نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس چگونه است؟| دراز کشیدن بعد بوتاکس

زمان برای مطالعه: 9 دقیقه

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس و نحوه دراز کشیدن بعد از بوتاکس از مراقبت‌های مهم بعد از بوتاکس است که جهت جلوگیری از ایجاد عوارض احتمالی، بیمار باید توصیه‌های پزشک را در این زمینه رعایت نماید.

با توجه به این که نحوه خوابیدن بعد بوتاکس بسیار مهم است و در نتیجه نهایی تأثیر دارد در ادامه به طور کامل به این موضوع پرداخته‌ایم و نکات کلیدی در مورد نحوه صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس توضیح داده شده است.

دراز کشیدن بعد از تزریق بوتاکس

اصول خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس بهترین درمان زیبایی برای کاهش چین و چروک در صورت است. این شامل تزریق مقدار کمی از سم بوتولینوم به ماهیچه‌های خاص است تا فعالیت آن‌ها را آرام کند که باعث کاهش ایجاد چین و چروک روی پوست می‌‌شود. این روش بی‌خطر است و نتایج چشمگیری ارائه می‌دهد، اما مراقبت‌های بعدی ناکافی می‌تواند مانع از آن شود.

تزریق نوروتوکسین، مانند بوتاکس و دیسپورت، درمان‌های غیرجراحی برای کاهش چین و چروک‌ها و خطوط ریز روی صورت هستند. با این حال، ممکن است همچنان نگرانی‌هایی در مورد مراقبت‌ها و اقدامات احتیاطی پس از تزریق داشته باشید. به عنوان مثال، ممکن است تعجب کنید: چه مدت پس از بوتاکس می‌توانید دراز بکشید؟ آیا می‌توانید بلافاصله بعد از تزریق بخوابید یا استراحت کنید؟

این مقاله به این سؤالات و موارد دیگر خواهد پرداخت. همچنین نکات مفیدی در مورد نحوه مراقبت از پوست خود پس از بوتاکس و نتایجی که می‌توانید انتظار داشته باشید به شما ارائه می‌دهد.

چرا باید بعد از بوتاکس از دراز کشیدن خودداری کنید؟

دلیل اصلی اینکه چرا باید بعد از بوتاکس از دراز کشیدن خودداری کنید این است که از پخش شدن تزریق به سایر نواحی صورت جلوگیری کنید. بسته به ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است، این می‌تواند عوارض جانبی ناخواسته‌ای ایجاد کند، مانند:

 • افتادگی پلک
 • ابروهای نامتقارن
 • لبخند کج
 • مشکل در بلع
 • سردرد
 • کبودی
 • تورم

این عوارض نادر هستند، اما اگر بوتاکس به ماهیچه‌هایی که پلک‌ها، ابروها، دهان یا گلو شما را کنترل می‌کنند مهاجرت کند، ممکن است اتفاق بیفتد. اگر خم شوید، صورت خود را مالش دهید یا به محل‌های تزریق فشار وارد کنید، ممکن است این عوارض برای شما ایجاد شود.

دراز کشیدن برای خواب نیز می‌تواند احتمال جابجایی بوتاکس را افزایش دهد، به خصوص اگر در خواب تکان می‌خورید یا روی شکم یا پهلو می‌خوابید.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

چه مدت بعد از بوتاکس می‌توانید دراز بکشید؟

اکثر ارائه‌دهندگان پیشنهاد می‌کنند که حداقل چهار تا شش ساعت پس از تزریق بوتاکس نباید دراز بکشید. این تضمین می‌کند که بوتاکس در فیبرهای عضلانی هدف پخش می‌‌شود تا عملکرد مورد نظر خود را انجام دهد و به عضلات مجاور منتقل نمی‌‌شود.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید چهار تا شش ساعت بعد از بوتاکس بیدار بمانید. می‌توانید استراحت کنید، تلویزیون تماشا کنید، کتاب بخوانید یا هر فعالیت دیگری که شامل خم شدن یا فشار آوردن به صورت شما نباشد انجام دهید.

اگر خسته هستید، می‌توانید در یک وضعیت راحت به عقب تکیه دهید، اما سر خود را بالا و هم سطح نگه دارید. از هر فعالیت دیگری که شامل دراز کشیدن است، مانند یوگا، پیلاتس و غیره خودداری کنید.

نحوه صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس
خوابیدن به پشت (طاق باز)
گذاشتن بالشت بلند در زیر سر
عدم خوابیدن به شکم و پهلو
فشار نیاوردن صورت بر روی بالشت

نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

بوتاکس به یک درمان زیبایی فوق‌العاده محبوب برای افرادی تبدیل شده است که می‌خواهند ظاهر چین و چروک و خطوط ریز را کاهش دهند. با این حال، پس از تزریق بوتاکس، محدودیت‌های خاصی وجود دارد که بیماران برای اطمینان از نتایج مطلوب باید آن‌ها را رعایت کنند.

یکی از مهم‌ترین محدودیت‌هایی که بیماران باید رعایت کنند این است که حداقل چهار ساعت پس از تزریق بوتاکس دراز نکشند. اگرچه ممکن است این یک ناراحتی جزئی به نظر برسد اما در واقع برای اطمینان از این که بوتاکس به طور موثر عمل می‌کند و به مناطق ناخواسته سرایت نمی‌کند، بسیار مهم است.

اگر بعد از بوتاکس نیاز به چرت زدن دارید، به جای شکم یا پهلو به پشت دراز بکشید. این احتمال انتقال نوروتوکسین به مکان‌های دیگر را به حداقل می‌رساند. از یک بالش اضافی استفاده کنید و هنگام استراحت سر خود را بالا نگه دارید.

بعد از چهار ساعت، بوتاکس تزریق شده تثبیت می‌شود و می‌توانید طبق معمول دراز بکشید. فقط به یاد داشته باشید که صورت خود را به بالش فشار ندهید و از مالیدن و اعمال فشار به اطراف ناحیه تحت درمان خودداری کنید.

خوابیدن به پهلو بعد از تزریق بوتاکس

نشسته خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضیان بوتاکس است که تا ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس دراز کشیدن و خوابیدن ممنوع می‌باشد زیرا اگر بلافاصله بعد از تزریق به حالت خوابیده قرار بگیرید، مواد بوتاکس در زیر پوست حرکت می‌کند و ممکن است ماده بوتاکس وارد چشم شود که افتادگی پلک و دوبینی را به دنبال دارد.
نحوه خوابیدن صحیح بعد از تزریق بوتاکس به این شکل است که روز اول حتما به پشت دراز بکشید و کمی زیر سر خود را بلند نگه دارید، اصلا به پهلو و شکم دراز نکشید که در این صورت مواد بوتاکس در صورت پخش می‌‌شود و عوارض جبران‌ناپذیری را به همراه دارد.

در اصل نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس نیاز نیست و بعد از 4 ساعت از تزریق شما می‌توانید به پشت یا به صورت طاق‌باز بخوابید و رعایت این موضوع فقط تا یک روز (24 ساعت) پس از تزریق ضروری است.

بعد از بوتاکس تا چند ساعت نباید به پهلو خوابید؟

پس از تزریق بوتاکس، به طور کلی توصیه می‌‌شود که حداقل به مدت چهار ساعت از خوابیدن به پهلو خودداری کنید. این به این دلیل است که خوابیدن به پهلو می‌تواند خطر انتشار بوتاکس به نواحی ناخواسته صورت شما را افزایش دهد که می‌تواند عوارض جانبی ناخواسته‌ای ایجاد کند.

با این حال، پس از گذشت چهار ساعت، در صورت تمایل، خوابیدن به پهلو باید ایمن باشد. توجه به این نکته ضروری است که هنگام خواب باید از مالش یا فشار دادن روی نواحی تحت درمان خودداری کنید، زیرا این امر همچنین می‌تواند باعث گسترش بوتاکس شود.

به طور کلی اجتناب از خوابیدن روی صورت، پهلو یا شکم در شب اول پس از تزریق بوتاکس توصیه می‌‌شود. در عوض، سعی کنید به پشت بخوابید یا سر خود را کمی بالا نگه دارید تا به کاهش تورم و کبودی کمک کنید.

مانند همیشه، پیروی دقیق از دستورالعمل‌های پزشک پس از تزریق بوتاکس برای اطمینان از نتایج مطلوب و به حداقل رساندن خطر عوارض جانبی ناخواسته مهم است.

چند ساعت بعد بوتاکس میشه خوابید

بعد از تزریق بوتاکس از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

رعایت اقدامات مورد نیاز و مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس باعث دستیابی به بهترین نتیجه و کاهش عوارض جانبی ناشی از درمان می‌شود. همچنین موارد خاصی وجود دارد که باید بعد از تزریق بوتاکس از آن‌ها اجتناب کنید.

 از فعالیت‌های شدید بدنی خودداری کنید

فعالیت شدید ضربان قلب و جریان خون را افزایش می‌دهد. این به طور بالقوه می‌تواند بوتاکس را به نواحی ناخواسته گسترش دهد و اثربخشی آن را در محل تزریق کاهش دهد. همچنین خطر کبودی را افزایش می‌دهد؛ بنابراین تا روز بعد از درمان باید از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید.

عدم استفاده از لوازم آرایشی

اگر به صورت خود بوتاکس تزریق کردید، شب را از آرایش استراحت کنید، اما ممکن است صبح روز بعد دوباره آرایش کنید. بعد از تزریق، سوراخ‌های کوچکی در سطح پوست ایجاد می‌شود و استفاده از آرایش می‌تواند باکتری‌ها را ایجاد کند و خطر عفونت را افزایش دهد.

از مصرف الکل اجتناب کنید

از شما خواسته می‌‌شود تا 48 ساعت قبل و بعد از درمان از الکل اجتناب کنید. الکل می‌تواند خون شما را رقیق کند و خطر کبودی و خونریزی را افزایش دهد. همچنین می‌تواند پوست شما را کم آب کند و آن را بیشتر مستعد تحریک کند.

از سایر روش‌های زیبایی خودداری کنید

شما باید تا 24 ساعت پس از بوتاکس از انجام هرگونه عمل زیبایی روی ناحیه آسیب‌دیده خودداری کنید. این شامل درمان‌های صورت، ماساژ، لایه‌برداری، میکرودرم ابریژن و درمان‌های لیزری است.

این روش‌ها می‌توانند پوست شما را تحریک کرده و با اثر بوتاکس تداخل داشته باشند. آن‌ها همچنین می‌توانند باعث التهاب، عفونت یا زخم شوند که سلامت و ظاهر پوست شما را به خطر می‌اندازد. اگر می‌خواهید در همان روز درمان دیگری دریافت کنید، ابتدا با کلینیک در مورد برنامه‌ریزی سایر خدمات صحبت کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید

شما باید حداقل تا 48 ساعت پس از بوتاکس از قرار گرفتن ناحیه آسیب‌دیده در معرض نور خورشید خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید می‌تواند باعث التهاب، هیپرپیگمانتاسیون و پیری زودرس پوست شما شود.

خوابیدن بعد از بوتاکس نی نی سایت

آیا می‌توانم بعد از بوتاکس دراز بکشم؟

در حالی که به طور کلی توصیه می‌‌شود که بیماران حداقل تا چهار ساعت پس از تزریق بوتاکس از دراز کشیدن خودداری کنند، اما امکان دراز کشیدن با کمی بالا بودن سر وجود دارد. این به این معنی است که تا زمانی که کاملاً صاف دراز نکشید، می‌توانید در حالی که سر خود را روی بالش‌ها تکیه داده‌اید یا در حالت خوابیده دراز بکشید.

بالا نگه داشتن سر می‌تواند به کاهش تورم و کبودی بعد از تزریق بوتاکس کمک کند. همچنین می‌تواند به جلوگیری از انتشار بوتاکس به نواحی ناخواسته صورت شما کمک کند.

با این حال، پیروی دقیق از دستورات پزشک و اجتناب از دراز کشیدن به مدت حداقل چهار ساعت پس از تزریق بوتاکس همچنان مهم است. این کار باعث می‌‌شود که بوتاکس در نواحی مورد نظر باقی بماند و عوارض جانبی ناخواسته‌ای ایجاد نکند.

نحوه صحیح خوابیدن بعد از بوتاکس

چرا بعد از تزریق بوتاکس نباید خوابید؟

پزشکان توصیه می‌کنند که حداقل یک شب با سر بالا بخوابید. دراز کشیدن صاف به پشت، پهلو یا شکم می تواند نتایج شما را در روز تزریق بوتاکس مختل کند. به شما توصیه می‌کنیم که به پشت بخوابید و سر خود را بالا نگه دارید تا فشار روی ناحیه تحت درمان به حداقل برسد.

چند راه وجود دارد که می‌توانید پس از تزریق بوتاکس خود را به خواب برسانید. بهترین نحوه خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس عبارت است از:

 • یک بالش زیر سر خود و بالش دیگری زیر شانه های خود قرار دهید تا هنگام خواب بالا بمانید.
 • در یک صندلی بخوابید تا از دراز کشیدن روی صورت خودداری کنید.
 • هنگام خواب از یک بالش گوه ای برای بالا بردن سر خود استفاده کنید.
 • اگر تخت قابل تنظیم دارید با تنظیم زاویه، سر تخت را بالا ببرید.
0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12