تزریق ژل به بینی

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

تزریق ژل به بینی یک روش غیر جراحی برای اصلاح فرم بینی به‌طور موقت است و برای افرادی که می‌خواهند عمل جراحی بینی انجام ندهند، مناسب است. در صورتی که قصد عملی زیبایی بینی دارید ولی بین روش‌های رینوپلاستی و تزریق فیلر به بینی مردد هستید در ادامه به توضیح کامل روش رینوپلاستی غیر جراحی پرداخته‌ایم و آن را با روش جراحی زیبایی بینی مقایسه کرده‌ایم.

تزریق فیلر به بینی در اصفهان

تزریق فیلر به بینی

اصلاح فرم بینی با ژل یک عمل زیبایی است که با استفاده از فیلرهای پوستی به طور موقت شکل بینی شما تغییر داده می‌شود که به آن رینوپلاستی غیرجراحی هم گفته می‌شود. در واقع تزریق ژل به بینی یک عمل سرپایی است که در مطب یا کلینیک‌های زیبایی با استفاده از بی‌حسی موضعی در مدت زمان کوتاه انجام می‌شود.

همه‌ی افراد، کاندید مناسب برای اصلاح فرم بینی با تزریق ژل نیستند و روش تزریق فیلر بینی بیشتر برای افرادی که می‌خواهند لیفت نوک بینی انجام دهند یا دارای قوز بینی و برآمدگی در استخوان بینی هستند، مناسب است.

در واقع فیلرهای پوستی با اسید هیالورونیک (HA) ساخته شده‌اند که به‌طور طبیعی در بدن ما یافت می‌شود. همانند کلاژن و اِلاستین، مقدار اسید هیالورونیک (HA) طبیعی در بدن ما با گذشت زمان کاهش می‌یابد. از آنجایی که این ماده به طور طبیعی در بدن ما تولید می‌شود، می‌توان فیلرهای پوستی را به عنوان یک ماده تزریقی ایمن برای زیبایی در نواحی مختلف بدن و صورت در نظر گرفت؛ اما برای به حداقل رساندن خطرات موجود و جلوگیری از هر گونه نتایج ناخواسته و احتمالی هنگام تزریق فیلر به بینی، مراجعه به یک پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه بسیار مهم است.

تزریق ژل بینی در اصفهان

تزریق ژل بینی در اصفهان

رینوپلاستی غیر جراحی در اصفهان که به عنوان “عمل بینی بدون بیهوشی در اصفهان” یا “جراحی بینی 10 دقیقه‌ای” نیز شناخته می‌شود، جایگزین ایمن و غیر تهاجمی برای جراحی بینی یا رینوپلاستی است.  انجام تزریق فیلر بینی در اصفهان، یک انتخاب ایده‌آل و ارزان برای کسانی است که می‌خواهند فرم بینی خود را بدون دوره نقاهت و بدون بیهوشی در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهبود ببخشند.

اصلاح فرم بینی در اصفهان یک روش پرطرفدار در بین کسانی است که دارای قوز بینی هستند و با مراجعه به کلینیک زیبایی  و دریافت مشاوره از پزشک، می‌توانند شکل ظاهر بینی خود را تغییر دهند و با استفاده از فیلرها، در مدت زمان کوتاه درمان قوز بینی بدون جراحی انجام دهند.

بهترین دکتر فیلر بینی در اصفهان

عمل‌های زیبایی صورت تأثیر بسیار در چهره افراد دارند و انتخاب پزشک حاذق و با تجربه در زمینه عمل‌های زیبایی بسیار ضروری است و قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی از جمله عمل بینی بدون بیهوشی باید بررسی‌های لازم در این زمینه را انجام دهید و به دکتر خوب برای تزریق فیلر بینی در اصفهان مراجعه کنید.

بهترین پزشک تزریق ژل بینی در اصفهان می‌داند که برای رسیدن به نتایج دلخواه و به حداقل رساندن خطرات و عوارض جانبی و اجتناب از هرگونه عارضه بعد از انجام رینوپلاستی غیر جراحی در اصفهان چه باید بکند تا نتیجه تزریق فیلر برای اصلاح فرم بینی برای مراجعه‌کننده رضایت‌بخش باشد.

بهترین دکتر تزریق فیلر بینی در اصفهان

رینوپلاستی غیر جراحی در اصفهان

هر کدام از روش‌های زیبایی بینی با خطراتی همراه است اما از آنجایی که بینی شما عروقی پُر از رگ‌های خونی دارد و نزدیک به چشم است، رینوپلاستی غیرجراحی در اصفهان یا عمل بینی بدون جراحی در اصفهان نسبت به روش جراحی بینی ریسک کمتری دارد اما در هر کدام از روش‌ها نیاز به مهارت و تخصص پزشک دارد.

هرچند عوارض تزریق ژل بینی در اصفهان نسبت به عمل جراحی بینی کمتر است اما باز هم پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد انجام تزریق فیلر بینی در اصفهان را دارید به یک جراح پلاستیک یا متخصص زیبایی مراجعه کنید تا از عوارض احتمالی مانند؛ تب، تاری دید، افزایش قرمزی یا تورم، عوارض عروقی، نکروز یا بافت مردگی جلوگیری شود.

درمان قوز بینی با تزریق فیلر

رینوپلاستی مایع یا رینوپلاستی غیرجراحی گزینه مناسبی برای کسانی است که نمی‌خواهند جراحی بینی انجام دهند اما تمایل دارند برآمدگی یا قوز بینی خود را برطرف کنند. در روش رفع قوز بینی با ژل، فیلرهای پوستی به ناحیه خاصی از بینی تزریق می‌شوند تا آن ناحیه صاف‌تر و منطبق‌تر با بقیه قسمت‌های صورت به نظر برسد.

البته ذکر این نکته ضروری است که افرادی که دارای قوز شدید یا افتادگی شدید بینی هستند، کاندید مناسب برای تزریق ژل به بینی نیستند و بهترین گزینه برای این افراد رینوپلاستی جراحی است.

فیلر بینی در اصفهان

مزایای تزریق فیلر به بینی

بارزترین مزیت تزریق ژل به بینی یا رینوپلاستی غیر جراحی این است که بسیاری از افراد می‌توانند بدون جراحی پلاستیک به نتایج دلخواه برسند. برخی از مزایای دیگر عمل بینی بدون جراحی عبارتند از:
• درمان کمتر از یک ساعت طول می‌کشد
• نیاز به بیهوشی نیست
• نتایج بلافاصله مشخص می‌شود
• تغییرات برگشت‌پذیر هستند
• هیچ برش یا جای زخمی وجود ندارد

دوره نقاهت تزریق فیلر به بینی

دوره نقاهت تزریق فیلر به بینی نسبت به روش رینوپلاستی بسیار کوتاه است و بعد از تزریق ژل باید مراقبت‌های تزریق فیلر به بینی را که توسط پزشک ارائه می‌شود، رعایت کنید و نیازی به استراحت نیست.
قرمزی و کبودی ناحیه تزریق ژل بر روی بینی حدود یک هفته بعد از تزریق فیلر برطرف می‌شود و می‌توان گفت: بلافاصله بعد از انجام تزریق ژل بینی می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید و فقط توصیه می‌شود یک الی دو روز از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و بدنی خودداری کنید.
اگر به‌تازگی تزریق فیلر بینی انجام داده‌اید یا قصد انجام آن را دارید، در صورتی که بعد از جراحی زیبایی بینی بدون بیهوشی این علائم را مشاهده کردید با پزشک خود تماس بگیرید یا به مطب مراجعه کنید:
• تاری دید
• تب
• مشاهده یک واکنش آلرژیک، مانند کهیر
• قرمزی یا تورم که پس از سه روز بدتر می‌شود

عوارض تزریق فیلر به بینی

مقایسه تزریق ژل به بینی با روش جراحی بینی

اگر خواهان تغییر کم در چهره خود هستید و فقط قصد تغییر جزئی در فرم بینی خود را دارید و نمی‌خواهید عمل جراحی انجام دهید و نیاز به تغییر چندانی در صورت خود ندارید، عمل بینی بدون جراحی برای شما مناسب است.

اما اگر می‌خواهید بینی خود را کوچک‌تر کنید یا می‌خواهید تغییرات عمده‌ای در ساختار بینی خود ایجاد کنید انتخاب روش عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شود.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت: به‌طور قطعی نمی‌شود بیان کرد که تزریق ژل به بینی نسبت به رینوپلاستی بینی بهتر است و هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند که فرد باید با توجه به هدف خود از اصلاح فرم بینی با مشورت با پزشک اقدام به انتخاب روش مناسب کند.

 

مقایسه فیلر بینی با رینوپلاستی بینی
مزایا و معایب رینوپلاستی بینی مزایا و معایب تزریق ژل به بینی
نیاز به بیهوشی بدون نیاز به بیهوشی
دوره نقاهت طولانی مدت نیاز به دوره نقاهت ندارد
ماندگاری مادام العمر ماندگاری کوتاه مدت (6- 12 ماه)
نیاز به بخیه بدون نیاز به بخیه
کبودی و تورم زیاد کبودی و تورم مختصر
نیاز به تامپون دارد بدون نیاز به تامپون
احساس درد و تنگی نفس بعد از عمل بدون درد و تنگی نفس
در اکثر موارد به ترمیم نیاز ندارد نیاز به ترمیم دارد

 

کاندیدای مناسب برای فیلر بینی

در لیست زیر به افرادی که برای رینوپلاستی غیر جراحی مناسب هستند اشاره شده است که اگر این افراد شرایط زیر را داشته باشند می‌توانند برای اصلاح فرم بینی خود و رفع عیوب ظاهری بینی از تزریق فیلر استفاده کنند. کاندیدهای مناسب برای رفع عیوب ظاهری بینی با تزریق ژل عبارتند از:

  • افرادی که دارای بینی گوشتی و بزرگ نیستند
  • کسانی که ترس از خونریزی، برش، اتاق عمل و بیهوشی دارند
  • افراد دارای قوز بینی یا برآمدگی در استخوان بینی
  • کسانی که تمایل به پرداخت هزینه کمتر برای عمل زیبایی بینی هستند

نحوه تزریق ژل به بینی چگونه است؟

ابتدا جلسه مشاوره با پزشک متخصص زیبایی در کلینیک سینایار اصفهان برگزار می‌شود که در طی این جلسه پزشک بررسی می‌کند که شما کاندید مناسبی برای انجام تزریق فیلر بینی هستید یا خیر و نوع ژل و میزان مورد نیاز آن مشخص می‌شود.

هر چند تزریق فیلر به بینی درد چندانی ندارد اما بعد از مشاوره با پزشک در صورتی که شما کاندید مناسبی برای تزریق ژل به بینی بودید، به ناحیه مورد نظر برای تزریق فیلر کرم بیحس کننده موضعی مالیده می‌شود تا شما درد کمتری را حس کنید.

پس از بی‌حس شدن ناحیه بینی، مقدار مناسبی از ژل را با سوزن ظریفی به زیر پوست بینی تزریق می‌شود. در این تزریق برای رفع قوز بینی، در بالا و پایین قوز به میزان لازم تزریق مي‌شود تا برجستگی قوز بینی را محو کند یا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق مي‌شود و نوک آن را بالا مي‌برد. همچنین اگر بینی دچار ناصافی، غیر قرینگی یا تورفتگی است می‌توان با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف و یک دست کرد و ظاهری متناسب ایجاد کرد.

قیمت فیلر بینی در اصفهان

قیمت فیلر بینی در اصفهان

یکی از چالش‌های افراد قبل از انجام تزریق ژل به بینی این است که به دنبال اطلاع از هزینه فیلر بینی هستند. به طور کلی می‌توان گفت: هزینه تزریق فیلر بینی در اصفهان یا شهرهای دیگر به عوامل مختلفی همچون تخصص و مهارت پزشک، نوع فیلر مصرفی، میزان فیلر مورد استفاده برای تزریق ژل به بینی و عوامل دیگر بستگی دارد.

بدون شک در کلینیک‌های معتبر زیبایی از بهترین برندهای فیلر استفاده می‌کنند تا کمترین عوارض و بهترین نتیجه را برای مراجعه‌کننده داشته باشد و این عامل تاثیر مهمی در قیمت فیلر بینی دارد و به طور‌ کلی نمی‌توان قیمت ثابت و مشخصی را برای تزریق فیلر بینی در نظر گرفت.

4.5/5 (2 نظر)

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

  • سلام من دو سال پیش خوردم زمین استخوان بینی ام شکست ولی از عمل واقعا میترسم شما تضمین می کنید که با تزریق ژل شکستگی کامل برطرف بشه؟

    • درود وقت بخیر، تزریق فیلر به بینی موقتی است و بعد از گذشت 6 ماه الی یکسال مجدد نیاز به جلسه ترمیم دارد. میزان جوابدهی تزریق ژل به بینی در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به میزان شکستی دارد و باید توسط پزشک متخصص مورد بررسی قرار بگیرد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12