روش تزریق چربی لب و مزایای آن

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

داشتن لب‌های زیبا و خوش حالت در جذابیت چهره تاثیر ویژه ای دارد، بنابراین در بین متقاضیان اقدامات زیبایی تزریق فیلر برای لب ها بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد به همین دلیل راه های متنوعی برای زیباسازی لب ها وجود دارد. یکی از این روش ها تزریق چربی به لب ها می باشد.

تزریق چربی به لب ها با توجه به دائمی بودن این روش یکی از موثرترین و ماندگارترین روش‌ها می‌ باشد، اما باید به این موضوع نیز توجه داشت که به دلیل تحرک زیاد لب ها، چربی تزریق شده به لب ها نیز ماندگاری طولانی مدت نخواد داشت اما در صورت برداشت چربی با کیفیت از نواحی مثل شکم و پهلوها توسط پزشک متخصص می توان عمر این چربی را افزایش داد.

چربی ساکشن شده بعد از مرحله تصفیه به دلیل دارا بودن سلول‌های بنیادی نه تنها باعث افزایش حجم لب ها می‌شوند بلکه با بهبود کیفیت پوست لب ها ظاهری زیبا به آن ها می بخشد.

تزریق چربی لب

روش انجام تزریق چربی به لب

تزریق چربی اصفهان شامل چند مرحله می شود. یکی برداشتن چربی بدن فردی که قصد انجام تزریق چربی به لب را دارد و مرحله دیگر تزریق چربی، در ادامه به طور دقیقتر درباره نحوه انجام تزریق توضیح داده ایم.

معاینه توسط پزشک متخصص

در عمل تزریق چربی لب هم مانند سایر عمل های زیبایی، مرحله اول جلسه مشاوره و معاینه متقاضی تزریق چربی به لب توسط پزشک متخصص می باشد تا نواحی مانند شکم، پهلو ها و ران ها را جهت یافتن محل مناسب ساکشن چربی معاینه و بررسی کند.

ساکشن چربی

قبل از شروع عمل ابتدا برای جلوگیری از احساس درد برای متقاضی از مواد بی‌حسی برای سر شدن محل برداشت چربی استفاده می شود، سپس محل مورد نظر را برای جلوگیری از بروز عفونت، ضدعفونی کرده و با سوزن های مخصوص عمل ساکشن چربی انجام می شود‌. مرحله استخراج چربی مرحله ای بسیار حساس می باشد زیرا در صورت عدم تجربه کافی پزشک احتمال آسیب به بافت های چربی بسیار زیاد است.

سایر خدمات کلینیک سینایار: لیزر موهای زائد اصفهان

تصفیه چربی

مرحله بعد از استخراج چربی ،تصفیه چربی خارج شده از بدن طی فرآیند سانتریفیوژ است.در این مرحله مایعات اضافی خارج می شود و چربی های خالص و مفید برای تزریق باقی می ماند.

تزریق چربی به لب

بعد از اتمام مرحله تصفیه چربی ، ابتدا لب ها با مواد بی حس کننده سر می شوند و عملیات تزریق چربی به لب ها آغاز می شود. این مرحله به دلیل حساس بودن ناحیه و میزان بالای رگ های خونی در آن ممکن است در حین تزریق دچار تورم و کبودی زیادی شود که طی ۴۸ساعت بعد از تزریق برطرف خواهد شد. بنابراین این این عمل باید توسط پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه انجام شود. نتیجه نهایی تزریق چربی به لب ها حدود ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از انجام قابل مشاهده خواهد بود.


کاشت مو اصفهان در کلینیک سینایار با جدیدترین متدهای روز دنیا


چه کسانی می توانند تزریق چربی به لب انجام دهند

در تزریق چربی به لب افرادی که دارای لب های نازکی هستند و یا بر اثر افزایش سن لب هایشان فرم خود را از دست داده و یا افرادی که لب هایشان دچار نقص می باشد تزریق فیلرها بویژه تزریق چربی روشی مناسب، ایمن و مقرون بصرفه می باشد، زیرا بسیاری افراد به دلیل بیماری و یا هردلیل دیگری نسبت به تزریق سایر ژل ها آلرژی دارند و حساسیت نشان می دهند و تزریق چربی که از بدن خود فرد گرفته می شود بدون بروز حساسیت م کم خطر و ایمن می باشد.

بعضی دیگر افراد به دلیل باریک بودن بیش از اندازه لب های خود نیاز به تزریق حجم بالایی از فیلر هستند که تزریق ژل ها می تواند هزینه زیادی را شامل شود.از این رو تزریق چربی به لب نسبت به تزریق سایر فیلرهای پوستی برای بعضی افراد می تواند روشی بهتر و مناسب تر باشد که تمامی این موارد در جلسه مشاوره توسط پزشک متخصص تشخیص داده می شود‌.

چه کسانی می توانند تزریق چربی به لب انجام دهند

آمادگی های قبل از تزریق چربی به لب

قبل تزریق چربی به لب مانند سایر اقدامات زیبایی برای گرفتن نتیجه مطلوب باید مواردی را که پزشک متخصص در جلسه مشاوره توصیه می کند رعایت شود.این موارد عبارتند از :

۱.انجام آزمایشات لازم و مربوطه و ارائه سوابق پزشکی قبل از تزریق

۲.عدم مصرف دارو‌های ضد انعقاد خون جهت جلوگیری از خون‌ریزی حین عمل

۳.ممنوعیت استعمال دخانیات به مدت حداقل ۲هفته قبل از تزریق جهت جلوگیری از عفونت و اختلال در خونرسانی

۴.ممنوعیت مصرف مشروبات الکلی به مدت حداقل ۲هفته قبل از تزریق


کلینیک سینایار، مرکز تزریق بوتاکس اصفهان با بهترین امکانات و تجربه حرفه ای در داخل و خارج از کشور


مراقبت های بعد از تزریق چربی به لب

رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی به لب می تواند در گرفتن نتیجه نهایی بسیار موثر باشد،از جمله این موارد به شرح زیر می باشد:

 • مصرف منظم داروهایی که پزشک تجویز کرده ضروری می باشد.
 • از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب ، رفتن به استخر،سونا و جکوزی و هر محیط گرم و رطوبت دار تا حداقل ۲روز ابتدایی خودداری شود.
 • در ساعات ابتدایی بعد از تزریق ،از دست زدن به لب ها خوددادی شود زیرا احتمال بروز هرعفونتی زیاد می شود‌.
 • سعی کنید در ۴۸ ساعت اولیه در معرض مستقیم نور آفتاب و یا محل‌های گرم مثل حمام آفتاب و یا سالن سولاریوم قرار نگیرید.
 • محل تزریق را تا چند روز فشار ندهید تا چربی جابجا نشود.
 • از خوابیدن به روی صورت به طوری که به لب ها فشار وارد شود باید خودداری کرد.

جهت اطلاع دقیق از قیمت کاشت ابرو اصفهان با کلینیک کاشت مو سینایار تماس بگیرید: ۰۳۱۳۶۶۴۰۰۰۸


مدت ماندگاری تزریق چربی به لب

اگرچه تزریق چربی به لب نسبت به تزریق ژل روشی طولانی مدت می باشد اما ماندگاری آن دائمی نمی باشد،اما بطور کلی میزان دوام و ماندگاری تزریق چربی به لب به میزان زیادی به نحوه برداشت و تصفیه چربی توسط پزشک و همچنین نحوه مراقبت های خود متقاضی از لب‌ها پس از تزریق بستگی دارد.

از دیگر عوامل موثر در ماندگاری تزریق چربی به لب میزان متابولیسم بدن می باشد که در حفظ و یا دفع چربی های تزریق شده موثر است.

مزایای تزریق چربی به لب

 • ماندگاری و دوام بالا
 • نتیجه طبیعی و زیبا
 • کلاژنسازی و جوانسازی پوست لب
 • بدون نیاز به جراحی و بیهوشی
 • بدون نیاز به استراحت و دوره نقاهت
 • روشی ایمن بدون حساسیت و آلرژی

معرفی خدمات دیگر کلنیک سینایار: جراحی پلک اصفهان

مزایای تزریق چربی به لب

عوارض تزریق چربی به لب

تمامی اقدامات زیبایی در صورتی که توسط افراد غیرمتخصص و غیرحرفه ای انجام شود عوارضی به همراه دارد.تزریق چربی به لب هم از این قضیه مستثنی نیست ،اما در صورتی که این اقدام زیبایی در یک کلینیک معتبر و توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود، عوارض موقتی هستند. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  تورم و کبودی موقتی لب ها
 • خونریزی کم در محل تزریق
 • سفید و بی‌حال شدن رنگ لب ها
 • غیرقابل تغییر در صورت نارضایتی از فرم لب ها
 • احتمال بروز عفونت
 • احتمال گلوله شدن چربی در زیر پوست لب

قابل ذکر است به علت بی حال شدن رنگ لب ها بعد از تزریق چربی به لب ها و ایجاد ظاهری ناخوشایند برای افراد، متخصصین کلینیک زیبایی سینایار، تزریق چربی به لب را توصیه نمی کنند.

هزینه تزریق چربی لب در کلینیک سینایار

هزینه تزریق چربی به لب نسبت به تزریق ژل‌ها متفاوت می باشد. اگر چه هزینه تزریق چربی بیشتر بر اساس ساکشن چربی برآورد می شود اما در صورتی که میزان چربی تزریق شده وسعت کمتر یا بیشتری داشته باشد هزینه آن نیز متغییر خواهد بود.

 

0/5 (0 نظر)

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام سینایار
مشاهده جدیدترین ویدیوهای آموزشی در مورد زیبایی، محافظت از پوست و مو و نمونه کارها
مشاوره آنلاین رایگان
دریافت مشاوره رایگان در زمینه کاشت ابرو و مو، تزریق ژل و چربی، جراحی پلک و لیزر موهای زائد

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 17
پنج‌شنبه: 10 الی 17