کانتورینگ صورت با ژل | هزینه مادلینگ چهره با ژل

زمان برای مطالعه: 13 دقیقه

کانتورینگ صورت با ژل یکی از روش‌های نوین و غیرتهاجمی در زیبایی و جوانسازی چهره است که این روزها طرفداران بسیاری دارد. اگر شما به دنبال یک روش راحت و بی‌درد سر برای ایجاد تغییر در چهره خود هستید کانتورینگ صورت با فیلر گزینه مناسبی برای شما است.

جهت کسب اطلاعات کامل در این زمینه و نحوه انجام آن فقط کافی تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و در صورت هرگونه سؤال در این مورد می‌توانید در بخش نظرات، سؤال خود را مطرح کنید تا پزشکان کلینیک سینایار در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

کانتورینگ صورت با ژل

کانتورینگ صورت با ژل چیست؟

مادلینگ چهره باعث زیبایی، جوانسازی، بهبود زوایا و تناسب‌ در صورت، اصلاح ظاهر بینی در رخ و نیم‌رخ، اصلاح ظاهر لب و دهان، رفع غبغب و حالت دادن به چانه می‌شود. در عمل زاویه‌سازی صورت، حالت صورت پس از عمل به شکل V می‌شود.

هنگام کانتورینگ چهره نواحی از صورت که نقشی کلیدی در زیبایی صورت دارند برجسته‌تر می‌شوند تا تناسب آن‌ها با سایر اجزای صورت بیشتر شود. این نقاط می‌تواند زاویه فک، خط فک، گونه و چانه باشد که با روش‌های مختلفی که برای زاویه‌سازی صورت انجام می‌شود، این اجزا در تناسب با هم برجسته شده و حالت زیبایی به صورت می‌دهند.

در واقع زاویه‌سازی یا کانتورینگ صورت عملی است که در آن ظاهر فک کشیده‌تر شده و برجسته‌سازی گونه و چانه نیز ممکن است انجام ‌شود. کوچکی چانه می‌تواند شکل صورت را برهم بزند، با مادلینگ قسمت پایینی صورت عریض‌تر یا پهن‌تر می‌شود و در بهبودی وضعیت زیبایی صورت بسیار موثر خواهد بود.

کانتورینگ صورت با تزریق ژل چگونه انجام می‌شود؟

روند انجام کانتورینگ صورت در کلینیک زیبایی سینایار به این گونه است که ابتدا در یک جلسه مشاوره توسط پزشکان متخصص زیبایی، بررسی کاملی از آناتومی صورت انجام می‌شود و انتظارات شما از انجام این فرآیند مورد بررسی قرار می‌گیرد. بررسی این موارد به پزشک کمک می‌کند تا تعیین کند که کدام برند از فیلرها برای نیازهای شما مناسب است، به چند سرنگ نیاز دارید و محل تزریق بهینه را تعیین می‌کند.پس از بررسی این موارد پزشک صورت شما را تمیز و ضدعفونی می‌کند و در نواحی که قرار است تزریق انجام شود را بیحس می‌کند تا فرد هنگام تزریق هیچ‌گونه دردی احساس نکند سپس از یک سوزن یا کانول بسیار ظریف برای تزریق فیلر به فک و چانه استفاده می‌کند.

کانتورینگ صورت با فیلر

مزایای مادلینگ چهره با ژل چیست؟

کلاژن و الاستین پروتئین‌های حیاتی هستند که در پوست یافت می‌شوند و چارچوبی را برای حمایت از سلول‌ها و بافت صورت تشکیل می‌دهند. با افزایش سن، صورت شما مقدار قابل‌توجهی چربی از دست می‌دهد و تولید کلاژن و الاستین کاهش می‌یابد.

با از دست دادن این پروتئین‌ها و چربی، ظاهر جوان و گرد صورت شما به‌مرور زمان از بین می‌رود که با استفاده تزریق ژل می‌توان بخشی از چربی از دست رفته صورت در نواحی مختلف را جبران کنید و همواره ظاهری جوان و شاداب داشته باشید.

کاتنورنیگ صورت با فیلر که به آن زاویه‌سازی صورت با ژل یا مادلینگ صورت با ژل نیز گفته می‌شود یکی از پرطرفدارترین روش‌های زیباسازی چهره است که با استفاده از فیلرها یا پُرکننده‌های پوستی انجام می‌شود.

فیلرهای تزریقی روشی کم تهاجمی، ایمن و مورد تائید FDA (سازمان غذا و دارو امریکا) هستند که می‌توانند به شکل‌دهی ظاهر شما کمک کنند تا ویژگی‌های موجود در زیبایی چهره شما را افزایش دهند. فیلرهای تزریقی مواد ژل مانندی هستند که اغلب برای جوانسازی صورت، کاهش چین و چروک و افزایش حجم برخی از نواحی صورت به کار برده می‌شوند.

مزایا و معایب کانتورینگ چهره با تزریق ژل
مزایا مادلینگ با ژل معایب مادلینگ با ژل
عدم نیاز به بیهوشی و جراحی دوام و ماندگاری کوتاه مدت
بدون نیاز به بخیه نیاز به ترمیم دارد
دوران نقاهت کوتاه مدت کبودی و تورم مختصر
ایجاد نتایج طبیعی در چهره افراد امکان ایجاد آلرژی در برخی از افراد

کاربرد تزریق ژل در کانتورینگ صورت چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت: به اصلاح فرم صورت و رفع عیوب صورت و برقراری هماهنگی بین اجزای صورت با تزریق فیلر، کانتورینگ گفته می‌شود. با استفاده از این روش بعضی نواحی در صورت برجسته‌تر نشان داده می‌شود و گاهی بعضی نواحی را با تزریقات خاصی کمتر نمایش می‌دهند تا فرم کلی صورت آن فرد به زیباترین حالتش دربیایید.

چین و چروک نواحی مختلف صورت، کاهش حجم لب‌ها و چین و چروک دور چشم و همچنین کاهش حجم صورت از رایج‌ترین علائم پیری است. اگرچه ظاهر آن‌ها جنبه طبیعی پیری است اما برای افرادی که تمایل به زیبایی دارند و جوان‌تر هستند، منظره خوشایندی نیست.

کانتورینگ صورت در درجه اول از طریق استفاده از پرکننده‌های پوستی به دست می‌آید. پرکننده‌های پوستی در فرمول‌ها و ترکیب‌های مختلفی تولید می‌شوند که هرکدام برای درمان ناحیه خاصی از صورت طراحی شده‌اند.

فیلرها اساساً به عنوان “چربی مصنوعی” عمل می‌کنند که نواحی تحت تأثیر کاهش حجم را پر می‌کنند یا مناطقی را که همیشه به‌طور طبیعی کمبود داشته‌اند را تقویت می‌کنند. فیلرهای پوستی روشی غیرتهاجمی برای کانتورینگ یا تغییر شکل صورت شما را ارائه می‌دهند تا بهترین ویژگی‌های شما را افزایش دهند.

کانتورینگ صورت با ژل در اصفهان

دوران نقاهت مادلینگ چهره با ژل

مادلینگ صورت با فیلر یک روش سرپایی است که در مطب یا کلینیک توسط بیحسی موضعی انجام می‌شود و فرد درد چندان خاصی احساس نمی‌کند. اکثر بیماران می‌توانند بلافاصله پس از تزریق فیلر به فعالیت‌های عادی و روزمره خود بازگردند و نیاز به دوره نقاهت نیست.

فقط نیاز است که فرد پس از انجام زاویه‌سازی صورت با فیلر دستوراتی را که توسط پزشک گفته شه است را رعایت کند تا ورم و کبودی ناشی از تزریق سریع‌تر بهبود یابد و فرد دچار کمترین عارضه‌ها بعد از انجام کانتورینگ صورت شود.

لازم به ذکر است که پس از انجام تزریق ژل جهت زاویه‌سازی صورت، از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی و رفتن به سونا و استخر تا 2 هفته پرهیز کنید همچنین برای دریافت سریع نتایج و جلوگیری از برخی عوارض از مصرف دخانیات و مشروبات الکی پرهیز نمایید.

هزینه کانتورینگ صورت با ژل

عوارض کانتورینگ صورت با ژل

از آنجایی که فیلرهای زیبایی کم تهاجمی هستند، عوارض جانبی معمولاً خفیف هستند، از جمله:

 • کبودی: کبود شدن صورت بعد از تزریق ژل می‌تواند از پنج تا چهارده روز طول بکشد.
 • تورم: تورم بعد از تزریق فیلر در ناحیه مورد نظر کاملا طبیعی و بعد از چند روز برطرف می‌شود.
 • عدم تقارن: در برخی افراد ممکن از پس از تزریق فیلر عدم تقارن ایجاد شود که این مورد به راحتی در یک ویزیت بعدی با تزریق آنزیمی که فیلر را حل می‌کند، قابل اصلاح است.

لازم به ذکر است که قبل از انجام کانتورینگ صورت با تزریق ژل از 2 هفته قبل از آن باید از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون و همچنین مصرف دخانیات و مشروبات الکلی به‌طور جدی پرهیز کنید تا دچار کمترین عوارض شوید.

ماندگاری کانتورینگ صورت با ژل

نتایج به دست آمده با پرکننده‌های تزریقی به نوع برند ماده پرکننده مورد استفاده و مقدار تجویز شده و همچنین محل تزریق آن بستگی دارد. برخی از فیلرها نتایج فوری ایجاد می‌کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مدتی طول بکشد یا به یک سری درمان نیاز داشته باشند تا به مزایای کامل خود برسند.

به طور متوسط، بیشتر فیلرها شش تا دوازده ماه دوام می‌آورند، به‌خصوص آنهایی که حاوی اسید هیالورونیک هستند که در نهایت توسط بدن پردازش می‌شوند و پس از گذشت این مدت نیاز است که فرد مجدد جلسه ترمیم انجام دهد.

بهترین ژل برای کانتورینگ صورت

کاندیدای مناسب برای کانتورینگ صورت با فیلر

سال‌هاست که پزشکان از فیلرهای تزریقی برای جوان‌سازی صورت استفاده می‌کنند. اگر نگران علائم پیری هستید یا می‌خواهید به عناصر صورت خود خطوطی جذاب‌تر بدهید، پرکننده‌های پوستی ممکن است برای شما مناسب باشند.

پزشکان زیبایی کلینیک سینایار در طی یک جلسه مشاوره، عوامل مختلفی را با شما در میان می‌گذارد تا مشخص شود آیا شما کاندید مناسبی برای این درمان هستید یا خیر. برخی از عوامل که در جلسه مشاوره موردبررسی قرار می‌گیرد تا تعیین کند شما یک کاندید مناسب برای کانتورینگ صورت با تزریق ژل هستید یا خیر عبارتند از:

 • سلامت جسمانی
 • مصرف دخانیات و مشروبات
 • بارداری و شیردهی
 • آلرژی و داروهای فعلی
 • اهداف و انتظارات

انواع روش‌های کانتورینگ صورت

انواع مختلفی از تکنیک‌ها و درمان‌های کانتورینگ صورت وجود دارد که بخش‌های خاصی از صورت را هدف قرار می‌دهند تا به بیماران کمک کنند تا بهترین ظاهر خود را داشته باشند. نوع جراحی صورت که انتخاب می‌کنید تا حد زیادی به قسمت‌هایی از صورت شما که نیاز به بهبود دارند و اهداف شخصی شما بستگی دارد.

انواع روش‌ های کانتورینگ صورت

مادلینگ صورت با جراحی

این روش بیشتر برای ناهنجاری‌های مادرزادی یا تغییرات شدید به کار می‌رود و با برش دادن بخشی از استخوان همراه است. این عمل بیشترین ماندگاری را دارد ولی مانند دیگر روش‌های جراحی عوارض بیشتری نسبت به روش‌های غیرجراحی دارد. در روش جراحی بیمار در اتاق عمل بی‌هوش می‌شود. سپس پزشک معالج اندازه فک را کوچک‌تر می‌نماید و این کار با برش دادن بخشی از استخوان فک با مته و اره مخصوص انجام می‌شود. همچنین در صورتی که این قسمت عضلاتی حجیم داشته باشد، پزشک قسمت‌هایی از این عضله را بیرون کشیده و آن قسمت را بخیه می‌زند.

کانتورینگ چهره با کاشت پروتز

ایمپلنت‌های صورت طیف گسترده‌ای از گزینه‌های کانتورینگ و لیفت را در تمام نواحی صورت از جمله لب‌ها، خط فک، ابروها، گونه‌ها، بینی و چانه ارائه می‌دهند که با استفاده از عمل جراحی ایمپلنت‌ها در ناحیه موردنظر جاسازی می‌شوند.

هدف از انجام این روش بزرگ کردن صورت، سفت کردن و در برخی موارد رفع افتادگی پوست و کاهش علائم پیری با ایجاد نتیجه‌ای صاف و حجیم‌تر است.

کانتورینگ صورت با تزریق چربی

پیوند چربی روشی است که شامل استخراج سلول‌های چربی از سایر قسمت‌های بدن مانند باسن، ران، شکم و سپس تصفیه‌سازی می‌شود تا بتوان آن را در سایر نقاط بدن که به حجم بیشتری نیاز دارند (معمولا صورت) تزریق کرد.

زاویه‌سازی چهره با لیپوساکشن

لیپوساکشن صورت یک شکل کم تهاجمی از جراحی صورت است که در آن سلول‌های چربی اضافی از قسمت‌هایی از صورت برداشته می‌شوند و پس از انجام لیپوساکشن نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد و فرد باید از گِن‌های مخصوص صورت استفاده کند.

زاویه‌سازی صورت با نخ

در این روش با نخ‌های مخصوصی از جنس نخ بخیه که از نقاط مشخص شده وارد پوست می‌شوند و سر دیگر این نخ‌‌ها در ناحیه دیگر زیر پوست کشیده می‌شود، لیفت مناطقی از پوست اتفاق می‌افتد.‌

زاویه‌سازی، لیفت گونه و خط فک علاوه‌بر ظاهری جوان سبب شکل‌دهی به سایر قسمت‌های صورت نیز می‌شود. این نخ‌ها زیر پوست پنهان هستند و با گذر زمان جذب می‌شوند. در پی جذب این نخ‌‌ها کلاژن و الاستین بیشتری ساخته می‌شود که سبب جوانسازی پوست و سفت شدن پوست نیز می‌شود.

مادلینگ صورت با ژل

هزینه کانتورینگ صورت با ژل

قیمت کانتورینگ صورت با ژل متغیر است و به عوامل متعددی بستگی دارد. به طور معمول اگر پزشکی که تحت نظر آن این عمل زیبایی را انجام می‌دهید دارای سابقه درخشانی در این زمینه باشد، هزینه زاویه‌سازی صورت با تزریق ژل که پرداخت می‌کنید در مقایسه با یک پزشک مبتدی و معمولی بیشتر است.

یکی از عوامل تأثیرگذار بعدی در هزینه کانتورینگ صورت با تزریق ژل، نوع برند ژل است که متناسب با این که از چه نوع برند ایرانی یا خارجی بنا به صلاح‌دید پزشک برای شما استفاده شود در قیمت آن تأثیرگذار است.

از فاکتورهای اساسی دیگر در تعیین هزینه کانتورینگ صورت، میزان وسعت ناحیه‌ای است که باید به آن ژل تزریق شود و هر چه میزان ژل مورد نیاز در طول جلسه درمان برای شما بیشتر باشد هزینه آن بیشتر خواهد بود.

کاربردهای تزریق ژل

فیلرها یا پُرکننده‌های پوستی یکی از پرکاربردترین موارد مصرفی در زیبایی هستند و علاوه بر کانتورینگ صورت در دیگر نواحی صورت و بدن بسیار کاربرد دارند و تأثیر شگرفی در افزایش زیبایی در افراد مختلف دارند. برخی از کابردهای فیلرهای تزریقی عبارتند از:

 • رفع چین و چروک های صورت
 • افزایش حجم گونه‌ها
 • لیفت شقیقه‌ها
 • حجیم کردن لب‌ها
 • رفع غبغب
 • پر کردن جای زخم فرورفته
 • کاهش خطوط زیر پلک پایین
 • رفع خط خنده
 • جوان‌سازی ناحیه تناسلی بانوان
 • کانتورینگ بینی
 • متقارن شدن صورت
 • جوان‌سازی دست‌ها
 • زاویه‌سازی فک

کانتورینگ صورت با ژل چیست

انواع نواحی برای مادلینگ چهره

بنا به تشخیص پزشک و انتظارات بیمار نواحی مختلفی از صورت را می‌توان جهت کانتورینگ انتخاب نمود که زاویه زیبایی در چهره فرد ایجاد کند

کانتورینگ لب

این روش برای بیمارانی که قصد دارند با استفاده از درمان‌های ساده و غیرتهاجمی ظاهر لب‌های خود را کانتور یا حجیم کنند بسیار مناسب است. جراحان پلاستیک صورت واجد شرایط از تزریق پرکننده‌های پوستی حاوی اسید هیالورونیک که به هر حال به طور طبیعی توسط بدن تولید می‌شود، برای حجم دادن به لب‌های نازک، بی‌شکل و رنگ‌پریده استفاده می‌کنند.

بزرگ کردن چانه

بزرگ کردن چانه یا ایمپلنت‌ها به ویژه در بین بیماران مرد محبوب هستند زیرا روشی عالی برای افزودن تعریف بیشتر به خط فک شما هستند و آن را بسیار قوی‌تر و مردانه‌تر نشان می‌دهند. برای خانم‌ها، حجم دادن به چانه می‌تواند به ایجاد ظاهری نرم‌تر و زنانه‌تر کمک کند.

بزرگ کردن گونه

ماهیت روش‌های بزرگ کردن گونه در طول سال‌ها تغییرات زیادی را داشته است. بسیاری از جراحان پلاستیک این روزها تمایل دارند از کاشت گونه خودداری کنند زیرا عضلات صورت به مرور زمان در حال تکامل و تقویت هستند. روش‌های مدرن شامل تغییر شکل یا بازسازی ساختار موجود گونه یا تزریق یا حذف سلول‌های چربی است که مستقیماً از بدن گرفته می‌شوند این روزها بیشتر کاربرد دارد.

زاویه‌سازی فک

زاویه‌سازی فک روشی ایمن و کم تهاجم می‌باشد که امروزه‌ در بین خانم‌ها و آقایان طرفداران زیادی پیدا کرده است. زاویه‌سازی فک علاوه بر فرم دهی و مادلینگ باعث جوانسازی صورت نیز می‌شود.

در این اقدام که با روش‌های مختلف انجام می‌گیرد، بنا بر تشخیص پزشک و نسبت به اجزای صورت عمل زاویه‌سازی انجام می‌گیرد و در صورتی که تناسب بین اجزا صورت رعایت نشود تأثیری منفی بر روی زیبایی صورت خواهد داشت.

جراحی لوب گوش

جراحی لوب گوش که به‌عنوان اتوپلاستی شناخته می‌شود، یک روش غیرتهاجمی بسیار محبوب است که شامل چسباندن گوش‌ها به عقب و تغییر شکل گوش‌ها به‌گونه‌ای است که گوش‌ها به اندازه قبل بیرون زده نشوند. این روش تأثیر به سزایی در کانتورینگ صورت به ویژه در آقایان دارد.

لیفت گردن و ابر

برای بسیاری از بیماران به ویژه زنان، گردن و ابروها با افزایش سن یکی از موضوعات اصلی اختلاف هستند. این قسمت‌هایی از بدن هستند که به لطف سال‌ها انجام حالات صورت، مشخص‌ترین نشانه‌های پیری از جمله ایجاد چین و چروک‌های شدید، خطوط ریز، افتادگی پوست و خطوط عمیق ابرو را نشان می‌دهند.

خوشبختانه، لیفت گردن و لیفت ابرو، روش‌های آسان و کم تهاجمی هستند که می‌توانند به کاهش این مشکلات کمک کنند.

کانتورینگ صورت با ژل نی نی سایت

بهترین پزشک مادلینگ صورت با تزریق ژل

با توجه به این که کانتورینگ صورت یک عمل زیبایی محسوب می‌شود انتخاب پزشک متبحر و باتجربه در زمینه کانتورینگ صورت تأثیر به سزایی در نتیجه بعد از آن دارد. قبل از اقدام به این عمل باید در این زمینه خوب تحقیق و بررسی کنید و بهترین دکتر کانتورینگ صورت را انتخاب نمایید.

پزشک مورد نظر باید با آناتومی صورت کاملا آشنایی داشته باشد و تشخیص دهد که تزریق ژل در کدام نواحی از صورت بهترین تأثیر را در زاویه‌سازی صورت فرد دارد و ژل را در ناحیه مناسب تزریق کند.

در کلینیک زیبایی سینایار کادری از پزشکان متخصص و مجرب در زمینه زیبایی مشغول به فعالیت هستند که با مراجعه حضوری به کلینیک و دریافت مشاوره رایگان توسط پزشکان می‌توانید با خیال راحت زیبایی صورت خود را به پزشکان ما بسپارید و بهترین نتیجه را از کانتورینگ صورت دریافت کنید. جهت رزرو نوبت یا دریافت جلسه مشاوره رایگان فقط کافی است با شماره 09109105494 تماس بگیرید.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12