بوسیدن بعد از تزریق ژل لب

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب یا لب گرفتن بعد از تزریق ژل لب از سؤالات رایج بین مراجعه‌کنندگانی که فیلر لب انجام داده‌اند یا قصد انجام این عمل زیبایی را دارند. در ادامه ما قصد داریم به طور کامل به سوالات مراجعه‌کنندگان در این زمینه پاسخ دهیم پس تا انتهای این مطلب با همراه باشید و در صورت هرگونه سوال دیگر در مورد بوسیدن بعد از فیلر لب، استفاده از رژ لب بعد از تزریق ژل یا سوالات دیگر در زمینه تزریق ژل لب، سوال خود را در انتهای مطلب در بخش نظرات بیان کنید تا پزشکان کلینیک زیبایی سینایار در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ شما را بدهند.

بوس کردن بعد از تزریق فیلر لب

بوس کردن بعد از ژل لب

تزریق فیلر به لب یک عمل زیبایی کم تهاجمی است که جهت پروتز لب یا حجم‌دهی به لب انجام می‌شود. تزریق ژل لب نیاز به دوره نقاهتی ندارد اما برای دریافت بهترین نتیجه لازم است یکسری مراقبت‌های بعد از ژل لب را رعایت کنید تا دچار عارضه‌ای نشوید و نتایج طبیعی و ماندگار دریافت کنید.

یکی از مراقبت‌هایی که بعد از تزریق ژل به لب باید رعایت کنید این است که بلافاصله بعد از این عمل زیبایی بوسیدن ممنوع است و جهت جلوگیری از حرکت ژل و ثابت شدن آن حداقل باید تا 48 ساعت از محکم بوسیدن دیگران یا همسر خود، خودداری کنید.

به طور کلی می‌توان گفت:”بوسیدن سبک” یا “بوسیدن هوایی” مانند لب زدن به گونه یا بوسیدن پیشانی فرزندان یا افراد دیگر که در بسیاری از فرهنگ‌ها رایج است را می‌توان بلافاصله بعد از تزریق ژل لب انجام داد.

اصولا بوسیدن هوایی یا بوسیدن ساده و سبک به فیلر تزریقی به لب آسیب نمی‌رساند. بوسیدن سبک، حرکات ساده لب مانند تکان دادن و لبخند زدن نیز در اوایل کار مشکلی ندارد. معمولاً توسط جراحان پلاستیک و متخصصین پوست و زیبایی توصیه می‌شود که حداقل 2 تا 3 روز بعد از انجام فیلر لب از هر نوع بوسیدن سنگین مانند لب گرفتن خودداری کنید و منتظر بمانید تا فیلرهای تزریقی در لب شما ته‌نشین شود و با بافت لب شما یکپارچه ‌شود.

لب گرفتن بعد از تزریق ژل لب

آیا بعد از تزریق ژل لب میشه لب گرفت؟

لب گرفتن بعد از ژل لب نباید بلافاصله بعد از انجام این عمل زیبایی انجام شود و به مراجعه‌کنندگان توصیه می‌شود حدود 2 تا 3 روز پس از درمان با فیلر لب، از بوسیدن محکم یا لب گرفتن کاملا خودداری کنند.

بعد از تزریق فیلر لب چند روز زمان نیاز است که ژل تزریق شده در ناحیه لب‌ها تثبیت شود و به طور کامل با بافت لب ادغام. بوسیدن محکم یا لب گرفتن بعد از تزریق فیلر به لب، خطر عفونت و واکنش‌های آلرژیک را به همراه دارد. همچنین ممکن است عوارض جانبی شما مانند درد، تورم و کبودی را بدتر کند.

بوسیدن بعد از ژل لب نی نی سایت

گاز گرفتن لب بعد از تزریق فیلر به لب

تزریق ژل لب با بیحسی موضعی انجام می‌شود و بعد از انجام آن فرد تا چند ساعت ممکن است احساس بیحسی در ناحیه لب‌ها داشته باشد و ناخودآگاه بدون این که متوجه شود، لب‌های خود را گاز بگیرد. گاز گرفتن لب بلافاصله بعد تزریق ژل لب امکان جابجایی ژل یا حرکت آن را افزایش می‌دهد.

برای جلوگیری از گاز گرفتن لب بعد از تزریق ژل توصیه می‌شود تا چند ساعت بعد از تزریق از خوردن و آشامیدن خودداری کنید تا این که بیحسی لب‌ها به طور کامل برطرف شود.

استفاده از رژ لب بعد از تزریق ژل لب

توصیه می‌شود تا 24 ساعت بعد از انجام تزریق ژل لب از زدن رژ لب خودداری کنید چون بلافاصله بعد از تزریق ژل لب نباید فشاری به لب‌ها وارد شود و استفاده از رژ لب بلافاصله بعد از تزریق باعث اعمال فشار می‌شود.

همچنین هنگام تزریق فیلر لب، سوراخ‌هایی در محل‌هایی که ژل به لب‌ تزریق شده‌اند ایجاد می‌شود که این سوراخ‌ها تا حدود 24 ساعت باز هستند و برای جلوگیری از بروز عفونت یا هر عارضه دیگر توصیه می‌شود تا 24 ساعت بعد از استفاده از رژ لب بعد از فیلر لب خودداری کنید.

زدن رژ لب بعد از تزریق ژل نی نی سایت

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب

تزریق فیلر به لب یک عمل غیرتهاجمی و بدون دوره نقاهت است اما با توجه به این که بافت لب حساس است و برای این که دچار کمترین عارضه شوید و بهترین نتیجه را پس از تزریق ژل لب دریافت کنید نیاز است که یکسری دستورات را رعایت کنید که در ادامه برخی از آن‌ها پرداخته شده است.

از هر نوع ضربه به لب‌های خود اجتناب کنید: بافت لب حساس است و بسیار مهم است که بلافاصله پس از دریافت فیلر از گاز گرفتن لب‌های خود یا ضربه زدن به لب‌ها خودداری کنید، زیرا این امر می‌تواند تحریک را افزایش دهد یا حتی فیلر را قبل از این که ته نشین شود، حرکت دهد.

از ورزش‌های سنگین خودداری کنید: انجام فعالیت‌های سبک مانند پیاده‌روی هیچ تأثیر قابل‌توجهی بر روی فیلرها نخواهد داشت اما باید از هر نوع فعالیت یا ورزش شدید پس از تزریق لب در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول اجتناب شود. ورزش ضربان قلب و فشار خون شما را افزایش می‌دهد که تورم و کبودی پس از تزریق را بدتر می‌کند.

از دمای بالا اجتناب کنید: گرما می‌تواند تورم را بدتر کند، بنابراین باید یک یا دو روز پس از تزریق از محیط‌های با دمای بالا مانند اتاق بخار، سونا و کلاس‌های ورزشی گرم خودداری کنید.

ظاهر جدید خود را هنوز ارزیابی نکنید: ظاهر شدن نتایج نهایی پس از دریافت پرکننده لب، زمان می‌برد. تورم و کبودی برای چند روز ادامه خواهد داشت بنابراین قبل از اینکه تصمیم بگیرید چقدر لب‌های تازه برجسته شده خود را دوست دارید، حتما به خودتان (و عوارض جانبی موقت) فرصت بدهید.

مزایای تزریق ژل لب

تزریق ژل لب یا تزریق ژل لب روسی یک روش محبوب برای پروتز لب بدون جراحی است. با استفاده از این روش درمان سریع با نتایج فوری است که تا 6 ماه ادامه دارد. برخی دیگر از مزایای تزریق ژل لب عبارتند از:

 • کبودی ناچیز پس از تزریق
 • دوام مناسب ژل نسبت به سایز تزریق‌ها
 • عدم نیاز به استراحت
 • اثرگذاری فوری
 • ایمن، کم‌خطر و بدون ایجاد حساسیت
4.9/5 (8 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

4 دیدگاه

  Avatar
 • سلام وقت بخیر من سه روزه تزریق ژل لب کردم ولی بااین که دارو مصرف می‌کنم باز هم درد دارم هم قرمزه خواستم بدونم بااین شرایط میتونم لب بگیرم یا عفونت می‌کنه چون همسرم عادت داره مدام لب میگیره

   Avatar
  • سلام و عرض ادب، دردی که چند روز بعد از تزریق ژل بهبود نیابد ممکن است نشانه عوارض بدی باشد و بهتر است بسرعت به پزشک معالج خود برای بررسی بیشتر مراجعه نمایید.

 • Avatar
 • سلام سه روز هست ژل لب تزریق کردم اما بالایی لبم خیلی ورم کرده بطوری که زیبایی لبم مشخص نیست
  لطفا راهکار ارائه کنید

   Avatar
  • سلام وقت بخیر، تورم تا حدود یک هفته طبیعی است با این وجود اگر احساس می‌کنید ورم بیش از حد است برای ویزیت حضوری تشریف بیاورید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12