مزوتراپی ابرو

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

مزوتراپی ابرو روشی مؤثر برای درمان ریزش ابرو و کم‌پشتی ابروها در خانم‌ها و آقایان است. در واقع در این روش ترکیبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز برای رشد ابرو را در ناحیه ابرو تزریق می‌کند. با ما در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی سینایار همراه باشید تا در ادامه به طور کامل با مزو ابرو، عوارض و مزایای آن آشنا شوید.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی روشی است که از تزریق ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها و عصاره‌های گیاهی برای جوان‌سازی و سفت‌کردن پوست، حذف چربی‌های اضافی و درمان ریزش مو و تقویت ابروها استفاده می‌کنند.

در سال 1952 پزشکی در فرانسه به نام میشل پیستور این تکنیک را توسعه داد. در ابتدا برای تسکین درد از این روش استفاده می‌شد اما در سال‌های پس از آن، در ایالات متحده و سایر نقاط جهان محبوبیت پیدا کرده است.

مزوتراپی واژه‌ای است که از دو واژه لاتین “meso” و “therapy” گرفته شده است که در لغت به معنای «درمان متوسط» است و نوعی درمان زیبایی محسوب می‌شود. در این روش با استفاده از سوزن بر روی لایه میانی پوست فرآیند تزریق آمینواسیدها، مواد معدنی، آنزیم‌ها انجام می‌شود.

طبق بررسی و تحقیقات انجام شده در حوزه پزشکی، مزوتراپی را می‌توان برای همه افراد سالم بالای 18 سال اعمال کرد. با این حال، برخی از افراد شرایطی دارند که مزوتراپی را نمی‌توان در آن‌ها اعمال کرد یا شرایطی دارند که مانع از اعمال آن می‌شود.

مزوتراپی، حوزه کاربرد بسیار وسیعی دارد و عوامل مختلفی مانند وضعیت سلامتی، سن، ویژگی‌های فیزیکی و نیاز فرد میزان محتوا و مواد تزریقی آن را تعیین می‌کند.

مزوتراپی ابرو در اصفهان

مزوتراپی ابرو در اصفهان

مزوتراپی ابرو در اصفهان، روشی نوین و مؤثر برای افرادی است که دارای ابروهای ظریف و کم‌پشت هستند یا به‌طور ناگهانی دچار ریزش ابرو شده‌اند. اگر شما دچار ریزش ابرو شده‌اید به جای مصرف قرص یا لوسیون‌های تقویت ابرو می‌توانید بر اساس دستور پزشک پوست و مو طی چند جلسه مزوتراپی برای ابرو انجام دهید.

با توجه به این که انواع داروهای تقویتی و ویتامین‌های مؤثر در رشد ابرو و کاهش ریزش آن به‌طور مستقیم به وسیله سرنگ‌های نازک از زیر پوست به ناحیه ابرو تزریق می‌شوند مشاهده روند درمان نسبت به مصرف قرص و لوسیون‌ها خیلی سریع‌تر است.

البته ذکر این نکته ضروری است، افرادی که به‌طور مادرزادی دارای ابروهای کم‌پشت و باریک هستند، انجام مزو ابرو برای آن‌ها چندان مؤثر نیست و تأثیر چندان در پُرپشتی ابروها و افزایش ضخامت تارهای ابرو این افراد ندارد که به عنوان راه‌حل قطعی و مؤثر برای چنین افرادی کاشت ابرو گزینه مناسبی است.

کوکتل مزوتراپی ابرو

کاربرد مزوتراپی ابرو

مزوتراپی ابروها روشی است که برای بازگرداندن ابروهای ریخته یا کم‌پشت به کار می‌رود. در واقع مزوتراپی ابرو؛ ریشه ابروها را تغذیه می‌کند و به آن‌ها نشاط می‌بخشد، ریزش ابرو را کاهش می‌دهد، ابروهای موجود را تقویت می‌کند و به ابروهای جدید اجازه رشد می‌دهد. برخی از کاربردهای مزوتراپی ابرو، عبارتند از:

 • تقویت ابروها
 • افزایش ضخامت تار ابروها
 • پر پشت شدن ابروها
 • درمان سریع ریزش ابرو
 • درمان بیماری آلوپسی در ناحیه ابرو
 • تسریع در روند رشد ابروهای کاشت شده

فواید مزوتراپی ابرو

با توجه به این که ابروها نقش به سزایی در زیبایی صورت دارند بسیاری از افراد که دچار ریزش ابرو شده‌اند یا ابرو‌های کم‌پشت دارند به دنبال روش‌های درمانی مختلف برای تقویت ابروها هستند که از بین روش‌های موجود، مزوتراپی ابرو یک روش غیرتهاجمی است و هیچ‌گونه عارضه‌ای برای فرد ندارد.

این روش نسبت به سایر روش‌های دیگر سریع‌تر جواب می‌دهد، هیچ‌گونه دوره نقاهتی ندارد و فرد بلافاصله بعد از تزریق مزو به ابرو می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد. تزریق مواد تقویتی به ابرو نسبت به سایر روش درمانی تقویت‌ ابروها هزینه کمتری دارد و نتایج آن ماندگارتر است.

تزریق دارو به ابرو باعث افزایش گردش خون‌رسانی در ناحیه ابرو می‌شود که این مورد باعث می‌شود، خون‌رسانی به فولیکول‌های موی ابرو بیشتر شود که در روند رشد و سرعت رشد ابرو بسیار مؤثر است.

مزایای مزوتراپی ابرو

کاندیدای مناسب برای انجام مزو ابرو

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم مزوتراپی در اصفهان کاربردهای گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف دارد که یکی از موفق‌ترین حوزه‌های درمانی آن، مزوتراپی ابرو است. در ادامه به برخی از افراد که کاندیدای مناسب برای انجام مزوتراپی ابرو هستند اشاره شده است که عبارتند از:

 • افرادی که به طور ناگهانی دچار ریزش ابرو شده‌اند
 • کسانی‌ که تار ابروهای آن‌ها بسیار ظریف و نازک است
 • افرادی که کاشت ابرو انجام داده‌اند
 • بیمارانی که دچار ریزش مو سکه‌ای در ناحیه ابرو هستند
 • افرادی که دارای ابروهای کم‌پشت به صورت مادرزادی نیستند

عوارض مزوتراپی ابرو

با توجه به این که انجام کوکتل مزو ابرو یک روش غیرتهاجمی است در صورتی که توسط پزشک مجرب و متخصص در زمینه پوست و مو انجام شود و از داروهای باکیفیت استفاده شود، هیچ‌گونه عارضه‌ای برای فرد به دنبال ندارد.

حتی ورم و کبودی در این روش شایع نیست و فقط در برخی از افراد ممکن است رخ دهد که پس از چند روز به‌طور کامل برطرف می‌شود.

مزوتراپی ابرو چگونه انجام می‌شود؟

تزریق مزوتراپی به ابرو، روشی بدون عارضه و کم‌هزینه برای تقویت ابروها است که در صورت استفاده از داروهای تقویتی معتبر نتایج قابل‌توجهی خواهد داشت. برای این که بیمار هیچ‌گونه دردی احساس نکند پزشک در ناحیه تزریق از بیحس کننده موضعی استفاده می‌کند و پس از بیحس شدن ناحیه مورد نظر، با استفاده از سرنگ‌های ظریف مواد تقویتی را به لایه میانی پوست در ناحیه ابرو تزریق می‌کند.

به طور کلی می‌توان گفت: کل انجام فرآیند تزریق مزو به ابرو نهایت 5 دقیقه طول می‌کشد و فرد می‌تواند بدون احساس کمترین دردی این کار را انجام دهد.

تعداد جلسات مزوتراپی ابرو

دوران نقاهت مزوتراپی ابرو

همان‌گونه که اشاره کردیم، روش کوکتل مزوتراپی ابرو یکی از کم درد سرترین متدهای تقویت ابروها در خانم‌ها و آقایان است و این روش هیچ‌گونه دوران نقاهتی ندارد و فرد بلافاصله پس از تزریق می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را انجام بدهد یا به محل کار خود برود.

فقط برای دریافت نتایج بهتر، باید دستورات بعد از انجام تزریق مزو به ابرو را که توسط پزشک توصیه می‌شود، انجام دهد تا داروهای تزریقی به ناحیه ابرو تأثیرگذار باشد.

مزوتراپی ابرو چند جلسه است؟

قبل از انجام مزو ابرو باید به این موضوع آگاه باشید که برای دریافت نتیجه، تزریق مزوتراپی به ابرو باید در چندین جلسه انجام شود و با انجام فقط یک جلسه شما هیچ نتیجه ایده‌آلی دریافت نمی‌کنید.

تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی ابرو در هر فرد متفاوت است و بستگی به وسعت ناحیه ریزش و میزان ضخامت تار ابروها دارد و به طور کلی می‌توان گفت: تعداد جلسات کوکتل مزوتراپی ابرو به تشخیص پزشک معالج شما بستگی دارد که در هر فرد متغیر است.

قیمت مزوتراپی ابرو

ماندگاری مزوتراپی ابرو

اصولا نتایج مزوتراپی ابرو بعد از یک الی دو ماه نشان داده می‌شود و به طور قطع نمی‌توان گفت: ماندگاری مزوتراپی ابرو چقدر است ولی اگر می‌خواهید نتایج ماندگار داشته باشید باید به توصیه‌های پزشک را رعایت کنید و طبق تعداد جلساتی که برای شما مورد نیاز است، مزو ابرو انجام دهید.

در برخی افراد ممکن است پزشک برای نتایج بهتر و ماندگار در کنار مزوتراپی ابرو، مصرف داروهای خوراکی در زمینه درمان کاهش ریزش ابروها را نیز پیشنهاد کند.

داروهای مزوتراپی ابرو

فرمول استانداردی برای مواد تزریق شده در مزوتراپی ابرو وجود ندارد. پزشکان از راه‌حل‌های مختلفی استفاده می‌کنند، از جمله:

 • داروهای تجویزی مانند گشادکننده عروق و آنتی‌بیوتیک‌ها
 • هورمون‌هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین
 • آنزیم‌هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز
 • عصاره‌های گیاهی
 • ویتامین‌ها و مواد معدنی

در انواع برندهای مزوتراپی ترکیبی از داروهایی که به آن‌ها اشاره شد، به کار رفته است و این به تشخیص پزشک بستگی دارد که برای هر فرد از چه برند و به چه میزانی استفاده کند تا بیمار بهترین نتیجه را دریافت کند.

هزینه مزوتراپی ابرو

قیمت مزوتراپی ابرو در شهرها و کلینیک‌های مختلف متفاوت است و در اصل می‌توان گفت: عامل مهم و تأثیرگذار در هزینه مزو ابرو در اصفهان، نوع مواد و میزان مورد مصرف برای تزریق است.

با توجه به این که ترکیبات موجود در مواد مزوتراپی متغیر است و نوع برند آن‌ها که ایرانی یا خارجی باشد، در قیمت مزوتراپی بسیار تأثیرگذار است و نمی‌توان قیمت مشخصی را برای آن در نظر گرفت.

عامل مهم دیگر تعیین هزینه تزریق مزوتراپی به ابرو تعداد جلسات مورد نیاز است که این موضوع باید توسط پزشک مشخص شود که فرد برای درمان و دریافت نتیجه به چند جلسه انجام مزو ابرو نیاز دارد.

هزینه مزوتراپی ابرو

درمان ریزش ابرو با مزوتراپی

همان‌گونه که از ابتدای مطلب اشاره کردیم، مزوتراپی تأثیر شگرفی در درمان ریزش ابرو در خانم‌ها و آقایان دارد، علت ریزش ابرو در هر فرد متفاوت است که برخی از دلایل ریزش ابرو عبارتند از:

 • درمان‌های دارویی یا جراحی که باعث از دست دادن ابرو یا مژه می‌شود مانند؛ پرتودرمانی، شیمی‌درمانی، جراحی برداشتن تومور
 • بیماری‌های داخلی سیستمیک یا پوستی موضعی که باعث ریزش ابرو می‌شود
 • آسیب‌های فیزیکی به ابرو از جمله؛ تصادف یا سوختگی
 • عدم رشد ابرو به‌طور ارثی یا مادرزادی
 • برداشتن مداوم ابروها که با آسیب به ریشه مو منجر به از دست رفتن دائمی ابرو می‌شود
 • کندن وسواس گونه ابروها (تریکوتیلومانیا)
5/5 (1 نظر)

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

 • سلام هزینه دقیق مزوتراپی ابرو تو کلینیک شما چقدر میشه؟

  • درود وقت بخیر، هزینه مزوتراپی به تعداد جلسات مزوتراپی ابرو و نوع داروهایی که در هر جلسه استفاده می‌شود بستگی دارد که هزینه آن متناسب با نیاز هر فرد متفاوت است. برای اطلاع از قیمت مزوتراپی ابرو می‌توانید با شماره 9109105494 تماس بگیرید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12