دارید.
 • ممکن است چند هفته قبل از عمل نیاز به انبساط بافت داشته باشید.با جراحی یک بالون در سینه قرار داده می‌شود که پوست روی سینه شما کشیده شود تا بتواند با افزایش سایز پروتز را در خود جای دهد.
 • احتمال سخت شدن و پارگی ایمپلنت وجود دارد. در این صورت، برای برداشتن و جایگزینی پروتز به جراحی نیاز خواهید داشت.
 • اسکار شدیدی به نام انقباض کپسولی می‌تواند در اطراف پروتز ایجاد شود که درد شدید ایجاد می‌کند. همچنین خطر لخته شدن خون را افزایش می‌دهد.
 • ممکن است به لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با پروتز پستان مبتلا شوید. این سرطان نادر بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می‌گذارد که سرطان سینه نیست و درمان آن شامل برداشتن پروتز سینه است. برخی از افراد به شیمی درمانی نیاز دارند.

عوارض بزرگ کردن سینه با انتقال چربی چیست؟

برخی از معایب بزرگ کردن سینه با انتقال چربی عبارتند از:

 • اندازه سینه کوچکتر: انتقال چربی اندازه سینه را یک یا دو سایز افزایش می‌دهد. اگر سینه‌های بزرگتر می‌خواهید، به پروتز سینه نیاز دارید.
 • افتادگی سینه‌ها: انتقال چربی سینه‌ها را بزرگتر می‌کند، اما سینه‌ها ممکن است همچنان آویزان باشند. برای داشتن سینه‌هایی سفت و محکم به لیفت سینه نیاز دارید.
 • تکرار روش‌ها: ممکن است برای رسیدن به نتایج مورد نظر به چندین روش انتقال چربی نیاز داشته باشید.

فواید تزریق چربی به سینه

دوره نقاهت تزریق چربی سینه

پزشک شما یک باند الاستیک دور سینه‌ شما می‌پیچد و یک سوتین بعد از جراحی برای شما تجویز می‌کند. استفاده از سوتین به رسوبات چربی کمک می‌کند در سر جای خود قرار گیرد. باید برای یک هفته مرخصی از محل کار مرخصی بگیرید و از سایر فعالیت‌های بدنی دوری کنید.

ممکن است تا سه هفته در سینه‌ها و نواحی لیپوساکشن شده درد، کبودی، تورم و ناراحتی داشته باشید. تورم ممکن است تا شش ماه ادامه داشته باشد.

این مراحل می‌توانند بهبودی شما را تسهیل کنند:

 • به پشت بخوابید تا فشار بر سینه‌هایتان وارد نشود.
 • آنتی بیوتیک‌ها و مسکن‌ها را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • لباس‌های گشاد بپوشید تا سینه‌هایتان فشرده نشود.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنم؟

در صورت بروز علائم زیر به پزشک مراجعه کنید :

 • خونریزی زیاد، تورم یا کبودی
 • تهوع و استفراغ
 • درد شدید
 • علائم عفونت مانند ترشحات زرد رنگ یا تب

آیا عمل بزرگ کردن سینه با انتقال چربی بر خطر سرطان سینه یا ماموگرافی تأثیر می‌گذارد؟

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی‌دهد. و ماموگرافی پس از این روش هنوز برای اکثر افراد خوب جواب می‌دهد.

سینه شما حاوی بافت چربی و بافت سینه است. بافت چربی در ماموگرافی تیره به نظر می‌رسد. تومورها در برابر این بافت تیره سفید به نظر می‌رسند. حتی زمانی که عمل بزرگ کردن، چربی بیشتری به سینه‌های شما اضافه می‌کند، تومورها همچنان به راحتی قابل مشاهده هستند.
اما بزرگ کردن سینه با انتقال چربی می‌تواند باعث میکروکلسیفیکاسیون شود. این رسوبات کلسیم مانند لکه‌های کوچک سفید در ماموگرافی به نظر می‌رسند.

اکثر میکروکلسیفیکاسیون‌ها نشانه سرطان نیستند. اما گاهی اوقات میکروکلسیفیکاسیون‌ها به دلیل نوعی سرطان سینه به نام کارسینوم مجرای درجا (DCIS) در سینه شما جمع می‌شوند. برای رد کردن سرطان، ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی شما ممکن است آزمایش‌های بیشتری مانند سونوگرافی سینه، MRI یا بیوپسی سوزنی را توصیه کند.

در آخر

تزریق چربی به سینه یک عمل زیبایی برای بزرگ کردن سینه‌ها است. جراحان از لیپوساکشن برای برداشت سلول‌های چربی از شکم، باسن، ران، پشت یا بازوها استفاده می‌کنند. پس از آن، این مناطق لاغرتر به نظر می‌رسند. پزشک سلول‌های چربی را به سینه‌های شما تزریق می‌کنند. روش انتقال چربی نسبت به پروتز سینه خطرات کمتری دارد. با این حال، فقط کمی سینه‌ها را بزرگ می‌کند و آنها را سفت نمی‌کند. برای این اثرات، شما نیاز به لیفت سینه یا پروتز سینه دارید.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12