درشت کردن چشم با بوتاکس آیا امکان‌پذیر است؟

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

درشت کردن چشم با بوتاکس : چشم یکی از اولین ویژگی‌های صورت است که افراد متوجه آن می‌شوند، به همین دلیل است که درمان‌های زیبایی زیادی وجود دارد که به طور خاص برای کاهش چین و چروک صورت و سیاهی دور چشم ایجاد شده‌اند. با این حال، این ناحیه نازک و حساس اغلب یکی از سخت‌ترین قسمت‌های صورت برای درمان است.
پس آیا می‌توان با تزریق بوتاکس چشم‌های درشت‌تری داشته باشیم؟ درمان زیبایی بوتاکس یک روش مفید است که باعث بازتر دیده شدن چشم می‌شود. بسته به توصیه پزشک، فرد ممکن است نیاز به لیفت پلک یا لیفت ابرو داشته باشد. همچنین ممکن است بوتاکس در اطراف و خطوط گوشه چشم تزریق شود.

4 روش بوتاکس برای بازتر نشان دادن چشم ها

بوتاکس در طول سال‌ها برای عمل‌های زیبایی مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. حتی پس از گذشت چندین دهه از اولین باری که توسط Allergan معرفی شد، تزریق بوتاکس همچنان محبوب‌ترین درمان زیبایی غیرجراحی با توجه به انجمن جراحان پلاستیک آمریکا است.

تزریق بوتاکس شکل رقیق شده سم بوتولینوم نوع A است، نوروتوکسینی که سیگنال‌های عصبی را مسدود کرده و از انقباض عضلانی جلوگیری می‌کند. در ابتدا توسط FDA برای درمان بیماری‌هایی مانند هیپرهیدروزیس، تنبلی چشم و موارد دیگر تایید شد. تزریق سم بوتولینوم همچنین برای درمان دندان قروچه با تزریق ماده تزریقی به عضله فک (“عضله ماستر”) مفید است.
یکی از بهترین کاربردهای بوتاکس این است که با شل کردن عضله فرونتالیس که بیش از حد مورد استفاده قرار گرفته‌اند، چین و چروک‌های مختلف اطراف چشم و قسمت بالایی صورت را از بین ببرد. در اینجا نحوه استفاده از درمان سم بوتولینوم به روش‌های مختلف برای بازتر نشان دادن چشم‌ها آمده است:

تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

1. لیفت پلک

جراحی پلک در اصفهان (بلفاروپلاستی) یک عمل زیبایی محبوب است که ظاهر فرد را به شدت بهبود می‌بخشد. اما برای کسانی که هنوز برای عمل جراحی آماده نیستند، درمان تزریقی مانند بوتاکس ممکن است گزینه بهتری برای لیفت پلک برای ظاهری جوان‌تر باشد.

در حین لیفت پلک بوتاکس ، جراح پلاستیک نوروتوکسین را به یکی از ماهیچه‌های کاهش دهنده در ناحیه پیشانی تزریق می‌کندکه باعث لیفت پلک و باز‌تر شدن چشم‌ها می‌شود. درمان‌های لیفت پلک با بوتاکس معمولا با تزریق بوتاکس برای خطوط گلابلار انجام می‌شود.

2. بوتاکس دور چشم

تزریق بوتاکس اطراف چشم باعث کاهش خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم می‌شود. این روش معمولا با تزریق فیلر برای ناحیه اشک (چین بین گونه بالایی و پلک پایین) انجام می‌شود. تزریق فیلر هیالورونیک اسید، حجم از دست رفته صورت را در ناحیه مورد نظر باز می‌گرداند.

3. لیفت ابرو با بوتاکس

جراحی لیفت ابرو نوعی جراحی پلاستیک است که شامل برداشتن پوست اضافی و تغییر موقعیت عضلات صورت در پیشانی برای بالا بردن ابروها می‌شود. این روش زیبایی برای مشتریانی که می‌خواهند خطوط پیشانی را صاف کرده و چشمانشان بازتر به نظر برسد نیز مفید است.

با این حال، اکثر جراحی دوراه نقاهت طولانی مدتی دارد و می‌تواند عوارض جدی به همراه داشته باشد. لیفت ابرو با بوتاکس جایگزین ایمن‌تری است و می‌تواند بدون عمل جراحی و دوران نقاهت طولانی آن باعث لیفت ابرو شود. نواحی درمان تزریق بوتاکس به قسمتی از ابرو بستگی دارد که مراجعه کنندگان خواهان لیفت آن هستند.

4. بوتاکس برای خطوط اخم

خطوط اخم می‌تواند باعث ظاهری پرتنش و عصبانی به نظر برسد. بسیاری از افراد برای کاهش ظاهر این خطوط صورت از بوتاکس استفاده می‌کنند که ظاهری شاداب‌تر داشته باشند. شل کننده‌های چین و چروک زیر پوست و مستقیماً به عضله پیشانی تزریق می‌شوند تا از انقباض آن جلوگیری کنند. با خطوط اخم کمتر روی پیشانی، چشم‌ها کمی بازتر به نظر می‌رسند.

روش های مختلف برای درشت کردن چشم
لیفت پلک با جراحی بلفاروپلاستی  بلفاروپلاستی یک روش جراحی محبوب برای لیفت پلک و درشت کردن چشم ها است.
بوتاکس دور چشم تزریق بوتاکس اطراف چشم باعث کاهش خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم می‌شود. این روش معمولا با تزریق فیلر برای ناحیه اشک (چین بین گونه بالایی و پلک پایین) انجام می‌شود.
لیفت ابرو با بوتاکس جراحی لیفت ابرو نوعی جراحی پلاستیک است که شامل برداشتن پوست اضافی و تغییر موقعیت عضلات صورت در پیشانی برای بالا بردن ابروها می‌شود
بوتاکس برای خطوط اخم برای کاهش خطوط اخم بوتاکس بهترین گزینه است و چشم ها درشت تر به نظر می رسد.

سایر کاربردهای بوتاکس برای درمان بینایی

جدای از آناتومی طبیعی صورت و پیری، برخی از شرایط پزشکی نیز بر ظاهر چشم‌ها تأثیر می‌گذارد. اگر فرد به بیماری چشمی خاصی مبتلا باشد، مهم است که قبل از انجام یک عمل زیبایی برای درشت کردن چشم ، ابتدا آن را درمان کند. علاوه بر بوتاکس لیفت ابرو و چشم، نوروتوکسین تزریقی نیز به عنوان درمانی برای روش‌های مختلف بینایی به کار می‌روند از جمله :

 • استرابیسم یا تنبلی چشم – این وضعیت به دلیل عدم تعادل قدرت عضلات چشم یا آسیب عصبی اطراف کره چشم ایجاد می‌شود. برخی از علائم تنبلی چشم شامل اختلال در بینایی، دوبینی، خستگی چشم و درک عمق کمتر است.
 • بلفارواسپاسم (انقباض چشم) – این باعث می‌شود که عضلات پلک پایین یا فوقانی به طور غیرارادی منقبض شوند. اکثر مراجعین فقط کشش خفیفی را تجربه می‌کنند، اما موارد شدید بلفارواسپاسم ممکن است بینایی آنها را تحت تأثیر قرار دهد. برخی از علل احتمالی پرش چشم عبارتند از: خستگی چشم، عوارض جانبی دارو، خستگی، استرس و سوزش چشم.
 • پتوز (افتادگی پلک) – این وضعیت در نتیجه آسیب عصبی در ناحیه‌ای است که ماهیچه پلک را کنترل می‌کند. باعث افتادگی پلک فوقانی روی چشم و کاهش دید فرد می‌شود. موارد شدید پتوز ممکن است به جراحی لیفت چشم نیاز داشته باشد.
  ریزش زیاد اشک یا خشکی چشم – هر دو بیماری به دلیل مشکلات مجاری اشکی بروز می‌کنند. بوتاکس به مراجعین کمک می‌کند تا با از بین بردن انسداد در ناحیه یا تقویت مجاری اشک، آنها را مدیریت کنند.

رفع افتادگی پلک با بوتاکس

نتایج و خطرات بوتاکس برای درشت کردن چشم ها

بوتاکس یک درمان موثر است که چشم‌ها را درشت می‌کند و چین و چروک‌های صورت را کاهش می‌دهد. با این حال، به یاد داشته باشید که درمان بوتاکس دائمی نیست. آنها فقط برای چند ماه دوام می‌آورند، بنابراین می‌توانید در مورد درمان‌های دیگر که ماندگاری بیشتری دارند از پزشک خود سوال کنید.
چند دهه است که از بوتاکس برای درمان‌های مختلف دور چشم استفاده می‌شود. اگرچه تزریق بوتاکس عمدتاً بی‌خطر هستند، اما هنوز هم با عوارض جانبی رایج و خفیفی همراه هستند. مانند:

 • کبودی
 • درد در محل تزریق
 • مشکلات بلع و تنفس
 • مشکلات بینایی
 • سردرد
 • ضعف عضلانی

اکثر این علائم معمولاً چند روز پس از درمان فروکش می‌کنند، اما در صورت تداوم یا بدتر شدن علائم، فوراً با پزشک یا جراح پلاستیک تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد تاثیر بوتاکس در درشت کردن چشم

1- آیا بوتاکس باعث درشت شدن چشم‌ها می‌شود؟

بله، بوتاکس می‌تواند چشمان شما را تا حدی بازتر کند. تزریق بوتاکس در نواحی استراتژیک می‌تواند ماهیچه‌های بین ابرو‌ها را شل کند و به ابرو‌ها اجازه می‌دهد لیفت شود و چشم‌ها را بازتر کند. اثر کلی آن پوستی سفت‌تر، ابرو‌های بالاتر و ظاهری جوان‌تر است.

2- آیا تزریق بوتاکس در اطراف چشم بی‌خطر است؟

تزریق بوتاکس برای اکثر افراد بی‌خطر است. با این حال، هرگز نباید تزریق بوتاکس را در یک مرکز غیرپزشکی انجام دهید. تزریق بوتاکس در یک کلینیک معتبر مانند سینایار در اصفهان می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد. اطمینان از محل تزریق و روش‌های مناسب برای جلوگیری از عوارض احتمالی بسیار مهم است.

3- چه مقدار بوتاکس نیاز دارم تا به نتایج مطلوب برسم؟

برای درمان دور چشم به طور کلی به 12-24 واحد بوتاکس بسته به نواحی خاص درمان و نتایج مورد نظر نیاز دارید. مردان معمولا نسبت به زنان به تعداد واحد بیشتری از بوتاکس نیاز دارند نسبت به زنان نیاز دارند زیرا معمولا عضلات صورت آنها نسبت به خانم ها بزرگتر است.

میزان تزریق بوتاکس دور چشم

اگر در مورد بوتاکس کنجکاو هستید یا می‌خواهید سایر گزینه‌های درمان دور چشم را بررسی کنید، توصیه می‌کنیم با مشاوران ما در کلینیک سینایار با شماره ۰۹۱۰۹۱۰۵۴۹۴تماس حاصل فرمایید. بوتاکس می‌تواند برای کاهش چروک‌های پنجه کلاغی و خلاص شدن از شر افتادگی پوست بسیار مفید باشد، اما بهترین گزینه درمانی به بدن شما، نتایج دلخواه و هر عامل خطری که ممکن است داشته باشید بستگی دارد.

در کلینیک سینایار، ما مشاوره رایگان ارائه می‌دهیم. پزشکان مجرب صورت شما را بررسی می‌کند، در مورد نتایج مورد نظر شما سؤالات زیادی می‌پرسند و به دقت به نیاز‌ها و خواسته‌های شما گوش می‌دهد تا یک برنامه درمانی شخصی به شما ارائه دهند. اگر تصمیم به تزریق بوتاکس داشته باشید، ما آن را برای شما انجام می‌دهیم که معمولاً ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12