تزریق ژل به لب بهتر است یا تزریق چربی؟

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

تزریق چربی به لب و تزریق ژل به لب از روش‌های نوین و کم عارضه برای بزرگ کردن لب‌ها هستند و امروزه کاربرد فراوانی در عمل‌های زیبایی و جوان‌سازی پوست دارند. اگر شما دوست دارید لب‌های خود را با استفاده از یکی از این روش‌ها حجیم کنید و این سؤال در ذهن شما ایجاد شده است که تزریق چربی به لب بهتر است یا تزریق ژل به لب تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ سؤال خود را دریافت کنید.

تزریق ژل لب بهتر است یا تزریق چربی به لب

تزریق ژل به لب

کلاژن مسئول حفظ سلامت لب‌های ما است. با این حال با وارد شدن به 30 سالگی، کاهش تولید کلاژن را تجربه می‌کنیم. لب‌های ما به مرور زمان چروک و صاف می‌شوند و حجم خود را از دست می‌دهند. یکی از بهترین روش‌های برای تولید کلاژن مجدد در لب‌ها و جبران حجم‌ از دست رفته لب‌ها استفاده از فیلرها یا ژل‌ها است.

فیلرهای پوستی تزریق‌های زیبایی هستند که برای بهبود اندازه و نسبت ویژگی‌های شما طراحی شده‌اند. این روش‌های غیرتهاجمی، پری تقریباً فوری را فراهم می‌کنند و در عین حال تولید کلاژن جدید را تحریک می‌کنند. فیلرها همچنین می‌توانند چین‌وچروک اطراف دهان را تقویت کنند.

پرکننده‌های یا فیلرها موادی هستند که به لب‌های شما حجم می‌دهند و یکی از روش‌های پرطرفدار برای حجم‌دهی به لب‌ها است که تأثیر به سزایی در زیبایی چهره دارد.

در میان مدل‌های مختلف فیلرها، بهترین نوع برای تزریق به لب، فیلرهایی است که حاوی هیالورونیک اسید هست زیرا با بدن سازگاری دارند و بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه از بدن دفع می‌شوند و هیچ عارضه‌ای برای بدن فرد ندارند.

تزریق ژل به لب چگونه انجام می‌شود؟

نحوه انجام تزریق فیلر به لب به این صورت است که پس از معاینه توسط پزشک ابتدا محل مورد نظر ضدعفونی شده، سپس یا با پماد بی‌حسی لب‌ها را بی‌حس می‌کنند. بی‌حسی موضعی لب‌ها را بی‌حس می‌کنند تا بیمار دردی احساس نکند.

سپس پزشک شما از یک سوزن نازک برای تزریق ژل لب به نواحی مختلف لب بالا و لب پایین شما استفاده می‌کند. در حین انجام تزریق فیلر به لب شما هیچ دردی احساس نخواهید کرد و بلافاصله پس از تزریق ممکن است پزشک به آرامی لب‌های شما را ماساژ دهد تا ژل جذب شوند و کمپرس یخ یا کیسه یخ روی لب‌های شما قرار می‌دهد تا تورم و کبودی را به حداقل برساند. کل این فرآیند ممکن است ۳۰ دقیقه طول بکشد.

پس از اتمام تزریق ژل لب پزشک شما را تا ۱۵ دقیقه تحت نظر می‌گیرد تا مطمئن شود که هیچ عارضه جانبی از جمله سرگیجه، حالت تهوع یا خونریزی شدید را تجربه نمی‌کنید. هنگامی که پزشک تشخیص داد که اوضاع شما مساعد است به شما اجازه می‌دهد تا به خانه بروید.

تزریق چربی به لب بهتره یا تزریق ژل نی نی سایت

عوارض تزریق فیلر به لب

به طور کلی می‌توان گفت: اگر تزریق ژل لب توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود فرد دچار هیچ‌گونه عارضه جدی و خطرناکی نخواهد شد و فقط دچار کمی ورم و کبودی می‌شود که ایجاد آن پس از انجام فیلر لب کاملا طبیعی است. در صورتی که تزریق فیلر لب توسط فردی غیرمتخصص انجام شود ممکن است فرد دچار برخی از عوارض شود که برخی از عوارض تزریق ژل لب عبارتند از:

 • جابجایی ژل با تزریق غلط
 • بروز عفونت با تزریق ژل غیر استاندارد
 • خونریزی لب در صورت تزریق اشتباه
 • آسیب به بافت لب‌ها

تزریق چربی به لب

یکی از گزینه‌های محبوب برای بزرگ کردن لب، روش انتقال چربی است. در طول درمان، چربی اضافی از یک ناحیه از بدن، مانند شکم یا پهلوها برداشت می‌شود و سپس به لب‌ها منتقل می‌شود. انتقال چربی به لب یک گزینه عالی برای افرادی است که می‌خواهند به صورت طبیعی بدون مواد خارجی و مصنوعی لب‌های خود را پروتز کنند یا به لب‌های خود حجم بدهند.

بهترین روش بزرگ کردن لب ها

تزریق چربی به لب چگونه انجام می‌شود؟

فرآیند تزریق چربی لب در طی چند مرحله انجام می‌شود که مراحل انجام آن عبارتند از:

 • معاینه توسط پزشک متخصص
 • بیحس کردن ناحیه برداشت چربی (شکم، پهلو، ران)
 • برداشت چربی
 • تصفیه چربی
 • بیحس کردن لب‌ها
 • انتقال (تزریق) چربی به لب‌ها

عوارض تزریق چربی لب

عمل تزریق چربی لب، جزء عمل‌های زیبایی کم عارضه برای افراد است اما در صورتی که توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام نشود فرد را با عوارض جبران‌ناپذیری روبه‌رو خواهد کرد.

با توجه به این که در لب‌ها تعداد زیادی رگ وجود دارد و دارای بافتی نرم است در صورتی که قصد انجام تزریق چربی به لب را دارید قبل انجام آن باید در زمینه انتخاب پزشک خوب برای تزریق چربی به لب، تحقیق و بررسی کنید تا بهترین نتیجه را از انجام این عمل زیبایی دریافت کنید. برخی از عوارض موقتی تزریق چربی لب عبارتند از:

 • تورم و کبودی موقتی لب‌ها
 • خونریزی کم در محل تزریق
 • سفید و بی‌حال شدن رنگ لب‌ها
 • احتمال بروز عفونت
 • احتمال گلوله شدن چربی در زیر پوست لب

مقایسه تزریق چربی لب با تزریق ژل لب

لب‌های پُر و حجیم نشانه جوانی در مردان و زنان است. علاوه بر این، مطالعات نشان داده‌اند که لب‌های حجیم یک ویژگی مهم در مورد جذابیت فیزیکی در ظاهر افراد هستند. به دلیل نقشی که لب‌ها می‌توانند در اعتماد ما ایفا کنند، ممکن است به بزرگ کردن لب‌های خود فکر کرده باشید اما در انتخاب روش مناسب برای این کار مردد باشید که در ادامه به مقایسه دو روش پرطرفدار یعنی تزریق ژل و تزریق چربی که برای پروتز لب‌ها استفاده می‌شوند، پرداخته‌ایم.

دوران نقاهت تزریق چربی لب در مقایسه به ژل لب

جراحی انتقال چربی نیاز به بهبودی در دو ناحیه مختلف بدن دارد که به این معنی است که دوران نقاهت آن ممکن است طولانی‌تر شود در صورتی که فیلرهای پوستی نیاز به دوران نقاهت ندارند.

عوارض تزریق ژل لب در برابر تزریق چربی لب

عوارض جانبی جزئی، مانند تورم و کبودی ممکن است در هر دو روش اتفاق بیفتد. با این حال، پرکننده‌های پوستی خطر واکنش آلرژیک را ایجاد می‌کنند، در حالی که انتقال چربی با حداقل خطر همراه است. این به این دلیل است که چربی از بدن شما گرفته می‌شود.

مشاهده نتایج تزریق چربی لب در برابر ژل لب

جراحی انتقال چربی به لب‌ها پس از کاهش تورم و التهاب اولیه قابل‌مشاهده است در صورتی که پرکننده‌های پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک تقریباً فوراً حجم لب‌های شما را افزایش می‌دهند و بلافاصله پس از تزریق ژل نتایج آن قابل‌مشاهده است.

ماندگاری ژل لب در مقایسه به انتقال چربی به لب

جراحی انتقال چربی به‌طور کلی نتایج طولانی‌مدتی را ارائه می‌دهد، در حالی که اثرات پرکننده‌های پوستی موقتی هستند. بیمارانی که فیلر دریافت می‌کنند باید هر چند ماه یک بار برای درمان‌های بعدی و ترمیم مراجعه کنند.

تزریق چربی به لب نی نی سایت

تفاوت تزریق چربی لب با تزریق ژل لب چیست؟

در واقع هم ژل‌ها و هم چربی قابلیت حجم‌دهی و افزایش حجم لب‌ها را دارند و تفاوت اساسی آن‌ها در این است که در تزریق ژل از مواد مصنوعی حاوی هیالورونیک اسید استفاده می‌شود  که این مواد با بدن سازگاری دارند و بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه از بدن دفع می‌شوند و هیچ عارضه‌ای برای بدن فرد ندارند.

در تزریق چربی از چربی طبیعی بدن خود فرد استفاده می‌شود که این چربی از نواحی از بدن مانند شکم، پهلو و ران‌ها استخراج شده و به لب‌ها تزریق می‌شود که مراحل و مدت زمان انجام آن در مقایسه با تزریق ژل بهتر است.

در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت: در تزریق چربی لب از مواد طبیعی که بدن خود فرد استخراج شده استفاده می‎‎‌شود اما در تزریق ژل از مواد مصنوعی استفاده می‌شود.

مقایسه تزریق ژل لب با تزریق چربی لب

بهترین روش بزرگ کردن لب‌ها چیست؟

مانند هر عمل زیبایی، بهترین گزینه برای لب‌ها وجود ندارد. برای اکثر بیماران، فیلرهای یا پرکننده‌های پوستی بهترین انتخاب خواهد بود، به خصوص برای کسانی که می‌خواهند ظاهری طبیعی و لب‌هایی حجیم با حداقل زمان استراحت داشته باشند.

اگر رویداد یا مراسم مهمی دارید و می‌خواهید با بهترین ظاهر در این رویداد حضور داشته باشید و به فکر پروتز لب‌های خود هستید و می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان بهبود یابید و با ظاهری طبیعی در رویداد حاضر شوید، تزریق ژل برای شما بهترین گزینه است.

برای آن دسته از بیمارانی که قصد انجام لیفت صورت و حجم‌دهی کل صورت را دارند و به دنبال روشی دائمی برای لب‌های نازک خود هستند، انتقال چربی گزینه‌ای است که باید برای افزایش حجم ‌لب‌ها در نظر گرفته شود. یکی از مزایای بالقوه انتقال چربی به لب‌ها این است که می‌تواند بسیار طولانی‌مدت باشد و دائمی در نظر گرفته شود.

با این حال، به خاطر داشته باشید که صورت همچنان به تغییر و پیر شدن با زمان ادامه می‌دهد، بنابراین حتی جراحی پلاستیک با انتقال چربی ممکن است دائمی نباشد. یکی دیگر از مزایای احتمالی، اثر بازسازی بالقوه استفاده از چربی زنده به عنوان بخشی از لیفت صورت با سلول‌های بنیادی است.

5/5 (2 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12