کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی ، آیا امکانپذیر است !

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی :در حالی که ژنتیک اندازه چشم‌های شما را تعیین می‌کند اما بلفاروپلاستی می‌تواند فرم آن‌ها را تغییر دهد تا شادابتر و هوشیارتر به نظر برسند. با این حال، این کار فقط بسته به آنچه شما نیاز دارید، کاری که می‌خواهید انجام دهید و مهارت جراح شما قابل انجام است.

بافت چربی، حلقه‌های تیره و افتادگی پوست اطراف پلک‌های بالا و پایین می‌تواند باعث شود که فرد خسته، عصبانی یا مسن‌تر از سن واقعی خود به نظر برسد. بلفاروپلاستی می‌تواند ظاهر خسته یا افتادگی پلک‌های فرد را برای ظاهری جذاب و جوان‌تر بهبود بخشد.

علت کوچک شدن چشم در بلفاروپلاستی

معمولا با بلفاروپلاستی ظاهر چشم‌ها تغییر می‌کند و تصور کوچک‌تر به نظر رسیدن چشم‌‌ها را می‌توان به عوامل متعددی نسبت داد.
ابتدا، درک این نکته مهم است که بلفاروپلاستی روشی برای برداشتن پوست و چربی اضافی پلک‌های بالا یا پایین چشم است. هدف از بین بردن افتادگی چشم است که می‌تواند با افزایش سن اتفاق بیفتد، دید را مختل کند و ظاهری خسته به شما بدهد.
تغییرات ایجاد شده در ساختار پلک بعد از عمل بلفاروپلاستی می‌تواند باعث توهم کوچک‌تر شدن چشم‌ها شود، به خصوص اگر به دیدن آنها با پوست و چربی اضافی عادت داشته باشید.
ثانیا، بعد از عمل بلفاروپلاستی یکی از نتایج شایع تورم چشم‌ها است که ممکن است در ابتدا چشمان شما را کوچکتر نشان دهد، اما با کاهش تورم باید به مرور زمان برطرف شود.

علت کوچک شدن چشم در بلفاروپلاستی
درک شما از چشم‌های کوچکتر بعد از بلفاروپلاستی نیز ممکن است نتیجه کانتوپکسی باشد، اگر در طول عمل انجام شود. کانتوپکسی تکنیکی برای سفت کردن پلک پایین است که می‌تواند چشم را کوچکتر نشان دهد. با این حال، این ظاهر معمولا با گذشت زمان حل می‌شود.
در نهایت، شایان ذکر است که پاسخ همه افراد به جراحی منحصربه‌فرد است و آناتومی شخصی، تکنیک‌های جراحی و پاسخ‌های درمانی همگی می‌توانند بر نتیجه نهایی زیبایی تأثیر بگذارند. در برخی موارد، اگر ابروها قبل از جراحی کم بوده و در حین عمل به آنها رسیدگی نشود، این امر می‌تواند به ظاهر کوچکتر چشم نیز کمک کند.

با وجود این توضیحات احتمالی، اگر در مورد نتایج خود نگران هستید، مهم است که این احساسات را با جراح خود در میان بگذارید. به یاد داشته باشید، بهبودی پس از عمل و نتایج نهایی ممکن است چندین ماه طول بکشد تا کاملاً آشکار شود، و مهم است که در این مدت صبور باشید. با این حال، اگر تغییر چشمگیری رخ داد یا هر گونه ناراحتی را تجربه کردید، لطفاً با جراح خود تماس بگیرید.

آیا جراحی پلک فرم طبیعی چشم را تغییر می‌دهد؟

بلفاروپلاستی روشی برای تغییر شکل چشم شما نیست. از آنجایی که این کار شامل از بین بردن پوست اضافی پلک و چربی زیر چشم است و باعث لیفت پوست اطراف پلک می‌شود، بیماران ممکن است متوجه تغییر ظاهر چشم خود شوند. با این حال، عمل بلفاروپلاستی شکل ساختاری چشم شما را تغییر نمی‌دهد.

در عوض، بیماران متوجه خواهند شد که چشمانشان بازتر، شاداب‌تر و جوان‌تر به نظر می‌رسد. در طول مشاوره پزشک وضعیت شما را بررسی می‌کند و هرگونه نگرانی را که می‌تواند منجر به تغییر شکل چشم شود و ممکن است نیاز به بررسی داشته باشد را مشخص می‌کند تا بتواند بهترین برنامه درمانی را برای شما ایجاد کند.
در حالی که متوجه تغییر ظاهر خواهید شد، شکل چشمان شما ثابت می‌ماند. بنابراین، پاسخ به این سوال که آیا جراحی پلک باعث تغییر شکل چشم‌های من می‌شود؟ خیر است.

بررسی رابطه بین بلفاروپلاستی و تغییر فرم چشم

هنگام تحقیق در مورد رابطه بین بلفاروپلاستی و شکل چشم، درک این عمل و اهداف آن ضروری است. بلفاروپلاستی یک عمل جراحی زیبایی است که پلک‌های بالا و پایین را هدف قرار می‌دهد. با افزایش سن، چربی شروع به جمع شدن در زیر پوست می‌کند و می‌تواند از پشت یا اطراف پلک‌ها بیرون بزند. هنگامی که ما جوانتر هستیم، این “پدهای چربی” توسط غشاهای محکم در جای خود نگه داشته می‌شوند، اما با ضعیف شدن غشاها شروع به فشار دادن به جلو می‌کنند و بیشتر قابل توجه می‌شوند.

بررسی رابطه بین بلفاروپلاستی و تغییر فرم چشم
علاوه بر این، بر خلاف پوستی که بقیه بدن ما را پوشانده است، پوست اطراف چشم ما بسیار ظریف است، مانند یک تکه کاغذ نازک. با گذشت زمان، افزایش سن، استرس، خستگی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مراقبت نامناسب از پوست باعث می‌شود که این پوست ظریف بالای چشم شما شروع به افتادگی کند. وقتی این پوست شروع به افتادگی می‌کند، چشمان شما خسته‌تر و فرسوده‌تر به نظر می‌رسند.

ممکن است به دلیل وزن افتادگی پوست و بیرون زدگی پدهای چربی، باریک‌تر، مایل یا حتی رو به پایین شوند.
بلفاروپلاستی با هدف بازگرداندن ظاهر طبیعی چشم‌ها، باعث می‌شود چشم‌ها بازتر، شاداب‌تر و سرزنده‌تر به نظر برسند. با این حال، هیچ تغییر ساختاری در شکل واقعی چشم شما ایجاد نمی‌کند. این روش زیبایی طبیعی چشم شما را افزایش می‌دهد.

آیا چشم‌ها با جراحی پلک کوچک می‌شوند؟

در بیشتر موارد، بلفاروپلاستی به طور اساسی شکل یا اندازه خود چشم‌ها را تغییر نمی‌دهد. کره چشم و استخوان‌های اطراف آن که شکل چشم را تعیین می‌کنند، در طی جراحی پلک دست نخورده باقی می‌مانند.

1- بلفاروپلاستی فوقانی

بلفاروپلاستی فوقانی بر روی برداشتن افتادگی یا کلاهک پوست پلک بالایی تمرکز دارد. بلفاروپلاستی استاندارد شکل چشم را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد، بلکه بیشتر مربوط به پوست پلک بالایی است که از نظر زیبایی برداشته شده و مجدداً تراشیده می‌شود. گاهی اوقات ناحیه رویش مژه‌ها تا چین پلک بالا را افزایش می‌دهد.

که علاوه بر جوانسازی، برای زنانی مفید است که از لک شدن آرایش چشم‌هایشان در پوست زائد پشت پلک در طول روزشکایت داشتند. با این حال، اگر ترمیم پتوز به طور همزمان انجام شود، می‌توانید انتظار داشته باشید که با ارائه نمای کامل‌تر از عنبیه، ظاهر چشم‌های بازتر دیده شود. جراحی پتوز منجر به لیفت بیشتر پلک می‌شود.

بلفاروپلاستی پلک بالایی

2- بلفاروپلاستی پلک پایین

جراحی پلک پایین کیسه‌های زیر چشم، چین و چروک‌ها را هدف قرار می‌دهد و پوست اضافی پلک‌های پایین را از بین می‌برد. این کار باعث می‌شود چشم‌ها شاداب به نظر برسند. کانتوپکسی یا کانتوپلاستی همزمان برای فرم چشم گربه‌ای کاربرد دارد و در صورت درخواست بیمار می‌تواند تا حدودی اغراق‌آمیز شود، اگرچه در طولانی‌مدت به همین شکل باقی نمی‌ماند.

3- سایر روش‌ها – کانتوپکسی، کانتوپلاستی، ترمیم پتوز

کانتوپکسی و کانتوپلاستی زمانی که به تنهایی انجام شود، می‌تواند با اصلاح گوشه‌های بیرونی چشم‌ها با نزدیک‌تر کردن آن‌ها به لبه قابل لمس استخوان اربیت، چشم‌های بادامی شکلی جذاب به شما بدهد. با این حال، آنها تغییرات قابل توجهی در ابعاد واقعی یا ساختار داخلی خود چشم‌ها ایجاد نمی‌کنند و تاثیری در کوچک شدن چشم بعد از جراحی پلک ندارد.
ترمیم پتوز افتادگی پلک بالایی را که باعث اختلال بینایی می‌شود را برطرف می‌کند. در برخی موارد، می‌تواند شکل دهانه چشم را بسته به مقدار پوست اضافی و میزان سفت شدن عضله بازکننده چشم در طول ترمیم، کمی تغییر دهد. با این حال، ترمیم پتوز فقط به پلک فوقانی محدود می‌شود و کره چشم واقعی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و تاثیری در کوچک شدن چشم ندارد.

چرا چشمان من بعد از بلفاروپلاستی کوچک به نظر می‌رسند؟

پس چرا بلافاصله بعد از جراحی بلفاروپلاستی چشم‌ها گاهی عجیب یا متفاوت به نظر می‌رسند؟ تورم و کبودی در طول فرآیند بهبودی می‌تواند به طور موقت ظاهری کوچک به چشم بدهد که با بهبودی برطرف می‌شود و در عرض چند هفته محو می‌شود.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12