تزریق چربی به سینه بهتر است یا پروتز | انتخاب شما کدام است ؟

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه : هنگامی که به بزرگ کردن سینه یا بزرگ کردن سایر قسمت‌های بدن فکر می‌کنید، پروتز تنها راه حل شما نیست. بلکه تکنیک‌های دیگری مانند انتقال چربی با داشتن ظاهری طبیعی می‌تواند گزینه‌ ایده‌آلی باشد.
برای انتخاب بین این دو، هر فرد باید نتایج موردنظر خود را از بزرگ کردن سینه در نظر داشته باشد و بهترین گزینه را انتخاب کند. بنابراین تزریق چربی سینه همیشه انتخاب درستی نیست و ممکن است برای برخی از افراد بزرگ کردن سینه با پروتز گزینه بهتری باشد.

تزریق چربی به سینه بهتر است یا پروتز ؟

هم پروتز سینه و هم انتقال چربی مزایا و معایب زیادی دارند و این تفاوت‌های کلیدی باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام روش برای بزرگ کردن سینه شما بهترین است بررسی شود.

پروتز سینه چیست ؟

پروتز سینه برای افزایش سایز سینه کاربرد دارد، گاهی اوقات برای بزرگ کردن یا بازیابی حجم سینه پس از کاهش وزن یا زایمان به کار می‌رود. بزرگ کردن سینه با ایمپلنت همچنین می‌تواند برای بازسازی سینه‌ها پس از ماستکتومی استفاده شود. پروتز‌های مدرن سینه انواع مختلفی دارند که با مواد مختلف ساخته شده‌اند که شامل سالین ، ژل سیلیکونی سنتی و ژل سیلیکونی بسیار منسجم و با ثبات است. انواع مختلف پروتز‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارند، بنابراین بهتر است با جراح خود صحبت کنید که کدام یک برای شما مناسب است.
ایمپلنت سینه بر روی یا زیر عضله سینه‌ای قرار می‌گیرند. قبل از عمل، برای قرار دادن پروتز در محل سینه برشی در زیر بازو ، زیر چین طبیعی سینه و اطراف آرئول ایجاد می‌شود.

پروتز سینه بهتر است یا تزریق چربی

تزریق چربی به سینه

بزرگ کردن سینه با انتقال چربی یک روش جایگزین برای افزایش سایز سینه با فیلر طبیعی است که از طریق برداشت چربی از قسمت دیگری از بدن شما انجام می‌شود.
در انتقال چربی از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌شود و یک راه حل طبیعی برای بزرگ کردن سینه‌ها است که نتایج آن طبیعی به نظر می‌رسد ، به همین دلیل است که گاهی اوقات به آن بزرگ کردن طبیعی سینه گفته می‌شود.
فرآیند تزریق چربی با برداشتن چربی اضافی از قسمت‌های دیگر بدن با استفاده لیپوساکشن شروع می‌شود. سپس سلول‌های چربی قبل از تزریق به سینه‌ها یا قسمت دیگری از بدن تصفیه و خالص می‌شوند تا به بافت طبیعی سینه تبدیل شوند. به معنای اینکه شما می‌توانید چربی‌های ناخواسته را از سایر نواحی بدن حذف کنید و سایز سینه‌ها یا هر قسمت دیگری از بدن را همزمان با تزریق چربی افزایش دهید.

تفاوت مزایای پروتز سینه نسبت به تزریق چربی به سینه

استفاده از پروتز‌های سیلیکونی یا سالین مزایای زیادی برای افزایش حجم دارد که می‌تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که قصد لیفت و بزرگ کردن سینه را دارند.

۱. اندازه و شکل سینه

 • پروتز سینه : انتخاب پروتز به این معنی است که شما می‌توانید اندازه و شکل سینه مناسب خود را انتخاب کنید. بنابراین انتخاب‌های شما محدود می‌شود در حالی که با تزریق چربی شما انتخاب های متنوعی خواهید داشت.
 • تزریق چربی به سینه : محدودیت در اندازه سینه وجود دارد. اگر به دنبال افزایش سایز کمی هستید، این روش می‌تواند‌ ایده‌آل باشد. با این حال، اگر به افزایش قابل توجه‌تری فکر می‌کنید ، مانند یک و نیم سایز بزرگتر بهتر است پروتز سینه را انتخاب کنید. میزان چربی موجود در سایر قسمت‌های بدن شما برای افزایش سایز محدودیت ایجاد می‌کند.

۲. ایمنی پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه

 • پروتز سینه : وقتی صحبت از ایمنی پروتز سینه می‌شود، این روش سال‌های زیادی انجام شده است و کاربرد آن آزمایش شده است. اگرچه باز هم نگرانی‌هایی وجود دارد، اما بیشتر مربوط به ایمپلنت‌های بی‌کیفیت یا قرار دادن نادرست آن‌ها است. به طور کلی پروتز سینه بسیار ایمن است و جای نگرانی وجود ندارد.
 • تزریق چربی به سینه : تزریق چربی به دلیل داشتن نتایج طبیعی شناخته می‌شود، اما هنوزعوارض جدی به همراه دارد. تزریق چربی نسبت به پروتز سینه جدیدتر است به همین دلیل مسائل ایمنی آن به خوبی بررسی نشده است. تزریق چربی یک روش بی‌خطر است، اما هنوز هم جراحی است که با خطراتی همراه است.

ایمنی پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه

۳. ماندگاری پروتز سینه بهتر است یا تزریق چربی

 • پروتز سینه : یکی دیگر از مزایای پروتز سینه ماندگاری آنهاست. در حالی که ایمپلنت‌های سینه برای تمام عمر دوام نمی‌آورند، بعد از گذشت ۱۵ تا ۲۰ سال باید تعویض شوند. تا زمانی که هیچ گونه عارضه‌ای نداشته باشند نیاز به تعویض ندارند. علاوه بر این دوره نقاهت تعویض پروتز کمتر از جراحی اولیه است.
 • تزریق چربی به سینه : در حالی که ایمپلنت‌ها می‌توانند سال‌ها دوام بیاورند ، اما نتایج انتقال چربی ممکن است ماندگار نباشد. تزریق چربی تنها چند سال دوام دارد زیرا در صورت کاهش وزن می‌توانند جذب بدن شوند و تحت تأثیر قرار گیرند.

4- هزینه پروتز سینه یا تزریق چربی به سینه

 • پروتز سینه : ایمپلنت‌های سیلیکونی و سالین در مقایسه با روش‌های تزریق چربی می‌توانند گزینه ارزان‌تری باشند. به دلیل اینکه تزریق چربی به دو مرحله نیاز دارد تا ابتدا سلول‌های چربی برداشته شود و سپس تزریق شوند، در حالی که ایمپلنت‌ها فقط به یک مرحله نیاز دارند. با این حال، باید در نظر داشته باشید که پروتز سینه در نهایت باید تعویض شود، که به کل هزینه می‌افزاید.
 • انتقال چربی به سینه : این امکان وجود دارد که هزینه آن بیشتر از پروتز سینه باشد که شامل هر دو تکنیک لیپوساکشن و تزریق سلول‌های چربی برداشت شده به ناحیه مورد نظر است. در حالی که این کار‌ها را می‌توان با بی‌حسی موضعی و به عنوان یک روش سرپایی انجام داد، پیوند چربی همچنان می‌تواند گرانتر از ایمپلنت باشد.

5- دوره نقاهت جراحی پروتز سینه به تزریق چربی به سینه

به طور کلی، پروتز سینه در مقایسه با انتقال چربی دوره نقاهت طولانی‌تری دارد. به معنای اینکه شما برای بازگشت به فعالیت‌های عادی به چند هفته استراحت نیاز دارید. احتمالاً باید حداقل دو هفته صبر کنید تا بتوانید به ورزش و فعالیت‌های دیگر بازگردید.

دوره نقاهت پروتز سینه یا تزریق چربی

6- نتایج پروتز سینه طبیعی تر است یا تزریق چربی

 • پروتز سینه : امروزه می‌توان پروتز سینه را بسیار طبیعی جلوه داد، به خصوص زمانی که شما نوع مناسبی از ایمپلنت را انتخاب کنید. با این حال، برخی افراد احساس می‌کنند که تزریق چربی ظاهر طبیعی‌تری نسبت به پروتز سینه دارد.
 • تزریق چربی به سینه : برای بسیاری از افراد، جذابیت تزریق چربی سینه به دلیل نتایج طبیعی آن است. نه تنها به این معنی است که شما هیچ ماده خارجی در بدن خود ندارید، بلکه می‌تواند نتایج طبیعی‌تری نیز ایجاد کند.

7- خطرات پروتز سینه بیشتر است یا تزریق چربی

 • پروتز سینه : معمولاً انجام جراحی خطراتی به همراه دارد، خصوصاً زمانی که مانند پروتز سینه تحت بیهوشی عمومی انجام شود. خطر پارگی یا خالی شدن پروتز سینه بسیار کم است اما با افزایش سن پروتز سینه بزرگتر می‌شود.
 • تزریق چربی به سینه : انتقال چربی هنوز یک روش اصلی است، اما در مقایسه با ایمپلنت کمتر تهاجمی است. چربی تزریق شده به بیهوشی عمومی یا برش اضافی برای قرار دادن پروتز نیاز ندارد.

تزریق چربی یا پروتز سینه ؟

یکی از مزایای قابل توجه تزریق چربی به سینه این است که می‌تواند دو چیز را به طور همزمان انجام دهد. اگر می‌خواهید سایز یک ناحیه را افزایش دهید ، به طور همزمان سایز ناحیه دیگری کاهش می‌یابد. می‌توانید چربی را از جایی که ناخواسته است بردارید و آن را به سینه‌ها یا ناحیه دیگری که می‌خواهید سایز آن را افزایش دهید تزریق کنید.

اهداف تزریق چربی سینه پروتز سینه
نداشتن محدودیت در سایز سینه *
خوش فرم کردن نواحی دیگر بدن *
دوره نقاهت کوتاهتر *
افزایش سایز سینه با فیلر طبیعی *
هزینه کمتر *
جای زخم کمتر *
اگر خیلی لاغر هستید *
نتایج قابل پیش بینی *
فرآیند کاملا طبیعی *

در شرایطی که ممکن است نیازی به ایمپلنت نباشد، پیوند چربی سینه می‌تواند انتخاب خوبی باشد. برای از بین بردن ناهمواری سینه یا بازیابی شکل بافت سینه پس از سرطان سینه یا لامپکتومی‌ایده‌آل است.

روش انتقال چربی سینه ممکن است همیشه برای همه بیماران مناسب نباشد ولی برای هر کسی که مقداری چربی اضافی دارد و می‌تواند در ناحیه دیگری از بدن خود استفاده کند بهترین کارایی را دارد. اما اگر لاغر باشید و امکان برداشت چربی اضافه وجود نداشته باشد این روش به شما پیشنهاد نمی‌شود. تزریق چربی برای افزایش یک سایز بیشتر سینه پیشنهاد نمی‌شود.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12