درمان لبخند لثه ای با بوتاکس | ماندگاری بوتاکس گامی اسمایل

زمان برای مطالعه: 5 دقیقه

درمان لبخند لثه ای با بوتاکس : لبخند لثه‌ای یا گامی اسمایل که به عنوان نمایش بیش از حد لثه نیز شناخته می‌شود، زمانی اتفاق می‌افتد که قسمت بزرگی از لثه‌ها و دندان‌ها هنگام خندیدن قابل مشاهده باشند. این لبخند دلایل متفاوتی دارد و معمولاً باعث کاهش عزت نفس فرد می‌شود. حتی ممکن است فرد از لبخند زدن در تعاملات اجتماعی شرم داشته باشد. با این حال، لبخند لثه‌ای از طریق بوتاکس قابل درمان است.

علت ایجاد لبخند لثه‌ ای چیست؟

در اینجا برخی از دلایل رایج این لبخند ارائه شده است:

 • بافت بزرگ لثه که به عنوان هیپرتروفی لثه شناخته می‌شود، می‌تواند منجر به لبخند لثه‌ای شود.
 • رشد بیش از حد فک فوقانی یا فک کشیده باعث برجسته شدن لثه‌ها در هنگام لبخند می‌شود که این مورد به دلیل پیش زمینه ژنتیکی است.
 • کوتاه بودن لب بالا که ظاهر لثه‌ها را بزرگتر نشان می‌دهد.
 • اندازه، شکل و نامرتب بودن دندان‌ها باعث ایجاد لبخند لثه‌ای می‌شود. اگر دندان‌ها کوچک یا پنهان باشند، بافت لثه بیشتری نمایان می‌شود.
 • ساختار استخوان

رایج‌ترین علت لبخند لثه‌ای بیش فعالی عضلات لب بالایی است که ماهیچه‌های آن به شدت منقبض می‌شوند و باعث برجسته شدن لثه در هنگام لبخند می‌شود. در این مورد تزریق بوتاکس بهترین گزینه است.

اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس

لبخند لثه‌ ای را می‌توان به راحتی و به طور مؤثر با بوتاکس درمان کرد. بهترین بخش این درمان این است که تهاجمی نیست و یک روش سریع است! بوتاکس دارای سمّ بوتولینوم نوع A است و زمانی که تزریق می‌شود می‌تواند ماهیچه‌های لب بالایی را شل کند و در هنگام لبخند زدن بالا آمدن لب بالایی را محدود کند، بنابراین لثه‌ها پوشیده می‌مانند. دو یا چند واحد بوتاکس در ناحیه بین بینی و لب بالایی تزریق می‌شود تا ظاهر هر لبخند لثه‌ ای را کاهش دهد و لبخندی جذاب‌تر و طبیعی‌تری ایجاد کند.
درمان لبخند لثه‌ ای با بوتاکس یک روش کم تهاجمی است. انقباض لب بالایی در هنگام لبخند زدن با تزریق بوتاکس کاهش می‌یابد. درمان فوق‌العاده مؤثر است و نتایج آن معمولاً تا ۳ ماه ماندگاری دارد. ما دریافته‌ایم وقتی که این روش را تکرار می‌کنیم، با گذشت زمان، معمولاً فاصله زمانی بین درمان‌ها افزایش می‌یابد. فرد می‌تواند بلافاصله پس از درمان به کار خود بازگردد و نتایج درمان را بلافاصله بعد از تزریق مشاهده کند و بعد از دو هفته شاهد تأثیر کامل بوتاکس باشد.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس لبخند لثه ای

بعد از بوتاکس باید به مدت ۲۴ ساعت آینده از انجام کار‌های زیر اجتناب کنید:

 • لمس ناحیه درمان
 • ورزش کردن
 • خوابیدن به روی صورت

کمی کبودی را می‌توان به راحتی با آرایش پنهان کرد. پزشک دستورالعمل‌های بعد از تزریق را به شما ارائه می‌دهد و جلسات آینده را با شما هماهنگ می‌کند.

چند واحد بوتاکس برای یک لبخند لثه‌ای لازم است؟

یک یا دو واحد برای درمان لبخند لثه‌ای با بوتاکس مورد نیاز است. بوتاکس در ناحیه بین لب بالایی و بینی شما تزریق می‌شود تا به طور موقت ماهیچه‌هایی که هنگام لبخند زدن منقبض می‌شوند را بی‌حرکت کند و به شما لبخندی زیبا بدون نشان دادن لثه هدیه دهد.

اصلاح لبخند لثه ای با بوتاکس

مزایای تزریق بوتاکس برای گامی اسمایل

مزایای تزریق بوتاکس برای درمان لبخند لثه‌ای شامل موارد زیر است :

 • تزریق بوتاکس کم تهاجمی است و بیمار با مراقبت‌های مناسب کمتر احساس ناراحتی می‌کند.
 • بعد از تزریق شما نیازی به استراحت و گذراندن دوره نقاهت ندارید.
 • بوتاکس در مقایسه با سایر روش‌های جراحی و درمانی بسیار مقرون به صرفه است.
 • نتایج تزریق بوتاکس را می‌توانید بلافاصله بعد از درمان مشاهده کنید
 • بسته به نتایج مورد انتظار می‌توان جلسات تزریق را تنظیم کنید.
 • تزریق بوتاکس بدون درد است و نیازی به بیهوشی ندارد.
 • بوتاکس یک راه حل موقتی است، بنابراین بیماران این گزینه را دارند که در صورت نیاز درمان را تکرار کنند یا اگر از نتایج راضی نیستند، ادامه ندهند.

عوارض درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

مانند هر عمل زیبایی امکان بروز عوارض جانبی در اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس وجود دارد. این موارد شامل قرمزی، تورم، کبودی یا عفونت در محل‌های تزریق است.

 • از منظر زیبا شناختی، عدم تقارن یکی از شایع‌ترین عوارض است که در دوره نقاهت برطرف می‌شود، به عنوان مثال خنده “کج”. اگر عضلات سمت چپ و راست بینی به یک اندازه ضعیف نشده باشند، یک قسمت لب آویزان می‌شود
 • به طور مشابه، ضعیف شدن بیش از حد ماهیچه‌های لب بالایی باعث اعمال کشش جانبی روی لب و گوشه‌های دهان می‌شود. در نتیجه شکاف دهانی بازتر می‌شود و هنگام خندیدن یک «لبخند جوکر» نه چندان جذاب ایجاد می‌کند.

عوارض درمان لبخند لثه ای با بوتاکس

برای به حداقل رساندن عوارض احتمالی، ضروری است که با یک متخصص مجرب و واجد شرایط مشورت کنید.

بوتاکس گامی اسمایل برای چه کسانی مناسب نیست؟

اگرچه لبخند لثه‌ای اغلب با بوتاکس قابل اصلاح است، اما این درمان برای همه بیماران مناسب نیست. شامل:

 • زنان باردار یا شیرده باید از بوتاکس به هر شکلی اجتناب کنند، زیرا تأثیر آن بر جنین یا نوزاد متولد نشده به اندازه کافی بررسی نشده است.
 • افراد مبتلا به بیماری‌های عصبی مانند میاستنی گراویس یا سندرم لامبرت ایتون نیز باید از اصلاح لبخند لثه‌ای با بوتاکس خودداری کنند، زیرا می‌تواند منجر به بدتر شدن علائم شود.
 • افراد مبتلا به عفونت حاد یا التهاب صورت باید قبل از انجام درمان، اجازه دهند که کاملاً برطرف شود.

روش های جایگزین بوتاکس برای اصلاح لبخند لثه ای

علاوه بر بوتاکس، گزینه‌های دیگری برای اصلاح لبخند لثه‌ای وجود دارد که شامل روش‌های دندانپزشکی مانند برداشتن لثه، افزایش طول تاج یا درمان‌های ارتودنسی است. گزینه دیگر اصلاح جراحی لب است که در آن موقعیت لب بالایی تغییر می‌کند. انتخاب روش مناسب به نیاز‌های فردی و علت ایجاد لبخند لثه‌ای بستگی دارد.

جراحی لبخند لثه‌ای یک گزینه دائمی است، خصوصاً برای کسانی که به دنبال راه حل دائمی‌تر هستند. هدف این روش متعادل کردن نسبت لثه به دندان برای دستیابی به لبخندی زیباتر است. بسته به علت و شدت لبخند لثه‌ای، تکنیک‌های جراحی مختلفی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

یک روش رایج، کانتورینگ لثه یا ژنژیوکتومی است. در این روش، بافت اضافی لثه با دقت برداشته می‌شود و خط لثه برای رسیدن به لبخند متعادل‌تری تغییر شکل می‌دهد. این روش معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

یکی دیگر از روش‌های جراحی، تغییر موقعیت لب یا لیفت لب است که در آن موقعیت لب بالایی تغییر می‌کند تا دید لثه‌ها در هنگام لبخند کاهش یابد. با بالا بردن لب بالا پوشش لب افزایش می‌یابد و لثه‌ها کمتر دیده می‌شوند.

در برخی موارد، جراحی ارتودنسی ممکن است برای رفع مشکل اساسی لبخند لثه‌ای ضروری باشد. در این شکل از جراحی، ساختار استخوان برای بهبود نسبت دندان‌ها و لثه‌ها اصلاح می‌شود.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12