تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

فهرست مطالب

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس پروتئینی است که از سم بوتولینوم ساخته شده است که باکتری کلستریدیوم بوتولینوم آن را تولید می کند. این همان سمی است که باعث بیماری بوتولیسم (نوعی مسمومیت غذایی )می شود. بوتاکس یک سم است، اما وقتی پزشکان به درستی و در دوزهای کم از آن استفاده کنند، می تواند فواید مختلفی داشته باشد.

تزریق بوتاکس دارای دو کاربرد زیبایی و درمانی است. کاربرد بوتاکس در زیبایی و جوانسازی پوست برای از بین بردن خط اخم (بین دو ابرو)، محو کردن خطوط پیشانی، برطرف کردن خطوط دور چشم و لیفت ابرو است. تزریق بوتاکس برای درمان مواردی همچون افتادگی پلک، پرش عضلات چشمی، میگرن مزمن، اسپاسم عضلات گردن، مثانه‌ی پرکار یا بیش‌فعال، تعریق بیش از حد روشی ایمن و تأثیرگذار است.

 اگر ساکن اصفهان هستید و قصد تزریق بوتاکس در یکی از مجهزترین کلینیک ­های ایران با حضور بهترین متخصصان و با استفاده از با کیفیت­ ترین داروها و خدمات را دارید و یا می­خواهید در مورد هزینه ­ها و سایر امور مربوط به بوتاکس مشاوره بگیرید با مشاورین کلینیک سینایار تماس حاصل فرمایید.

عملکرد بوتاکس چگونه است ؟

 عملکرد بوتاکس به این صورت است که با تزریق دارویی که از سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده باعث اختلال در اعصاب حرکتی و فلج شدن عضلات به صورت موقتی می‌شود. (این موضوع ممکن است برای شما ترسناک به نظر برسد اما این سم زمانی خطرناک است که وارد گردش خون شود ولی در این روش فقط به صورت موضعی استفاده می‌شود.)

 با توجه به این­که تزریق بوتاکس در مکان‌های غیربهداشتی و فاقد مجوز، با داروهای قاچاق و یا زیر نظر افراد غیرمتخصص خطرات و عوارض جبران­ ناپذیری دارد؛ توصیه ما این است که این کار در مراکز درمانی و کلینیک ­هایی تحت نظر افراد متخصص و با تجهیزات و دانش مدرن صورت پذیرد.

بوتاکس

نواحی تزریق بوتاکس

حرکات صورت ما روزانه که درحال انجام کارهای روزمره مانند لبخند زدن، اخم کردن، خوردن و یا خوابیدن هستیم همراه با انقباض می باشد.اعصاب صورت ما  باعث حرکت این عضلات در اطراف چشم و  دهان می باشند که با گذشت زمان، این حرکات عضلانی باعث ایجاد خطوط ریز مانند پنجه کلاغی، خطوط ریز و چین و چروک های واضح در صورت ما می شوند.

تزریق بوتاکس به نواحی دارای چین و چروک صورت با هدف جوانسازی پوست انجام می شود. تزریق بوتاکس خط خنده و همین طور بوتاکس پیشانی یا خط اخم از جمله خدمات زیبایی هستند که در کلینیک تخصصی پوست و مو سینایار  انجام می شوند.

تزریق بوتاکس برای نواحی مختلفی از صورت و بدن انجام می شود:

 • چروک پیشانی
 • خط اخم
 • خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
 • خطوط روی بینی
 • لبخند لثه ای
 • خطوط عمودی لب
 • خطوط خط غم
 • چانه
 • چین و چروک زیر پلک
 • درمان دندان قروچه
 • درمان میگرن
 • تعریق کف پا،دست و زیر بغل
 • کوچک کردن عضله ساق پا
 • بوتاکس واژینال (درمان عفونت های قارچی و  واژینیسموس یا  دردهای مقاربتی)

در صورتی که قصد تزریق چربی اصفهان را نیز داشته باشید می توانید به کلینیک تخصصی سینایار مراجعه نمایید.

عوارض بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس قرمزی و در بعضی موارد کبودی کمی ایجاد می شود که بین ۲۴ تا ۴۸ساعت رفع می شود. از دیگر عوارض بوتاکس که اگر توسط پزشک انجام نگیرد و خود فرد موارد بعد از تزریق بوتاکس را رعایت نکند این موارد می باشد:

پتوز یا همان افتادگی پلک و ابرو

گاهی اوقات ممکن است بدلیل تزریق بیش از حد مواد به پلک، بوتاکس به مناطقی ناخواسته حرکت کند و در نتیجه سبب بروز عوارضی مانند افتادگی پلک بعد از بوتاکس می‌شود که این عارضه ظرف مدت یک هفته برطرف می شود.

عمل جراحی پلک اصفهان نیز در کلینیک سینایار توسط بهترین پزشکان انجام می شود.

ایجاد دو بینی و تاری دید

اگر بوتاکس اشتباه تزریق شود می تواند بر روی ماهیچه هایی که موجب حرکت چشم می شوند تأثیر بگذارد.وقتی این ماهیچه ها تحت تأثیر قرار می گیرند، دو چشم هماهنگ با هم حرکت نمی کنند و در نتیجه مشکلاتی در بینایی فرد ممکن است رخ  دهد که با از بین رفتن اثر بوتاکس این تاری و دوبینی طی ۴۸ تا ۷۲ ساعت برطرف می شود.

مراقبت های بعد از بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس صورت توصیه می شود:

 • تا ۲۴ ساعت از  آرایش کردن خودداری کنید زیرا هنگام آرایش کردن با دست کشیدن به محل تزریق مواد بوتاکس در صورت پخش شده  و باعث ایجادکبودی در صورت می شود.
 • تا ۲۴ ساعت از انجام هرگونه فعالیتی که باعث خم شدن می شود پرهیز کنید.
 • تا ۶ ساعت از دراز کشیدن خودداری کنید زیرا دراز کشیدن باعث پخش شدن سم در صورت می شود.
 • حتی الامکان در چندساعت ابتدایی بعد از تزریق در معرض نور مستقیم خورشید یا حرارت قرار نگیرید یا بعد از آن هم در زمان خروج از خانه حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
 • همینطور به مراجعین توصیه می شود که حتما تا ۱ساعت عضلات صورت را بالا و پایین بیندازند زیرا می تواند کمک کند تا اثر بوتاکس زودتر نشان داه شود و میزان افتادگی ابرو را کاهش دهد.

هزینه تزریق بوتاکس 

هزینه بوتاکس اصفهان با توجه به عواملی همچون: برند بوتاکس، عمق خطوط، نقاط مورد درمان، میزان تزریق بوتاکس، وسعت محل تزریق، نوع و برند مواد مصرفی و غیره می­تواند متفاوت باشد. میزان محلول مورد استفاده در هنگام تزریق  بستگی به ناحیه و وسعت محل تزریق دارد مثلا کف دست ها و پاها و یا زیر بغل و صورت هرکدام میزان مشخص و متفاوتی نیاز دارند.

هزینه ی تزریق بوتاکس نواحی مختلف صورت و بدن با توجه به میزان تعداد واحد مصرف شده متفاوت است و در جلسه ی مشاوره قیمت میزان مواد مصرفی مشخص می شود.

حتما افراد باید قبل از استفاده از این روش با پزشک مجرب مشورت کنند؛ زیرا برای گروهی از افراد همچون خانم­های باردار و افراد با سابقه بیمارهای عصبی، تزریق بوتاکس ممنوع است.

بهتر است قبل ازتزریق  بوتاکس با کلینیک پوست اصفهان به شماره 09109105494 جهت  اطلاع به روز از قیمت ها و رزرو یک نوبت برای مشاوره  تماس بگیرید تا از هزینه‌ها و شرایط پرداخت آگاه شوید. جلسه ی مشاوره ی قبل از تزریق بسیار مهم می باشد و علاوه‌ بر آگاهی از قیمت‌ها پزشک  از جنس پوست و انتظارات شما باخبر شود. هزینه‌های تزریق بستگی به چند عامل دارد:

روند تزریق بوتاکس در کلینیک سینایار

در کلینیک تخصصی سینایار قبل از تزریق بوتاکس ابتدا نواحی مورد نظر با پد الکلی استریل می شود تا امکان بروز هرگونه عفونتی به صفر برسد سپس بعد از طراحی صورت توسط پزشکان با تجربه کلینیک با توجه به سلیقه و درخواست خود فرد و صلاحدید پزشک  برای تزریق بوتاکس به نواحی مورد نظر مواد بوتاکس با آب مقطر به میزان مشخص و لازم ترکیب و تزریق می شود.

زمان تزریق بوتاکس بسیار کوتاه است  و نیازی به استفاده از بی حسی نمی باشد زیرا بوتاکس با یک سوزن ریز به عضلات خاص و در نواحی تعریف شده در صورت، توسط پزشک تزریق می شود. اما بهتر است که قبل از تزریق بوتاکس بی حسی انجام شود تا از بروز درد برای فرد جلوگیری شود. ترميم حدودا ۱ماه بعد از تزریق اولیه  انجام می‌گیرد.

انجام فعالیت های معمولی روزمره بعد از تزریق بوتاکس مانعی ندارد و فرد می تواند بلافاصله به محل کار خود برود.

5/5 (1 نظر)

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام سینایار
مشاهده جدیدترین ویدیوهای آموزشی در مورد زیبایی، محافظت از پوست و مو و نمونه کارها
مشاوره آنلاین رایگان
دریافت مشاوره رایگان در زمینه کاشت ابرو و مو، تزریق ژل و چربی، جراحی پلک و لیزر موهای زائد

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17
پنج‌شنبه: 10 الی 17