همه چیز در مورد تزریق ژل چانه | ماندگاری فیلر چانه

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

تزریق ژل چانه یک روش غیر جراحی است که شکل و ظاهر چانه را تغییر می‌دهد.

تزریق فیلر چانه روش‌های نسبتاً ساده‌ای است که پزشکان در مطب یا کلینیک انجام می‌دهند.
فیلر‌های چانه شامل فیلر‌های موقت پوستی و مواد ژل مانند هستند که به بافت نرم فک تزریق می‌شود. ژل چانه جایگزینی برای جراحی دائمی پروتز چانه هستند.
برای تزریق فیلر چانه باید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید. برای تزریق ژل چانه در اصفهان می‌توانید به کلینیک تخصصی سینایار در اصفهان مراجعه کنید. فیلر‌های زیادی در دسترس هستند که هر کدام خطرات و مزایای خود را دارند، بنابراین برای انتخاب بهترین ژل برای تزریق چانه باید با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

فیلر چانه ممکن است به اندازه تزریق ژل لب یا گونه محبوب نباشد، اما می‌تواند باعث تعادل و زیبایی صورت شود، خصوصاً زمانی که با فیلرخط فک ترکیب شود. اما آیا درد دارد؟ هزینه فیلر چانه چقدر است؟ فیلر چانه چقدر ماندگاری دارد؟ ما با سه متخصص پوست برای پاسخ به این سؤالات صحبت کردیم. با ما همراه باشید تا همه چیز درباره ژل چانه، از جمله هزینه، مراقبت‌های پس از آن و موارد دیگر آشنا شوید.

فیلر چانه چیست ؟

ژل چانه برای شکل دادن چانه و لیفت کردن پوست اطراف آن تزریق می‌شود. برخلاف تصور عموم که تزریق ژل باعث افزایش حجم غیر طبیعی در ناحیه مورد نظر می‌شود اما فیلر چانه باعث ایجاد خط فک صاف‌تر و طبیعی در افرادی می‌شود که با افتادگی چانه سروکار دارند. طبق نظر متخصصان زیبایی برای فیلر چانه «” یک چادر را تصور کنید که بدون تیرک در حال فرو ریختن است—اگر تیرک چادر را دوباره سر جای خود قرار دهیم، چادر صاف می‌شود. » در این مورد، فیلر چانه همان «تیرک چادر» است که باعث کشیدکی و صافی چانه و خط فک می‌شود.

فیلر چانه چیست

تأثیر فیلر چانه در زیبایی

طبق نظر متخصصان زیبایی فیلر چانه طرافداران زیادی دارد به دلیل اینکه تأثیر زیادی در برجستگی خطوط صورت و کانتورینگ دارد. تزریق ژل چانه به وضوح و برجستگی یک سوم پایینی صورت کمک می‌کند. تزریق فیلر چانه و فک به همراه ژل گونه می‌تواند تأثیر زیادی در زیبایی چهره داشته باشد
و مانند اکثر روش‌های زیبایی در این روز‌ها، فیلر چانه در رسانه‌های اجتماعی طرفداران زیادی دارد. به عنوان مثال عکس سلفی گرفتن را در نظر داشته باشید. همه ما می‌دانیم که بهترین ژست سلفی در حالی است که چانه شما به سمت دوربین متمایل شده باشد. این ژست به بازتاب نور از نقاط برجسته صورت شما کمک می‌کند در حالی که گردن شما را کشیده و خط فک شما را مشخص‌تر می‌کند. ” یکی از متخصصان زیبایی خاطرنشان می‌کند که از منظر زیبایی شناختی، یک چانه کوچک می‌تواند بینی را برجسته کند و زیبایی زاویه فک را نمایان نکند بنابراین مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که به دنبال متخصصی باشید که به تناسب صورت توجه داشته باشد و بتواند به افکار و نگرانی‌های شما قبل از تزریق توجه کند.

تزریق فیلر چانه قبل و بعد

فیلر‌ها می‌توانند کاهش حجم ناشی از افزایش سن را در صورت بازگردانند. بنابراین افراد مختلف به دلایل زیر ممکن است فیلر چانه را انتخاب کنند:

 • چانه را برجسته می‌کند
 • افزایش برآمدگی چانه
 • بهبود تقارن صورت
 • کانتور زاویه فک
 • بازسازی ساختار قسمت پایین صورت
 • تغییر خطوط چانه

تزریق فیلر چانه قبل و بعد

فواید تزریق ژل گونه چیست؟

 • به تعریف خط فک کمک می‌کند.
 • پوست را سفت و صاف می‌کند.
 • می‌تواند به تناسب صورت کمک کند.

چانه یکی از ستون‌های مرکزی صورت است و اگر چانه شما نامتناسب باشد، بقیه قسمت‌های صورت شما می‌تواند “خسته” به نظر برسد. طبق نظر متخصصان زیبایی فیلر را می‌توان در قسمت زیرین چانه تزریق کرد که باعث کشیدگی چانه شود و در نتیجه به تعریف خط فک کمک کند. تزریق فیلر به قسمت قدامی چانه از استخوان‌های گونه حمایت می‌کند و از اخم کردن یا افتادگی ماهیچه‌های لب جلوگیری می‌کند.

مانند تمام روش‌ها، باید تمام ویژگی‌های خود را بررسی کنید و اهداف نهایی خود را در نظر داشته باشید. به عبارت دیگر، چانه را نباید به طور جداگانه درمان کرد. طبق نظر کارشناسان: «هر درمانی باید در کل صورت، خصوصاً در سایر قسمت‌های فک انجام شود».

فیلر چانه چقدر ماندگاری دارد؟

انواع مختلفی از فیلرها‌ها وجود دارد و همه آن‌ها می‌توانند متفاوت عمل کنند. نوع ژل ناحیه درمان و ترکیب شیمیایی بدن فرد بر طول عمرو ماندگاری فیلر چانه تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، محصولات متراکم‌تر که عمیق‌تر تزریق می‌شوند، ماندگاری بیشتری دارند.

اما همیشه هم به این صورت نیست.

فیلر‌های هیالورونیک اسید کوتاه مدت‌ترین گزینه هستند که معمولاً ۶ تا ۱۲ ماه دوام می‌آورند. بنابراین، پزشکان ممکن است این گزینه‌ها را برای افرادی که برای اولین بار فیلر را امتحان می‌کنند، توصیه کنند.

یکی دیگر از گزینه‌های کوتاه‌مدت، هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم است، یک فیلر موقت پوست که حدود ۱۲ ماه ماندگاری دارد.

فیلر‌های بافت نرم برای بزرگ‌کردن چانه مورد تأیید FDA نیستند، بنابراین این استفاده خارج از برچسب در نظر گرفته می‌شود.

فیلر چانه چقدر ماندگاری دارد؟

مراقبت‌های قبل از تزریق ژل چانه

 • مانند بسیاری از روش‌ها، بیماران باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از درمان از مصرف الکل خودداری کنند.
 • اگر مکمل‌های روزانه مصرف می‌کنید، با پزشک خود مشورت کنید تا ببیند آیا این مکمل‌ها نیز باید به طور موقت قطع شوند.
 • قبل از تزریق کشیدن سیگار ممنوع است
 • یک هفته قبل از ژل چانه از مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون خودداری کنید
 • قبل از تزریق آرایش نداشته باشید

از تزریق ژل گونه چه انتظاری داشته باشیم؟

پزشکان معمولاً در طی یک جلسه، تزریق ژل چانه را انجام می‌دهند.
با این حال، یک فرد باید قبل از عمل با یک جراح زیبایی مشورت کند. این جلسه به آن‌ها این فرصت را می‌دهد که سؤال بپرسند، نگرانی‌ها را مورد بحث قرار دهند و در مورد عوارض جانبی احتمالی اطلاعات کسب کنند. علاوه بر این، جراح زیبایی چانه آن‌ها را ارزیابی می‌کند و در مورد سابقه پزشکی صحبت می‌کند.
هنگامی که فردی برای انجام تزریق فیلر چانه مراجعه می‌کند، جراح زیبایی ناحیه را تمیز می‌کند و ممکن است از کرم بی‌حس‌کننده استفاده کند. سپس مقدار مشخصی از فیلر را به صورت استراتژیک به بافت‌های نرم چانه تزریق می‌کنند.
معمولاً بلافاصله بعد از تزریق نتایج قابل مشاهده هستند. با این حال، نتایج ممکن است بسته به محصول و ناحیه تزریق متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است تا چند روز پس از عمل دچار تورم و کبودی خفیف شوند.
یک فرد می‌تواند فوراً انجام فعالیت‌های روزانه را شروع کند، اما جراح زیبایی ممکن است به او توصیه کند که از انجام ورزش یا فعالیت‌های سنگین برای چند روز خودداری کند.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12