عوارض لیزر موهای زائد در آقایان

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

فرآیند لیزر موهای زائد معمولاً دردناک نیست، اما امکان درد و حساسیت پوستی بعد از لیزر وجود دارد. عوارض لیزر موهای زائد آقایان نیز می‌تواند شامل عوارض لیزر بیضه و عوارض لیزر صورت مردان باشد که به شکل حساسیت، تغییر رنگ پوست، پوسته پوسته شدن و غیره بروز می کند.

لیزر موهای زائد در بین روش‌های دیگر یک راه حل دائمی برای حذف موهای زائد است که محبوبیت زیادی در بین افراد و آقایان دارد. لیزر با از بین بردن فولیکول‌های مو از رشد مجدد موهای جدید جلوگیری می‌کند.
بنابراین افراد باید قبل از شروع لیزر از عوارض جانبی آن آگاه شوند.
برای اکثر افراد و آقایان، لیزر موهای زائد روشی مطمئن برای خلاص شدن از شر موهای زائد در نواحی ناخواسته به طور دائم یا برای مدت طولانی است.

عوارض لیزر موهای زائد در آقایان

بعد از لیزر موهای زائد در آقایان ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت بروز کند. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند اما اگر ادامه داشته باشد و ماندگار شوند باید به متخصص پوست مراجعه کنید.

1- قرمزی و حساسیت پوستی ناشی از لیزر

لیزر موهای زائد به فولیکول‌های موهای هدف آسیب می‌رساند که بدن به آن واکنش نشان می‌دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه می‌کنند. پوست ممکن است دچار گزگز یا حساسیت شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.
این علائم معمولا موقتی و کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی‌حس‌کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می‌کنند.
پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، حساسیت آن باید کاهش یابد. برای کاهش تورم و قرمزی می‌توانید از کمپرس یخ یا حمام خنک استفاده کنید.

عوارض لیزر صورت مردان

2- پوسته پوسته شدن یکی از عوارض لیزر موهای زائد مردان

پوست برخی از مردان ممکن است در ناحیه موردنظرپوسته پوسته شود که معمولاً یک مشکل جزئی است اما می‌تواند ناراحت‌کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می‌تواند منجر به دلمه یا زخم در آقایان شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب‌کننده، فرد می‌تواند از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کند.

3- تغییرات در رنگ پوست

یکی از عوارض لیزر موهای زائد آقایان این است که برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات جزئی در رنگ ناحیه تحت درمان شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد رنگ پوست کمی تیره‌تر یا روشن‌تر شود.

افرادی که پوست روشن‌تری دارند، رنگ پوست آنها تیره‌تر شوند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره‌تر هستند ممکن است تغییراتی مانند ایجاد رنگدانه‌های روشن را روی پوست خود تجربه کنند. این تغییرات به مرور زمان محو می‌شوند و پوست به حالت عادی باز می‌گردد.

4- آسیب چشم ناشی از لیزر صورت

برای حذف موهای زائد از لیزرهای قدرتمندی استفاده می‌شود به معنای اینکه چشم ممکن است به طور جدی آسیب ببیند، به خصوص زمانی که یک پزشک روی صورت یک فرد کار می‌کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام لیزراز آسیب جلوگیری شود.

5- خطر عفونت پوست

مانند سایر روش‌های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول‌های مو با لیزر می‌تواند خطر عفونت را افزایش دهد.

ناحیه آسیب دیده باید در حین بهبودی به عنوان یک زخم درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

عفونت ناشی از لیزر موهای زائد
عوارض جانبی نادر لیزد موهای زائد

عوارض جانبی کمتر شایع بعد از لیزر موهای زائد در آقایان می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

1- سوختگی و تاول در لیزر موهای زائد

اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد.

با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص و در یک کلینیک معتبر این فرآیند انجام شود، سوختگی و تاول نادر است.

برای لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می‌شود.

یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک دستگاه خنک‌کننده را روی پوست فرد اعمال کند که از سوزاندن پوست جلوگیری شود.

2- اسکار یا جای زخم بعد از لیزر

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیستند. با این حال، اگر پزشک مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود اما این موضوع نباید برای پزشکان واجد شرایط بروز کند.

همچنین اگر افراد بعد از درمان به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

آنها باید با پوست آسیب دیده مانند آفتاب سوختگی رفنار کنند تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور خورشید محافظت کنید و به طور منظم علائم عفونت را چک کنید.

آیا لیزر موهای زائد بی‌خطر است؟

اکثر افرادی که از آن استفاده می‌کنند متوجه می‌شوند که لیزر موهای زائد ایمن و قابل تحمل است. به نظر نمی‌رسد که این روش در درازمدت خطرات سلامتی داشته باشد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی کمی را پس از لیزر موهای زائد تجربه کنند. افراد باید از متخصص پوست خود بخواهند که قبل از انجام این درمان روی ناحیه بزرگتری از پوست، نحوه واکنش لکه‌های پوستی را نسبت به لیزر بررسی کنند.

افرادی که مایل به انجام لیزر موهای زائد هستند باید همیشه به یک پزشک مجرب و کلینیک تخصصی مراجعه کنند.

لیزر صورت در آقایان

آیا لیزر موهای زائد در آقایان دردناک است؟

تا چند روز پس از درمان، پوست آسیب دیده ممکن است قرمز و حساس شود. بسیاری از مردم این حس را شبیه به آفتاب سوختگی توصیف می‌کنند. با این حال، خود این فرآیند معمولاً دردناک نیست.
آیا لیزر برای از بین بردن موهای زائد موثر است؟
لیزر موهای زائد موثر است، اما حذف کامل موهای زائد امکان‌پذیر نیست. با این وجود لیزر درمانی می‌تواند رشد مو را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

پس از اولین درمان، بسیاری از افراد تنها برای چند ماه بدون مو خواهند بود. موها در نهایت دوباره رشد می‌کنند، اگرچه اغلب ریزتر، روشن‌تر و کمتر از قبل دیده می‌شوند.
بسیاری از افراد برای دستیابی به یک راه حل دائمی یا رضایت بخش‌تر برای موهای ناخواسته به جلسات متعدد نیاز دارند. ممکن است با هر جلسه بعدی، موها دوباره روشن‌تر و نازک‌تر شوند. پس از اتمام جلسات و درمان کافی، ممکن است رشد مجدد موها به طور کامل متوقف شود.
لیزر موهای زائد نیز ممکن است روی موهای تیره موثرتر باشد. افرادی که موهای بلوند، قرمز یا خاکستری دارند، ممکن است تغییر چندانی را متوجه نشوند، زیرا نورهای لیزر جذب موهای تیره می‌شوند و اغلب در موهای روشن موفق نیستند.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12