گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی و نحوه درمان

زمان برای مطالعه: 5 دقیقه

گود شدن چشم بعد از جراحی پلک یکی از شکایات افرادی است که عمل بلفاروپلاستی انجام داده‌اند و حتی افرادی هم که قصد انجام عمل جراحی پلک را دارند ممکن است به دلیل این موضوع برای انجام این عمل مردد باشند.

با توجه به این که یکی از خدمات تخصصی کلینیک سینایار، انجام جراحی پلک توسط پزشکان متخصص و باتجربه است در این مطلب قصد داریم شما را در مورد این موضوع آگاه سازیم و این نوید را به شما بدهیم که گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی برای همه افراد اتفاق نمی‌افتد و فقط در صورت رعایت نشدن یکسری نکات در حین عمل، ممکن است برخی افراد دچار گودی چشم بعد از عمل زیبایی پلک شوند.

برای اطلاع از علل گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی فقط کافی است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و در صورت داشتن هرگونه سؤال در این زمینه می‌توانید سؤالات خود را در انتهای مطلب درج کنید تا در اسرع وقت توسط پزشکان کلینیک سینایار پاسخ داده شود.

گودن شدن چشم بعد از جراحی پلک

گود شدن چشم بعد از جراحی پلک

عمل بلفاروپلاستی در واقع جهت رفع افتادگی پلک بالا و درمان پف زیر چشم یا کیسه‌های چربی زیر چشم انجام می‌شود و تأثیر بسیاری در افزایش زیبایی چهره افراد دارد.

ایجاد فرورفتگی زیر چشم بعد از جراحی پلک برای افرادی اتفاق می‌افتد که بعد از سپری شدن دوران نقاهت جراحی پلک، فرد همچنان دارای گودی چشم بعد از جراحی پلک باشد که این حالت نشان‌دهنده این است که چربی‌های زیر چشم بیمار بیش از حد مجاز برداشته شده است و باعث ایجاد فرورفتگی در پلک بیمار شده است.

جالب است بدانید که فرورفتگی چشم بعد از عمل پلک فقط بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین اتفاق نمی‌افتد حتی این عارضه ممکن است در افرادی که عمل زیبایی پلک بالا را انجام می‌دهند نیز اتفاق بیفتد.

این عارضه معمولا گریبان‌گیر افرادی می‌شود که به کلینیک‌های زیبایی غیرمجاز یا به پزشکان غیرمتخصص و بدون تجربه جهت انجام عمل جراحی پلک مراجعه می‌کنند. با توجه به این که چشم عضو حساسی در بدن است و تأثیر بسیاری در زیبایی صورت دارد قبل از اقدام به این عمل باید در این زمینه به خوبی تحقیق کنید و این عمل زیبایی را زیر نظر پزشک متخصص و باتجربه انجام دهید.

دلایل گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

علت گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

یکی از رایج‌ترین نگرانی‌ها در جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، ایجاد ظاهری توخالی یا فرورفته (گود افتاده) به چشم‌های خود پس از جراحی است. ظاهر توخالی یا فرورفته در برخی از بیمارانی که جراحی زیبایی پلک انجام داده‌اند و نه تنها پوست، بلکه ماهیچه و چربی زیرین پلک را بیش از حد مجاز برداشته‌اند، دیده می‌شود.

به عنوان مثال، هنگامی که بافت نرم بیش از حد از پلک فوقانی برداشته می‌شود، چشم شروع به فرورفتگی می‌کند. اگرچه چشم در حال حاضر متفاوت به نظر می‌رسد (و زائدگی پوست کمتری دارد) اما از ظاهری جوان و شاداب‌تر دور است که هدف لیفت پلک است.

بسیاری از جراحان پلاستیک و جراحی زیبایی این نکته را در نظر نمی‌گیرند و فراموش می‌کنند که چشم از نظر زیبایی ایده‌آل واقعاً مقداری حجم بین پلک و ابرو دارد. اگر به هر مدل معروفی نگاه کنید، متوجه خواهید شد که یک شکل محدب زیبا (نه صاف یا توخالی) از چین پلک بالایی به سمت ابرو می‌رود.

چیزی که اکثر بیماران بلفاروپلاستی به دنبال آن هستند این است که از پزشک خود می‌خواهند با عمل زیبایی پلک چشم‌های آن‌ها را بیش از حد ممکن درشت شود که این امر مستلزم این است که بیش از حد مجاز چربی از ناحیه پلک بالا و پلک پایین بیمار برداشته شود.

در واقع خواسته بیمار به برداشتن پوست اضافی است که بر روی چین طبیعی پلک آن‌ها قرار دارد که ظاهر طبیعی پلک چشم را از بین می‌برد که در این صورت پزشک موظف بیمار را توجیه کند که این امر در ظاهر طبیعی چشم اختلال ایجاد می‌کنند و حتی در برخی از افراد باعث اختلال در بینایی آن‌ها می‌شود.

درمان گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

درمان گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

برای جلوگیری از گود شدن چشم پس از بلفاروپلاستی، باید بخش زیادی از عضله زیرین پلک و حتی چربی حفظ شود. اگر مقداری چربی اضافی وجود دارد که نیاز به برداشتن دارد، این کار را به روشی محافظه کارانه در طول جراحی پلک باید انجام شود و پزشک موظف است آناتومی طبیعی چشم و پلک را حفظ کند.

همواره ذکر این نکته ضروری است که علاج واقعه قبل از وقوع است و یک پزشک کاردان و باتجربه هیچ‌وقت بیش از حد مجاز و معمول چربی نباید از ناحیه پلک بیمار استخراج کند. ممکن است این کار باعث درشت‌تر شدن چشم‌ها شود اما متأسفانه باعث ایجاد گودی چشم در افراد می‌شود و ظاهر ناخوشایندی در چهره فرد دارد.

داشتن چشم‌های گود رفته و فرورفته پس از جراحی پلک طبیعی نیست اما متاسفانه تا حدودی رایج است. اگر شما چنین عارضه‌ای را تجربه کرده‌اید، می‌توان با پیوند چربی آن را اصلاح کرد.

افرادی که عمل زیبایی پلک انجام داده‌اند و دچار عارضه فرورفتگی چشم بعد از بلفاروپلاستی شده‌اند تنها درمان مجاز برای این افراد تزریق چربی است. تزریق چربی باعث جبران حجم از دست رفته می‌شود و می‌تواند به بهبود عارضه ایجاد شده کمک کند. البته باید بدانید که با روش تزریق چربی فقط می‌توانید حجم از دست رفته چربی پلک پایین را جبران کنید و پیوند چربی به پلک بالا امکان‌پذیر نیست.

پیوند چربی تنها راه برای اصلاح گودی و حلقه‌های تیره‌ای است که در نتیجه برداشتن بیش از حد چربی پلک تحتانی در طی عمل بلفاروپلاستی پلک پایینی ایجاد می‌شود.

تیرگی چشم بعد از جراحی پلک

تیرگی دور چشم بعد از جراحی پلک

کبودی و سیاهی اطراف چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی کاملا طبیعی است و پس از گذشت چند روز و سپری شدن دوران نقاهت و رعایت دستورات بعد از عمل کاملا از بین می‌رود. ممکن است برخی از افراد بعد از طی دوران نقاهت بلفاروپلاستی دچار حلقه‌های سیاه در دور چشم شوند و بابت این موضوع ناراحت باشند.

در حقیقت علت ایجاد این عارضه این است که چربی زیر پوست در ناحیه پلک‌ها بیش از حد مجاز در حین جراحی استخراج شده است و در اصل کمبود چربی در نواحی از صورت مخصوصا در دور چشم باعث ایجاد تیرگی و سیاه شدن پوست دور چشم می‌‌شود.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12