سابسیژن در اصفهان | درمان قطعی اسکار آکنه

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

سابسیژن یک روش درمانی برای رفع انواع اسکارهای پوستی، اسکار ناشی از جای جوش یا آکنه و جای سالک است که بدون نیاز به بیهوشی به صورت سرپایی انجام می‌شود. انجام این تکنیک نیاز به مهارت و تخصص بالای پزشک دارد و در صورت انجام اصولی تأثیر فوق‌العاده‌ای در رفع اسکار و درمان جای جوش دارد.

در ادامه به معرفی کامل سابسیژن در اصفهان، نحوه انجام این روش و مزایا و معایب آن پرداخته‌ایم و در صورت داشتن هرگونه سؤال در این زمینه می‌توانید در انتهای مطلب در بخش نظرات آن را مطرح نمایید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ آن را توسط پزشکان متخصص پوست و زیبایی در کلینیک سینایار دریافت نمایید.

رفع جای جوش با سابسیژن در اصفهان

سابسیژن چیست؟

سابسیژن (subcision) یک روش جراحی جزئی است که برای درمان اسکارهای پوستی و چین و چروک‌های پوستی قدیمی استفاده می‌شود که به آن جراحی برش زیر جلدی نیز می‌گویند.

سابسیژن با استفاده از یک سوزن زیرپوستی ویژه که از طریق سوراخ در سطح پوست وارد می‌شود، انجام می‌شود. لبه تیز سوزن برای شکستن رشته‌های فیبروتیک استفاده می‌شود که جای زخم را به بافت زیرین متصل می‌کند.

آزاد شدن رشته‌های فیبروتیک و رسوب کلاژن جدید ناشی از بهبود زخم منجر به بهبود زیبایی اسکار می‌شود. سابسیژن را می‌توان با خیال راحت در محیط سرپایی انجام داد و با تزریق بیحسی درد آن به خوبی تحمل می‌شود.

سابسیژن چگونه انجام می‌شود؟

سابسیژن جای جوش یا سابسیژن جای اسکار یک روش درمانی سرپایی که بدون نیاز به بیهوشی در مطب یا کلینیک توسط پزشک متخصص پوست انجام می‌شود. در ادامه روش انجام سابسیژن به‌طور کامل توضیح داده شده است.

 1. قبل از شروع انجام سابسیژن کل پوست صورت تمیز و ضدعفونی می‌شود و افراد باید بدون استفاده از هیچ‌گونه کرم و آرایش مراجعه نمایند.
 2. حاشیه‌های اسکار ممکن است با یک نشانگر جراحی مشخص شوند که نور بالای سر را برای مشخص کردن فرورفتگی‌ها تنظیم می‌کند.
 3. بیحس کننده موضعی در ناحیه‌ای از پوست که قرار است سابسیژن انجام شود، تزریق می‌شود.
 4. یک سوزن سه مخروطی یا یک سوزن نوکور با زاویه حاد در مجاورت اسکار قرار داده می‌شود و مورب آن به سمت بالا و موازی با سطح پوست است. سوزن‌های اندازه کوچک‌تر ممکن است برای زخم‌ها و چین‌وچروک‌های سطحی کوچک استفاده شوند.
 5. سوزن از طریق درم پیش می‌رود و در یک حرکت فن مانند به جلو و عقب حرکت می‌کند. هنگامی‌که نوارهای فیبری در قسمت عمیق درم و سطح زیر جلدی عمیق پوستی بریده می‌شوند، صدای کوبیدن شنیده می‌شود.
 6. سوزن 90 درجه چرخانده می‌شود و مجدداً در یک حرکت فن مانند از طریق اسکار پوستی حرکت می‌کند (فنینگ سابسیژن یا fanning subcision).
 7. سوزن برداشته شده و به صورت محیطی در اطراف محل خروج فشار داده می‌شود تا از تشکیل هماتوم بزرگ به دلیل خونریزی جلوگیری شود که به این منظور فشار دستی به مدت چند دقیقه روی زخم اعمال می‌شود.

بهترین دکتر سابسیژن در اصفهان

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم عمل سابسیژن یک عمل سرپایی است اما با توجه به این که جزء یکی از روش‌های تهاجمی برای درمان جای جوش و رفع فرورفتگی‌های پوستی است از حساسیت زیادی برخوردار است و باید توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود.

این روش درمانی باید توسط پزشک متخصص پوست انجام شود و انتخاب پزشک با تجربه و ماهر در این زمینه بسیار ضروری است. اگر شما قصد انجام این عمل را دارید ولی در انتخاب پزشک تردید دارید با خیال راحت می‌توانید به کلینیک سینایار اصفهان مراجعه نمایید و این عمل زیبایی را توسط بهترین دکتر سابسیژن انجام دهید.

دکتر خوب برای سابسیژن در اصفهان

چه کسانی کاندید انجام سابسیژن هستند؟

تصمیم برای انجام سابسیژن به نوع، محل و شدت زخم بستگی دارد. ترجیحات و انتظارات بیمار و تجربه و انتظارات پزشک در تصمیم‌گیری برای انجام subcision تأثیرگذار است. سابسیژن ممکن است برای درمان موارد زیر استفاده شود:

 • اسکارهای فرورفته (به دلیل آکنه، ضربه، جراحی)
 • اسکارهای قدیمی (به دلیل آکنه، واریسلا (آبله مرغان)، تروما، جراحی)
 • چین و چروک‌های عمیق پوستی
 • گودی سلولیت
 • جای جوش

ارزیابی اسکار آکنه

شدت اسکار آکنه را می‌توان با استفاده از سیستم درجه‌بندی کیفی اسکار آکنه درجه‌بندی کرد تا امکان مقایسه عینی قبل و بعد از درمان را فراهم کند.

 1. اسکار ماکولا

اسکارهای ماکولا می‌توانند اریتماتوز، هایپرپیگمانته (قهوه‌ای) یا هیپوپیگمانته (رنگ پریده) باشند. آن‌ها مانند سایر درجات اسکار مشکل کانتور را نشان نمی‌دهند، بلکه مشکل رنگ را نشان می‌دهند.

 1. اسکارهای آتروفیک یا هیپرتروفیک خفیف

اسکارهای خفیف آتروفیک (نازک) یا هیپرتروفیک (ضخیم) ممکن است در فواصل اجتماعی 50 سانتی‌متری یا بیشتر آشکار نشوند و ممکن است به اندازه کافی با آرایش یا سایه طبیعی موهای ریش تراشیده شده در مردان یا موهای طبیعی بدن در صورت خارج شدن از صورت پوشانده شوند.

 1. اسکارهای آتروفیک یا هیپرتروفیک متوسط

اسکار آتروفیک یا هیپرتروفیک متوسط در فواصل اجتماعی 50 سانتی‌متر یا بیشتر آشکار است و به راحتی با آرایش یا سایه طبیعی موهای ریش تراشیده شده در مردان یا موهای بدن اگر خارج از صورت باشد پوشانده نمی‌شود، اما همچنان می‌توان با کشش دستی آن را صاف کرد. پوست (اگر آتروفیک باشد).

 1. اسکار آتروفیک یا هیپرتروفیک شدید

اسکار آتروفیک یا هیپرتروفیک شدید در فواصل اجتماعی بیشتر از 50 سانتی‌متر مشهود است و به‌راحتی با آرایش یا سایه طبیعی موهای ریش تراشیده شده در مردان یا موهای بدن اگر خارج از صورت باشد پوشانده نمی‌شود و با کشش دستی پوست قابل صاف شدن نیست.

سابسیژن جای جوش چیست

مراقبت‌های بعد از انجام سابسیژن

برای حفظ هموستاز و کاهش خطر خونریزی به محل عمل، فشار و یخ اعمال می‌شود.

متناسب با نیاز بیمار و شدت اسکار آنتی‌بیوتیک و داروهای ضدالتهابی توسط پزشک تجویز می‌شود.

تعداد و شدت سابسیژن ها باید در اولین درمان برای بررسی پاسخ بیمار محدود شود، به ویژه در هنگام درمان نواحی با تمایل به واکنش هایپرتروفیک پس از سابسیژن.

subcision برای چه افرادی ممنوع است؟

قبل از انجام سابسیژن نیاز به ارزیابی یکسری موارد است که باید توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد. سابسیژن ممکن است در شرایط زیر مناسب نباشد:

 • افرادی که از داروهای رقیق‌کننده خون یا ضدانعقادها استفاده می‌کنید، مانند بروفن، ژلوفن، ویتامین ای‌، آسپرین و یا کورتون‌ها.
 • بیماران با سابقه اسکار هیپرتروفیک یا کلوئید
 • در صورتی که اسکارهای عمیق شما از انواع اسکار، باکس‌اسکار و یا اسکارهای چکشی هستند، فقط اسکارهای نوع رولینگ هستند که با ساب‌سیژن پاسخ خوبی می‌دهند.
 • خونریزی یا اختلالات لخته شدن خون (انعقاد خون)
 • عفونت فعال باکتریایی یا ویروسی
 • اگر سابقه کلویید یا گوشت اضافه دارید، باید از انجام ساب‌سیژن روی پوست بدن خودداری شود.

سابسیژن جای جوش نی نی سایت

تعداد جلسات سابسیژن

توانایی افراد در تشکیل کلاژن (بافت اسکار) متفاوت است. تعداد جلسات انجام سابسیژن به نوع، محل و شدت فرورفتگی ایجاد شده در پوست بستگی دارد.

تصمیم‌گیری نهایی در مورد تعداد جلسات سابسیژن به نظر پزشک و جواب‌دهی سابسیژن در مرحله اول بستگی دارد. برخی افراد با انجام فقط یک جلسه سابسیژن به نتیجه مطلوب دست می‌یابند اما در برخی دیگر به تعداد جلسات بیشتری نیاز است.

مزایای سابسیژن

روش‌های متعددی برای درمان  اسکار سالک، جای جوش، اسکار آکنه و انواع اسکار پوستی ناشی از تصادف و جراحت وجود دارد و متناسب با نیاز بیمار از لیزردرمانی و میکرونیدلینگ استفاده می‌شود اما زخم‌ها و فرورفتگی‌هایی که عمیق هستند با استفاده از این روش‌ها درمان نمی‌شوند و تنها روش درمانی و تأثیرگذار برای آن‌ها، انجام سابسیژن است.

از آنجایی که عامل اصلى فرورفتگى پوست، چسبندگى و فیبروز زیر پوست است که موجب کشیده شدن پوست به داخل و فرورفتن آن می‌گردد، آزادسازى این چسبندگى‌ها، بخش مهم و ضرورى براى درمان این‌گونه ضایعات پوستى می‌باشد.

پس افرادی که انواع روش‌های درمانی برای رفع جای جوش‌های عمیق را امتحان کرده‌اند و به نتیجه مطلوب نرسیده‌اند و از روند درمان دلسرد شده‌اند به طور قطع می‌توان گفت که سابسیژن برای این افراد بهترین گزینه است که با توجه به نظر پزشک متناسب به نوع فرورفتگی در برخی از افراد همزمان با انجام عمل سابسیژن از روش‌هایی مانند PRP، تیکسل، مزونیدلینگ و آر اف فرکشنال استفاده می‌شود.

مزایای سابسیژن معایب سابسیژن
رفع اسکار آکنه و درمان فررورفتگی‌های پوستی درد، ورم و کبودی بعد از عمل
بدون نیاز به بیهوشی بروز عفونت در صورت انجام توسط فرد غیر متخصص
ماندگاری مادام العمر خونریزی و هماتوم در صورت انجام در مراکز نامعتبر
دوره نقاهت کوتاه مدت آسیب به عصب و رگ‌های صورت در انجام پزشک غیر متخصص
هزینه مقرون به صرفه تغییر رنگ پوست

عوارض سابسیژن چیست؟

همانند هر عمل پزشکی انجام سابسیژن با خطرات و عوارضی همراه است که اگر این فرآیند توسط پزشک غیرمتخصص انجام شود فرد دچار مشکلات و عوارض جدی خواهد شد. برخی از خطرات و عوارض سابسیژن عبارتند از:

 • هماتوم به دلیل خونریزی (هماتوم کوچک طبیعی است)
 • درد و حساسیت در محل‌های درمان شده
 • اسکارهای هیپرتروفیک یا اسکارهای کلوئیدی که به احتمال زیاد در پوست اطراف چشم و لب بالایی هستند.
 • عفونت؛ این معمولا به صورت پاپول (جوش قرمز) یا پوسچول (جوش سرسفید) ظاهر می‌شود
 • هایپرپیگمانتاسیون موقت پس از التهاب (تیره شده پوست پس التهاب)
 • عدم بهبود در اسکار
 • آسیب به عصب یا رگ خونی که به احتمال زیاد در نواحی فک پایین، گیجگاهی و پیش گوش اتفاق می‌افتد.

ذکر این نکته ضروری است که اگر عمل subcision، توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود فرد دچار هیچ‌گونه عارضه و خطری نخواهد شد و فقط بعد از عمل کمی احساس درد و کبودی و تورم دارد که این موارد کاملا طبیعی است.

سابسیژن در اصفهان نی نی سایت

ماندگاری سابسیژن

یکی از سوالات رایج در بین مراجعه‌کنندگانی که قصد انجام این عمل را دارند در رابطه با ماندگاری سابسیژن است. به طور کلی می‌توان گفت: عمل سابسیژین در مقایسه با روش‌های دیگر مانند تزریق ژل و بوتاکس نیاز به ترمیم ندارد و سابسیژن یک روش دائمی و مادام‌العمر جهت درمان انواع اسکارهای پوستی و فرورفتگی‌های پوست است.

همان‌طور که در بخش‌های قبلی اشاره کردیم عمل سابسیژن برای برخی از افراد در یک جلسه کفایت می‌کند اما برای بعضی افراد با توجه به عمق فرورفتگی و میزان تخریب بافت پوستی آن‌ها به تعداد جلسات بیشتر نیاز است.

برای این که انجام سابسیژن کاملا اثربخش باشد و نتیجه آن کاملا ماندگار باشد، فرد باید توصیه‌های پزشک بعد از انجام عمل را کاملا رعایت نماید همچنین اگر نیاز به جلسات بیشتر جهت انجام سابیسژن است، روند درمان را به طور کامل انجام دهد.

بهترین دکتر برای درمان اسکار در اصفهان

هزینه سابسیژن در اصفهان

به طور کلی می‌توان گفت: هزینه مشخصی برای انجام این روش به منظور از بین بردن جای زخم و آکنه وجود ندارد و هزینه سابسیژن در افراد مختلف، متفاوت است چرا که به عواملی نظیر عمق فرورفتگی پوست، تعداد جلسه، گستردگی منطقه تحت درمان و غیره بستگی دارد.

برای اطلاع از قیمت دقیق سابسیژن می‌توانید با شماره 09109105494 تماس حاصل نمایید تا کارشناسان کلینیک سینایار شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

5/5 (1 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12