عمل پلک پایین بدون بخیه

زمان برای مطالعه: 10 دقیقه

بلفاروپلاستی پلک پایین یا جراحی پلک پایین بدون بخیه روشی نوین در جراحی پلک است که برای برطرف کردن پف زیر چشم یا کیسه‌های چربی زیر چشم مؤثر است. بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه روشی مطمئن برای جراحی زیبایی پلک است و افرادی که قصد جراحی زیبایی پلک را دارند و دغدغه این را دارند جای بخیه بعد از عمل باقی نماند با خیال راحت می‌توانند با استفاده از این روش عمل بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه انجام دهند.

جراحی پلک پایین بدون بخیه

بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه

پف زیر پلک‌های پایین را که توسط کیسه‌های چربی ایجاد می‌شود به سادگی می‌توان آن‌ها را از طریق یک برش در قسمت داخلی پلک‌های پایین از بین برد. این عمل تقریباً نیم ساعت طول می‌کشد و تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود و پس از عمل تقریباً 10 روز کبودی و تورم وجود دارد.

جراحی پلک تحتانی بدون اسکار در چند سال گذشته به‌طور فزاینده‌ای محبوب شده است. این نوع روش جراحی زیبایی برای کسانی که به دنبال از بین بردن کیسه‌های چربی زیر چشم خود هستند، بدون نگرانی در مورد جای زخم پس از جراحی، گزینه بسیار خوبی است. جراحی پلک پایین بدون اسکار می‌تواند چشم‌های شما را جوان کند و در نتیجه چهره‌ای جوان‌تر داشته باشید.

عمل زیبایی پلک پایین باید توسط جراح چشم یا متخصص زیبایی که با آناتومی پلک و تکنیک‌های مورد استفاده برای تخلیه کیسه‌های پلک تحتانی بدون بر جای گذاشتن جای زخم بسیار آشناست، انجام ‌شود. این روش را می‌توان در کوتاه‌ترین زمان در مطب با کمترین احساس درد انجام داد.

بلفاروپلاستی پلک پایین بدون بخیه

جراحی پلک پایین چیست؟

پایین که به نام بلفاروپلاستی پلک پایین نیز شناخته می‌شود، یک عمل زیبایی است که می‌تواند به کاهش علائم پیری و بهبود ظاهر چشم کمک کند. این جراجی زیبایی شامل برداشتن و تخلیه کیسه‌های چربی پلک پایین همراه با سفت کردن پوست در صورت لزوم است.

به‌طور سنتی، جراحی پلک تحتانی از طریق یک برش خارجی انجام می‌شود که جای زخم‌های قابل‌رؤیت را ایجاد می‌کند و احتمال جمع شدن پلک را دارد.

برداشتن کیسه پلک پایین بدون جای زخم و بخیه

در کلینیک زیبایی سینایار اصفهان بهترین و طبیعی‌ترین روش برای برداشتن کیسه‌های ‌چربی پلک پایین توسط بهترین متخصصین زیبایی انجام می‌شود که این روش شامل هیچ جای زخم یا بخیه نمی‌شود. عمل جراحی پلک پایین بدون جای زخم حدود 30 تا 40 دقیقه طول می‌کشد و می‌تواند در مطب یا کلینیک به راحتی با نتایج عالی و دائمی انجام شود.

در حین عمل جراحی پلک بیماران کمترین درد را تجربه می‌کنند. اگر تا به حال به این فکر کرده‌اید که کیسه‌های چربی و پف زیر پلک خود را از بین ببرید، روش جراحی پلک پایین بدون اسکار مناسب‌ترین روش برای شما است.

مزایای جراحی پلک پایین بدون اسکار

جراحی پلک پایین به دلیل توانایی آن در ایجاد ظاهری جوان و شاداب، بدون جای زخم و بخیه قابل انجام است و روشی ایمن و کاربردی در جراحی زیبایی پلک است. جراحی پلک تحتانی بدون اسکار که به نام بلفاروپلاستی ترانس ملتحمه (Transconjunctival) نیز شناخته می‌شود.

در بین افرادی که به دنبال بازگرداندن ظاهر خود هستند و در عین حال از اسکار و علائم جراحی اجتناب می‌کنند به یک انتخاب محبوب تبدیل شده است.

بلفاروپلاستی پلک پایین یک عمل جراحی پلاستیک رایج است که برای بهبود ظاهر پلک پایین استفاده می‌شود که با توجه این که عمل از داخل پلک انجام می‌شود، زمان بهبودی را به حداقل می‌رساند. پس از انجام این روش، معمولاً 10 تا 14 روز طول می‌کشد تا بهبود یابد و طبیعی به نظر برسد.

بیمارانی که تحت عمل بلفاروپلاستی پلک تحتانی قرار گرفته‌اند ممکن است تا چند هفته دچار تورم و کبودی شوند. با این حال، اگر دستورالعمل‌های پس از جراحی را دنبال کنند، باید بتوانند در عرض ۲ هفته به فعالیت‌های عادی خود بازگردند.

جراحی پلک پایین از داخل

عمل پلک پایین بدون بخیه چگونه انجام می‌شود؟

برداشتن کیسه پلک پایین بدون بخیه یک روش انقلابی است که دنیای جراحی پلاستیک را تغییر داده است. این روش نوآورانه اجازه می‌دهد تا چربی از پلک‌های پایین با کمترین اختلال در بافت اطراف و بدون هیچ‌گونه جای زخم قابل‌مشاهده، برداشته شود.

بیماران می‌توانند از چشم‌ها و چهره‌ای جوان‌تر با زمان بهبودی بسیار سریع‌تر از روش‌های سنتی بهره ببرند. روش نوآورانه برداشتن کیسه پلک پایین بدون بخیه از ابزارهای تخصصی استفاده می‌کند که برای حذف دائمی کیسه‌های چربی اضافی در ناحیه اطراف چشم طراحی شده‌اند. تفاوت این روش با روش خارجی در این است که برش در امتداد غشای مخاطی پوشاننده پلک داخلی ایجاد می‌شود و جای زخم و نیاز به بخیه را از بین می‌برد.

برش کوچک داخلی به خودی خود بدون بخیه بهبود می‌یابد. این به طور قابل‌توجهی زمان بهبودی و دوران نقاهت بیماران را در مقایسه با روش‌های سنتی کاهش می‌دهد و باعث می‌شود بیمار کمتر خسته شود و جوان‌تر و طبیعی به نظر برسد.

بلفاروپلاستی ترانس ملتحمه

مقایسه روش سنتی جراحی پلک پایین  با روش بدون بخیه

جراحی پلک پایین بدون اسکار یک روش انقلابی است که به بهبود ظاهر پلک پایین کمک می‌کند. بزرگ‌ترین مزیت این روش جراحی این است که به‌طور دائم کیسه‌ها را بدون تداخل با خطوط طبیعی پلک از بین می‌برد و ظاهری بسیار طبیعی را بدون هیچ‌گونه جای زخم یا بخیه در صورت فرد حفظ می‌کند.

این رویکرد نوآورانه اغلب به‌عنوان “بدون زخم” یا “بدون اسکار” شناخته می‌شود زیرا هیچ برشی از خارج چشم در طول عمل ایجاد نمی‌شود. در روش جراحی پلک بدون جای زخم یک برش کوچک در داخل پلک ایجاد می‌شود که برای بسته شدن نیازی به بخیه ندارد. زمان بهبودی کوتاه‌تر از روش‌های سنتی است و خطر کمتری دارد زیرا برش خارجی روی بافت‌های ظریف پلک ایجاد نمی‌شود.

مقایسه انواع روش‌های جراحی پلک پایین
جراحی پلک پایین به روش  بدون بخیه جراحی پلک پایین به روش سنتی
برش از داخل پلک پایین ایجاد می‌شود برش از بیرون پلک پایین ایجاد می‌شود
بدون نیاز به بیهوشی قابل انجام با بیحسی موضعی
بدون نیاز به بخیه نیاز به بخیه
دوره نقاهت کوتاه دوره نقاهت بیشتر
ورم و کبودی کمتر ورم و کبودی بیشتر
ماندگاری بالا ماندگاری بالا

 

عوارض جراحی پلک پایین از داخل

جراحی پلک تحتانی بدون بخیه در بین افرادی که به دنبال کاهش علائم پیری در اطراف چشم هستند، محبوبیت بیشتری در بین افراد دارد. این نوع جراحی که به نام بلفاروپلاستی ترانس ملتحمه نیز شناخته می‌شود، فواید متعددی را بدون جای زخم و بدون بخیه ارائه می‌دهد. یکی از بزرگ‌ترین مزایای این روش این است که خطرات را به حداقل می‌رساند. جراحی پلک پایین با بخیه می‌تواند منجر به جمع شدن پلک تحتانی یا دور شدن پلک از چشم شود.

اما در روش بلفاروپلاستی پلک تحتانی بدون بخیه، روشی مطمئن‌تر است که در حین جراحی هیچ‌گونه برش یا بخیه‌ای در بیرون پلک ایجاد نمی‌شود و در اصل با یک برش در داخل پلک این عمل انجام می‌شود و نیاز به بخیه نیست و بعد از عمل جای هیچ‌گونه اسکار، جای زخم یا بخیه‌ای از بیرون در پلک پایین پیدا نیست.

دوران نقاهت جراحی پلک بدون بخیه

هنگام در نظر گرفتن روش‌های جراحی پلک پایین، درک روند بهبودی و مزایای بالقوه آن مهم است. جراحی پلک تحتانی بدون اسکار می‌تواند نتایج مشابه جراحی‌های سنتی را بدون برجای گذاشتن جای زخم قابل‌مشاهده ارائه دهد. زمان بهبودی بیمار بر اساس تکنیک مورد استفاده، وسعت عمل، رعایت دستورالعمل‌های بعد از عمل و توانایی‌های درمانی فردی متفاوت خواهد بود.

بیشتر کبودی و تورم ناشی از روش بلفاروپلاستی داخلی تحتانی تا 2 هفته برطرف می‌شود. هر چند برش‌های خارجی همیشه کبودی و تورم بیشتری ایجاد می‌کند.

جراحی پلک پایین بدون اسکار یک روش ابتکاری و نسبتاً جدید است که به‌طور دائم کیسه‌های زیر چشم را از بین می‌برد و باعث می‌شود بیماران زودتر بهبود یابند و هر چه سریع‌تر به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند. این نوع جراحی نیازی به برش یا بخیه بیرونی ندارد و راهی ایمن و مؤثر برای دستیابی به نتایج دلخواه با کمترین جای زخم است.

آیا جایگزینی برای بلفاروپلاستی غیر جراحی وجود دارد؟

افزایش سن می‌تواند باعث افتادگی پوست، چین و چروک و سایر تغییرات در ناحیه چشم شود که می‌تواند ظاهر فرد را مخدوش کند که روش بلفاروپلاستی غیرجراحی جایگزینی برای جراحی سنتی برای کسانی است که به دنبال راهی ایمن و مؤثر برای کاهش علائم پیری در اطراف چشم هستند.

برای برخی از بیماران ممکن است اصلا نیازی به جراحی پلک نباشد و با استفاده از فیلرهای پوستی مانند تزریق چربی، تزریق ژل و تزریق بوتاکس می‌توان برای شل کردن عضلات اطراف چشم و نرم کردن خطوط زیر چشم استفاده کرد.

نتایج فیلرها (چربی و ژل) بلافاصله پس از درمان قابل‌مشاهده است و بوتاکس، 1 هفته طول می‌کشد تا به اثر کامل برسد. در هر دو روش حداقل ناراحتی و زمان بهبودی وجود دارد. نتایج این روش‌ها دائمی نیستند و بعد از گذشت چند ماه مجدد نیاز به ترمیم دارند.

بلفاروپلاستی پلک تحتانی بدون بخیه

ماندگاری جراحی پلک پایین بدون بخیه

بلفاروپلاستی پلک پایین یک جراحی نسبتاً ساده است که می‌تواند منجر به کاهش دائمی کیسه‌های چربی زیر چشم شود. این یک روش محبوب برای افرادی است که می‌خواهند با کمترین زمان استراحت (دوران نقاهت)، جوان‌تر به نظر برسند و تغییرات سریع در چهره خود ایجاد کنند. این جراحی اغلب نتایجی را به همراه دارد که ظاهری طبیعی دارند و ماندگاری طولانی دارند و برای کسانی که علاقه‌مند به ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر هستند، بسیار ارزشمند است.

آیا بلفاروپلاستی پلک پایین چشم‌ها را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟

بلفاروپلاستی پلک بالا یا جراحی پتوز پلک بالا باعث می‌شود چشم‌ها بزرگ‌تر به نظر برسند اما بلفاروپلاستی پلک پایین روی درشت نشان دادن چشم‌ها تأثیر چندانی ندارد زیرا هدف این است که در حین برداشتن کیسه‌های چربی یا پف زیر چشم باید کانتور پلک پایین ثابت بماند.
یکی از مزیت‌های مهم استفاده از روش جراحی داخلی پلک پایین این است که باعث انقباض پلک پایینی نمی‌شود و باعث نمی‌شود که پلک‌های پایین کشیده‌تر به نظر برسند.

عمل پلک پایین بدون بخیه

برداشتن کیسه پلک پایین بدون اسکار

برداشتن کیسه پلک تحتانی بدون اسکار یک روش فوق‌العاده و غیرتهاجمی است که برای از بین بردن دائمی کیسه‌های زیر چشم طراحی‌شده است. این تکنیک شامل یک برش داخلی پلک است که اطمینان حاصل می‌کند که هیچ جای زخم خارجی وجود ندارد. این روش نسبتا سریع است، می‌تواند در مطب و با بی‌حسی موضعی انجام شود و نیازی به بخیه ندارد. همچنین زمان بهبودی و ناراحتی بیماران را در مقایسه با روش‌های خارجی سنتی کاهش می‌دهد و باعث می‌شود بیماران زودتر بهبود یابند و چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشند.

چگونه بلفاروپلاستی پلک پایین می‌تواند بدون جای زخم باشد؟

جراحی پلک تحتانی بدون اسکار که به نام بلفاروپلاستی ترانس ملتحمه تحتانی نیز شناخته می‌شود، یک عمل ایمن و نسبتا ساده است که می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی انجام شود. این روش ظاهری طبیعی و جوان در اطراف چشم ایجاد می‌کند.

این نوع عمل زیبایی برای کمک به بهبود ظاهر چشم‌ها از طریق روش‌های کمتر تهاجمی نسبت به جراحی سنتی استفاده می‌شود. هیچ جای زخم قابل‌مشاهده‌ای پس از بهبودی وجود ندارد و این یک انتخاب ایده آل برای کسانی است که به دنبال نتایج طبیعی‌تر هستند. زمان بهبودی نیز بسیار کوتاه‌تر از روش‌های سنتی است. اکثر افراد در عرض یک یا دو هفته پس از جراحی با کمترین کبودی و تورم در اطراف چشم خود بهبود می‌یابند.

بلفاروپلاستی پلک پایین بدون زخم

آیا بلفاروپلاستی تحتانی با بیهوشی انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی پلک پایین عملی است که می‌تواند در مطب تحت بی‌حسی موضعی با یا بدون مصرف داروهای آرام‌بخش خوراکی انجام شود. این نوع جراحی مزایای زیادی از جمله زمان بهبودی کوتاه‌تر، هزینه کمتر و خطر کمتر عوارض در مقایسه با روش‌های خارجی دارد. بلفاروپلاستی یک عمل جراحی است که برای اصلاح پوست و چربی اضافی اطراف چشم استفاده می‌شود که می‌تواند افتادگی پلک و پف زیر چشم را درمان کند. این عمل را می‌توان در هر دو پلک بالا و پایین انجام داد، اما بلفاروپلاستی پلک پایین به ویژه در بین افرادی که به دنبال بهبود ظاهر خود هستند، محبوبیت خاصی دارد.

بهترین سن برای انجام بلفاروپلاستی پلک پایین

در حالی که کیسه‌های زیر چشم می‌توانند در هر سنی و حتی در افراد جوان  ایجاد شوند معمولاً با گذشت زمان پیشرفت می‌کنند؛ بنابراین، چشمگیرترین تفاوت قبل و بعد از عمل در بیماران بالای 40 سال دیده می‌شود.

با افزایش سن، علاقه افراد به جراحی‌های زیبایی نیز افزایش می‌یابد. در حالی که بسیاری ممکن است تصور کنند که محدودیت سنی بالایی برای اعمال جراحی پلاستیک مانند بلفاروپلاستی یا لیفت پلک وجود دارد، حقیقت این است که در مورد این روش محبوب حداکثر سن وجود ندارد. محدودیت سنی در این نوع عمل زیبایی  بیشتر به سلامت عمومی بدن هر فرد، تمایل و انتظارات خاص هر بیمار بستگی دارد. بلفاروپلاستی را می‌توان بر روی افراد در تمام مراحل زندگی و حتی تا دهه 70 یا 80 سالگی انجام داد.

این روش با بی‌حسی موضعی در مطب انجام می‌شود، زمان زیادی نمی‌برد و درد زیادی ندارد. ایده پشت این روش ایجاد ظاهری با طراوت و شاداب در اطراف چشم است که می‌تواند تفاوت چشمگیری در ظاهر و عزت‌نفس فرد ایجاد کند. اگر بیمار انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج خود داشته باشد و الزامات پزشکی برای جراحی را برآورده کند، سن نباید به عنوان یک عامل بازدارنده برای جراحی پلک در نظر گرفته شود.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

  • ممنون بابت توضیحات کاملتون

    • سلام و عرض ادب خدمت شما، سپاس بیکران از این که نظرتان را در مورد بلفاروپلاستی بدون بخیه با ما به اشتراک گذاشتید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12