کاشت مو زنان بدون تراشیدن سر

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

کاشت مو زنان : در حالی که بیشتر روش‌های کاشت مو برای مردان انجام می‌شود، اما امکان کاشت مو در خانم‌ها هم وجود دارد که هر روز بر محبوبیت آن افزوده می‌شود.
ریزش مو موضوعی حساس است و ریزش مو می‌تواند اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد و همچنین تأثیر منفی بر سلامت روانی افراد بگذارد.

علت ریزش مو در زنان

گزارش شده است که از هر سه زن یک نفر در طول زندگی خود دچار ریزش مو می‌شود. علت ریزش مو در زنان بسیار گسترده است و می‌تواند به عوامل مختلفی از جمله:

 • حالت دادن بیش از حد مو
 • عدم تعادل هورمونی
 • کمبود ویتامین و سو تغذیه
 • جای زخم ناشی از یک عمل زیبایی مانند لیفت صورت
 • بستن محکم موها
 • یائسگی
 • بارداری
 • برخی از داروها و شرایط پزشکی
 • طاسی الگوی زنانه

کاشت مو زنان بدون تراشیدن سر

طاسی الگوی زنانه با نام آلوپسی آندروژنتیک در زنان شناخته می‌شود. اگرچه طاسی الگوی زنانه قابل درمان نیست، اما انواع مختلفی از درمان‌ها وجود دارد که می‌تواند به کاهش و بازگرداندن ریزش مو کمک کند.
در بیشتر موارد، ریزش موی زنان دائمی نیست و بسیاری از بیماران انتظار دارند با تغییر شیوه زندگی، داروها و درمان‌های غیرجراحی ریزش مو، در طول زمان شاهد رشد مجدد موهای خود باشند.
در برخی موارد، بهترین راه برای حل مشکلات ریزش مو، انجام عمل کاشت مو برای بازیابی نواحی ریزش مو است.
کاشت مو در زنان تنها زمانی انجام می‌شود که علت ریزش مو مشخص شود. بنابراین قبل از جراحی کاشت مو شما نیاز به جلسه مشاوره دارید که منبع ریزش مو شناسایی شود و اینکه آیا جراحی ترمیم گزینه خوبی است یا خیر و احتمالاً موفقیت‌آمیز است یا خیر.

کاشت مو در خانم ها

کاشت موی زنانه یک روش تخصصی ترمیم مو است و فقط باید توسط جراح کاشت مو انجام شود که در روش‌های کاشت مو زنانه دانش و مهارت کافی داشته باشد.
بسته به علت ریزش مو، مناطقی که نیاز به درمان با کاشت مو دارند متفاوت است، در حالی که برخی ممکن است نیاز به کاشت مویی داشته باشند که بر بازسازی خط مو و شقیقه‌ها تمرکز دارد، و برخی دیگر ممکن است به درمان گسترده‌تری برای بهبود نازکی مو نیاز داشته باشند.

آیا برای کاشت مو باید کچل کرد ؟

برای کاشت مو در خانم ها نیازی به تراشیدن مو یا کچل کردن ندارد بلکه از پشت سر یا کناره های سر فولیکول مو برداشته می شود و به محل کم مو منتقل می شود. موهای ناحیه اهدا فقط کوتاه می شوند تا برداشتن و استخراج مو راحت تر باشد. موهای ناحیه کاشت هم تراشیده نمی شود تا کاشت طبیعی مو حفظ شود و جای زخم کمتری ایجاد شود.

کاندیدای مناسب کاشت مو در خانم‌ها چه کسانی هستند؟

آیا به کاشت مو فکر می‌کنید؟ اکثر زنان کاندیدای خوبی برای کاشت مو هستند زیرا معمولاً نازک شدن خفیف تا متوسط در یک الگوی مشخص در آنها وجود دارد و علاوه بر این خانم‌ها دارای خط موی سالم و موهای اهداکننده کافی و پایدار در پشت سر هستند. بنابراین افراد ایده آل برای کاشت مو کسانی هستند دارای موهای نازک در خط مو یا بالای سر هستند.

کاشت مو در خانم ها

علاوه بر کسانی که از آلوپسی آندروژنیک رنج می‌برند، کاشت مو برای زنانی است که به دلیل آلوپسی کششی، ضربه یا تصادف، موهای خود را از دست داده‌اند و همچنین بیماران جراحی پلاستیک که می‌خواهند رشد مو را در نواحی محل برش جراحی ترمیم کنند.

در حین کاشت مودر خانم‌ها چه اتفاقی می‌افتد؟

همانند مردان، جراحی کاشت مو در زنان شامل برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده در پشت سر و پیوند آنها به ناحیه گیرنده در خط مو و بالای سر است.
برداشت مو از ناحیه اهداکننده با استفاده از روش‌های زیر انجام می‌شود:

 • برداشت نواری، که در آن نواری از پوست سر دارای مو از پشت سر برداشته می‌شود و سپس بخیه می‌شود،
 • استخراج واحد فولیکولی. (FUE)، که در آن واحدهای فولیکولی فردی با استفاده از یک دستگاه در مطب دکتر استخراج می‌شوند.

هر دو روش واحدهای فولیکولی را برای پیوند تولید می‌کنند. در هر مورد، برش‌های‌ریزی در ناحیه گیرنده ایجاد می‌شود. گرافت‌های حاوی فولیکول‌های جدید مو در این برش‌ها قرار داده می‌شوند.

نتایج و دوره نقاهت کاشت مو در خانم ها

زنان ممکن است تکنیک FUE را برای کاشت موی خود ترجیح دهند زیرا برخلاف روش نواری، کمترین درد و ناراحتی بعد از عمل وجود دارد. ناحیه‌ای از پوست سر بیمار برش داده می‌شود و بعد از عمل با موهای بلند پوشانده می‌شود.
در روش کاشت موی زنانه فولیکولی FUE، هیچ اسکار خطی مانند روش نواری وجود ندارد. این روش به شما امکان می‌دهد مدل موی کوتاه‌تری داشته باشید.

کاشت مو جلو سر برای خانم ها نی نی سایت
هر دو روش کاشت مو در خانم‌ها منجر به ظاهر طبیعی فولیکول‌های پیوند شده می‌شود. در هر دو مورد، فولیکول‌های جدید 3 تا 6 ماه بعد از عمل رشد می‌کنند. موهای حاصل از کاشت تا پایان عمر بیمار به رشد خود ادامه می‌دهند. ممکن است برای ترمیم کامل ناحیه‌ای که موهای آن نازک هستند بیش از یک روش لازم باشد.
بعد از عمل، پس از یک روش نواری یا FUE، دستورالعمل‌هایی برای کمک به بازیابی و بهبود فولیکول‌های جدید در کاشت موی خانم‌ها ارائه می‌شود. روی پیوندهای جدید دلمه یا پوسته ایجاد می‌شود. تورم، درد و گرفتگی ممکن است در پیشانی و اطراف چشم ایجاد شود، اما این حالت موقتی است.
پس از عمل نواری، بخیه‌هایی برای برداشتن وجود دارد که در مورد FUE صدق نمی‌کند. تا چند روز پس از کاشت مو از انجام هرگونه ورزش شدید خودداری کنید. معمولاً یک هفته برای بهبودی لازم است و پس از آن شروع فعالیت عادی مجاز است.

نتایج مورد انتظار برای کاشت موی خانم ها

ممکن است چند ماه طول بکشد تا رشد قابل توجهی از فولیکول‌های پیوندی داشته باشید و تا یک سال طول بکشد تا نتایج نهایی عمل خود را ببینید. ممکن است چند ماه دیگر رشد کند تا موهای جدید با طول موهای شما مطابقت پیدا کند. نتایج می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • موهای ضخیم‌تر و پرتر
 • خط موی پری که عقب نمی‌رود
 • تراکم مو با ظاهر طبیعی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • کاهش لکه‌های طاسی

نتایج عمل کاشت موی زنانه شما ماندگار خواهد بود و افزایش عزت نفس شما درخششی پر جنب و جوش و سالم به شما می‌بخشد.

مزایای جراحی کاشت مو چیست؟

بسیاری از خانم‌ها سعی می‌کنند با استفاده از کلاه گیس، اکستنشن مو یا مدل‌های مو، ریزش مو خود را مخفی کنند. هر راه حل فقط موقتی است و حتی ممکن است نیاز به تنظیم یا تغییر ظاهر در طول روز داشته باشد. جراحی کاشت موی زنانه این ابهامات را از بین می‌برد و موهایی با ظاهر طبیعی به شما می‌دهد که ظاهر و احساسی شبیه به خودتان دارند – زیرا اینطور است!

چگونه می‌توانم برای جراحی کاشت مو آماده شوم؟

 • حداقل 24 تا 48 ساعت قبل از عمل سیگار نکشید و الکل ننوشید.
 • از کوتاه کردن مو قبل از جراحی خودداری کنید، به خصوص اگر می‌خواهید برش‌های سر خود را با موهای خود بپوشانید.
 • موهای خود را به طور معمول بشویید.
 • پزشک به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که آیا نیاز به تنظیم داروهای فعلی خود دارید یا خیر.

کاشت مو برای زنان

آیا جراحی کاشت مو دردناک است؟

این روش معمولاً برای اکثر بیماران دردناک نیست. پوست سر شما برای این عمل بی‌حس می‌شود و هر گونه ناراحتی بعد از عمل را می‌توان به راحتی با مسکن درمان کرد.

ماندگاری کاشت مو در خانم‌ها چقدر است؟

جراحی کاشت مو یکی از موفق‌ترین روش‌ها برای بازگرداندن رشد مو است. پیوندها معمولا با مراقبت مناسب سالها ماندگاری دارد. همچنین می‌توانید با استفاده از ماینوکسیدیل یا سایر کرم‌های موضعی برای تقویت رشد مو، نتایج آن را ماندگارتر می‌کند.

چه مدت بعد از انجام کاشت مو می‌توانم موهایم را رنگ کنم؟

بخیه‌های شما باید قبل از رنگ کردن مو کشیده شوند. خانم‌ها معمولاً بعد از حدود دو هفته می‌توانند تمام مراقبت‌های مو از جمله رنگ کردن را از سر بگیرند.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

 • آیا کاشت مو برای خانم ها دائمی هستند ؟

  • سلام و عرض ادب
   بله کاشت مو برای خانم ها دائمی هستند

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12