آیا رابطه جنسی بعد از کاشت مو ممنوع است؟ | نزدیکی بعد از کاشت مو

زمان برای مطالعه: 9 دقیقه

رابطه جنسی بعد از کاشت مو یا نزدیکی بعد از عمل کاشت مو یکی از سؤالات رایج در میان افرادی است که عمل پیوند مو انجام داده‌اند یا قصد انجام این عمل را دارند و اکثر مراجعه‌کنندگان به دلیل شرم و حیا از پرسیدن این سؤال از پزشک خود امتناع می‌کنند و بعد از انجام عمل درباره این موضوع دچار تردید هستند.

با توجه به اهمیت این موضوع ما به طور کامل در این مطلب درباره سکس بعد از کاشت مو صحبت کرده‌ایم و سعی شده است تمام موارد مهم و ضروری درباره مقاربت بعد از کاشت مو طبیعی را توضیح دهیم اگر همچنان سوالی در این زمینه برای شما مطرح است که در این مطلب به آن پرداخته نشده است در بخش نظرات سوال خود را بدون هیچ‌گونه شرم یا خجالت مطرح نمایید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ آن را از پزشک کاشت مو کلینیک سینایار دریافت نمایید.

سکس بعد از کاشت مو

چرا رابطه جنسی بعد از کاشت مو ممنوع است؟

هنگامی که پیوند مو انجام می‌دهید، مهم است که از پیوندهای جدید خود در زمانی که مستقر شده و ریشه می‌گیرند، مراقبت کنید. این بدان معناست که برای بهبودی چند روزی از کار خود را مرخصی بگیرید و تا چند رو از هم باید از رابطه جنسی و سایر فعالیت‌های ورزشی خودداری کنید تا به گرافت‌های موی شما آسیبی وارد نشود.

جراحان توصیه می‌کنند که حداقل هفت روز پس از کاشت مو از رابطه جنسی خودداری کنید، اما در حالت ایدئال دو تا سه هفته. این موضوع به گرافت‌های شما بهترین شانس را می‌دهد تا به پوست سر شما کاملا پیوند بخورند تا بتوانند موهای جدید و سالم تولید کنند.

دلایل ممنوعیت سکس بعد از کاشت مو

در این بخش چهار دلیل کلیدی را بررسی کنیم که چرا باید بعد از انجام عمل پیوند مو تا چند هفته رابطه جنسی نداشت. در جدول زیر به‌طور مختصر به دلایل ممنوعیت سکس بعد از کاشت مو اشاره شده است و در ادامه به طور کامل به بررسی جزئیات آن‌ها پرداخته‌ایم.

دلایل ممنوعیت سکس بعد از عمل کاشت مو

افزایش فشار خود در حین سکس می‌تواند باعث خونریزی شود
حرکت و جابجایی در رابطه جنسی باعث ضربه به گرافت‌ها می‌شود
تعریق در حین رابطه جنسی باعث ایجاد عفونت می‌شود
خستگی سکس باعث طولانی شدن دوره نقاهت می‌شود

افزایش فشارخون می‌تواند باعث خونریزی شود

مانند ورزش، رابطه جنسی می‌تواند باعث افزایش ضربان قلب و فشارخون شما شود. این افزایش معمولاً کوتاه‌مدت است اما زمانی که پیوند مو در حال بهبود است، احتمال کمی وجود دارد که این افزایش فشارخون باعث پارگی زخم و خونریزی شود. این می‌تواند موفقیت کاشت مو را به خطر بیندازد.

 گرافت‌ها به راحتی جابه جا می‌شوند

در طول رابطه جنسی، جابجایی یا کنده شدن پیوندهای شما بسیار آسان است. محافظت از گرافت‌های شما یک بخش ضروری از مراقبت‌های پس از کاشت مو است، بنابراین بسیار مهم است که در چند هفته اول پس از کاشت مو از دست زدن یا حرکت دادن گرافت‌های مو خودداری کنید.

اگر شما یا شخص دیگری گرافت‌های موی خود را لمس کنید، می‌تواند شما را در معرض خطر عفونت کاشت مو قرار دهد، به این معنی که به درمان بیشتری نیاز خواهید داشت و همچنین می‌تواند احتمال عدم موفقیت کاشت مو را افزایش دهد.

تعریق هنگام رابطه خطر عفونت و جابجایی گرافت را افزایش می‌دهد

در طول رابطه جنسی، احتمالاً از پوست سر خود عرق می‌کنید. تعریق می‌تواند خطر عفونت پس از جراحی را ایجاد کند و همچنین این احتمال را افزایش می‌دهد که با از بین بردن هرگونه تعریق، پیوندهای خود را تکان دهید یا از جای خود خارج کنید.

عفونت در صورت عدم درمان می‌تواند منجر به عوارض جدی‌تری شود، بنابراین مهم است که در صورت داشتن علائم عفونت به پزشک خود اطلاع دهید. علائم ایجاد عفونت بعد از پیوند مو عبارتند از:

  • ترشح چرک از محل پیوند یا اهداکننده
  • قرمزی یا تغییر رنگ
  • درد و خارش

 سکس شما را خسته می‌کند

استراحت باعث بهبودی در طول زمان کوتاهی کاشت مو می‌شود، بنابراین استراحت زیاد مهم است. سکس می‌تواند شما را خسته کند، به این معنی که به اندازه‌ای که برای بهبود موفقیت‌آمیز پیوند مو نیاز دارید، استراحت نمی‌کنید.

رابطه جنسی بعد از کاشت مو

آیا می‌توان بعد از کاشت مو روابط زناشویی داشت؟

نزدیک به یک هفته پس از عمل کاشت مو ممکن است داشتن رابطه جنسی بی‌خطر باشد؛ اما اگر پیوند موی شما هنوز در حال بهبود است و هنوز به طور کامل گرافت‌های کاشته شده تثبیت نشده‌اند، باید چند روز دیگر نیز از داشتن رابطه جنسی امتناع کنید.

در صورت امکان، ایده خوبی است که دو هفته قبل از رابطه جنسی پس از کاشت مو صبر کنید تا بهترین شانس زنده ماندن را به گرافت خود بدهید.

آیا باید در رابطه جنسی پس از کاشت مو اقدامات احتیاطی انجام داد؟

حتی پس از این که از این که از پزشک کاشت مو خ مجوز انجام رابطه جنسی دریافت کردید، باید در رابطه جنسی پس از کاشت مو مراقب باشید. اقدامات احتیاطی زیر را برای به حداقل رساندن آسیب به پیوند خود و به حداکثر رساندن شانس موفقیت رشد مو انجام دهید:

از شریک زندگی خود بخواهید که در حین رابطه جنسی از دست زدن به سر یا گرفتن موهای شما اجتناب کند.

راحت باشید در حالی که رابطه جنسی بعد از یک هفته امکان‌پذیر است، فعالیت شدید تا حداقل دو هفته پس از کاشت مو توصیه نمی‌شود.

سعی کنید از تعریق بیش از حد خودداری کنید، دمای اتاق را کنترل کنید و در اولین باری که رابطه جنسی دارید، رابطه را به صورت آهسته انجام دهید.

هنگام در آوردن لباس مراقب باشید، سعی کنید پیوندهای خود را از جای خود جدا نکنید، به خصوص اگر هنوز مقداری دلمه کاشت مو روی پوست سر شما باقی‌مانده است.

اگر در مورد پیوند موهای خود نگرانی دارید، مانند خونریزی غیر منتظره یا علائم عفونت تا زمانی که همچنان در این رابطه استرس دارید پیشنهاد می‌شود رابطه جنسی را متوقف کنید.

چند روز بعد از کاشت مو میتوان رابطه داشت

خود ارضایی بعد از کاشت مو

در حالی که بعید است که خود ارضایی مانند رابطه جنسی باعث ایجاد مشکلاتی در بهبود کاشت مو شود، هر چند خود ارضایی عمل پسندیده‌ای نیست اما باز هم توصیه می‌کنیم که در چند روز اول پس از جراحی از آن اجتناب کنید.

خودارضایی همچنان می‌تواند ضربان قلب و فشارخون شما را افزایش دهد و ممکن است با استراحتی که برای بهبود موفقیت‌آمیز نیاز دارید، تداخل ایجاد کند. با این حال، خودارضایی یک گزینه مطمئن‌تر از رابطه جنسی در هفته اول پس از کاشت مو است.

خود ارضایی بعد از کاشت مو

چند روز بعد از کاشت مو می‌توان رابطه داشت؟

در جلسه مشاوره کاشت مو یا بعد از انجام عمل پیوند مو، مراجعه‌کنندگان لیستی از سؤالات زیر را از پزشک می‌پرسند:

  1. چه زمانی می‌توانم بعد از کاشت مو حمام کنم؟
  2. چه زمانی می‌توانم پس از کاشت مو به زندگی عادی بازگردم؟
  3. بعد از کاشت مو چه زمانی می‌توانم کار را شروع کنم؟
  4. خوابیدن بعد از کاشت مو چگونه است؟
  5. چگونه می‌توانم بعد از کاشت مو در معرض نور خورشید قرار نگیریم؟
  6. چه زمانی می‌توانم بعد از کاشت مو رابطه جنسی داشته باشم؟

در حالی که پنج سوال اول به طور مکرر و راحت پرسیده می‌شود، داوطلبان ما معمولاً آخرین سؤال را با شرمندگی می‌پرسند. قبل از هر چیز باید بگوییم که آمیزش جنسی فعالیتی است در زندگی هر زن و مرد سالم وجود دارد و جای هیچ شرم و خجالتی نیست و شما باید به راحتی این سؤال را از پزشک کاشت مو بپرسید و در این مورد اطلاعات لازم را کسب کنید.

با توجه به این‌که عمل پیوند مو که انجام می‌دهید بر زندگی شما تأثیر می‌گذارد و ممکن تا چند روز در زندگی عادی شما اختلال ایجاد کند، این سؤال که چند بعد از کاشت مو می‌توان رابطه داشت به همان اندازه طبیعی است که سؤالاتی دیگر در این زمینه مطرح می‌شود.

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که در 10 تا 15 روز اول پس از کاشت مو، رابطه جنسی یا خود ارضایی را توصیه نمی‌کنیم. دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد.

اول، به این دلیل که رابطه جنسی و خودارضایی هر دو فعالیت بدنی هستند به همین دلیل بدن ما خسته می‌شود و همراه با آن عرق می‌کنیم. مخصوصاً در هفته‌های اول باید بسیار مراقب بود که ریشه مو عرق نکند. ریشه‌های تازه کاشته شده نمی‌توانند به‌طور کامل بچسبند و این بر روند بهبودی کاندیدهای ما پس از عمل تأثیر منفی می‌گذارد. به همین دلیل برای نتیجه موفقیت‌آمیز توصیه می‌کنیم از هر گونه فعالیت جنسی به خصوص در 10 تا 15 روز اول پرهیز کنید.

علاوه بر تعریق، هورمون‌هایی که در طول فعالیت‌های جنسی از بدن ما ترشح می‌شود و تلاشی که صرف می‌کنیم نیز از جمله عواملی هستند که بر نتایج کاشت مو تأثیر منفی می‌گذارند.

رابطه بعد از کاشت مو نی نی سایت

تا چند روز بعد از کاشت مو نباید رابطه داشت؟

از آنجایی که رابطه جنسی بعد از کاشت مو موضوعی است که بسیاری از داوطلبان از صحبت یا پرسیدن در مورد آن تردید دارند و در بسیاری از مراکز در هنگام اطلاع‌رسانی بیمار به این موضوع اشاره نمی‌شود، مراجعه‌کنندگان از این اطلاعات محروم بوده و به فعالیت‌های جنسی که موجب تعریق می‌شود توجهی نمی‌کنند.

کاشت مو فرآیندی است که از هر نظر شامل مراحلی است و به محض این که هر مرحله به درستی انجام شود، می‌توان در مورد کاشت موفق صحبت کرد.

پس از انجام عمل کاشت مو پزشک موظف است تمام نکات ضرروی که باید در دوره نقاهت پس از کاشت مو رعایت کنید، برای شما توضیح دهد. در طول توضیحات پزشک باید برای بیمار توضیح دهد که پرهیز جنسی پس از کاشت مو؛ به طور متوسط باید هفت الی ده روز طول بکشد.

بعد از این مدت می‌توانید با خیال راحت رابطه جنسی یا خودارضایی داشته باشید. از آنجایی که موهای تازه کاشته شده پس از این فرآیند تا حد زیادی شروع به چسبیدن می‌کنند، تعریق پوست سر یا فشار بدن شما به اندازه هفته اول پس از کاشت روی آن تأثیر نمی‌گذارد.

به عنوان یکی از کلینیک‌های معتبر کاشت مو در ایران، می‌توانید تمام سؤالات خود را در مورد کاشت مو از کارشناسان ما بپرسید. شما می‌توانید با شماره 09109105494 تماس بگیرید و برای مشاوره رایگان نوبت رزرو کنید و از تکنیک مناسب پیوند مو برای شما و نحوه انجام کاشت مو اطلاع کسب کنید و اولین قدم را برای انجام کاشت مو بردارید.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12