ماندگاری تزریق چربی زیر چشم

زمان برای مطالعه: 5 دقیقه

ماندگاری تزریق چربی زیر چشم در افراد مختلف متفاوت است و اصولا می‌توان گفت اگر این عمل زیبایی توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، ماندگاری طولانی مدت خواهد داشت.

با توجه به این که در این روش از چربی بدن خود فرد استفاده می‌شود ماندگاری آن در مقایسه با روش‌های دیگر بیشتر است. ما در ادامه این مطلب به طور اختصاصی در مورد مدت زمان ماندگاری چربی زیر چشم و عوامل موثر در این زمینه صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید و در صورتی که سوالی برای شما ایجاد شده است در بخش نظرات مطرح نمایید.

تزریق چربی زیر چشم یکی از روش‌های موثر جهت درمان گودی زیر چشم، رفع سیاهی زیر چشم و برطرف نمودن چین و چروک در این ناحیه است. با توجه به این که در این روش از چربی طبیعی بدن خود فرد استفاده می‌شود و هیچ ماده مصنوعی مانند ژل وارد بدن فرد نمی‌شود، افراد زیبایی تمایل به انجام این روش جهت جوانسازی زیر چشم دارند.

خطرات تزریق چربی زیر چشم

انتقال چربی به طور کلی یک روش بی خطر است اما مانند هر روش دیگری، می‌تواند خطراتی به همراه داشته باشند که برخی از عوارض تزریق چربی زیر چشم عبارتند از:

  • عفونت
  • خون ریزی
  • جای زخم
  • آسیب عصبی

ذکر این نکته ضروری است که اگر شما این روش زیبایی را زیر نظر پزشک متخصص و باتجربه در زمینه تزریق چربی انجام دهید، هیچ خطر جدی شما را تهدید نخواهد کرد به جز کبودی و تورم که کاملا طبیعی است و پس از گذشت یک هفته به مرور کمتر می‌شود.

ماندگاری تزریق چربی زیر چشم نی نی سایت

تزریق چربی زیر چشم چگونه انجام می‌شود؟

در فرآیند انتقال چربی، روند کار به این صورت است که از چربی بدن خود بیمار برای رفع گودی و سیاهی زیر چشم استفاده شود. انتقال چربی روشی مناسب و ماندگار جهت جوانسازی زیر چشم است که در طی چند مرحله انجام می‌شود.

برداشت چربی

چربی مورد نیاز از محل اهدا کننده با استفاده از لیپوساکشن برداشت می‌شود. ابتدا محلول نمکی که حاوی لیدوکائین و اپی‌نفرین نیز می‌باشد به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. این عمل باعث منقبض شدن کیسه های چربی می‌شود و برداشتن آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. به علاوه، لیدوکائین به عنوان یک بی‌حس کننده موضعی عمل می‌کند و اپی نفرین رگ‌های خونی را برای از دست دادن خون و کبودی کمتر منقبض می‌کند.

تصفیه چربی

پس از برداشتن چربی، سلول‌های چربی از خون، بافت و سایر مایعات جدا می‌شوند سپس چربی تصفیه شده برای تزریق به نواحی مورد نظر آماده می‌شود. چه انتظاری باید داشته باشید و اگر موردی مطابق با برنامه پیش نرفت چه کاری باید انجام دهید.

انتقال چربی

اکنون چربی خالص شده با یک کانول نازک به زیر چشم تزریق می‌شود. همان‌طور که پزشک، کانول را از محل تزریق خارج می‌کند، یک خط از سلول های بافت چربی رسوب می‌کند. در نواحی بزرگ‌تر مانند گونه‌ها، ممکن است شبکه‌ای از چربی پیوند شده ایجاد کند.

در غیر این صورت، برای مناطقی مانند خطوط لبخند، این خط ممکن است به سادگی از چین و چروک پوست پیروی کند. در بیشتر موارد، نواحی پیوند شده به آرامی ماساژ داده می‌شوند تا یک کانتور طبیعی ایجاد شود.

عوارض تزریق چربی زیر چشم نی نی سایت

مقایسه تزریق ژل زیر چشم با تزریق چربی

انتقال چربی زیر چشم در مقایسه با جایگزین کردن حجم از دست رفته با پرکننده‌های پوستی مانند ژل‌ها، مزایا و معایبی دارد که در ادامه مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

چربی مورد نیاز جهت انتقال به زیر چشم از بدن شما دریافت می‌شود بنابراین عملا هیچ شانسی برای واکنش آلرژیک وجود ندارد. فیلرهای پوستی، به ویژه فیلرهای مصنوعی، گاهی اوقات می‌توانند باعث واکنش آلرژیک شوند.

انتقال چربی دائمی است اگرچه بدن شما مقداری از چربی تزریق شده را جذب می‌کند اما بیشتر آنچه تزریق می‌شود برای همیشه مصرف می‌شود. فیلرهای پوستی مانند ژل ژوویدرم (Juvederm) مدت زمان محدودی دارند، معمولاً تا یک سال و در نهایت بدن فیلر را جذب می‌کند و افزایش حجم آن محو می‌شود.

یکی از عیوب انتقال چربی به زیر چشم این است که در ابتدا میزانی از چربی تزریق شده جذب می‌شود و دشوار است که بدانید چقدر چربی با موفقیت منتقل می‌شود. به همین دلیل است که پزشکان متخصص در کلینیک سینایار در ابتدا مقدار چربی مورد نیاز را بیش از حد تزریق می کند تا 40 درصد از دست دادن چربی را جبران کند.

همانطور که شما فرض می کنید این می‌تواند مقداری تغییر در میزان حجم جایگزین ایجاد کند. این در مورد پرکننده های پوستی درست نیست زیرا آن‌ها فورا نتایج را نشان می‌دهند و بسیار قابل پیش بینی هستند.

هزینه کوتاه مدت انتقال چربی بیشتر است اما هزینه بلند مدت ممکن است در واقع کمتر باشد. این به این دلیل است که فیلرها تنها حدود یک سال دوام می‌آورند در حالی که چربی می‌تواند با موفقیت چندین دهه دوام بیاورد. انتقال چربی یک روش دائمی در نظر گرفته می‌شود اما فیلرهای پوستی باید بارها و بارها تکرار شوند تا اثرات خود را حفظ کنند.

مقایسه تزریق ژل به زیر چشم با تزریق چربی
تزریق فیلر زیر چشم تزریق چربی زیر چشم
بدون نیاز به دوره نقاهت دوره نقاهت نیاز دارد
ماندگاری کوتاه مدت ماندگاری طولانی‌مدت
استفاده از ژل‌های زیبایی استفاده از چربی بدن فرد
احتمال بروز واکنش آلرژیک عدم بروز واکنش آلرژیک

انتقال چربی زیر چشم چقدر طول می‌کشد؟

نتایج حاصل از انتقال چربی زیر چشم ممکن است تا آخر عمر باقی بماند و مشاهده نتایج کامل ممکن است تا چهار ماه طول بکشد. در طی این مدت، چربی پیوند شده منبع خون جدیدی را برای کمک به زنده ماندن دوباره برقرار می‌کند.

از آنجایی که بدن شما حدود نیمی از چربی منتقل شده را جذب می‌کند، پزشک شما حجم بیشتری از سلول‌های چربی را نسبت به نیاز تزریق می‌کند. اگر از نتیجه ناراضی هستید، ممکن است روش دیگری برای انتقال چربی توصیه کنند.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12