لیزر موهای زائد دست

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

آیا از رشد مو در پشت دست یا بند انگشتان خود ناراحت هستید؟ اگر چنین است، لیزر موهای زائد دست ممکن است برای شما مناسب باشد!
وقتی به لیزر موهای زائد فکر می‌کنیم، دست‌ها اولین قسمتی از بدن نیستند که به ذهنمان خطور می‌کند، اما واقعیت این است که تقریباً برای هر نوع موهای ناخواسته، درمان عالی است. لیزر سریع، راحت است و نتایج بلندمدتی دارد، بنابراین مشکلی باقی نمی‌ماند.
اگر در مورد لیزر موهای زائد دست خود کنجکاو هستید، در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد این خدمات بدانید ارائه شده است.

لیزر موهای زائد دست

لیزر یک گزینه بسیار موثر برای از بین بردن موهای زائد دست است. لیزر فولیکول مو را با نور از بین می‌برد. از آنجا که نور توسط رنگدانه در فولیکول مو جذب می‌شود، به پوست اطراف آن آسیب نمی‌رساند. لیزر از رشد مجدد فولیکول مو جلوگیری می‌کند و به همین دلیل است که این یک راه حل عالی در طولانی مدت است.
لیزر موهای زائد دست بسیار سریع انجام می‌شود زیرا ناحیه تحت درمان بسیار کوچک است. مدت زمان لیزر موهای زائد دست حدود 5 دقیقه یا بیشتر طول می‌کشد.

لیزر موهای دست زنان
اولین قرار ملاقات شما احتمالا طولانی‌ترین ملاقات شما خواهد بود، فقط به این دلیل که ممکن است نیاز به مشاوره با تکنسین لیزر داشته باشد. وقتی برای اولین برای لیزر در کلینیک سینایار مراجعه کنید، آنها زمان کافی برای پاسخ دادن به سوالات شما صرف می‌کنند و از راحتی شما قبل از انجام لیزر موهای زائد اطمینان حاصل می‌کنند.

هنگامی که برای شروع آماده شدید، بر روی پوست دست چند خط برای انجام لیزر کشیده می‌شود که این امکان را می‌دهد هیچ نقطه‌ای از قلم نیفتد. سپس، آنها لیزر را شروع می‌کنند.

مراقبتهای قبل از لیزر موهای زائد دست

1- یک مکان یا پزشک معتبر را برای انجام لیزر انتخاب کنید. هنگامی که به دنبال شخصی معتبر می‌گردید، در مورد اینکه از چه دستگاهی استفاده می‌شود،محدودیت‌های پس از درمان و سطح آموزش لازم برای تکنسین‌های درمان، سوال بپرسید. هرچه بیشتر از قبل بدانید، به احتمال زیاد یک تجربه مثبت و بدون عارضه خواهید داشت.
2- قبل از انجام لیزر موهای زائد از نور خورشید دوری کنید. پزشکان متخصص بر اهمیت دوری از نور خورشید قبل از انجام لیزر موهای زائد تاکید می‌کنند. امکان سوختن پوست با هر لیزری وجود دارد، بنابراین بسیار مهم است که دو هفته قبل یا دو هفته بعد از هر لیزر درمانی، به ویژه لیزر موهای زائد، در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
3- از برنزه کردن پوست خودداری کنید. جدای از پتانسیل سوختگی، برنزه کردن (در زیر نور خورشید یا با خود برنزه کننده) نیز می‌تواند درمان را کم اثر کند.
4- 24 ساعت قبل از درمان ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید. برای اینکه لیزر کار خود را انجام دهد نیازی به وجود مو نیست، اما همه متخصصان معتقدند که اصلاح قبل از آن ایده خوبی است. وقتی موها کوتاه باشند، شانس بیشتری برای برخورد پرتو لیزر به فولیکول مو وجود دارد.
5- از انجام اپیلاسیون موهای زائد در بین درمان‌ها خودداری کنید. حتی اگر متوجه رشد مجدد موها شدید، در برابر میل به خلاص شدن از شر آنها مقاومت کنید. به دلیل اینکه لیزر رنگدانه موجود در فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد که برای درمان موثر باید وجود داشته باشد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای دست

مراقبت های بعد از لیزر دست

 • لیزر موهای زائد پوست شما را نسبت به نور خورشید حساس‌تر می‌کند. اما در مورد دست‌ها این محافظت کمی پیچیده می‌شود، زیرا دست‌ها یکی از عضوهایی است که ما بسیار از آن استفاده می‌کنیم. استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از دست‌ها بسیار مهم است، بنابراین باید همیشه از کرم برای محافظت از دست‌ها در برابر نور خورشید استفاده کنید.
 • اگر پوست دست شما بسیار حساس است بعد از لیزر از پماد زینک اکساید استفاده کنید.
 • از انجام سولاریوم وبرنزه کردن پوست خودداری کنید.
 • از رفتن به سونا و جکوزی و محیط بسیار گرم خودداری کنید
 • از پوشیدن لباس تنگ خودداری کنید
 • برای کاهش قرمزی و التهاب پوست دست می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

لیزر موهای دست به چند جلسه نیاز دارد؟

احتمالاً بین 6 تا 12 جلسه برای مشاهده نتایج نیاز خواهید داشت، اگرچه اعداد دقیق متفاوت است. ما معمولاً بعد از هر جلسه حدود 10 تا 25 درصد کاهش رشد مو را مشاهده می‌کنیم، به همین دلیل است که چندین درمان برای دستیابی به شفافیت کامل لازم است.

برای اینکه لیزر به طور موثر توانایی فولیکول مو برای بازسازی را از بین ببرد، خود فولیکول باید در مرحله رشد فعال باشد. در طول درمان، تنها درصدی از موهای شما در آن مرحله خواهند بود.

بیماران می‌توانند هر 4-6 هفته یکبار مراجعه کنند که به پوست زمان کافی برای بهبودی داده شود و همچنین تضمین می‌کند که بسیاری از فولیکول‌های جدید وارد مرحله رشد فعال می‌شوند.

فواید لیزر موهای زائد دست

لیزر بهترین راه حل برای رفع موهای زائد است: ماندگاری طولانی، سریع و مقرون به صرفه است و روش‌های دیگر حذف موهای زائد چنین قابلیتی ندارند.
تنها روش دیگر حذف موهای زائد که نتایج ماندگاری دارد، الکترولیز است، اما فوق العاده دردناک، کند و گران است.
اصلاح و اپیلاسیون دوام ندارد. اگر چه یک جلسه اپیلاسیون ارزان‌تر از لیزر موهای زائد است. اما با لیزر، شما فقط به 6-12 جلسه نیاز دارید، در حالی که باید اپیلاسیون را تا پایان عمر ادامه دهید.

لیزر موهای زائد انگشتان و دست

1- لیزر یک راه حل طولانی مدت برای کاهش موهای بدن است. لیزر موهای زائد دائمی در نظر گرفته نمی‌شودنیست، اما همچنان اثرات ماندگاری دارد. تعداد موهای ناخواسته را در ناحیه مورد نظر کاهش می‌دهد و زمانی که موها دوباره رشد می‌کنند، تعداد آن‌ها کمتر می‌شود و ظریف‌تر و روشن‌تر می‌شوند.
2- نسبت به سایر گزینه‌ها به نگهداری کمتری نیاز دارد. اگر موهای زائد بدن خود را اپیلاسیون می‌کنید، باید هر چند روز یکبار این کار را انجام دهید و گزینه‌هایی مانند اپیلاسیون تا 4 هفته ماندگاری دارند. در مقایسه، لیزر موهای زائد معمولاً به 4 تا 6 جلسه و سپس مراقبت گاه به گاه در آینده نیاز دارد.
3- می تواند به سایر مشکلات پوستی نیز کمک کند. لیزر موهای زائد را کاهش می‌دهد و می‌تواند از برآمدگی‌های ملتهب و خارش جلوگیری کند. و از آنجایی که از نور برای از بین بردن موها استفاده می‌کند، خطر بریدگی پوست وجود ندارد.
4- نیازی به دوره نقاهت ندارد. در حالی که درمان‌های لیزر موهای زائد ممکن است پوست را کمی قرمز و متورم کند، ولی تقریباً می‌توانید بلافاصله پس از آن به روال روزانه خود بازگردید. هیچ دوره نقاهتی برای مقابله با آن وجود ندارد زیرا غیر تهاجمی است. تنها کاری که نمی‌توانید انجام دهید این است که فوراً زیر نور خورشید بروید یا پوست خود را برنزه کنید.
5- ممکن است در طول زمان باعث صرفه جویی در هزینه شود. اگرچه هزینه لیزر موهای زائد در ابتدا بیشتر از خرید یک تیغ و کرم موبر است، اما به مرور زمان جواب می‌دهد. از آنجایی که لیزر موهای زائد تا حد زیادی موهای ناخواسته را کاهش می‌دهد، نیازی به نگهداری منظم همراه با اصلاح و اپیلاسیون نیست، بنابراین پس از پرداخت هزینه اولیه، مجبور نیستید هزینه بیشتری بپردازید.
6- می تواند احتمال برخی بیماری‌های پوستی را کاهش دهد. یکی از مزایای لیزر موهای زائد این است که می‌تواند شانس ابتلا به بیماری‌هایی مانند فولیکولیت را کاهش دهد، یک بیماری پوستی که زمانی رخ می‌دهد که فولیکول‌های مو ملتهب شوند.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

  Avatar
 • یه سوال ، برای دست مردان که موهای زیادی دارن و میخوان که موهاشون کمتر بشه ولی دوست ندارن کل موهاشون از بین بره و تعدادی باقی بمونه ، لیزر موثره ؟ یعنی میشه به مثلا فقط ۲ جلسه لیزر بریم که موهامون کمتر بشه ؟ یا کل موها از بین میرن ؟

   Avatar
  • سلام وقت بخیر، متأسفانه چون لیزر به صورت منطقه‌ای کار می‌کند و به صورت انتخابی نیست همه موهای منطقه را هدف قرار می‌‌دهد پس نتیجه به این صورت نیست که بشه فقط حجم موها کم بشود.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12