کربوکسی تراپی در اصفهان | دکتر خوب برای کربوکسی تراپی

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

کربوکسی‌تراپی یا درمان با دی‌اکسید کربن یک روش غیرتهاجمی و غیر جراحی جهت درمان سلولیت، رفع سیاهی زیر چشم و رفع ترک‌های پوستی است. در صورت که قصد انجام کربوکسی‌تراپی را دارید و به دنبال اطلاعات تکمیلی درباره این روش و مزایا و معایب کربوکسی‌تراپی هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

در صورتی‌که سؤالی در زمینه کربوکسی‌تراپی در اصفهان دارید که در این مطلب به آن پرداخته نشده است می‌توانید در بخش نظرات سؤال خود را مطرح نمایید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ آن را از پزشکان کلینیک سینایار دریافت نمایید.

کربوکسی تراپی در اصفهان

کربوکسی‌تراپی چیست؟

کربوکسی‌تراپی یک روش درمانی غیر جراحی است که برای درمان و بهبود ظاهر سلولت، ترک‌های پوستی و سیاهی زیر چشم استفاده می‌شود. این روش درمانی نسبت به سایر روش‌های درمانی برای کاهش سلولیت کمتر تهاجمی است. کربوکسی‌تراپی از تزریق دی‌اکسید کربن استفاده می‌کند که به زیر پوست تزریق می‌شود. همچنین به ترمیم کلاژن و از بین بردن رسوبات چربی کمک می‌کند.

گفته می‌شود که کربن تراپی خاصیت ارتجاعی پوست، گردش خون را بهبود می‌بخشد و ظاهر خطوط و چین‌وچروک را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، می‌تواند با افزایش جریان خون به پلک، به کاهش حلقه‌های زیر چشم کمک کند. برخی از پزشکان همچنین از این روش درمانی برای درمان اختلال نعوظ، آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده‌اند.

برای کاهش چربی و سلولیت، این روش اغلب به روش‌های تهاجمی‌تر و پرخطرتر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می‌شود. کربوکسی‌تراپی در موارد زیر قابل استفاده است:

  • صورت
  • پلک‌ها
  • گردن
  • شکم
  • بازوها
  • پاها
  • باسن

بهترین کربن تراپی در اصفهان

بهترین کربوکسی‌تراپی اصفهان

کربوکسی‌تراپی درمانی برای سلولیت، ترک‌های پوستی و سیاهی زیر چشم است. این روش درمانی در دهه 1930 از چشمه‌های معدنی فرانسوی سرچشمه گرفت.

این درمان را می‌توان برای پلک‌ها، گردن، صورت، بازوها، باسن، شکم و پاها اعمال کرد. از تزریق دی‌اکسید کربن، یک گاز طبیعی در بدن استفاده می‌کند.

این یک روش سریع و بین 15 تا 30 دقیقه به صورت سرپایی انجام می‌شود. پس از درمان سلولیت یا کاهش چربی، می‌توانید بلافاصله به روال عادی خود بازگردید فقط شنا و حمام کردن در وان به مدت 24 ساعت بعد از انجام کربوکسی‌تراپی ممنوع است.

در صورتی که قصد انجام کربوکسی‌تراپی را دارید این روش درمانی باید توسط پزشک متخصص انجام شود و باید به کلینیک‌هایی مراجعه کنید که صفر تا صد انجام این کار به عهده پزشک است و اپراتور در انجام آن دخالت ندارد.

در کلینیک سینایار اصفهان این روش توسط بهترین متخصصین پوست و زیبایی انجام می‌شود که جهت رزرو نوبت فقط کافی است با کارشناسان کلینیک به شماره 09109105494 تماس حاصل نمایید.

کربوکسی‌تراپی چگونه انجام می‌شود؟

ویژگی‌های این روش بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان قرار می‌گیرد متفاوت است؛ اما مکانیک این روش بیشتر یکسان است.

یک مخزن گاز دی‌اکسید کربن به یک تنظیم‌کننده جریان با لوله پلاستیکی متصل است. پزشک با دقت میزان جریان گاز از مخزن را تنظیم می‌کند.

گاز از طریق تنظیم‌کننده جریان و به لوله‌های استریلی که دارای یک فیلتر در انتهای آن است، ساطع می‌شود.

فیلتر هر گونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن می‌گیرد. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می‌کند. پزشک گاز زیر پوست را از طریق سوزن تزریق می‌کند.

این روش تقریباً کاملاً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن، کرم بی‌حس‌کننده را روی محل تزریق می‌مالند. با وجود فقدان درد، برخی افراد گزارش می‌دهند که مدت کوتاهی پس از آن احساس عجیبی می‌کنند.

کربوکسی‌تراپی یک روش سرپایی است و معمولاً تنها 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود.

کربوکسی تراپی اصفهان نی نی سایت

کاربردهای کربوکسی‌تراپی

گردش خون ضعیف تا حدی مسئول سلولیت، ترک‌های پوستی و سیاهی زیر چشم است. سلول‌های بدن دی اکسید کربن را به عنوان زباله آزاد می‌کنند. گلبول‌های قرمز اکسیژنی را که استنشاق می‌کنید می‌گیرند و به بافت‌ها می‌برند، سپس دی‌اکسید کربن را جذب می‌کنند. در نهایت، دی اکسید کربن توسط ریه‌ها بازدم می‌شود.

یک پزشک می‌تواند با تزریق دی‌اکسید کربن، گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و باعث هجوم گلبول‌های قرمز خون به آن ناحیه شود.

هنگامی که سلول‌های خونی به محل مورد نظر می‌رسند، گردش خون را افزایش می‌دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست و در مورد حلقه‌های زیر چشم، رنگدانه را به درخشندگی سالم تغییر می‌دهد. برخی از کاربردهای کربوکسی‌تراپی عبارتند از:

کاهش علائم کشش یا تَرَک پوست: علائم کششی یا ترک‌هایی که روی بدن خود می‌بینید، پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی‌تراپی کلاژن جدیدی ایجاد می‌کند که پوست را ضخیم می‌کند و ظاهر آن را بهبود می‌بخشد.

رفع سلولیت: گاز دی‌اکسید کربن را می‌توان به سلول‌های چربی نیز تزریق کرد که باعث می‌شود سلول‌ها ترکیده و در بدن دفع شوند. سلولیت زمانی ایجاد می‌شود که چربی زیر پوستی از روی پوست بیرون بزند. چندین مطالعه منبع معتبری را نشان داده‌اند که کربوکسی‌تراپی در صورت استفاده برای درمان سلولیت بی‌خطر و مؤثر است.

درمان حلقه‌های سیاه زیر چشم: سیاهی زیر چشم معمولاً به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می‌شود که باعث ایجاد تجمع عروقی می‌شود. تزریق گاز به زیر پلک باعث کاهش این تجمع کبود شده و رنگ رژگونه جایگزین آن می‌شود.

درمان بیماری آلوپسی: آلوپسی یا ریزش مو سکه‌ای ناشی از گردش خون ضعیف را می‌توان با کربوکسی‌تراپی نیز درمان کرد.

کاربرد کربوکسی تراپی

مزایای کربوکسی‌تراپی

یکی از مزایای کربوکسی‌تراپی کاهش سلولیت یا چربی زیر پوست است که به پوست ظاهری برجسته می‌دهد. این درمان همچنین می‌تواند برای کمک به از بین بردن چربی اضافی در نواحی خاص استفاده شود. تزریق دی‌اکسید کربن به این نواحی باعث کاهش تعداد سلول‌های چربی و سفت شدن پوست می‌شود. کربوکسی‌تراپی اغلب همراه با لیپوساکشن برای کانتورینگ بدن (از بین بردن پوست و چربی اضافی از بدن) استفاده می‌شود.

کربوکسی‌تراپی همچنین می‌تواند ظاهر ترک‌های پوستی را کاهش دهد. تزریق دی‌اکسید کربن سلول‌هایی به نام فیبروبلاست‌ها را تحریک می‌کند که کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک می‌سازند. این مواد اندازه ترک‌های پوستی را کاهش می‌دهند و می‌توانند به محو شدن آن‌ها کمک کنند، بنابراین بیشتر با رنگ پوست شما مطابقت دارند.

کربوکسی‌تراپی می‌تواند سیاهی زیر چشم را درمان کند که اغلب زمانی رخ می‌دهد که خون در زیر پلک پایین جمع شود. تزریق گاز با تحریک رشد رگ‌های خونی جدید و گشاد کردن عروق خونی موجود، گردش خون را بهبود می‌بخشد.

کربوکسی‌تراپی همچنین با درمان‌های دیگر برای کمک به بهبود زخم‌های مزمنی که ممکن است با بیماری‌هایی مانند دیابت و بیماری شریان محیطی ایجاد شوند، استفاده می‌شود.

مزایای کربوکسی‌تراپی
کاهش سلولیت
درمان ترک‌های پوسیتی
رفع سیاهی دور چشم
بهبود زخم‌های مزمن

 

تعداد جلسات کربوکسی‌تراپی

نتایج کربوکسی‌تراپی باید همراه با رسوبات چربی کمتر و پوستی جوان‌تر باشد. نتایج باید حتی پس از یک دور درمان قابل‌مشاهده باشد، اما برای نتایج بهتر، حداکثر تا شش جلسه توصیه می‌شود.

به‌طور کلی می‌توان گفت: تعداد جلسات کربوکسی‌تراپی یا فاصله بین جلسات کربوکسی‌تراپی در افراد متفاوت است و بستگی به شرایط بیمار و میزان جوابد‌هی آن به این درمان دارد که پزشک معالج تعیین می‌کنند که بر هر فرد چند جلسه Carboxytherapy مورد نیاز است.

دوران نقاهت کربوکسی‌تراپی

هنگامی که کربوکسی‌تراپی برای درمان علائم کشش و اسکار استفاده می‌شود، نسبتاً بدون درد است. این به این دلیل است که بافت اسکار اعصاب ندارد. ممکن است احساس خارش داشته باشید زیرا علائم کشش در طول عمل تشدید می‌شوند. خارش باید در عرض 5 دقیقه برطرف شود.

افرادی که از کربوکسی‌تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می‌کنند ممکن است در حین تزریق احساس فشار کنند، مشابه احساسی که در آزمایش فشارخون احساس می‌شود. این ناشی از انبساط گاز است.

مناطق تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و گزگز خواهند داشت زیرا گاز دی‌اکسید کربن کار خود را انجام می‌دهد و گردش خون بهبود می‌یابد؛ اما شما باید بتوانید روال عادی خود را پس از پایان عمل انجام دهید.

ماندگاری کربوکسی‌تراپی

نتایج حاصل از درمان‌های کربوکسی‌تراپی فوری نیست و برای همیشه دوام نخواهد داشت. بسته به ناحیه‌ای از بدن که تحت درمان قرار می‌گیرد، بین شش تا هشت جلسه درمان طول می‌کشد تا متوجه تفاوت در شکل بدن خود شوید. برای شرایطی مانند آلوپسی یا بهبود زخم، ممکن است 15 تا 30 جلسه طول بکشد تا تغییرات مثبت نشان داده شود. درمان‌های کربوکسی‌تراپی باید هر سه تا شش ماه تکرار شود تا نتایج شما حفظ شود.

دکتر خوب برای کربوکسی تراپی

هزینه کربوکسی‌تراپی

هر چند قیمت کربوکسی‌تراپی در کلینیک‌های مختلف متفاوت است اما عامل مهم و تأثیرگذار در هزینه کربوکسی‌تراپی تعداد جلسات آن است که تعداد جلسات درمانی برای هر فرد متفاوت است و قیمت در نظر گرفته شده برای هر فرد متفاوت است.

عامل تأثیرگذار دیگر در قیمت این روش درمانی نوع ناحیه‌ای از بدن است که به کربوکسی‌تراپی نیاز دارد و در اصل می‌توان گفت قیمت کربوکسی‌تراپی برای درمان جای جوش یا اسکار نسبت به هزینه کربوکسی‌تراپی دور چشم متفاوت است.

جهت اطلاع از قیمت دقیق کربوکسی‌تراپی در کلینیک سینایار اصفهان فقط کافی است با شماره 09109105494 تماس حاصل نمایید.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12