ماندگاری کاشت مو | نکات لازم برای ماندگاری موهای کاشته شده

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

ماندگاری کاشت مو : هنگامی که به “کاشت مو” فکر می‌کنید، ممکن است موهای پراکنده و کم پشت سال‌های گذشه را تصور کنید. اما کاشت مو در دهه‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته است.
کاشت مو – که گاهی اوقات ترمیم مو نامیده می‌شود – یک روش سرپایی است که از فناوری میکروگرافت برای انتقال فولیکول‌های موی شما به سایر نواحی پوست سر که در حال نازک شدن هستند استفاده می‌کند.
نتایج کاشت مو ماندگار و دائمی است. این روش زمان بر است و دارای دوره نقاهت و مراقبت‌های بعد از عمل است. بنابراین افرادی که موهای نازک و پراکنده‌ای دارند می‌توانند کاندیدای مناسبی برای کاشت مو باشند.
این مقاله به شما کمک می‌کند تا نتایج کاشت مو، انتظارات و انواع روش‌های آن را درک کنید.

آیا کاشت مو دائمی است؟

پس از اینکه فولیکول‌های مو به نواحی دیگر که موهای نازکی دارند پیوند زده شد، مدتی طول می‌کشد تا پوست شما بهبود یابد. در واقع، ریزش برخی از موهای شما در سه ماه اول بعد از عمل طبیعی است.

بهبودی ممکن است بین 6 تا 12 ماه طول بکشد. اما هنگامی که فرآیند بهبودی کامل شد، فولیکول‌های پیوند شده شروع به رشد می‌کنند که تکه‌های طاس روی پوست سر شما را پر می‌کند. این موهایی هستند که با افزایش سن به رشد طبیعی خود ادامه می‌دهند.
حرکت فولیکول‌های مو دائمی است. هیچ راهی برای بازگرداندن آنها به موقعیت قبلی وجود ندارد. اما مانند بقیه فولیکول‌های مو، فولیکول‌های پیوند شده طول عمر دارند. در برخی مواقع، آنها ممکن است به تدریج تولید مو را مانند قبل متوقف کنند.

آیا کاشت مو دائمی است؟

آیا کاشت مو به جلسات دیگری نیاز دارد؟

این امکان وجود دارد که اولین روش کاشت مو آخرین مورد شما نباشد.

برخی از کاندیداها وجود دارند که توسط پزشک به آنها گفته می‌شود که برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود به چندین “جلسه” جراحی پیوند نیاز دارند.

سایر کاندیدها پس از بهبود اولین کاشت مو از نتایج راضی هستند و بعداً تصمیم می‌گیرند که با تکه‌های اضافی قسمت‌های نازک روی سر خود را پر کنند.

انواع روش‌های کاشت مو

دو نوع روش “مدرن” کاشت مو وجود دارد که در حال حاضر انجام می‌شود.

روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) نواری از فولیکول‌های موی شما از پوست پشت سر گرفته می‌شود و به مناطقی از موهای شما که نازک یا طاس هستند پیوند می‌شود.

استخراج واحد فولیکولی (FEU) از سوراخ‌های کوچک برای پیوند فولیکول‌ها از تمام نواحی سر به مناطقی که موهای شما نازک یا طاس است، استفاده می‌شود.

هر دو نوع روش کاشت مو دائمی و ماندگار هستند.

انواع روش های کاشت مو
روش پیوند واحد فولیکولی (FUT) نواری از فولیکول‌های موی شما از پوست پشت سر گرفته می‌شود و به مناطقی از موهای شما که نازک یا طاس هستند پیوند می‌شود.
استخراج واحد فولیکولی (FEU) سوراخ‌های کوچک برای پیوند فولیکول‌ها از تمام نواحی سر به مناطقی که موهای شما نازک یا طاس است، استفاده می‌شود.

نتایج کاشت مو

زمانی که عمل کاشت مو انجام شد، مدتی طول می‌کشد تا بتوانید نتایج آن را مشاهده کنید. همانطور که بخش‌های کاشته شده مو بهبود می‌یابند، ممکن است در چند ماه اول بیشتر موهای خود را از دست دهید که این امری طبیعی و قابل انتظار است.

هنگامی که پیوند موی شما به طور کامل بهبود یافت، فولیکول‌های موها به تدریج روی سر ظاهر می‌شوند و موها رشد می‌کنند. کاشت مو که توسط میکروگرافت را می‌توان بر اساس نظرشما برش داد، حالت داد و رنگ کرد.

نتایج کاشت مو

کاشت مو در طولانی مدت چه نتایجی خواهد داشت؟

کاشت موی شما باید در دراز مدت دوام داشته باشد. این امکان وجود دارد که با افزایش سن، فولیکول‌های مو نازک شوند، اما به احتمال زیاد حداقل تا پایان عمر مقداری مو رشد می‌کنند.

اگر نازک شدن موهای شما ادامه پیدا کند، خط رویش موهای شما مطابق با “الگوی” قبلی ریزش موی طبیعی شما کاهش نمی‌یابد. پزشک باید با شما در ارتباط باشد تا مطمئن شود که موهای شما در سال‌های آینده پس از کاشت مو، لکه‌دار یا غیر طبیعی به نظر نرسد.

چه زمانی با پزشک صحبت کنیم ؟

در صورت نگرانی در مورد کاشت مو با پزشک خود صحبت کنید. شرایط پزشکی و داروها می‌توانند به عنوان یک عارضه جانبی باعث ریزش مو شوند. بنابراین قبل از انجام کاشت مو عوامل دیگر را بررسی کنید.

به دنبال یک پزشک کارآزموده و با تجربه باشید که در کاشت مو تخصص دارد. عکس‌های قبل و بعد کاشت مو کلینیک را بررسی کنید و قبل از رزرو نوبت، در مورد روش و روند کاشت مو با یک پزشک با تجربه صحبت کنید.

عمر موهای کاشته شده چقدر است؟

در صورت انجام معاینه مناسب و استفاده از ناحیه پشت سر به عنوان اهدا‌کننده، موهای کاشته شده تا سال‌ها ماندگار خواهند بود. به همین دلیل کاشت مو باید توسط افراد مجرب انجام شود. علاوه بر این، تمام مراقبت‌های بعد از کاشت مو باید به طور کامل انجام شود.

آیا امکان انجام دوباره کاشت مو وجود دارد؟

در برخی موارد، پس از عمل کاشت مو، ممکن است دوباره ریزش مو داشته باشید. نداشتن تکنیک مناسب و انتخاب نادرست مکان‌های انتخاب شده ممکن است علت این موارد باشد. در این صورت پس از تایید پزشکان متخصص می‌توان مجددا کاشت مو انجام داد. برای این کار حداقل یک سال باید از کاشت مو قبلی گذشته باشد.

آیا امکان انجام دوباره کاشت مو وجود دارد؟

چه عواملی باعث می‌شود کاشت مو دائمی نباشد؟

مهمترین جنبه‌ای که از دائمی شدن عمل کاشت مو جلوگیری می‌کند، انتخاب نادرست ناحیه اهدا‌کننده است. فولیکول‌های مو در پشت سر از نوع قوی‌ترین و زنده‌ترین فولیکول مو هستند. برداشتن موهایی که قرار است کاشته شوند از این ناحیه بسیار مهم است. اگر موهای ناحیه پشت سر فرد ناکافی باشد، فولیکول مو را می‌توان از سایر قسمت‌های بدن، به ویژه قفسه سینه، پیوند زد. اما در حالی که احتمال دائمی بودن مو از ناحیه پشت 95 درصد است، درصد موفقیت برای سایر مناطق از نظر ژنتیکی کمتر است. علاوه بر این، رژیم غذایی، نگهداری، محصولات استفاده شده و استفاده از مکمل‌ها نیز از عوامل مهم موفقیت کاشت مو هستند.

چند بار می‌توانیم کاشت مو انجام دهیم؟

اگر مو و ساختار ژنتیکی شما مطلوب باشد، می‌توانید هر تعداد که می‌خواهید کاشت مو انجام دهید. اگر هیچ مانعی برای کاشت مو ندارید و پزشک آن را توصیه می‌کند، این روش برای سلامت موهای شما قابل انجام است.

نکات لازم برای ماندگاری موهای کاشته شده

مهمترین جنبه‌ای که از دائمی شدن عمل کاشت مو جلوگیری می‌کند، انتخاب نادرست ناحیه اهدا‌کننده است. ناحیه پشت سر ناحیه‌ای است که فولیکول‌های مو در آن قوی‌ترین و زنده‌ترین هستند. برداشتن مو‌هایی که قرار است کاشته شوند از این ناحیه بسیار مهم است. اگر مو‌های ناحیه پشت سر فرد ناکافی باشد، فولیکول مو را می‌توان از سایر قسمت‌های بدن، به ویژه قفسه سینه، پیوند زد.

اما در حالی که احتمال دائمی بودن مو از ناحیه پشت ۹۵ درصد است، درصد موفقیت برای سایر مناطق از نظر ژنتیکی کمتر است. علاوه بر این، رژیم غذایی، مراقبت‌ها، محصولات استفاده شده و استفاده از مکمل‌ها نیز از عوامل مهم موفقیت کاشت مو هستند.

برای موفقیت در ماندگاری مو‌های کاشته شده، اول از همه باید در میان مراکز موجود در سراسر کشور بهترین کلینیک کاشت مو ایران را به درستی انتخاب نمایید. پس از آن باید مناسب‌ترین روش برای شما انتخاب شود و تمام آنچه پزشک می‌گوید باید برآورده شود. به خصوص در طول یک سال پس از جراحی کاشت مو، باید به دستورالعمل‌های پزشک عمل کنید.

1- رژیم غذایی مناسب کاشت مو

رژیم غذایی مناسب و متعادل یکی از اساسی‌ترین عوامل برای سلامت انسان است. افرادی که کاشت مو انجام داده‌اند با توجه به توصیه پزشک باید غذا‌هایی مصرف کنند که به بدن فشار وارد نکند. خوردن بیش از حد چربی، مواد قندی و غذا‌های ناسالم هم سلامت و هم کیفیت مو‌های شما را کاهش می‌دهد.

2- مراقبت‌های کاشت مو

مراقبت از مو پس از کاشت مو یکی از مهمترین عوامل ماندگاری مو‌های کاشته شده است. شما باید تمام اطلاعات لازم را از پزشک خود دریافت کنید، مانند کیفیت محصولات آرایشی مورد استفاده، چه زمانی و چه مراقبتی باید انجام دهید و مدت زمان مراقبت از مو. پس از آن، شما باید مراقبت و نگهداری را انجام دهید.

3- محصولات استفاده شده

پس از کاشت مو باید نسبت به انتخاب تمام موادی که برای موهای خود استفاده می کنید حساس باشید. محصولات آرایشی با محتوای شیمیایی بر سلامت موهای شما تأثیر منفی می گذارد. به همین دلیل باید محصولات موی توصیه شده توسط پزشک را انتخاب کنید.

4- مکمل های بعد از کاشت مو

ویتامین ها و مکمل ها برای افرادی که کاشت مو انجام می دهند بسیار ضروری است. خصوصا ویتامین B12 که برای سلامت مو ضروری است. اما نباید بدون توصیه و تأیید پزشک محصول اشتباهی را انتخاب کنید، خصوصا هنگام استفاده از مکمل ها.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12