کانتورینگ صورت با تزریق چربی

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

کانتورینگ صورت با تزریق چربی : از دست دادن چربی صورت با افزایش سن امری طبیعی است، اما می‌تواند منجر به چین و چروک ، گودی گونه‌ها و افتادگی پوست شود. چربی صورت باعث حجم ، فرم دهی صورت و داشتن ظاهری جوان می‌شود.
در حالی که از دست دادن چربی صورت امری طبیعی است اما بسیاری از افراد ناراضی هستند و می‌خواهند با تزریق چربی علائم پیری را در صورت خود کاهش دهند.
خوشبختانه، با تکنیک‌های مدرن زیبایی امروزی، راه‌های زیادی را برای تزریق چربی به صورت و داشتن ظاهری زیبا و جوان ارائه داده است. پیوند چربی صورت یک روش درمانی محبوب است که با کانتورینگ صورت خطوط آن را بازسازی می‌کند. این روش شامل انتقال چربی از قسمت دیگری از بدن به نواحی خاص صورت است. انتقال چربی به صورت می‌تواند باعث جوانی و افزایش حجم صورت شود.

کانتورینگ صورت با تزریق چربی

پیوند چربی صورت یا انتقال چربی به صورت، یک تکنیک جراحی است که شامل استخراج چربی از یک ناحیه از بدن، پردازش آن و سپس تزریق آن به صورت است. این چربی طبیعی به حجم دادن صورت کمک می‌کند و به طور همزمان پوست را جوان می‌کند.

با افزایش سن، بدن ما کلاژن کمتری تولید می‌کند که منجر به افتادگی و چین و چروک می‌شود. پیوند چربی صورت یک روش موثر برای پر کردن عیوب، بهبود کانتورینگ و بازگرداندن حجم به نواحی فرورفته صورت است. در مقایسه با درمان‌های غیرجراحی مانند فیلرهای پوستی، پیوند چربی صورت نتایج طولانی‌تری و طبیعی‌تری را ارائه می‌دهد، زیرا از سلول‌های چربی بدن شما استفاده می‌کند.

کانتورینگ دائمی صورت

حدود 50 تا 70 درصد از سلول‌های چربی از فرآیند انتقال جان سالم به در می‌برند و یک نتیجه دائمی ایجاد می‌کنند. در مقابل، نتایج فیلرهای پوستی پس از شش ماه محو می‌شوند و محدودیت‌هایی برای تزریق هم‌زمان وجود دارد.

کانتورینگ صورت با چربی یک روش کم تهاجمی است و دوران نقاهت کوتاهی دارد. همچنین می‌توان آن را با روش‌های دیگر مانند مینی لیفت صورت یا بلفاروپلاستی ترکیب کرد تا نتایج بهتری ایجاد کند.

کدام نواحی را می‌توان با تزریق چربی به صورت درمان کرد؟

کانتورینگ صورت با چربی یک درمان موفقیت‌آمیز برای علائم پیری صورت، مانند خطوط ریز، کیسه‌های چشم، خطوط اخم و گونه‌های فرورفته است. این روش می‌تواند یک صورت نحیف و خسته را به چهره‌ای شاداب و جوان تبدیل کند. حجم گونه‌ها، لب‌ها و چشم‌ها را باز می‌گرداند و در نتیجه ظاهری جوان‌تری خواهید داشت.

کانتور صورت با چربی می‌تواند نواحی مختلفی از صورت را هدف قرار دهد. این یک انتخاب محبوب برای ترمیم گونه‌های فرورفته است، که یک عارضه جانبی رایج پیری است که در نتیجه کاهش رسوبات استخوانی و چربی ایجاد می‌شود. تزریق چربی باعث برجستگی گونه‌ها می‌شود. علاوه بر این، انتقال چربی صورت می‌تواند گودی شقیقه‌ها و پیشانی را ترمیم کند.
تزریق چربی در زیر ابروها باعث لیفت ابرو و پلک بالایی می‌شود و در نتیجه ظاهری جوان‌تر و چشمانی درشت‌تر خواهید داشت. برای افراد مسن‌تر، کانتورینگ صورت با چربی ، بافت از دست رفته را باز می‌گرداند و چانه را تغییر شکل می‌دهد.

انتقال چربی صورت را می‌توان با درمان‌های دیگر ترکیب کرد و ممکن است در کنار لیپوساکشن برای کانتور کردن سایر قسمت‌های بدن مانند معده یا ران‌ها به کار برود. چربی اضافی ناشی از لیپوساکشن را می‌توان برای تزریق به صورت استفاده کرد.

مزایای کانتورینگ صورت با تزریق چربی چیست ؟

کانتور صورت با چربی مزایای زیادی نسبت به فیلرها و پروتزها دارد، به همین دلیل بسیاری از بیماران تزریق چربی را انتخاب می‌کنند.

1- نتایج طولانی مدت

یکی از مزایای کلیدی پیوند چربی صورت این است که نتایج آن طولانی مدت هستند. برخلاف فیلرهای مصنوعی، که معمولاً باید هر چند ماه یا چند سال یکبار تکرار شوند، پیوند چربی صورت می‌تواند سال‌ها ماندگار باشد یا حتی دائمی شود به دلیل این که سلول‌های چربی منتقل شده به صورت سلول‌های زنده‌ای هستند که می‌توانند در بافت‌های اطراف ادغام شوند و حجم و کانتورینگ ماندگاری ایجاد کنند.

تزریق چربی به صورت

2- نتایجی با ظاهر طبیعی

یکی دیگر از مزایای پیوند چربی صورت این است که نتایج آن بسیار طبیعی به نظر می‌رسد. از آنجایی که چربی از بدن خود بیمار برداشت می‌شود، خطر رد یا واکنش آلرژیک وجود ندارد و نتایج معمولاً با ویژگی‌های صورت بیمار بسیار هماهنگ است. چربی با دقت شکل گرفته و شکل می‌گیرد تا نتیجه‌ای طبیعی ایجاد کند که ظاهر بیمار را بدون اینکه “بیش از حد” به نظر برسد، بهبود بخشد.

3-کمتر تهاجمی نسبت به جراحی

کانتورینگ صورت با تزریق چربی نسبت به جراحی‌های سنتی صورت مانند لیفت صورت، لیفت ابرو یا پروتز کمتر تهاجمی است. این روش معمولاً یک درمان سرپایی است که بسته به بیمار و مورد، تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. به معنای اینکه بیماران معمولاً می‌توانند در عرض چند روز تا یک هفته پس از عمل، با کمترین زمان استراحت و ناراحتی، به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

چه کسی کاندیدای خوبی برای انتقال چربی صورت است؟

کانتورینگ صورت با چربی می‌تواند برای هر کسی که می‌خواهد حجم صورت خود را بازگرداند و یا خطوط صورت خود را بهبود بخشد، کارساز باشد. معمولاً بیماران مسن‌تر این روش را انتخاب می‌کنند و تمایل دارند با پر کردن نقاط توخالی صورت خود و بهبود چین و چروک، علائم پیری را برطرف کنند. افرادی که کاهش وزن زیادی داشته‌اند باعث می‌شود حجم زیادی از صورت خود را از دست بدهند بنابراین انتقال چربی صورت برای آنها می‌تواند گزینه مناسبی باشد. بیماران جوان‌تر می‌توانند برای برجستگی طبیعی گونه‌های خود به جای تزریق ژل از انتقال چربی استفاده کنند.

کاندیدای مناسب تزریق چربی

کانتورینگ صورت با چربی چگونه انجام می شود ؟

چربی از قسمت‌های دیگر بدن که که چربی اضافه دارند، برداشت می‌شود. به ویژه در قسمت پایین شکم، پهلوها و ران‌ها دیده می‌شود. سپس چربی آماده و پردازش می‌شود و به قسمت‌های موردنظر صورت تزریق می‌شود. یکی دیگر از مزایای لیپوساکشن کاهش چربی ناخواسته در نواحی خاص است.

دوره نقاهت کانتورینگ صورت با چربی

جراحی به صورت یک روزه و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. انتظار می‌رود در چند روز اول پس از جراحی مقداری کبودی و تورم خصوصا در نواحی لیپوساکشن وجود داشته باشد که معمولا این وضعیت پس از دو هفته حل می‌شود. اکثر بیماران می‌توانند پس از دو هفته فعالیت‌های عادی خود را آغاز کرده و کار کنند.

مراقبت های بعد از کانتور صورت با چربی

  • ناحیه تحت درمان بسته به بزرگی آن به مدت 7 تا 14 روز متورم و کبود خواهد شد.
  • کمپرس سرد را می‌توان برای مدت کوتاهی در چند روز اول استفاده کرد که به کبودی و تورم کمک می‌کند. یخ را مستقیماً روی
  • پوست استفاده نکنید زیرا ممکن است بسوزد، ابتدا آن را در یک پارچه تمیز بپیچید.
  • ناحیه آسیب دیده را محکم فشار ندهید یا مالش ندهید.
  • ناحیه را به آرامی با یک پاک‌کننده ملایم تمیز کنید.
  • استفاده از مسکن‌های تجویز شده پزشک
  • محل اهدا‌کننده (جایی که چربی از آن گرفته شده است) را می‌توان به آرامی شسته و سپس خشک کرد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت چقدر ماندگاری دارد ؟

کانتورینگ صورت با تزریق چربی ماندگار است، اما نه برای همیشه

باید بدانید که تاثیر تزریق چربی صورت همیشگی نیست. در حالی که سلول‌های چربی منتقل شده می‌توانند سال‌ها زنده بمانند و در بدن باقی بمانند، در نهایت شکسته شده و به مرور زمان جذب بدن می‌شوند. این فرآیند بسته به عوامل مختلفی مانند سن بیمار، محل انتقال چربی و کیفیت چربی منتقل شده می‌تواند از چند ماه تا چندین سال طول بکشد.

اگرچه تزریق چربی صورت همیشگی نیست، اما هنوز برای مدت طولانی باقی می‌ماند. بسیاری از بیماران گفته‌اند که تزریق چربی صورت آنها برای مدت طولانی باقی مانده است. برخی حتی می‌گویند که نتایج آن بعد از 5 سال همچنان ماندگار است.

1- کیفیت تزریق چربی و ماندگاری آن

کیفیت چربی انتقال یافته در پیوند بر ماندگاری آن تاثیر می‌گذارد. هنگامی که چربی به درستی استخراج و آماده شود، شانس بیشتری برای زنده ماندن و ادغام با بافت‌های اطراف دارد که منجر به نتایج طولانی‌تر می‌شود.کیفیت تزریق چربی و ماندگاری آن
کیفیت چربی انتقال یافته در پیوند بر ماندگاری آن تاثیر می‌گذارد. هنگامی که چربی به درستی استخراج و آماده شود، شانس بیشتری برای زنده ماندن و ادغام با بافت‌های اطراف دارد که منجر به نتایج طولانی‌تر می‌شود.

2- محل تزریق چربی بر نتایج آن تأثیر می‌گذارد.

محل انتقال چربی می‌تواند بر ماندگاری آن تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، انتقال چربی گونه‌ها و شقیقه‌ها بیشتر از لب‌ها یا چین‌های نازولبیال ماندگار است.

ماندگاری تزریق چربی صورت

3- سن بر ماندگاری انتقال چربی تاثیر می‌گذارد

سن یکی دیگر از عوامل مهم است که بر مدت زمان ماندگاری نتایج انتقال چربی صورت تأثیر می‌گذارد. با بالا رفتن سن، پوست صورت ما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و نازک‌تر می‌شود. این تغییرات زنده ماندن و ترکیب شدن چربی منتقل شده با سایر بافت‌ها را سخت‌تر می‌کند. به همین دلیل، بیماران جوانتر ممکن است نتایج طولانی‌تری نسبت به بیماران مسن داشته باشند.

4- عوامل سبک زندگی و ماندگاری تزریق چربی

عوامل سبک زندگی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سیگار کشیدن و نوسانات وزن می‌توانند بر نتایج انتقال چربی صورت تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، سیگار کشیدن و قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می‌تواند به پوست و بافت آسیب برساند و بقای چربی منتقل شده را دشوارتر کند. علاوه بر این، نوسانات وزن قابل توجه نیز می‌تواند بر نتایج کانتورینگ صورت با تزریق چربی تأثیر بگذارد، زیرا تغییرات وزن می‌تواند باعث کاهش حجم صورت یا ایجاد مناطق جدید تجمع چربی شود.

5/5 (1 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12