رینوپلاستی مایع یا رینوپلاستی غیر جراحی

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

رینوپلاستی مایع یا عمل بینی بدون جراحی روشی غیرتهاجمی برای اصلاح فرم بینی است که بدون بیهوشی انجام می‌شود. برای آشنایی بیشتر با این روش با ما همراه باشید تا به طور کامل با فرآیند عمل بینی بدون بیهوشی، نحوه انجام آن، مزایا و معایب این روش آشنا شوید.

جراحی بینی مایع چیست؟

رینوپلاستی یک اصطلاح پزشکی برای جراحی بینی است. معمولاً رینوپلاستی شامل ایجاد یک برش در بینی و تغییر ساختار بینی است که تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود و به بخیه نیاز دارد  که نقطه مقابل این روش رینوپلاستی مایع است.

رینوپلاستی غیر جراحی در اصفهان یا رینوپلاستی مایع شامل هیچ جراحی نمی‌شود و در این روش، پزشک با استفاده از یک سوزن، فیلر یا ژل را به زیر سطح پوست تزریق می‌کند تا شکل بینی را تغییر دهد.

جراحی بینی مایع که به نام تزریق ژل به بینی نیز شناخته می‌شود، کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و نتایج آن بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است. با این حال، از آنجایی که فیلرها یا پرکننده‌ها در طول زمان حل می‌شوند، اثر آن موقتی است و بعد از گذشت چند ماه اثر آن از بین می‌رود.

عمل بینی بدون جراحی در اصفهان

عمل بینی بدون جراحی در اصفهان

پزشکان در سال 2006 مفهوم عمل زیبایی بینی غیرجراحی را ارائه کردند که در سال‌‌های اخیر در بین مردم در سراسر دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده است. رینوپلاستی مایع در مقایسه با رینوپلاستی جراحی، هزینه، خطرات و زمان بهبودی کمتری دارد.

در عمل بینی غیر جراحی از تزریق فیلر یا ژل برای تغییر شکل بینی استفاده می‌شود. عمل تزریق ژل به بینی یک روش جایگزین برای عمل رینوپلاستی است که از هیچ‌گونه برش و بخیه‌ای در بینی استفاده نمی‌شود و نتیجه آن 6 الی 12 ماه باقی می‌ماند.

بر خلاف جراحی بینی، اثرات رینوپلاستی مایع موقتی است و فقط تا زمانی که فیلر یا ژل در محل تزریق حل شود، دوام می‌آورند. به همین دلیل، فردی که تزریق فیلر به بینی انجام می‌دهد، برای حفظ ظاهر بینی و دوام ماندگاری بیشتر، نیاز به تزریق‌های مکرر دارد.

رینوپلاستی غیرجراحی می‌توانند تغییرات خفیف یا متوسطی در شکل بینی ایجاد کنند اما پزشکان از این روش برای ایجاد تغییرات عمده در ظاهر بینی یا رفع نواقص داخل بینی استفاده نمی‌کنند.

رینوپلاستی غیر جراحی چیست؟

با توجه به این که بینی در مرکز صورت قرار دارد، تغییرات کوچک در آن می‌تواند تفاوت‌های زیادی در ظاهر شما ایجاد کند. رینوپلاستی یا جراحی تغییر شکل بینی یکی از پنج جراحی زیبایی است که هر ساله تعداد زیادی از ایرانی‌ها این عمل را انجام می‌دهند پس جای تعجب نیست که تقاضا برای جراحی بینی مایع نیز در سال‌های اخیر رونق گرفته است.

در حالی که جراحی زیبایی بینی، تأثیر ماندگار و به سزایی در تغییر فرم بینی دارد اما ممکن است برای همه مناسب نباشد. خیلی از افراد به دلیل هزینه زیاد، دوران نقاهت طولانی‌مدت و ترس و اضطراب ناشی از جراحی و بیهوشی از انجام عمل زیبایی بینی امتناع می‌کنند.

اگر از شکل بینی خود ناراضی هستید و جزء افرادی هستید که از بیهوشی و عمل جراحی می‌ترسید، انجام تزریق فیلر به بینی، گزینه مناسبی برای شما است.

رینوپلاستی مایع چیست؟

فرم‌دهی بینی بدون جراحی

رینوپلاستی مایع یا رینوپلاستی غیر جراحی، تزریق فیلرهای پوستی به داخل بینی برای تغییر شکل و اصلاح فرم بینی است. این روش درمانی یک گزینه عالی برای بیمارانی است که دارای ناهنجاری‌هایی مانند قوز بینی یا عدم تقارن در بینی خو هستند مناسب است.

همچنین روش تزریق ژل به بینی برای بیمارانی که در گذشته جراحی زیبایی بینی انجام داده‌اند و بعد از عمل دچار ناهنجاری‌های جزئی شده‌اند، می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد. با این حال، این بیماران نیاز به تخصص و مراقبت بیشتری در تزریقات خود دارند، زیرا در حال حاضر خون‌رسانی پس از جراحی تغییر کرده است و خطرات عوارض می‌تواند بیشتر باشد.

عمل بینی بدون بیهوشی، گزینه‌ای عالی برای کسانی است که می‌خواهند نتیجه فوری در تغییرات بینی خود داشته باشند، ممکن است نتوانند هزینه جراحی زیبایی بینی را بپردازند. در نهایت این بیماران ممکن است تحت عمل جراحی بینی مایع قرار گیرند.

استفاده از فیلرهای پوستی برای جراحی بینی

همان‌طور که از ابتدای مطلب اشاره کردیم، رینوپلاستی مایع در واقع همان تزریق فیلرهای پوستی به ناحیه بینی است. تزریق ژل یا تزریق فیلر کاربردهای بسیاری در زیبایی و جوانسازی چهره دارند که یکی از مهم‌ترین کاربردهای آن، اصلاح فرم بینی است.

با توجه به این که فیلرها خاصیت حجم‌دهی دارند استفاده از رینوپلاستی مایع برای افرادی که دارای بینی‌های بزرگ و گوشتی هستند، مناسب نیست اما برای افرادی که داری قوز یا برآمدگی در بینی خود هستند و کسانی که تمایل دارند لیفت نوک بینی انجام استفاده از روش عمل بینی بدون جراحی گزینه کارآمدی است.

رینوپلاستی بینی بدون جراحی

مزایای عمل بینی غیر جراحی چیست؟

بارزترین مزیت رینوپلاستی غیر جراحی در اصفهان این است که بسیاری از افراد می‌توانند بدون جراحی پلاستیک به نتایج دلخواه برسند. برخی دیگر از مزایای عمل بینی بدون جراحی عبارتند از:

 • درمان کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.
 • نیاز به دوره نقاهت ندارد.
 • مشاهده نتایج فوری هستند.
 • تغییرات برگشت‌پذیر هستند.
 • هیچ برش یا جای زخمی وجود ندارد.

رینوپلاستی غیرجراحی

عوارض عمل بینی بدون جراحی

بینی دارای یک منبع خون پیچیده است که اساساً مجموعه‌ای از شریان‌ها و رگ‌های کوچک در بینی قرار دارد که در نهایت به چشم‌ها متصل می‌شوند. اگر تزریق ژل به بینی توسط فردی که درک کاملی از آناتومی بینی ندارد انجام شود، نه تنها می‌تواند منجر به عوارض آسیب عروقی، نکروز پوست و عفونت شود، بلکه کوری نیز ایجاد می‌شود.

در صورتی که تزریق ژل به بینی توسط پزشک متخصص که دانش کافی در زمینه زیبایی و ساختار بینی دارد انجام شود، جراحی بینی مایع یک عمل بی‌خطر است. اگر این قصد انجام عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی را دارید با یک جراح پلاستیک یا پزشک متخصص در زمینه زیبایی، مشورت کنید تا ببینید آیا کاندیدای خوبی برای انجام تزریق فیلر بینی هستید یا خیر.

اگر عمل بینی بدون جراحی یا تزریق ژل به بینی توسط پزشک تخصص زیبایی یا جراح پلاستیک انجام نشود، ممکن است فرد را با عوارض جدی روبه‌رو کند که برخی از عوارض تزریق فیلر به بینی توسط افراد غیر متخصص عبارتند از:

 • تب
 • جابه‌جایی ژل
 • تاری دید
 • افزایش قرمزی یا تورم
 • عوارض عروقی
 • نکروز بافتی
 • از دست دادن بینایی

اصلاح فرم بینی بدون جراحی

مقایسه رینوپلاستی مایع با جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی غیر جراحی یک عمل زیبایی است که در آن از فیلرهای پوستی برای تغییر موقت شکل بینی استفاده می‌شود. این یک جایگزین برای افرادی است که نمی‌خواهند تحت عمل جراحی پلاستیک بینی قرار گیرند.

هنگام مراجعه به مطب یا کلینیک زیبایی جهت ویزیت پزشک می‌تواند همان موقع، تزریق فیلر به بینی را درکوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما انجام دهد که نتایج آن معمولاً تا شش ماه دوام دارند.

مزیت بزرگ تزریق فیلر به بینی در مقایسه با رینوپلاستی سنتی این است که در این روش فرد نیاز به بخیه و بیهوشی ندارد و برای بسیاری از افراد که استرس جراحی دارند این یک روش ایده‌آل است.

رینوپلاستی مایع روشی عالی برای اصلاح ساختار بینی و ایجاد تغییرات جزئی در بینی است با این حال، اگر به دنبال تغییرات چشمگیر و دائمی در بینی خود هستید انجام عمل رینوپلاستی سنتی برای شما مناسب‌تر است.

در مقایسه با رینوپلاستی سنتی، عمل بینی بدون جراحی محدودیت‌هایی دارد. به عنوان مثال، با رینوپلاستی غیر جراحی، بینی شما را نمی‌توان کوچک‌تر کرد و نتایج فقط تا شش ماه باقی می‌ماند؛ اما پرکننده‌های پوستی می‌توانند به‌طور موقت برآمدگی‌های بینی را صاف کرده و ویژگی‌های خاصی را اصلاح کنند.

اگر خواهان تغییر ظریف در ظاهر بینی خود هستید، عمل بینی بدون جراحی برای شما مناسب است اما اگر می‌خواهید بینی خود را کوچک‌تر کنید و تغییرات اساسی در ساختار بینی خود ایجاد کنید، جراحی بینی سنتی برای شما گزینه‌ی مناسبی است.

مقایسه رینوپلاستی سنتی با رینوپلاستی مایع
رینوپلاستی سنتیرینوپلاستی مایع
نیاز به برش و بخیه داردبه بخیه و برش نیاز ندارد
نیاز به بستری در بیمارستان داردبه صورت سرپایی انجام می‌شود
نیاز به بیهوشی کامل دارداستفاده از بیحس‌کننده موضعی
ماندگاری مادام‌العمرماندگاری کوتاه مدت
دوره نقاهت طولانی مدتنیاز به دوره نقاهت ندارد
کبودی و تورم زیادکبودی و تورم مختصر
نیاز به ترمیم نیاز نداردنیاز به جلسه ترمیم دارد

عمل بینی بدون جراحی چگونه انجام می‌شود؟

تزریق فیلر به بینی، درد چندانی ندارد اما پزشک برای این که شما هیچ‌گونه دردی احساس نکنید ابتدا از بیحس‌کننده موضعی در نواحی مورد تزریق بر روی بینی استفاده می‌کند و بعد از گذشت 15 الی 30 دقیقه که ناحیه مورد نظر بیحس شد، میزان مورد نیاز از ژل را توسط سرنگ‌های بسیار ظریف به نواحی مورد نظر بر روی بینی تزریق می‌کند که بلافاصله پس از تزریق، تغییرات قابل مشاهده خواهد بود.

به طور کلی می‌توان گفت: کل مدت زمان انجام رینوپلاستی مایع حداکثر یک ساعت یا کمتر طول می‌کشد و فرد بلافاصله پس تزریق می‌تواند به منزل برود و به انجام فعالیت‌های روزمره بپردازد.

مزایای عمل بینی بدون جراحی

هزینه عمل بینی بدون جراحی

در مقایسه با رینوپلاستی سنتی، عمل بینی بدون جراحی هزینه بسیار کمتری دارد و گزینه مناسب برای افرادی است که توان مالی برای انجام رینوپلاستی بینی را ندارند. قیمت رینوپلاستی غیر جراحی متغیر است و به عوامل مختلفی از جمله نوع برند ژل تزریقی، میزان مورد نیاز ژل، مهارت و تخصص پزشک و نوع ناهنجاری بینی بستگی دارد.

قیمت عمل بینی بدون جراحی در کلینیک‌ها و مطب‌های مختلف با توجه برند فیلر مورد استفاده متغیر است که با توجه به این مورد تفاوت قیمت رینوپلاستی مایع در کلینیک‌های زیبای امری طبیعی است.

در کلینیک سینایار برای رفاه حال مراجعه‌کنندگان عزیز امکان پرداخت هزینه عمل بینی بدون جراحی به صورت اقساطی فراهم شده است که برای اطلاع از شرایط آن فقط کافی است به هزینه تزریق ژل مراجعه کنید و در صورت هر گونه سوال در این زمینه با شماره 09109105459 تماس بگیرید.

5/5 (1 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12