بوتاکس ابرو چیست | چند روز بعد از بوتاکس ابرو بالا میره ؟

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

بوتاکس ابرو چیست؟

لیفت ابرو با بوتاکس روشی است که خطوط اخم بین ابروهای شما را درمان می‌کند. همچنین با تزریق بوتاکس ابروهای شما لیفت می‌شود. بوتاکس با ضعیف کردن ماهیچه‌های زیرین باعث صاف شدن پوست در قسمت بیرونی می‌شود و فلج کردن عضلات بین ابروها به پیشانی اجازه می‌دهد تا ماهیچه‌های ضعیف شده بین ابروها را به سمت بالا بکشند و باعث لیفت ابرو شود.

بوتاکس اضافی در انتهای ابرو تزریق می‌شود تا به ضعیف شدن عضلات آن کمک کند بنابراین ماهیچه‌های پیشانی باید این ناحیه را نیز بالا بکشند. مقدار لیفت ابرو بسته به سن و تون ماهیچه‌هایی که برای بالا کشیدن عضلات ضعیف شده فعال مانده‌اند، متفاوت است.
برای خطوط اخم سرسخت بین ابروها، این روش می‌تواند بدون جراحی به صاف کردن چین و چروک‌های عمیق کمک کند. به این نوع چین و چروک‌ها خطوط اخم گلابلار نیز گفته می‌شود.

لیفت ابرو نوعی جراحی زیبایی است که شامل برش و برداشتن پوست می‌شود.

آیا بوتاکس ابرو را بالا می برد

نقاط تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو

برخی از عضلات ابروها را به سمت پایین می‌کشند، مانند ماهیچه چشمی و ماهیچه‌های اخم. عضلاتی هستند که باعث ایجاد خطوط عمودی بین ابروها می‌شوند و فشار دهنده قسمت داخلی ابروها هستند. سایر ماهیچه‌ها ابروها را به سمت بالا می‌کشند، یعنی عضله فرونتالیس. عضله پروسروس نیز بین ابروها قرار دارد. بوتاکس ماهیچه‌های اخم و پروسروس را ضعیف می‌کند، که به قسمت مرکزی پیشانی اجازه می‌دهد تا شل و باز شود و ابرو داخلی بالا بیاید و به شما امکان لیفت ابرو بدون جراحی را می‌دهد.

نقاط تزریق بوتاکس برای لیفت ابرو محل
عضله پروسروس بین ابروها قرار دارد و وظیفه خم کردن ابروها را برعهده دارد.
ماهیچه‌های اخم باعث ایجاد خطوط عمودی بین ابروها می‌شوند و فشار دهنده قسمت داخلی ابروها هستند.
عضله چشمی در اطراف چشم قرار دارند و وظیفه پلک زدن را بر عهده دارند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای بوتاکس ابرو هستند ؟

بوتاکس برای بالا بردن ابرو فقط برای بزرگسالان 18 سال و بالاتر توصیه می‌شود. هم مردان و هم زنان با خطوط اخم متوسط تا شدید می‌توانند لیفت ابرو با بوتاکس را انجام دهند.
افرادی که به دنبال تزریق بوتاکس برای خطوط اخم هستند، احتمالاً قبلاً درمان‌های بدون نسخه و خانگی را امتحان کرده‌اند. این نوع لیفت ابرو برای اصلاح افتادگی قابل توجه پوست بهترین است. برخی از افراد ممکن است برای داشتن بهترین نتیجه به طور همزمان بلفاروپلاستی را نیز انجام دهند.
قبل از انجام بوتاکس برای لیفت ابرو ، ابتدا باید برای مشاوره به پزشک مراجعه کنید. در زمان مشاوره عوامل خطر این روش به طور کامل بررسی خواهد شد.
در دوران بارداری و شیردهی تزریق بوتاکس توصیه نمی‌شود. سموم استفاده شده در آن می‌تواند به نوزادان و جنین‌های متولد نشده آسیب برساند.

هزینه تزریق بوتاکس ابرو چقدر است؟

تزریق بوتاکس به دو صورت انجام می‌شود: بر اساس تعداد واحدهای استفاده شده و بر اساس منطقه. پزشک برای لیفت ابرونسبت به چین چروک دورچشم  که با نام خطوط پنجه کلاغی شناخته می‌شود و درشت کردن چشم با بوتاکس ممکن است بوتاکس بیشتری استفاده کند. بنابراین برای لیفت ابرو با بوتاکس باید بیشتر هزینه کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که بیمه درمانی بوتاکس را به دلایل زیبایی پوشش نمی‌دهد.

روش انجام لیفت ابرو با بوتاکس

روش بالا بردن ابرو با بوتاکس نسبتاً ساده است. در عرض چند دقیقه با مراجعه به مطب پزشک کار شما انجام می‌شود. اما قبل از شروع، ابتدا باید چند مرحله مقدماتی را انجام دهید. پزشک ممکن است به شما توصیه کند که داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین را مصرف نکنید.

قبل از تزریق بوتاکس در ناحیه ابرو ، پزشک ممکن است از یک کرم بی‌حس‌کننده برای کاهش درد استفاده کند. در طول فرآیند بوتاکس احساس ناراحتی نخواهید داشت و فقط چند دقیقه به طول می‌انجامد.

لیفت ابرو با بوتاکس

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس ابرو

پس از تزریق بوتاکس ابرو ، برجستگی‌های کوچک قرمز رنگی در محل تزریق بوتاکس ایجاد می شود. هر زمان که یک سوزن پوست را سوراخ کند، همیشه خطر کبودی وجود دارد؛ اما اگر کبودی اتفاق بیفتد، معمولاً حداقل است و می‌توان روز بعد آن را با آرایش پوشاند.

معمولا پزشک دستورالعمل های پس از مراقبت تزریق بوتاکس لیفت ابرو را به شما می دهد. این دستورالعمل ها شامل محدود کردن فعالیت برای حدود چهار ساعت پس از تزریق می‌باشد.

به شما توصیه می‌شود که به مدت 24 ساعت از ورزش خودداری کنید و از هرگونه عمل فشاری صورت مانند دراز کشیدن به سمت صورت برای ماساژ یا انجام ماساژ خودداری کنید.

چند روز بعد از بوتاکس ابرو بالا میره ؟

هم نتایج و هم دوره نقاهت بوتاکس برای بالا بردن ابرو بسیار سریع است. این فرآیند تنها چند دقیقه طول می‌کشد و شما می‌توانید در عرض یک هفته نتایج را مشاهده کنید.

طبق آکادمی پوست آمریکا (AAD)، نتایج تزریق بوتاکس به طور متوسط حدود سه تا چهار ماه طول می‌کشد. برخی از درمان‌ها می‌تواند تا نیم سال طول بکشد.

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد بوتاکس را به جراحی ترجیح می‌دهند، کوتاه بودن زمان بهبودی است. پس از انجام عمل، باید بتوانید به برنامه روزانه خود – حتی محل کار یا مدرسه – بازگردید. با این حال، آکادمی پوست آمریکا توصیه می‌کند که حداقل تا دو ساعت پس از تزریق ورزش نکنید.

فواید لیفت ابرو با بوتاکس

1- بوتاکس ابرو کم تهاجمی است

لیفت ابرو با بوتاکس برای هر کسی که به دنبال جایگزینی غیر جراحی و کم تهاجمی برای لیفت ابرو است، عالی است. همچنین برای افرادی که تازه وارد جراحی زیبایی شده‌اند، بسیار مناسب است، زیرا نسبتاً بدون درد است و دائمی نیست. لیفت ابرو بوتاکس تا 3 تا 4 ماه دوام می‌آورد.

2- اصلاح پلک با بوتاکس ابرو

هر فردی نه تنها در ابرو، بلکه در پلک بالایی و چشم‌هایش آناتومی متفاوتی دارد. معمولاً افراد بالای پلک خود دارای پوست اضافه هستند که می تواند توسط عوامل متعددی ایجاد شود، اما پیری و وراثت شایع ترین آنها هستند. بسته به آناتومی و اهداف بیمار، آنها می توانند با بالا بردن ابرو به سادگی از لیفت ابرو بهره ببرند تا احساس کنند چشمانشان بازتر، بیدارتر و سرحال تر شده است.

3- تقارن ایجاد می‌کند

وقتی به نسبت‌های کلاسیک ابرو فکر می‌کنیم، معمولاً بزرگترین نقطه ارتفاع قوس ابرو بین عنبیه داخلی چشم و جانبی‌ترین قسمت مودار ابرو است. با این حال لیفت ابرو با بوتاکس می‌تواند به شما کمک کند ظاهری جدید یا متفاوت داشته باشید.

فواید لیفت ابرو با بوتاکس

عوارض بوتاکس ابرو چیست؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس برای بیشتر افراد بی‌خطر است. با این حال، خطر عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است کمی قرمزی، تورم و کبودی در محل تزریق مشاهده کنید. به گفته کارشناسان چنین علائمی در عرض یک هفته از بین می‌روند.

عوارض جانبی خفیف بوتاکس آرایشی عبارتند از:

  • سردرد
  • درد
  • بی حسی

عوارض جانبی جدی نادر است. با این حال، اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهید:

  • مشکلات تنفسی
  • ابروها یا پلک‌های افتاده
  • مشکلات خوردن و بلع
  • گفتار تغییر می‌کند

اگر همزمان با تزریق بوتاکس جراحی لیفت ابرو انجام می‌دهید، ممکن است در معرض خطر عوارض جانبی مربوط به جراحی مانند عفونت باشید.

در نهایت، هرگز بوتاکس را آنلاین نخرید یا به دنبال تزریق در یک مرکز غیرپزشکی نباشید که می‌تواند منجر به عوارض جدی حتی فلجی شود.

لیفت ابرو با بوتاکس چقدر ماندگاری دارد

لیفت ابرو با بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

نتایج لیفت ابرو با بوتاکس می‌تواند در عرض چند روز شروع خود را نشان دهد. با این حال، برای حفظ نتایج خود، باید هر چند ماه یک بار برای تزریق‌های بیشتر به پزشک مراجعه کنید. هرچه در طول زمان تزریق بیشتری انجام دهید، این احتمال وجود دارد که عضلات زیرین اطراف ابروها فرسوده شوند و نتایج ضد پیری بهتری را ایجاد کنند.

پزشک به شما توصیه می‌کند که چه زمانی باید برای درمان بعدی مراجعه کنید. اگر ببینید که چین و چروک‌هایتان دوباره بین ابروها ظاهر می‌شوند، زمان آن فرا رسیده است.

آیا بوتاکس پیشانی به بالا رفتن ابرو کمک می کند ؟

تزریق بوتاکس نسبت به جراحی لیفت ابرو هزینه کمتری دارد، کم تهاجمی است و دوران نقاهت کوتاهتری دارد. بنابراین با تزریق بوتاکس به طور موقت عضلات پیشانی فلج می‌شوند. از آنجایی که ماهیچه‌ها فلج هستند، نمی‌توانند منقبض شوند و صورت بیمار صاف می‌شود و به طور موقت از ایجاد چین و چروک‌های جدید جلوگیری می‌کند.تزریق بوتاکس پیشانی می‌تواند در لیفت ابرو موثر باشد و باعث بالا رفتن آنها می‌شود. این روش سریع و ساده است، که بخشی از جذابیت تزریق بوتاکس است. بیماران می‌توانند این روش را در عرض یک ساعت انجام دهند.

لیفت ابرو با بوتاکس می‌تواند به درمان چین و چروک‌های پویا یا چین و چروک‌هایی که از حرکت ایجاد شده‌اند، مانند بین ابروها کمک کند. می‌تواند ارتفاع ابروها را نیز افزایش دهد. همچنین ممکن است با روش‌های دیگر مانند بلفاروپلاستی یا جراحی پلک ترکیب شود.
به خاطر داشته باشید که بوتاکس یک راه حل دائمی برای خطوط اخم نیست. تکنیک‌های خوب مراقبت از پوست می‌تواند به حفظ ظاهری جوان‌تر کمک کند. با پزشک خود در مورد تمام گزینه‌های خود برای لیفت ابروها صحبت کنید.

5/5 (1 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12