جراحی پلک با لیزر | درمان افتادگی پلک با لیزر در اصفهان

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

جراحی پلک با لیزر : چین و چروک‌ها، پف و افتادگی پلک‌ها که با افزایش سن به وجود می‌آیند، می‌توانند ظاهری خسته یا غمگین به چهره شما بدهند، اما اصلاح این نواحی با بلفاروپلاستی یا جراحی پلک می‌تواند کل ظاهر صورت شما را جوان‌تر کند و در شادابی و سرزندگی آن مؤثر باشد.

بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟

جراحی پلک با لیزر روشی است که به جای برش پوست اضافه روی پلک‌ها از لیزر استفاده می‌شود. لیزر درست مانند چاقوی جراحی برش می‌دهد، اما با این تفاوت که رگ‌های خونی را می‌سوزاند و خونریزی کمتری ایجاد می‌کند، جراحی پلک با لیزر یک روش سریع است که خطر ایجاد جای زخم را کاهش می‌دهد.

بلفاروپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی ؟

بلفاروپلاستی با لیزر به بیمار این امکان را می‌دهد که بدون رفتن زیر چاقو به نتایجی دست یابد که مشابه جراحی پلک سنتی است. این روش را می‌توان به دلایل پزشکی یا زیبایی انجام داد و به بیماران کمک می‌کند تا انواع مشکلات پلک بالا و پایین را اصلاح کنند، مانند:

 • افتادگی پلک پایین
 • پف زیر چشم
 • چین و چروک‌های ظریف در اطراف پلک‌های پایین
 • افتادگی پوست پلک بالایی
 • چربی اضافی در پلک‌ها

درمان افتادگی پلک با لیزر

علاوه بر مزایای ذکر شده در بالا، بلفاروپلاستی با لیزر باعث کبودی و تورم کمتر پس از درمان در مقایسه با جراحی پلک سنتی می‌شود. بلفاروپلاستی با لیزر تنها به ۷ تا ۱۰ روز زمان برای بهبودی نیاز دارد. در مقایسه با جراحی پلک سنتی حدود دو تا چهار هفته طول می‌کشد. علاوه بر این، عمل لیفت پلک با لیزر باعث ایجاد اسکار نمی‌شود، در حالی که بلفاروپلاستی سنتی جای زخم را بر جای می‌گذارد. بنابراین می‌توان به فواید زیر اشاره کرد:

 • به حداقل رساندن خونریزی در حین عمل
 • جراح می‌تواند در حین جراحی بهتر ببیند و دقیق‌تر باشد
 • سریعتر
 • کاهش خطر ایجاد اسکار
 • تورم، کبودی و ناراحتی کمتر
 • زمان بهبودی سریعتر

کاندیدای مناسب جراحی پلک با لیزر چه کسانی هستند ؟

بلفاروپلاستی با لیزر یک روش جراحی است و بیمار باید واجد شرایط درمان باشد. مسائلی که ممکن است بیمار را از لیفت پلک با لیزر منع کند شامل هر گونه شرایط پزشکی یا مسائل بهداشتی تشخیص داده شده قبلی است که سلامت و رفاه بیمار را به خطر میاندازد.

قبل از لیفت پلک با لیزر، بیمار باید با جراح ملاقات کند. جراح در مورد بلفاروپلاستی با لیزر صحبت می‌کند و واجد شرایط بودن آن‌ها را برای درمان ارزیابی می‌کند. اگر جراح تشخیص دهد که بیمار کاندید مناسبی برای جراحی لیفت پلک با لیزر است، یک برنامه درمانی شخصی ایجاد می‌شود.
کاندید‌های بلفاروپلاستی با لیزر از دو دسته اصلی تشکیل می‌شوند:

 1. کسانی که به دنبال اهداف زیبایی هستند
 2. کسانی که به دنبال ترمیم اختلالات بینایی هستند.

برخی از بیماران ممکن است در هر دو دسته قرار گیرند. کاندیداهای‌ایده‌آل از قبل از سلامت خوبی برخوردار هستند، سیگاری نیستند و سایر بیماری‌های چشمی را ندارند. اگر دیابت یا گلوکوم دارید، حتماً آن را در جلسه مشاوره خود با دکتر ذکر کنید زیرا ممکن است بر هر توصیه‌ای که او برای مورد شما می‌دهد تأثیر بگذارد.

آماده شدن برای درمان افتادگی پلک با لیزر

 • در هفته‌های قبل از بلفاروپلاستی با لیزر، باید از هر دارویی که ممکن است خون شما را رقیق کند، دوری کنید، از جمله آسپرین، دارو با ایبوپروفن و غیره.
 • دارو‌های رقیق‌کننده خون می‌توانند گردش خون شما را به خطر بیندازند و احتمال کبودی و سایر عوارض جانبی را افزایش دهند.
  اگر سیگاری هستید باید آن را ترک کنید. سیگار کشیدن خطرات زیادی برای سلامتی دارد که فقط فرآیند هر نوع جراحی را پیچیده می‌کند.
 • حتماً از یکی از دوستان یا اعضای خانواده دعوت کنید تا بعد از عمل شما را به خانه برسانند، زیرا پس از جراحی پلک نباید رانندگی کنید.

درمان افتادگی پلک در اصفهان

فرآیند بلفاروپلاستی با لیزر در اصفهان

بسته به شرایط خاص شما، بلفاروپلاستی با لیزر ممکن است بین ۱ تا ۳ ساعت طول بکشد.
این عمل تحت بیهوشی انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که شما راحت و ایمن هستید.
سپس، با قلم جراحی، محل‌های برش را علامت‌گذاری می‌شود تا به بهترین شکل اهداف شما برای دستیابی به نتایج مورد انتظار در طول مشاوره عملی شود.

برش‌های استراتژیک در نواحی که توسط چین و چروک‌های طبیعی پلک‌ها پنهان می‌شود ایجاد می‌کند.
پس از ایجاد برش‌ها، با توجه به شرایط شما، رسوبات چربی برداشته یا در جای خود قرار داده می‌شود. داشتن یک جراح با تجربه برای داشتن نتیجه بهتر اهمیت زیادی دارد. در اینجا، مزایای بلفاروپلاستی با لیزر نتیجه خواهد داد زیرا فرآیند آن تمیزتر و دقیق‌تر است و برش‌ها با بخیه‌های مناسب بسته می‌شوند.

دوره نقاهت بعد از جراحی پلک با لیزر

چند روز پس از جراحی ممکن است کمی عوارض جانبی داشته باشید از جمله:

 • تجربه آبریزش چشم
 • دوبینی
 • پف کردن پلک
 • کبودی شبیه به سیاهی چشم طبیعی
 • استفاده از کیسه یخ روی پلک‌ها به مدت سه روز پس از جراحی برای به حداقل رساندن تورم و کاهش احتمال کبودی بسیار مهم است.
 • باید از فعالیت‌های شدید و سیگار کشیدن دوری کنید.
 • مطمئن شوید که چشم‌هایتان را مالش نمی‌دهید، اما به آرامی با قطره‌هایی که تجویز می‌شود، آن‌ها را تمیز کنید.
 • تا یک هفته یا بیشتر پس از عمل از مصرف آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید.
 • دستورالعمل‌های پزشک خود را با دقت دنبال کنید. بهترین راه برای دستیابی به نتایج مورد انتظار، پیروی از تمام دستورالعمل‌های پس از عمل است.
 • پلک‌های شما باید در عرض دو هفته بهبود پیدا کنند، اما ممکن است تا دو ماه طول بکشد تا کاملاً بهبود یابند.
 • تا یک یا دو هفته بعد از جراحی از آرایش کردن خودداری کنید
 • از عینک آفتابی تیره استفاده کنید

دوره نقاهت بعد از جراحی پلک با لیزر

ماندگاری بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر نتایج ماندگاری به همراه دارد. اصلاحات انجام شده روی پلک‌ها “منقضی نمی‌شود”. با این حال، نمی‌توان روند پیری را نادیده گرفت. برای ماندگاری نتایج بلفاروپلاستی با لیزر، باید به مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های پزشک خود توجه داشته باشید. بررسی نتایج بلفاروپلاستی با لیزر نشان می‌دهد که افراد زیادی از نتایج آن راضی هستند.

روش‌های تکمیلی یا جایگزین برای جراحی با لیزر

بلفاروپلاستی‌های لیزری به تنهایی می‌تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد، اما اغلب بیماران این روش را با روش‌های دیگر ترکیب می‌کنند تا به نتایج دلخواه خود دست یابند. یکی از آن‌ها، جراحی چانه یا بینی همراه با جراحی پلک است. بسته به مورد شما، پزشک ممکن است گزینه‌های جایگزینی را برای جراحی پلک با لیزر ارائه کند. اگر نگرانی شما در درجه اول چروک‌های صورت در اطراف ابرو‌ها است، ممکن است روش‌های غیر جراحی مانند بوتاکس توصیه شود.

آیا بعد از جراحی بلفاروپلاستی نیاز به لیزر ری سر فیسینگ دارم؟

از روش ری سر فیسینگ برای بازسازی پوست آسیب دیده، اسکار آکنه، مشکلات بافت و رنگ پوست و خطوط و چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود. این درمان به بهبود رنگ پوست، بافت و رنگدانه کمک می‌کند. همچنین پوست را احیا می‌کند.

بعد از لیزر یا بلفاروپلاستی سنتی می‌توان لایه‌برداری پوست را با لیزر انجام داد، اما برای همه بیماران لازم نیست. پس از بلفاروپلاستی، جراح نتایج درمان را بررسی می‌کند. اگر جراح بر این باور باشد که بیمار می‌تواند از لیزر لایه‌برداری یا هر روش دیگر جوانسازی صورت بهره‌مند شود، درمان می‌تواند بر این اساس انجام شود.

لیزر برای جراحی پلک

سؤالات متداول در مورد جراحی پلک با لیزر

1- آیا کیسه‌های زیر چشم را می‌توان با لیزر از بین برد؟

بله. اصطلاح تخصصی‌تر برای کیسه‌های زیر چشم، ادم زیر چشمی است. بلفاروپلاستی با لیزر یک درمان اثبات شده برای کیسه‌های خفیف تا متوسط زیر چشم است. حتی می‌توان آن را با موفقیت در بیمارانی که کیسه‌های شدید زیر چشم دارند استفاده کرد. مهم است که به یاد داشته باشید که لیزر معجزه نمی‌کند، بنابراین ممکن است لیزر در موارد شدید تا حدودی این کیسه‌ها را برطرف کند اما به طور کامل از بین نمی‌برد.

2- آیا بلفاروپلاستی با لیزر ماندگار است؟

بله، نتایج بلفاروپلاستی با لیزر ماندگار است. با این حال، هیچ روشی نمی‌تواند روند پیری را به طور کامل متوقف کند. بهترین راه برای محافظت از نتایج بلفاروپلاستی، حفظ یک سبک زندگی سالم و محافظت از پلک‌های خود در برابر نور خورشید است.

3- مراقبت‌های بعد از جراحی پلک با لیزر چیست؟

ممکن است بعد از جراحی بلفاروپلاستی با لیزر مقداری کبودی و تورم ایجاد شود، اما این مشکلات معمولاً طی چند روز پس از درمان خود به خود از بین ‌می‌روند. به طور کلی، در طول بلفاروپلاستی با لیزر نیازی به بخیه نیست و این روش هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای بر جای نمی‌گذارد.
بیماران بلفاروپلاستی با لیزر معمولاً می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را در حدود یک هفته پس از درمان از سر بگیرند. اکثر بیماران برای بهبودی پس از لیفت پلک با لیزر به مرخصی از محل کار یا مدرسه نیاز دارند و دوره نقاهت اولیه تا ۱۰ روز طول می‌کشد.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12