بوتاکس کف دست در اصفهان |بوتاکس برای کاهش تعریق کف دست

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

بوتاکس کف دست : عرق کردن روش طبیعی بدن شما برای تنظیم دمای بدن در طیف وسیعی از موقعیت‌ها از ورزش گرفته تا قرار گرفتن در یک محیط گرم و پاسخ به محرک‌هایی مانند استرس و اضطراب است. در حالی که تعریق در این شرایط کاملاً طبیعی است، اما افراد زیادی هستند که از وضعیتی به نام هایپرهیدروزیس یا تعریق بیش از حد رنج می‌برند.
تعریق بیش از حد می‌تواند در بسیاری از نواحی بدن رخ دهد، اما کف دست‌ها یکی از رایج‌ترین نواحی است. تعریق بیش از حد کف دست ۱ تا ۳ درصد از جمعیت را تحت تأثیر قرار می‌دهد و می‌تواند بر نحوه زندگی آنها تأثیر بگذارد.
بیمارانی که کف دست آن‌ها بیش از حد عرق می‌کند از دست دادن با دیگران خودداری می‌کنند، یا ممکن است برای کار در محیط‌های اجتماعی و از دست زدن به‌اشیا یا کاغذ‌ها ترس داشته باشند. خوشبختانه، گزینه‌های درمانی بی‌خطر و ایمن زیادی برای کاهش مؤثر تعریق بیش از حد کف دست‌ها وجود دارد.

بوتاکس کف دست
یکی از هیجان‌انگیزترین نوآوری‌ها در پوست، استفاده از تزریق سم بوتولینوم، که بیشتر به عنوان بوتاکس شناخته می‌شود، برای درمان هیپرهیدروزیس استفاده می شود. بوتاکس در سال ۲۰۰۴ توسط FDA برای درمان تعریق بیش از حد تأیید شد و از آن زمان تاکنون، بیماران از نتایج این درمان شگفت‌زده شده‌اند.
تزریق بوتاکس بیشتر به دلیل استفاده در درمان چین و چروک و حفظ پوست سالم و جوان شناخته شده است. با این حال، نقش بوتاکس به عنوان یک درمان ایمن و مؤثر برای تعریق بیش از حد در حال افزایش است. اگر تعریق بیش از حد را تجربه می‌کنید، تنها نیستید. گزینه‌های درمانی ایمن و مؤثر زیادی برای درمان تعریق بیش از حد کف دست و بهبود کیفیت زندگی شما وجود دارد.

تعریق بیش از حد دست چیست ؟

هنگامی که دمای بدن شما افزایش می‌یابد، سیستم عصبی شما به طور طبیعی غدد عرق شما را فعال می‌کند و این شامل دستان شما نیز می‌شود.
ما می‌دانیم که تعریق زمانی رخ می‌دهد که دمای بدن بالا باشد، زمانی که به شدت ناراحت هستید یا استرس دارید. غدد عرق توسط اعصاب شما فعال می‌شوند، اما زمانی که این اعصاب بدون دلیل خاصی بیش از حد واکنش نشان می‌دهند و دستان شما بیش از حد عرق می‌کنند، احتمالاً هhیپرهیدروزیس کف دست است. چندین علت شناخته شده برای هایپرهیدروزیس ثانویه وجود دارد، اما علل هایپرهیدروزیس اولیه ناشناخته باقی مانده است. پزشکان فکر می‌کنند ممکن است حداقل تا حدی یک بیماری ارثی باشد.
سه مورد از رایج‌ترین شکل هایپرهیدروزیس عبارتند از:

1- هایپرهیدروزیس زیر بغل

هیپرهیدروز زیر بغل به غدد عرق بیش از حد فعال در زیر بغل گفته می‌شود که می‌تواند به دلیل اعصاب، فعالیت بدنی یا آب و هوای گرم و مرطوب تشدید شود.

2- تعریق بیش از حد کف پا

هیپرهیدروزیس کف پا به عنوان غدد تعریق بیش از حد فعال در کف پا تعریف می‌شود و گاهی اوقات با هیپرهیدروزیس کف دست همراه می‌شود.

3- هایپرهیدروزیس کف دست

تعریق بیش از حد کف دست به طور خاص به عرق کردن کف دست یا دست‌های عرق کرده اشاره دارد. این یک شکل رایج‌ترین نوع هایپرهیدروزیس است که معمولاً در اواخر نوجوانی یا اوایل بزرگسالی ایجاد می‌شود.
اکثر بیماران پس از تجربه تأثیر تعریق بر کیفیت زندگی خود، مانند مشکل در نوشتن به دلیل تعریق از طریق کاغذ یا خجالت هنگام دست دادن، متوجه می‌شوند که هایپرهیدروزیس کف دست دارند. تحقیقات برای تعریق بیش از حد کف دست در سطح وسیع ادامه دارد و تزریق بوتاکس به یک راه حل ایمن و مؤثر برای درمان علائم ناراحت‌کننده هیپرهیدروزیس کف دست تبدیل شده است.

چرا فقط دست‌های من تحت تأثیر قرار می‌گیرند؟

افراد مبتلا به هیپرهیدروزیس کانونی اولیه غدد عرق سالمی دارند. با این حال، زمانی که غدد عرق در مکان‌های خاصی بیش فعال هستند، تعریق بیش از حد در دست‌ها ممکن است رخ دهد.

برای کاهش تعریق دست چه کار کنم؟

تعریق می‌تواند در اثر گرما، نگرانی و غذا‌ها و نوشیدنی‌های خاص ایجاد شود. این‌ایده خوبی است که فهرستی از محرک‌های احتمالی تهیه کنید و ببینید آیا اجتناب از آن‌ها کمک می‌کند یا خیر.

روش‌های خانگی برای درمان تعریق بیش از حد کف دست

اگر کف دست شما بیش از حد تعریق دارد، می‌توانید از ضد تعریق روی دست‌های خود استفاده کنید. اگرچه این ممکن است ناخوشایند باشد. می‌توانید درمان را با یک ضد تعریق قوی شروع کنید و اگر کافی نیست، یک ضد تعریق قوی‌تر را امتحان کنید.

تعریق بیش از حد کف دست

پزشکان می‌توانند ضد تعریق‌های خاصی را تجویز کنند، اگرچه تحمل آن‌ها برای فرد دشوار است، خصوصاً زمانی که پوست حساسی داشته باشید.

روش دیگر در نظر گرفتن درمان‌های طبیعی برای کاهش تعریق بیش از حد است. برخی از دارو‌هایی که به تعریق کمک می‌کنند عبارتند از خار مریم، بابونه، مریم گلی و ریشه سنبل الطیب.

به اندازه کافی آب بنوشید – برخی تصور می‌کنند با کم آبی میزان تعریق بدن کاهش می‌یابد اما این باور غلطی است و باید بدن هیدراته بماند.

راه های درمان تعریق بیش از حد دست

اگر از عرق کردن دست رنج می‌برید، درمان‌هایی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

1- یونتوفورزیس : فرآیند غوطه ور کردن دست‌ها در مایعی که جریان الکتریکی متوسطی از خود ساطع می‌کند (دستگاه خاصی لازم است)
2- دارو‌های آنتی کولینرژیک (فقط با نسخه، بنابراین باید به پزشک عمومی مراجعه کنید)
3- تزریق بوتاکس برای مهار گیرنده‌هایی که باعث تعریق غدد دست می‌شوند.
4-جراحی – آخرین راه حل است و بسیار به ندرت ارائه می‌شود

اگر دارو‌های ضد تعریق تجویز شده برای شما تأثیری ندارد، بوتاکس می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.
بله، بوتاکس یکی از بهترین گزینه‌ها برای درمان هایپرهیدروزیس کف دست است و در صورتی که سایر روش‌های درمانی نتوانسته‌اند نتایج دلخواه را به همراه داشته باشند، جایگزین بسیار خوبی است.

فواید بوتاکس برای تعریق کف دست

بوتاکس کف دست در اصفهان

بوتاکس با نام سم بوتولینوم نوع A یک نوروتوکسین است که عصب‌سازی انتهای عصب را متوقف می‌کند. این فرآیند در ابتدا برای زیبایی در دنیای پوست و جراحی پلاستیک برای درمان خطوط ریز و چین و چروک محبوب شد. از آن زمان برای درمان طیف وسیعی از شرایط پزشکی، از جمله هایپرهیدروزیس کف دست، گسترش یافته است.
تزریق سم بوتولینوم برای از کار انداختن غدد عرق استفاده می‌شود. بوتاکس با جلوگیری از آزاد شدن استیل کولین عمل می‌کند و فعالیت غدد عرق را در محل تزریق متوقف می‌کند. تأثیر تزریق بوتاکس بسته به ناحیه تحت درمان می‌تواند از ۴ تا ۶ ماه طول بکشد و طبق تحقیقات انجام شده تعریق را ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش می‌دهد.
جای تعجب نیست که چرا تزریق بوتاکس به طور گسترده توسط متخصصان پوست و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی با تجربه برای درمان تعریق کف دست توصیه می‌شود. در مورد درمان هایپرهیدروزیس، بوتاکس بهترین گزینه درمانی است.

فواید تزریق بوتاکس برای تعریق کف دست

درمان تعریق بیش از حد کف دست با بوتاکس یک روش غیرتهاجمی عالی برای تسکین طولانی مدت از تعریق کف دست است. از فواید آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این روش به خودی خود سریع و نسبتاً بدون درد است.
  • تنها از کرم بی‌حس‌کننده موضعی یک ساعت قبل از تزریق استفاده می‌شود و اگر بیمار حساسیت خاصی به درد داشته باشد، مسدود‌کننده‌های عصبی ممکن است برای طول مدت درمان توصیه شوند.
  • به طور کلی، ۲۰ تا ۳۰ تزریق بسیار ظریف برای قرار دادن بوتاکس در هر کف دست استفاده می‌شود که در مجموع می‌تواند ۱۵ دقیقه طول بکشد
  • بدون نیاز به دوره نقاهت
  • تسکین تعریق بیش از حد یک تا دو هفته پس از درمان

از آنجایی که این روش درمانی یک تکنیک پیشرفته تزریق بوتاکس است، باید با یک متخصص پزشکی دارای گواهی هیئت مدیره که تجربه تزریق بوتاکس برای هایپرهیدروزیس را دارد، مراجعه کنید.

ماندگاری بوتاکس برای تعریق کف دست چقدر است؟

از آنجایی که تزریق بوتاکس غیر دائمی است، نتایج بوتاکس برای هیپرهیدروزیس کف دست نیز موقتی است. با این حال، بسیاری از بیماران متوجه می‌شوند که تسکین تعریق بیش از حد به لطف یک درمان تزریق بوتاکس می‌تواند تا شش ماه ادامه داشته باشد. برای تسکین بهینه و مداوم علائم تعریق بیش از حد کف دست ، به بیماران توصیه می‌کند به تزریق بوتاکس معمولی با فاصله شش ماه ادامه دهند.

4/5 (1 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12