کاشت مو طبیعی

کاشت مو طبیعی در اصفهان

کاشت مو طبیعی بهترین و مؤثرترین راه‌حل برای کسانی است که از طاسی رنج می‌برند و از مصرف داروهای شیمیایی و سنتی بدون تأثیر برای ریزش موهایشان خسته شده‌اند. در حقیقت به برداشتن موها از پشت سر و نقاطی که ریزش مو ندارند و پیوند آن‌ها به نقاطی که ریزش بسیار داشته‌اند کاشت مو ‌می‌گویند.

این موها به دلیل اینکه گیرنده برای هورمون‌‌های مردانه ندارند در محل جدید کاشت موی جلوی سر هم دچار ریزش نشده و با توجه به اینکه بدن واکنش حساسیتی به این انتقال نشان نمی‌دهد (چون موهای پیوندی از بدن خود شخص است) موهای کاشت شده در محل جدید پیوند خورده و پس از یک دوره چند ماهه شروع به رشد می‌نمایند.

انجام عمل کاشت مو در اتاق عمل‌های مجزا و استریل در کلینیک تخصصی کاشت مو درصد موفقیت آن را بالا و احتمال بروز عوارض و عفونت را به شدت کاهش می‌دهد. کاشت مو برای رنج سنی ٢٠ تا ۸۰ سال امکان پذیر است اما تصمیم به انجام عمل به ویزیت و مشاوره قبل از عمل توسط متخصص کاشت مو مربوط است که با انتخاب روش و تکنیک عمل درست و علمی بر اساس تجربه و مهارت پزشک مزایای داشتن موهای دائمی با امکان رشد مادام العمر را برای فرد به ارمغان می آورد .

در ادامه شما را برای انجام بهترین کاشت مو اصفهان راهنمایی می‌کنیم.

مرکز کاشت مو اصفهان

بهترین کلینیک کاشت مو در اصفهان

اولین گام بعد از تصمیم‌گیری قطعی در مورد کاشت مو انتخاب کلینیک تخصصی کاشت مو است که دارای کادری مجرب و محیطی مطلوب و استریل برای شما باشد.

با توجه به شیوع بسیار بالای ریزش مو در جمعیت عمومی به دلیل ژنتیکی و هورمونی که طاسی با الگوی مردانه و زنانه نامیده می‌شود، امروزه با پیشرفت چشمگیر علم پزشکی در خصوص عمل پیوند مو، تمایل بیماران مبتلا به انجام این عمل بسیار زیاد است.  از این رو یافتن کلینیک با سابقه‌ی درخشان از بزرگترین دغدغه‌های متقاضیان در این خصوص است.

شاخصه‌های انتخاب یک مرکز کاشت مو معتبر عبارت است از: قیمت متناسب با خدمات، کیفیت بالا، متخصصانی با دانش به روز و محیطی بهداشتی و استریل و به کارگیری مدرن‌ترین دستگاه‌های و متدهای روز جهان.

کلینیک تخصصی پوست و موی سینایار، به صورت حرفه ای در زمینه‌ی کاشت موی طبیعی و کاشت ابرو در شهر اصفهان فعالیت خود را آغاز نموده و با استفاده از کادری مجرب در فضایی تخصصی با بهره گیری از دانش بهترین متخصص کاشت مو در اصفهان، زمینه را برای انجام هر چه بهتر عمل کاشت مو مهیا نموده است.

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو در اصفهان زیباجویان عزیز نیازمند تحقیق و بررسی کافی می باشند تا نزد بهترین دکتر کاشت مو اصفهان عمل کاشت خود را انجام دهند. در این راستا کلینیک سینایار جهت تسهیل تصمیم گیری مراجعین عزیز ، اقدام به برگزاری جلسه مشاوره‌ی رایگان با پزشک نموده است.

کلینیک کاشت مو اصفهان

روش‌های کاشت مو

به طور کلی کاشت مو برای بیماران به دو روش انجام می‌شود که با نام‌های FUT و FIT در منابع پزشکی نامگذاری شده اند.

روش FUT

در این روش پس از ارزیابی بانک موی پشت سر بیمار، از محل مناسب نوار یا فلپ پوستی که حاوی بیشترین فولیکول مو باشد برداشت شده و محل برداشت بخیه می‌شود. واحدهای فولیکولی موجود در نوار توسط تکنسین‌‌های مجرب جداسازی شده و برای کاشت آماده می‌‌گردند.

پس از ۱۴ روز بخیه‌ها کشیده می‌‌شود که پس از بهبود محل زخم به شرط انجام عمل توسط یک تیم متبحر و با تجربه اسکار بسیار ناچیزی در محل برداشت فلپ باقی می‌ماند.

روش FIT

این روش در ایران به نام‌های FUE یا SUT یا میکروگرافت  نیز نامیده می‌‌شود.

در این روش پس از بررسی بانک موی بیمار و مشخص نمودن مناسب‌ترین محل، با بی حسی موضعی محل برداشت را بی حس نموده و با استفاده از پانچ‌های ظریف اقدام به برداشت واحدهای فولیکولی مناسب می‌‌شود.

واحدهای فوکلیکولی استخراج شده که اکثرا حاوی ۱ تا ۴ عدد تار مو هستند مرتب سازی شده و جهت کاشت آماده می‌شوند.

کاشت مو به روش fue در مقابل کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FUT
موه‌ها هنگام کاشت باید از ته تراشیده شوندکوتاهی مو با درجه صفر ضروری نیست
برداشت تار به تاربرداشت نواری
ایجاد زخم ها ریز به صورت پراکندهجای زخم محدود در یک ناحیه و اسکار ناچیز
طول زمان عمل بیشتر نسبت به موی برداشت شدهطول زمان عمل کمتر به نسبت موی برداشت شده
مناسب برای رزمی کاران و فوتبالیست‌هامناسب برای کاشت خط مو در خانم‌ها
احتیاج به تجهیزات با کیفیتاحتیاج به تخصص بالا

کاشت مو برای زنان

برخی مطالعات پزشکی تخمین می‌زنند که از هر پنج زن، یک زن درجاتی از ریزش مو را تجربه می‌کند که معمولاً ناشی از افزایش سن، بیماری یا تغییرات هورمونی پس از یائسگی است. زنان بر خلاف مردان معمولا به جای ریزش موها به صورت ناحیه‌ای ممکن است نازکی مو را در سرتاسر پوست سر تجربه کنند.

برای رفع این مشکل، برخی از خانم‌ها استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو را انتخاب می‌کنند. برخی دیگر با استفاده از داروهای تجویزی توسط متخصص پوست و مو بهبود داشته اند. اثربخشی چنین داروهایی در بیماران متفاوت است و از جلوگیری از ریزش بیشتر مو ها تا تحریک رشد مجدد قابل توجه موهای جدید متفاوت هستند.

جراحی کاشت مو در زنان برای افرادی مناسب است که تنها ریزش مو را در ناحیه جلوی سر تجربه نموده‌اند و نواحی بانک موی پشت سر دچار ریزش نشده‌اند.

از آنجایی که موهای برداشت شده به روش میکروگرافت معمولاً موهای انتخابی برای پر کردن نواحی جلوی سر هستند، کاندیدهای مناسب برای این روش باید در پشت سر موهای متراکم و بدون ریزش داشته باشند.

گرافت ها از بانک مو برداشت می‌شوند و دوباره در مناطق جلوی سر با موهای نازک کاشته خواهند شد تا ظاهر با تراکم بالا ایجاد کنند. اگر فرد کاندیدای مناسبی برای کاشت مو باشد، بهتر است از روش‌ فلپ یا برداشت نوار استفاده شود البته در برخی از موارد از روش تاربه تار بصورت مجزا یا روش کاشت موی ترکیبی ( هم برداشت نوار و هم برداشت تاربه‌تار موها ) نیز استفاده می‌شود.

مزایای کاشت مو در بهترین مرکز کاشت مو اصفهان

کاشت موی طبیعی نسبت به سایر روشهای موجود برای جبران کمبود موهای از دست رفته مزایای بسیار زیادی دارد که به چند مورد از آنها اشاره می نماییم :

۱- ماندگاری طولانی

در طاسی فرم مردانه، موهای از دست رفته به دلیل اثر هورمون مردانه دی‌هیدروتستسترون (DHT) است. موهای موجود در بانک مو (که معمولا از پشت سر فرد گرفته می‌شوند) فاقد هر نوع گیرنده برای این هورمون بوده و از ضخیم ترین‌، مشکی ترین، مقاوم ترین و ماندگارترین موهای بدن فرد هستند.

در نتیجه پس از کاشت، این موها دائمی و مادام العمر بوده و مانند سایر روشهای درمان ریزش مو موقتی نیستند.

۲- صرفه جویی در هزینه 

در سایر روشهای موجود مانند دارودرمانی، اسکالپ، کلاه گیس و … با توجه به دائمی نبودن و نیاز به تکرار مجدد، بیمار هر ساله باید هزینه‌های بسیار سنگین متحمل گردد اما در کاشت موی طبیعی معمولا با یک مرتبه هزینه کردن نتیجه ی مطلوب حاصل می‌گردد.

۳- طبیعی بودن

از آنجایی که اکثر متقاضیان انجام کاشت مصرانه خواهان طبیعی بودن نتیجه‌ی عمل و خط رویش مو هستند، هیچ روشی نمی‌تواند جایگزین کاشت موی طبیعی برای رسیدن به این هدف باشد.

۴- افزایش اعتماد به نفس 

وجود موی طبیعی در چهره فرد باعث می گردد یکی از نواقص مهم در زیبایی چهره برطرف گردد و همین امر احساس جوانی و اعتماد به نفس بیشتر را به همراه خواهد داشت.

۵- کم بودن عوارض جانبی 

نسبت به بسیاری از روش‌های موجود چون نیاز کمتری به استفاده از مواد شیمیایی است در صورت انجام اصولی عمل پیوند، عوارض جانبی کمتری متوجه بیمار خواهد بود.

۶- نیاز به مراقبت کم 

سایر روشها نیازمند مراقبت دائمی و ترمیم مداوم می باشد اما بعد از کاشت موی طبیعی ، موهای فرد مانند سایر موهای قبلی بوده و به جز توصیه های مراقبتی که به همگان برای حفظ سلامت موها انجام می شود نیاز به مراقبت خاصی نیست.

کاشت مو طبیعی اصفهان

عوارض کاشت مو

در هر نوع عمل پزشکی امکان بروز عوارض بسته به نوع عمل وجود دارد و کاشت موی طبیعی هم از این قضیه مستثنی نیست پس احتمال بروز عوارض در حین و پس از عمل وجود دارد که البته به هیچ عنوان عوارض خطرناک و شدیدی نخواهند بود، حتی با وجود کم خطر بودن عوارض با توجه به شرح حال و معاینه دقیقی که در کلینیک سینایار در جلسه مشاوره توسط پزشک انجام می‌گردد و همچنین همکاری کادر ورزیده و با تجربه و نظارت پزشک، احتمال بروز این عوارض بسیار کاهش می‌یابد.

در صورت انجام این عمل در مراکز غیرمعتبر و محیط مطب‌ها ( نه محیط کلینیک های تخصصی استاندارد ) امکان وقوع عوارض مختلف زیادی وجود دارد که به چند مورد از آن ها اشاره می‌گردد:

 • امکان استفاده از ابزار غیر استریل و در نتیجه بروز عفونت و پس زدن پیوند مو.
 • عدم توانایی معاینه و شناخت بیماری‌هایی که در آن‌ها انجام کاشت ممنوع است.
 • عدم ارزیابی درست از بانک مو و مناسب بودن پوست ناحیه کاشت از لحاظ سلامتی جهت انجام کاشت مو.

چه کسانی می‌توانند کاشت مو انجام دهند؟

 • مردان مبتلا به ریزش موی ژنتیکی و هورمونی که در اصطلاح به آن طاسی با الگوی مردانه گفته می‌شود.
 • زنان مبتلا به کم پشتی و ریزش مو در خط رویش مو و همچنین قسمت مرکزی سر که به دلایل هورمونی و ژنتیکی بوده و در اصطلاح به طاسی با الگوی زنانه معروف است.
 • ریزش موی ناشی از ضربه و باقی ماندن جای زخم که به دنبال تصادف ، بریدگی و… اتفاق افتاده است(اسکار ناشی از تروما )
 • ریزش مو در محل سوختگی
 • کم پشتی ریش و سبیل بعد از 27 سالگی
 • ریزش کامل یا منطقه ای ابروها

کاشت ریش اصفهان

هزینه کاشت مو در اصفهان

قیمت کاشت مو در اصفهان به عوامل متعددی همچون تکنیک مورد استفاده، وسعت ناحیه مورد درمان، میزان موی باقیه مانده در ناحیه طاسی و تعداد جلسات درمانی بسیار متغیر است. در صورت تماس با کلینیک کاشت مو سینایار و مشاوره با متخصصان در بهترین کلینیک پوست اصفهان می‌توانید از هزینه‌های تقریبی کاشت مو، بهترین و مناسبت‌ترین روش کاشت مو، نحوه پرداخت هزینه و شرایط اقساط و همچنین اعتبار و سابقه کلینیک اطمینان حاصل نمایید.

قیمت کاشت مو در کلینیک سینایار به عوامل متعددی از جمله وسعت طاسی ، تکنیک جراحی ، تعداد روز عمل، محل برداشت یا به اصطلاح بانک مو و … بستگی دارد.

در طاسی‌های وسیع که نیاز به انجام کاشت مو به هر دو روش اف یو تی (برداشت فلپ) و اف آی تی (برداشت تار به تار) است ( روش ترکیبی ) یا بدلیل وسعت زیاد ریزش و بانک موی محدود باید از موهای بدن و ریش هم برداشت شود ( روش فوق ترکیبی ) به دلیل حجم زیاد کار در این روش ها هزینه افزایش می یابد.

اگر قصد انجام کاشت موی طبیعی دارید ، برای آگاهی از قیمت کاشت مو در اصفهان و انجام مشاوره رایگان می توانید با شماره همراه 09109105484 تماس حاصل فرمایید.

بعد از انجام مشاوره با پزشک و همچنین رویت نمونه‌ها قضاوت در مورد اینکه کلینیک سینایار بهترین کلینیک کاشت مو اصفهان هست یا نه را به شما مراجعین محترم محول می نماییم.

روند کاشت مو طبیعی در کلینیک سینایار

اگر قصد انجام کاشت مو در اصفهان را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم روند کاشت مو در کلینیک تخصصی سینایار را مطالعه کنید که قطعا اطلاعات مفیدی را دریافت خواهید کرد و می‌توانید به راحتی تصمیم گیری کنید.

۱- مشاوره رایگان کاشت مو توسط شخص دکتر پارسا نوایی ( عضو انجمن بین المللی متخصصین کاشت مو و ابرو ISHRS )

بعد از تماس با کلینیک می توانید برای مشاوره مراجعه کنید. در زمان مشاوره به تمام سوالات شما پاسخ داده خواهد شد و توصیه‌ها و دستورات لازم قبل از عمل به شما توضیح داده می‌شود، مثل اینکه چند هفته قبل از عمل از مصرف الکل و دخانیات دوری کنیدو از داروهایی مانند آسپرین استفاده نکنید و… .

۲- معاینه موی سر و انتخاب بهترین روش کاشت مو

پزشک، پوست سر و موی شما را معاینه می‌کند به عنوان مثال پوست سر نباید جوش های گسترده یا تاول و شوره حساسیتی فعال داشته باشد و قبل از کاشت مو باید درمان شود. با معاینه نوع مو و میزان طاسی بهترین روش کاشت مو و تراکم کاشت توسط پزشک تعیین می‌شود.

۳- انجام آزمایشات لازم قبل از عمل کاشت مو

  پس از انجام معاینه، در صورت قطعی شدن انجام کاشت مو، تاریخ عمل مشخص گردیده و آزمایشات و داروهای مورد نیاز قبل از عمل برای متقاضی تجویز می‌شود. در فاصله ی زمانی باقی مانده تا روز عمل مراقبت‌ها و توصیه‌های لازم به وی ارائه شده و در صبح روز عمل پس از صرف صبحانه در کلینیک حضور می‌یابد.

۴- آماده سازی بیمار برای رفتن به اتاق عمل

پس از پر نمودن فرم‌های لازم به سمت اتاق عمل هدایت می‌شوند و بعد از تراشیدن موها خط رویش و محل برداشت طراحی می‌گردد.

۵- برداشت فولیکول مو و آماده سازی

بعد از بی حس نمودن، برداشت از ناحیه‌ی بانک مو آغاز می‌گردد. گرافت‌های خارج شده آماده سازی می‌گردند.

۶- کاشت مو

بعد از برداشت، با انجام بی حسی موضعی مرحله ی اسلیت زدن یا ایجاد شکاف‌های کوچک برای کاشت موها انجام می‌شود. از بابت درد نگران نباشید و هیچ دردی احساس نمی‌کنید. پس از استراحت و میل ناهار، کاشت گرافت‌‌های آماده شده مو آغاز می‌گردد.

این مراحل بسته به وسعت ریزش و میزان گرافت برداشتی از صبح تا بعدازظهر یا عصر به طول می‌انجامد.

۷- پانسمان و ارائه توصیه‌های لازم پزشک

پس از اتمام کار پانسمان انجام می‌گردد و بیمار با حال عمومی مساعد، با دستور دارویی و توصیه های بعد از عمل کاشت مو مرخص می گردد.

۸- تعویض پانسمان و مراقبت‌های بعد از کاشت مو

فرد یک یا دو روز بعد از کاشت مو جهت تعویض پانسمان باید مراجعه نمایند تا زخم بازدید و پانسمان برداشته شود.بعد از برداشتن پانسمان نیازی به پانسمان مجدد نیست ولی تا  ٣ الی ٣ روز برای جذب ترشحات زخم پشت سر می‌توان پانسمان انجام داد که در روزهای بعد می‌تواند در منزل پانسمان را تعویض کند.

سوالات متداول

موهای موجود در بانک مو فاقد گیرنده برای این هورمون ریزش مو هستند و از ضخیم ترین، مقاوم ترین و ماندگارترین موهای بدن فرد است. در نتیجه پس از کاشت، این موها دائمی بوده و مانند سایر روشها موقتی نمی باشند.

در صورت انجام این عمل در مراکز غیرمعتبر امکان وقوع عوارض مختلف زیادی وجود دارد. مانند : 

 • امکان استفاده از ابزار غیر استریل و در نتیجه افزایش رشد عفونت و پس زدن پیوند مو.
 • عدم ارزیابی درست از بانک مو و مناسب بودن پوست بیمار از لحاظ سلامتی جهت انجام کاشت مو

 

5/5 (2 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

https://sinayar.ir

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

6 دیدگاه

  Avatar
 • کاشت مو فقط برای جلو سر هم انجام میدین ؟

   Avatar
  • سلام و عرض ادب، بله کاشت مو در قسمت جلو سر هم در کلینیک سینایار انجام می‌شود.

 • Avatar
 • سلام من از انجام کاشت مو توسط دکتر نوایی و تیم خوبشون فوق العاده راضی بودم خواستم ازشون تشکر کنم واقعا ممنون.

   Avatar
  • سلام و عرض ادب خدمت شما مراجعه‌کننده عزیز، خوشحالیم از این که از انجام کاشت مو طبیعی در کلینیک سینایار رضایت داشتید.

 • Avatar
 • سلام و عرض ادب.من تیرویید کم کار دارم میتونم کاشت ابرو انجام بدم؟

   Avatar
  • سلام و عرض ادب خدمت شما، بله کاشت ابرو برای افرادی که دچار تیروئید هستند امکان‌پذیر است به شرط این که بیماری آن‌ها توسط پزشک تحت کنترل و درمان باشد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12