ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

ماندگاری فیلر بینی یا ماندگاری تزریق ژل به بینی در مقایسه با عمل جراحی بینی دائمی نیست و نیاز به ترمیم دارد. با توجه به این که تزریق فیلر بینی روشی غیر تهاجمی است و نیاز به بیهوشی ندارد، امروز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و افراد زیادی جهت تغییر فرم بینی و رفع قوز بینی مایل به انجام این روش زیبایی هستند.

یکی از موضوعاتی که در زمینه فیلر بینی اهمیت دارد مدت زمان ماندگاری آن است که در این مطلب به طور اختصاصی به این موضوع پرداخته‌ایم و موارد مربوط به آن مورد بررسی قرار گرفته است.

ماندگاری تزریق ژل به بینی

مدت زمان ماندگاری فیلر بینی

فیلرهای پوستی از یک نسخه مصنوعی از اسید هیالورونیک که به طور طبیعی در سراسر بدن یافت می‌شود ساخته می شوند که به “رینوپلاستی غیرجراحی” یا  “رینوپلاستی مایع” نیز شهرت دارند.

عمل بینی بدون جراحی روشی است که در آن فیلر پوستی به صورت استراتژیک به بینی تزریق می‌شود تا بینی را صاف یا حتی شکل آن را تغییر دهد. با پرکننده بینی، می‌توانیم فرورفتگی‌ها را پر کرده و قوز بینی را صاف کنیم تا شکل کلی بینی صاف‌تر شود. فیلر بینی بین 12 تا 18 ماه ماندگاری دارد اما اگر درمان‌های مکرر را انجام دهید، می‌توانید نتیجه طولانی‌تری را با پرکننده‌های پوستی داشته باشید.

راهکارهای افزایش ماندگاری فیلر بینی

فیلر بینی شما در نهایت از بین خواهد رفت، هرچند مدت زمان این کار به بیولوژی و آناتومی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر هنگام خندیدن بینی شما به هم می‌ریزد، فیلر به اطراف فشار می‌آورد و سریع‍‌تر جذب می‌شود تا زمانی که بینی شما تقریباً کاملاً ثابت بماند.

این حرکات، عواملی هستند که خارج از کنترل ما هستند، به علاوه سرعت متابولیزه شدن فیلر توسط بدن، تعیین‌کننده طول عمر درمان شما است. برخی از راهکارها که به ماندگاری بیشتر ژل بینی کمک می‌کنند، عبارتند از:

  1. با یک رژیم غذایی سالم از پوست خود مراقبت کنید.
  2. همواره هیدراته بمانید زیرا فیلر پوستی به آب حساس است و در صورت کم آبی کاهش می‌یابد.
  3. از تکرار حرکات صورت مانند چشم دوختن و زور زدن در حین ورزش شدید که ممکن است به فیلر تزریق شده به بینی فشار بیاورد، خودداری کنید .
  4. از پزشک خود در مورد تزریقات ضد چین و چروک مانند بوتاکس که می‌تواند حرکت عضلات را در نواحی خاص کاهش دهد، بپرسید.
  5. فشار روزانه به بینی مانند عینک سنگین، ماسک و وضعیت خواب را بررسی کنید.

ماندگاری فیلر بینی نی نی سایت

عوامل موثر بر طول عمر نتایج فیلر بینی

اثرات جراحی بینی بدون جراحی معمولا بین هشت تا 12 ماه باقی می‌ماند. با گذشت زمان، بدن به طور طبیعی تجزیه می‌شود و فیلر را جذب می‌کند و به تدریج بینی را به حالت اولیه باز می‌گرداند. برای کسانی که می‌خواهند نتایج خود را حفظ کنند، اغلب لمس کردن یا فشار آوردن به بینی در 8 تا 12 ماه توصیه نمی‌شود تا مدت اثر مورد نظر را افزایش دهد.

فیلرهای پوستی برندهای مختلفی دارند و در کشورهای مختلف ساخته می‌شوند که نوع برند و مواد تشکیل‌دهنده در ماندگاری آن تأثیرگذار است در جدول زیر عوامل موثر که در ماندگاری ژل بینی تأثیرگذار هستند شرح داده شده‌اند و در ادامه به طور کامل توضیح داده شده‌اند.

عوامل موثر در ماندگاری فیلر بینی
نوع برند فیلر بینی
عوامل متابولیک بدن هر فرد
مهارت و تخصص پزشک

رعایت مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بینی

نوع فیلر مورد استفاده

همه پرکننده‌ها یکسان ایجاد نمی‌شوند در حالی که فیلرهای خاص نتایج موقتی را ارائه می‌دهند، برخی دیگر برای اثر طولانی‌تر طراحی شده اند. انتخاب نوع فیلر می‌تواند به طور قابل توجهی بر مدت زمان ماندگاری نتایج درمان تأثیر بگذارد.

عوامل متابولیک فردی و واکنش‌های بدن

بدن هر کسی منحصر به فرد است و نحوه پردازش و تجزیه فیلرهای پوستی می‌تواند متفاوت باشد. میزان متابولیسم، سلامت کلی و حتی عوامل سبک زندگی فرد می‌تواند بر طول عمر ماندگاری ژل بینی تأثیر بگذارد. این بدان معنی است که در حالی که برخی ممکن است برای یک سال کامل از نتایج لذت ببرند، برخی دیگر ممکن است کمی زودتر متوجه از بین رفتن اثر تاثیر ژل بشوند.

چه کسانی کاندید مناسب فیلر بینی هستند؟

تزریق ژل به بینی برای کسانی که برجستگی، قوز یا بی نظمی های جزئی در بینی خود دارند و می‌خواهند اصلاح شوند، مناسب‌تر است. فیلر بینی برای کوچک کردن ظاهر بینی های بسیار برجسته یا کوچک کردن بینی گوشتی مناسب نیست.

برای برخی از بینی‌ها با انجام جراحی فرد نتایج بهتری در مقایسه با فیلر بینی دریافت می‌کند که این موضوع باید قبل از اقدام در جلسه مشاوره توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

در کلینیک تخصصی زیبایی سینایار قبل از انجام تزریق فیلر بینی، فرد در یک جلسه حضوری از پزشک متخصص مشاوره دریافت می‌نماید و پزشک شرایط بینی بیمار را بررسی می‌کند که آیا کاندید مناسبی برای انجام تزریق فیلر بینی هست یا خیر اگر با توجه با فرم بینی بیمار پزشک تشخیص دهد که جراحی برای آن مناسب است، فیلر تزریق نمی‌شود.

فیلر بینی چگونه تزریق می‌شود؟

فیلر بینی نوعی پرکننده پوستی است، مولکولی در مخلوطی منحصر به فرد که بافت را پر می‌کند و اغلب در لب‌ها و چین‌های صورت استفاده می‌شود. پزشکان زیبایی ما نواحی بینی را برای اعمال فیلر از طریق تزریق انتخاب می‌کنند و با شکل بینی شما کار می‌کنند تا آنچه را که طبیعت به شما داده است بهبود بخشد.

ما فیلر پوستی را با دقت بالا در برآمدگی موجود در پل بینی تزریق می‌کنیم که می‌تواند به سرعت برآمدگی و قوز بینی را صاف کند. وقتی اطراف نوک بینی را فیلر تزریق می‌کنیم، می‌توانیم نوک بینی حجیم را ظریف‌تر و نازک‌تر نشان دهیم. فیلر به مرور زمان به آرامی جذب پوست می‌شود.

فیلر بینی نی نی سایت

آیا فیلر بینی دائمی است؟

قبل از انجام مشاوره، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که دقیقاً چه چیزی را می‌خواهید از درمان به دست آورید، در نظر بگیرید تا پزشک شما بتواند به شما بگوید که آیا انتظارات شما در مورد تزریق ژل به بینی برآورده می‌شود یا خیر.

پزشک در جلسه مشاوره بررسی می‌کند که آیا شما می‌خواهید شکل نوک بینی خود را تغییر دهید، به افتادگی نوک بینی خود و با توجه به خواسته‌های شما و تشخیص نهایی خودش بهترین تصمیم را برای شما می‌گیرد.

به یاد داشته باشید، نمی‌توانید پاسخی برای این که آیا عمل بینی بدون جراحی برایتان ارزش دارد یا نه، در گوگل پیدا کنید. شما اهداف، پیشینه پزشکی، بودجه و ترجیحات منحصر به فرد خود را دارید و فقط خودتان می‌توانید به آن پاسخ دهید. همه چیز در مورد تصمیم گیری آگاهانه در مورد عمل تزریق ژل به بینی بستگی دارد.

رینوپلاستی غیرجراحی یک روش متحول کننده است که به دلیل نتایج فوری و ماهیت موقت آن شناخته شده است. این نتایج می توانند دگرگون کننده باشند.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12