لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ، روشی بدون درد و با نتیجه دائمی برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل، بیکینی، صورت و غیره برای خانم‌ها و همچنین حذف موهای زائد کمر، شکم، قفسه سینه و غیره برای آقایان است.

در روش‌‌های قدیمی از بین بردن موهای زائد (تراشیدن با تیغ، بند انداختن، اپیلاسیون و غیره) با مشکلاتی از قبیل سرعت رشد، بازگشت موها و همچنین درد روبرو هستیم. پس باید به دنبال راه‌حلی جدید، بدون درد با حداقل عوارض و حداکثر نتیجه باشیم.

لیزر روی ملانین یا همان رنگ‌دانه موهای زائد که در ریشه مو است تأثیر می‌گذارد و نتیجه آن نابودی ریشه مو است. البته این تأثیر وابسته به تیره بودن تار مو، ضخامت و رنگ پوست در افراد متفاوت است.

اولین اقدام برای لیزر موهای زائد در اصفهان انتخاب مرکزی است که دارای کادری مجرب و متخصص باشد ، بهترین و جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا و همچنین منصف در ارائه خدمات و قیمت‌ها باشد. در کلینیک سینایار برای لیزر موهای زاید در اصفهان تمامی این ویژگی‌ها به وضوح قابل رویت است.

امروزه لیزر موهای زائد بدن از جمله صورت،دست‌ها،لیزر موهای زائد پا،بیکینی،زیر بغل و سایر قسمت‌ها یکی از روش‌های محبوب و پرطرفدار برای رفع موهای ناخواسته بدن می‌باشد که تقاضا برای این روش بین خانم‌ها و آقایان و سنین مختلف طی سال‌های اخیر افزایش یافته است.

این روش باعث خلاص شدن از سایر شیوه‌های  پردردسر و سخت و پر درد  مانند رفتن به سالن‌های اپیلاسیون و استفاده از راه‌های غلط از جمله تیغ و ژیلت  و موم می‌باشد که در نتیجه ی‌آن جوش‌ها و موهای زیر پوستی باعث ایجاد دردسر برای فرد می‌باشد.

اما با وجود پیشرفت دستگاه‌ها و روش‌ها ممکن است افراد ناآگاه برای لیزر موهای زائد اصفهان بدون تحقیق و آگاهی از کیفیت کار به مراکز غیر معتبر مراجعه کنند که در پایان شاهد نتیجه ی‌عکس شوند  و این موضوع باعث دلزدگی و تلف شدن وقت و پول افراد شود که اصلا نتیجه‌ی خوشایندی نمی‌باشد بنابراین در انتخاب مراکز لیزر باید بسیار تحقیق و دقت زیادی کرد.

لیزر موهای زائد در اصفهان

چه کسانی می‌توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند؟

هر فردی که موهای زائد داشته باشد می‌تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. لیزر یک عمل زیبایی است که می‌تواند ظاهر شما را بهبود بخشد. بسیاری از افراد نیز ترجیح می‌دهند که مرتباً اصلاح نکنند.

گاهی اوقات رشد موهای زائد ناشی از:

 • هیرسوتیسم یا مردمویی که شامل رشد قابل توجه و ضخیم مو در زنان است.
 • هیپرتریکوزیس، زمانی که موهای زائد در هر نقطه از بدن مردان و زنان بیش از حد رشد کند.

این شرایط ممکن است نتیجه موارد زیر باشد:

 • برخی داروها، از جمله استروئیدهای آنابولیک و قرص های ضد بارداری.
 • عدم تعادل هورمونی، به ویژه افزایش سطح تستوسترون یا آندروژن.
 • اختلالات ارثی، بیماری هایی که از طریق ژن ها از والدین به فرزندان منتقل می شوند.
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS).
 • تومورهایی که هورمون تولید می کنند.

لیزر موهای زائد برای افرادی که موهای ضخیم، تیره و پوست روشن دارند موثرتر است. تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو باعث می‌شود موها گرما را راحت‌تر جذب کنند. ممکن است برای افرادی که پوست تیره یا موهای بلوند، خاکستری، سفید یا قرمز دارند، به خوبی کارایی نداشته باشد.

لیزر موهای زائد برای چه کسانی ضرر دارد؟

قبل از انجام لیزر موهای زائد با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است لازم باشد از این روش اجتناب کنید اگر:

 • حامله هستند
 • داروهای خاصی مانند درمان آکنه مصرف می‌کنید.
 • تبخال تناسلی (HSV-2) دارید یا مستعد ابتلا به تبخال هستید.
 • اسکارهای کلوئیدی (اسکار برجسته) داشته باشید.
 • سرطان پوست داشته یا داشته‌اید.

آمادگی قبل از انجام لیزر موهای زائد

اگر قصد انجام لیزر مو‌های زائد را دارید، باید ۶ هفته قبل از درمان از کندن، اپیلاسیون و الکترولیز مو‌ها خودداری کنید. دلیل آن این است که لیزر ریشه مو‌ها را هدف قرار می‌دهد که به طور موقت با اپیلاسیون یا کندن مو‌ها از بین ‌می‌روند.

همچنین باید ۶ هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث می‌شود تأثیر لیزر مو‌های زائد کمتر شود و احتمال بروز عوارض بعد از درمان را افزایش دهد.

قبل از عمل از مصرف هر گونه داروی رقیق کننده خون خودداری کنید. در مورد مصرف داروهای ضدالتهاب یا مصرف منظم آسپرین با پزشک خود مشورت کنید.

اگر پوست شما تیره است، پزشک ممکن است کرم مخصوصی به شما تجویز کند. از هیچ کرمی برای برنزه کردن پوست خود استفاده نکنید. پوست شما برای تأثیر گذاشتن لیزر باید به اندازه کافی روشن باشد.

قبل از لیزر موهای زائد به نکات زیر توجه کنید :

1- شما باید یک روز قبل از لیزر ، موها را شیو کنید.

2- اگر موهای شما بیش از حد بلند باشد، این روش به همان اندازه موثر عمل نمی کند و مو و پوست شما می سوزد.

مراقبت های بعد از لیزر مو

 • ناحیه تحت درمان به مدت ۱-۲ روز آفتاب سوخته به نظر می‌رسد و حساس می‌شود. کمپرس‌های خنک و مرطوب‌کننده‌ها می‌تواند مؤثر باشد.
 • اگر صورت خود را لیزر کرده باشید، می‌توانید روز بعد آرایش کنید مگر اینکه پوست شما تاول‌زده باشد.
 • از تابش مستقیم نور خورشید ، برنزه کردن پوست ، لامپ‌های آفتاب‌گیر یا هر نوع تجهیزات برنزه‌کننده داخلی خودداری کنید.

در طی یک ماه آینده، مو‌های درمان شده میریزند. برای جلوگیری از تغییرات موقتی در رنگ پوست ناحیه لیزر شده می‌توانید از ضد آفتاب استفاده کنید.
سایر عوارض جانبی بالقوه شامل تورم، قرمزی و جای زخم است. جای زخم دائمی یا تغییر رنگ پوست از عوارض جانبی نادر است.

مزایای لیزر موهای زائد در اصفهان

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت لیزر موهای زائد بین سایر روش‌های رفع موهای زائد بین افراد مزایای زیاد آن می‌باشد. از مهمترین مزایای لیزر موهای زائد می‌توان به  موارد زیر اشاره کرد:

 1. اگرچه استفاده از لیزر موهای زائد برای همیشه موهای زائد را از بین نمی برد اما این روش یکی از بهترین روشهایی است که سرعت رشد مو را به شدت کاهش می دهد و در مقایسه با سایر روش ها تاثیر زیادی بر کاهش حجم موهای زائد دارد.
 2. درد ناشی از لیزر بسیار کمتر از سایر روش‌ها مانند اپیلاسیون می‌باشد و عوارض کمتری مانند ایجاد موهای زیرپوستی و جوش‌های ناخوشایند است و حتی بعد از اتمام دوره ی‌لیزر موهای زائد می‌توان شاهد روشن‌تر شدن پوست باشیم.اما با وجود کمتر بودن درد این روش قبل از لیزر مراجعین می‌توانند از بی‌حس‌های موضعی استفاده کنند تا درد ناشی از آن کمتر شود. البته این درد با کمتر شدن موهای زائد طی گذشت چند جلسه کمتر هم می‌شود.
 3. از دیگر مزیت لیزر موهای زائد می‌توان به رفع موهای زائد نواحی که دسترسی به آن‌ها سخت‌تر است اشاره کرد.

مزایای لیزر موهای زائد

 عوارض لیزر موهای زائد

اگرچه لیزر موهای زائد مزایای زیادی دارد اما در کنار این مزایا  دارای معایبی هم می‌باشد که از جمله مهمترین عوارض لیزر موهای زائد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. برای اینکه از این روش نتیجه   دلخواه حاصل شود باید دوره کامل آن گذرانده شود.که به طور تقریبی و حداقل  بین  8 تا 12 جلسه با فاصله 4تا 6جلسه توصیه می‌شود که افراد باید تا گرفتن نتیجه صبور باشند.البته این زمان بندی در افراد متغیر است.
 2. یکی دیگر از این معایب هزینه زیاد آن در مقایسه با سایر روش‌های رفع موهای زائد است. اما بازهم باید به این نکته توجه نمود که این روش دوام و کیفیت بیشتری دارد.

هزینه ی لیزر موهای زائد در اصفهان

هزینه لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد :

1.جنس، ضخامت و رنگ موها

هرچه موها ضخیم‌تر و مشکی‌تر باشد جوابدهی سریع‌تر و تعداد جلسات کمتری نیاز می‌باشد و هرچه موها کرکی، نازک‌تر و روشن‌تر باشد تعداد جلسات بیشتری نیاز می‌باشد.

2.نواحی مختلف بدن

به این دلیل که جوابدهی لیزر  موهای زائد روی قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است پس هزینه‌ها هم نیز متغیر است مثلا نواحی هورمونی مانند بیکینی، دوره سینه و کشاله ی‌ران‌ها زمان و تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند تا موهای زائد حذف شوند و یا نواحی مثل صورت که موهای کرکی و نازک‌تری دارند نیاز به تعداد جلسات بیشتری می‌باشد.

لیزر کل نواحی بدن در اصفهان

3.نوع دستگاه و کیفیت کار تکنسین

هرچه دستگاه‌ها لیزر موهای زائد جدیدتر و  با پیشرفته‌تر باشد و تکنسین با تجربه‌تر و حرفه‌ای‌تر باشد قطعا تعداد جلسات و هزینه ی‌کمتری صرف رفع موهای زائد می‌شود.

روند لیزر موهای زائد در کلینیک سینایار

در کلینیک سینایار روند انجام بهترین لیزر موهای زائد اصفهان به این صورت می‌باشد که  در طول تعداد جلسات تعیین شده که معمولا بین 8تا 12 جلسه با در نظرگرفتن شرایط مراجع می‌باشد مراجعین بعد از رزرو نوبت بصورت تلفنی و یا اینترنتی  24ساعت قبل از حضور در کلینیک باید موهای زائد ناحیه ی‌مورد نظر را کاملا شیو و از استفاده از هرگونه کرم و مواد آرایشی  در ناحیه ی‌مورد نظر خودداری کنند و زیر‌انداز مخصوص به خود را همراه داشته باشند و یا درصورت تمایل از زیراندازهای یکبار مصرف برای آن‌ها استفاده می‌شود.قبل از شروع لیزر تکنسین‌های با تجربه کلینیک دستگاه الکساندرایت دکا 2022  را طبق مشخصات پوست مراجعین تنظیم می‌کنند و به صورت دقیق و منظم عمل لیزر را انجام می‌دهند و بعد از انجام در صورت نیاز از پماد‌های مخصوص استفاده می‌شود.

کلینیک سینایار بهترین مرکز لیزر موهای زائد اصفهان

با توجه به تمامی شرایط لازم و مورد نیاز به عنوان معیاری برای معتبر بودن یک کلینیک لیزر موهای زائد اصفهان، به شرایطی از جمله پیشرفته و  به روز بودن دستگاه‌ها، برخورداری از تکنسین‌های باتجربه و حرفه‌ای، محیطی کاملا تمیز ومجهز، امکان دریافت مشاوره ی‌رایگان و تخصصی، سری‌های یکبارمصرف دستگاه برای هر شخص، می‌توان اشاره کرد. کلینیک لیزر موهای زائد سینایار بهترین مرکز لیزر اصفهان برای این خدمت می‌باشد. این کلینیک با برخورداری از تمامی فاکتور های بهترین مرکز لیزر در اصفهان، همه روزه پذیرای شما عزیزان است.

سوالات متداول لیزر موهای زائد

تاثیر لیزر بر موهای زائد چگونه است ؟

بیشتر افراد بعد از اولین درمان بین 10 تا 25 درصد کاهش رشد مو را تجربه می‌کنند. بعد از اتمام دوره درمان، ممکن است تا چندین ماه یا یک سال رشد مو نداشته باشید.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

بعد از لیزر ممکن است فرد کمی ناراحتی داشته باشد یا حتی پوست کمی قرمز و متورم شود اما همه این علائم موقتی هستند. مردم لیزر موهای زائد را با روش های دیگر مقایسه می کنند و معتقد هستند که درد کمتری نسبت به سایر روش های رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون یا بند انداختن دارد.

آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

لیزر موهای زائد دائمی نیست. بعید است که درمان‌ها تمام موها را در مرحله رشدشان هدف قرار دهند. برخی از موها دوباره رشد می‌کنند، اما معمولاً روشن‌تر و نازک‌تر از قبل هستند.

آیا می‌توانم لیزر موهای زائد را در خانه انجام دهم؟

سازمان غذا و دارو (FDA) برخی از دستگاه‌های لیزر موهای زائد را برای استفاده خانگی تایید می‌کند. بدون نظارت یک ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی با تجربه، خطر استفاده نادرست یا آسیب افزایش می‌یابد. اگر لیزر موهای زائد را در خانه انجام می‌دهید از عینک‌های محافظ استفاده کنید و کاملا مراقب باشید.

لیزر موهای زائد در اصفهان یک روش ایمن و موثر برای از بین بردن موهای زائد بدن است. گرمای لیزر فولیکول‌های مو را از بین می‌برد.

دائمی نیست، اما نتایج آن بیشتر از کندن یا اپیلاسیون مو دوام دارد. اکثر افراد به درمان‌های متعدد نیاز دارند. فقط یک ارائه دهنده مراقبت‌های بهداشتی با تجربه باید این روش را انجام دهد. عوارض جانبی بالقوه شامل سوزش، جای زخم و تغییر رنگ دائمی پوست است.

0/5 (0 نظر)

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12