لیفت سانترال لب در اصفهان | دکتر خوب برای لیفت سانترال لب

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

لیفت سانترال لب : لب‌ها یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اجزای زیبایی صورت هستند.

با افزایش سن، تغییراتی مانند افتادگی لب‌ها باعث افزایش فاصله بین بینی و لب‌ها می‌شود و کاهش زاویه بین آن‌ها در صورت نمایان می‌شود. لیفت سانترال لب یکی از روش‌های موثر برای جوان‌سازی لب‌های بالایی است.
در طی این جراحی، نوار نازکی از پوست از پشت لب، زیر ناحیه بینی برداشته می‌شود تا فاصله بین بینی و لب بالایی کاهش یابد، اندازه پشت لب کوتاه شود و قرمزی لب‌ها بیشتر نمایان شود.
با ما همراه باشید تا در مورد لیفت لب، انواع مختلف آن، نحوه عمل و ریکاوری و اینکه آیا کاندیدای خوبی هستید، بیشتر بدانید.

لیفت لب چیست؟

لیفت لب یک روش جراحی در مطب است که فضای بین بینی و بالای لب را کوتاه می‌کند که به «فیلتروم» معروف است.

این روش مقدار بافت صورتی لب را که قابل مشاهده است افزایش می‌دهد که باعث می‌شود لب‌ها پرتر و برجسته‌تر به نظر برسند. همچنین باعث نمایان شدن بیشتر دندان‌های مرکزی بالا در هنگام استراحت لب‌ها می‌شود.

لیفت لب یک گزینه خوب برای افرادی است که می‌خواهند به جای حجم دادن به لب‌های خود ارتفاع آن را افزایش دهند.

لیفت سانترال لب چیست ؟

انواع لیفت لب

انواع مختلفی از لیفت لب وجود دارد. آگاهی از انواع و تکنیک‌های لیفت لب اهمیت زیادی دارد تا بتوانید با جراح خود در مورد اینکه کدام یک برای شما مناسب است، بحثی آگاهانه داشته باشید.

لیفت مستقیم لب

لیفت مستقیم لب، که گاهی به آن لیفت لب گال وینگ نیز گفته می‌شود، حاشیه لب مشخص‌تری ایجاد می‌کند.

نوار نازکی از پوست درست بالای لب بالایی برداشته می‌شود و پوست به سمت بالا کشیده می‌شود و قسمت صورتی لب‌ها بیشتر مشخص می‌شود.

این روش معمولاً یک اسکار در ناحیه لب بالایی ایجاد می‌کند.

لیفت لب شاخ گاوی

این لیفت یکی از رایج‌ترین روش‌های لیفت لب است.

جراح برشی ایجاد می‌کند که معمولاً در امتداد پایه بینی پنهان می‌شود، جایی که کمتر قابل مشاهده است. این برش اغلب به شکل یک گاو نر ایجاد می‌شود و مرکز، راست و چپ لب همه به سمت بینی کشیده می‌شوند.

لیفت سانترال لب چیست ؟

لیفت سانترال لب

لیفت مرکزی لب شبیه به لیفت شاخ گاوی است. فضای بین بینی و لب‌ها را با یک برش در قسمت پایین بینی کاهش می‌دهد.
لیفت گوشه لب
لیفت لب گوشه گاهی اوقات “لیفت پوزخند” نامیده می‌شود زیرا به صورت ظاهری خندان می‌بخشد.

این کار با ایجاد دو برش کوچک در هر دو گوشه دهان و برداشتن مقدار کمی از پوست انجام می‌شود. برخی از افراد این عمل را همراه با لیفت‌های دیگر لب انجام می‌دهند تا لب‌های پرتر داشته باشند.

لیفت گوشه لب یک گزینه برای افرادی است که احساس می‌کنند لب‌هایشان پایین است.

لیفت لب ایتالیایی

لیفت لب ایتالیایی به دو برش در زیر هر سوراخ بینی نیاز دارد و به غیر از این جزئیات، بسیار شبیه به لیفت لب شاخ گاوی است که معمولاً جای زخم قابل توجهی ایجاد نمی‌کند.

چه کسی کاندیدای مناسبی برای لیفت لب سانترال است؟

لیفت لب می‌تواند گزینه خوبی برای افراد مسن باشد که می‌خواهند فضای بین لب و بینی را کاهش دهند. با افزایش سن، این فضا معمولاً افزایش می‌یابد و می‌تواند لب‌ها را نازک‌تر نشان دهد.

افراد جوانی که انتظار آنها با تزریق ژل براورده نشده است یا اگر متوجه شوند که فیلرها لب‌هایشان را به‌طور غیرطبیعی حجیم یا اردک مانند می‌کنند، ممکن است لیفت سانترال لب را ترجیح دهند.

لیفت لب نیز یک راه حل دائمی است و برای افرادی مناسب است که از تزریق فیلر و ادامه دادن جلسات آن خسته شده‌اند. بنابراین لیفت سانترال لب برای موارد زیر مناسب است :

 • افرادی که لب‌هایشان افتاده است.
 • افرادی که فاصله زیادی بین بینی و لب بالایی دارند.
 • افرادی که خواهان توجه بیشتر روی لب بالایی (به خصوص قسمت میانی) و قرمزی بیشتر لب‌ها هستند.
 • افرادی که می‌خواهند هنگام خندیدن دندان‌های خود را نشان دهند.
 • افرادی که قبل از ایجاد اسکار در زیر بینی خود جراحی زیبایی بینی انجام داده‌اند.

توجه: این جراحی به تنهایی نیازی به بیهوشی ندارد و با بی‌حسی موضعی قابل انجام است.

توجه: انجام این جراحی محدودیت سنی ندارد و همه می‌توانند در صورت نیاز آن را انجام دهند، در حالی که به طور معمول هیچ اثری از بخیه در طول زمان باقی نمی‌ماند.
توجه: هنگام تکمیل پرونده خود و همچنین در طول جلسه مشاوره حضوری، اطلاعات کاملی در مورد وضعیت پزشکی خود و انتظارات خود از جراحی را با جراح در میان بگذارید.

لیفت مرکزی لب

شما کاندیدای خوبی نیستید اگر…

 • شما فضای زیادی بین پایه بینی و بالای لب خود ندارید (معمولاً حدود 1.5 سانتی متر)
 • شما سیگاری هستید و نمی‌خواهید یا نمی‌توانید برای دوره بهبودی پس از جراحی (حدود 2 تا 4 هفته) آن را ترک کنید.
 • اگر دیابت یا هر بیماری دیگری که بر توانایی لخته شدن خون شما تأثیر می‌گذارد، یا اگر تبخال دهان دارید، ایده خوبی است که با جراح خود صحبت کنید.

فرآیند انجام لیفت سانترال لب چگونه است؟

چندین مرحله وجود دارد که باید برای داشتن بهترین نتیجه قبل و بعد از عمل جراحی انجام دهید.

قبل از جراحی لیفت لب مرکزی

 1. 6 ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید و ننوشید.
 2. ممکن است پزشک از شما بخواهد که سیگار را در هفته‌های قبل و بعد از عمل ترک کنید، زیرا سیگار کشیدن می‌تواند بر بیهوشی تأثیر بگذارد.
 3. 48 ساعت قبل از عمل مصرف الکل که می‌تواند در بیهوشی اختلال ایجاد کند، خودداری کنید.
 4. تا 2 هفته قبل از مصرف آسپرین و داروهای رقیق‌کننده خون خودداری کنید.
 5. عمل لیفت لب در مطب جراح انجام می‌شود و احتمالاً به جای بیهوشی عمومی به بیمار بی‌حسی موضعی داده می‌شود زیرا درد خیلی شدید نیست.
 6. یک تکه کوچک از پوست از جایی بین بینی و دهان برداشته می‌شود – محل دقیق به زمان لیفت لب شما بستگی دارد. بخیه‌ها تا یک هفته بعد کشیده می‌شود.

بعد از جراحی لیفت لب سانترال

 1. بعد از عمل باید به مدت 24 ساعت استراحت کنید
 2. تا هفته‌های بعد از جراحی از ورزش شدید و سیگار کشیدن خودداری کنید.
 3. از خوابیدن روی صورت یا باز کردن بیش از حد دهان خودداری کنید.
 4. از یک مسواک کوچک استفاده کنید و با دقت مسواک بزنید.
 5. لب‌های خود را مرطوب نگه دارید.
 6. برش‌ها را با توجه به توصیه‌های پزشک تمیز کنید.

عمل لیفت سانترال لب

مزایای جراحی لیفت لب بالا

روش های جراحی لیفت لب فواید زیادی دارد و می تواند نتایج قابل توجهی را داشته باشد. یکی از مزیت های آن دوره نقاهت کوتاه آن است که به شما این امکان را می دهد که بعد از یک هفته فعالیت های عادی و روزمره خود را انجام دهید.
بسیار مهم است که 24 ساعت اول پس از عمل جراحی لیفت لب استراحت کنید و در هفته های بعدی از انجام ورزش های شدید و سیگار کشیدن خودداری کنید.
علاوه بر این، مراقبت بیشتراز اطراف ناحیه لب، خودداری از خوابیدن روی صورت و اجتناب از باز شدن بیش از حد دهان، اقدامات مهمی برای تسریع در روند بهبودی است. استفاده از مسواک با سر کوچکتر می تواند به این اقدامات احتیاطی کمک کند.
پیروی از دستورالعمل های جامع مراقبت های پس از جراحی ارائه شده توسط جراح برای دستیابی به نتایج بهینه حیاتی است.

در حالی که هدف اکثر تکنیک‌های جراحی لیفت لب، به حداقل رساندن جای زخم با قرار دادن برش‌ها در چین‌های طبیعی بدن است، مهم است که توجه داشته باشید که خطر کمی برای ایجاد جای زخم در برخی از روش‌ها وجود دارد.
جراحی لیفت مستقیم لب، که شامل برداشتن نوار کوچکی از پوست بالای لب بالایی است، ممکن است منجر به یک اسکار جزئی شود. شایان ذکر است که روش‌هایی که شامل برش‌های اضافی هستند، مانند لیفت لب ایتالیایی و لیفت لب گوشه، ممکن است خطر ایجاد اسکار کمی افزایش دهد.
مطمئن باشید، جراحان ماهر ما تلاش می کنند تا جای زخم را به حداقل برسانند و تمام اقدامات لازم را برای اطمینان از بهترین نتایج زیبایی ممکن برای بیماران خود انجام دهند.

خطرات و عوارض بالقوه لیفت لب با جراحی

مانند هر عمل جراحی، لیفت سانترال لب خطرات خاصی را به همراه دارد. در حالی که عوارض ناشی از لیفت لب بسیار نادر هستند، مهم است که از خطرات بالقوه آن آگاه باشید و قبل از انجام این عمل با جراح خود در میان بگذارید. برخی از خطرات مرتبط با لیفت لب ممکن است شامل موارد زیر باشد:

1- عفونت: احتمال بروز عفونت در محل برش وجود دارد. جراح شما دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه مراقبت از برش‌ها و به حداقل رساندن خطر عفونت به شما ارائه می‌دهد.

2- جای زخم: در حالی که برش‌های ایجاد شده در جراحی لیفت لب معمولاً کوچک و به خوبی پنهان هستند، هنوز خطر ایجاد جای زخم وجود دارد. میزان اسکار بسته به عوامل فردی مانند نوع پوست و وسعت جراحی می‌تواند متفاوت باشد.

3- عدم تقارن: در برخی موارد ممکن است عدم تقارن یا ناهمواری جزئی در ظاهر لب‌ها پس از جراحی وجود داشته باشد. بنابراین ممکن است به درمان اضافی یا جراحی تجدید نظر برای اصلاح نیاز داشته باشد.

4- بی حسی: برخی از بیماران ممکن است پس از انجام عمل، بی‌حسی موقت یا از دست دادن حس در لب‌ها را تجربه کنند. این معمولاً با گذشت زمان خود به خود برطرف می‌شود، اما در موارد نادر، می‌تواند دائمی باشد.

5- نتایج نامطلوب: در حالی که اکثر بیماران از نتایج جراحی لیفت لب خود راضی هستند، خطر نارضایتی یا نتایج غیرمنتظره وجود دارد. برای بیماران مهم است که انتظارات واقع بینانه داشته باشند و اهداف خود را به وضوح با جراح خود در میان بگذارند.

6- واکنش آلرژیک: در موارد نادر، بیماران ممکن است واکنش آلرژیک به بیهوشی یا سایر داروهای مورد استفاده در طول عمل را تجربه کنند.
بیماران باید قبل از انجام جراحی لیفت سانترال لب در مورد این خطرات و عوارض احتمالی با جراح خود صحبت کنند. با انتخاب دقیق جراح مجرب و با تجربه و رعایت کلیه دستورالعمل‌های قبل و بعد از عمل، بیماران می‌توانند خطرات خود را به حداقل برسانند و به بهترین نتایج ممکن دست یابند.

 

 

5/5 (1 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12