مزوتراپی مو در اصفهان

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی و ترکیب اسیدهای آمینه مورد نیاز مو به پوست سر انجام می‌شود.
این روش مواد مغذی فولیکول‌های مو را تامین می‌کند و باعث درمان ریزش مو می‌شود، زیرا با افزایش ضخامت موهای نازک، ریزش مو را متوقف می‌کند و باعث استحکام مو و درخشانی آن می‌شود.
بسیاری از خانم‌ها از موهای خود ناراضی هستند. امروزه موهای ما به دلیل محیط، آب و هوا بشدت در معرض آلودگی قرار دارند. استرس و تنش بیش از حد و اختلالات خواب نیز در ریزش مو خانم ها بی‌تاثیر نیستند.

البته همه این عوامل زیبایی طبیعی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. مو جزو اولین قسمت‌هایی است که تحت تاثیر تغییرات بدن قرار می‌گیرد. جلوگیری از مشکلات مو آسان‌تر از مقابله با نتایج فعلی است، با این حال تعداد کمی از افراد به روش‌های محافظتی متوسل می‌شوند.
افراد تنها زمانی می‌توانند به شدت وضعیت پی ببرند که ریزش مو شروع شود. برای رفع این مشکلات می‌توان از روش‌های مختلف زیبایی مانند مزوتراپی استفاده کرد.

مزوتراپی مو چیست و چگونه اعمال می‌شود؟

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین‌ها، مواد معدنی (کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم)، عوامل مربوط به لایه کراتین پوست، اسیدهای آمینه و گشادکننده‌های سطحی مورد نیاز برای رشد و نمو مو به پوست سر است.
مزوتراپی برای پوست سر و مو بسیار موثر است. یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای مقابله با مشکلات مختلف مو محسوب می‌شود.
با مزوتراپی می‌توانید با مشکلات زیادی مقابله کنید: تغذیه فولیکول‌های مو و از بین بردن شوره سر. مزوتراپی یک روش درمانی مو است که توسط متخصص با تجربه انجام می‌شود.

 

مزوتراپی مو برای چه موارد کاربرد دارد ؟

 • ریزش بیش از حد مو
 • سبوره پوست سر همراه با تجزیه غدد چربی
 • شوره سر
 • پوست سر خراشیده و خشک
 • افزایش شکنندگی مو
 • کاهش حجم در ناحیه پایه مو

مزایا و معایب مزوتراپی مو

اگر از مزوتراپی در زمینه موهای مشکل‌دار صحبت کنیم (این روش برای پوست صورت و بدن نیز موثر است) لازم است نکاتی را یادآوری کنیم: تفاوت آن با سایر روش‌ها، هزینه این درمان است که به حق کمی گران است

مزوتراپی مو چیست

اول از همه، یک کوکتل مزو (ترکیب مزوتراپی) به صورت جداگانه برای هر بیمار تهیه می‌شود و حاوی مقداری مواد معدنی و ویتامین است که برای دستیابی به بهترین نتیجه و رهایی از مشکلات موجود به کار می‌رود.
مهم: تعداد جلسات توسط متخصص زیبایی تعیین می‌شود. در حالی که مواد مغذی به قسمت بالب مو می‌رسد اما لایه‌های بالایی پوست اجازه ورود مواد خارجی را نمی‌دهد. بنابراین، قسمت بالب مو سرزنده و شاداب می‌شود که می‌تواند در بهبود شرایط زیر موثر باشد:

 • ریزش مو به تدریج متوقف می‌شود
 • رشد مو فعال می‌شود
 • فعالیت غدد چربی کاهش می‌یابد، 
 • جریان خون و اکسیژن رسانی به بالب مو افزایش می‌یابد
 • شوره سر کاهش می‌یابد
 • بهبود تراکم مو، صافی، درخشندگی در هنگام برس مو و حالت دادن دیده می‌شود.

برای اطمینان از نتیجه، ارزش دارد قبل و بعد از انجام مزو مو  عکس بگیرید.

ترکیبات مزوتراپی موی سر

هر تزریق ترکیبی از چندین ماده مغذی – مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر عناصر مفید است که پزشکان به صورت جداگانه برای هر بیمار انتخاب کرده‌اند. 2 تا 6 ماده فعال را می‌توان در یک سرنگ ترکیب کرد.

مزوتراپی مو چند جلسه است
 • ویتامین‌های گروه B که متابولیسم طبیعی را فراهم می‌کنند در رشد و ترمیم مو موثر هستند. علاوه بر این، این مواد از جمله اجزای مورد استفاده در مزوتراپی هستند
 • مس و روی که از دیستروفی (ضعف) ساختار مو جلوگیری می‌کند. برای ریزش موی ارثی باید از این ماده مغذی استفاده کرد.
 • هیالورونیک اسید که مسئول تغذیه بالب مو، رشد مو را تسریع می‌کند.
 • اسیدهای آمینه که پایه و اساس مو هستند و به تشکیل الیاف کراتین کمک می‌کنند.
 • فاکتورهای رشد که جریان خون را در پوست سر تنظیم می‌کند، فولیکول‌های مو را قوی‌تر می‌کند
 • کوآنزیم تراکم مو را تامین می‌کند که موهای شما را با انرژی حیاتی پر می‌کند، ساختار مو را بهبود می‌بخشد.

نکته مهم : ماده فعال ماینوکسیدیل نباید در ترکیب دارو گنجانده شود. این ماده یکی از موثرترین راه‌های مقابله با ریزش مو است. زمانی استفاده می‌شود که روش‌های دیگر نتیجه‌ای نداشته باشند. با این حال، این دارو بسیار سمی است و می‌تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند. عملکرد آن به طور کامل فاش نشده است، فقط برای استفاده خارجی مجاز است.

کوکتل‌های آماده برای درمان مو در دسترس هستند. متخصص مراقبت‌های بهداشتی ترکیبات را به مناسب‌ترین روش برای شما انتخاب می‌کند. با این حال، به عنوان یک قاعده، چنین داروهایی را نمی‌توان به صورت و توسط خودتان خریداری شود.

انواع روش های مزوتراپی برای مو

در حال حاضر متخصصان روش‌های بسیار متنوعی را برای درمان مو به بیماران ارائه می‌دهند. انتخاب بیماران علاوه بر شرایط مالی، تحت تاثیر نتایج مورد انتظار نیز قرار می‌گیرد.

مزوتراپی آلوپاتیک نوعی درمان است که تاثیر آن فورا قابل مشاهده است، اما آنقدر که ما می‌خواهیم دوام نمی‌آورد. همچنین هومیوپاتی که درمانی است که به ترمیم موها کمک می‌کند و برای اثرگذاری طولانی مدت طراحی شده است، بنابراین نتیجه آن فوراً قابل مشاهده نخواهد بود.

انواع روش های مزوتراپی مو
مزوتراپی آلوپاتیک مزوتراپی هومیوپاتی
مشاهده سریع نتایج آن نتایج آن فورا قابل مشاهده نیست
ماندگاری زیادی ندارد برای اثر گذاری طولانی مدت طراحی شده
حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن، گشادکننده عروق حاوی عناصر گیاهی هستند که با محلول آبی ترکیب شده‌اند

1- کوکتل‌های آلوپاتیک مورد استفاده در مزوتراپی مو

این کوکتل‌ها حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن، گشادکننده عروق و سایر اجزای فعال هستند. پزشک پس از بررسی دقیق مو و پوست سر و مشکلات مربوط به بیمار، موقعیت صحیح و نتایج مورد نظر را تعیین می‌کند. مهم: این نوع کوکتل‌ها می‌توانند به سرعت مشکل را حل کنند.

2- کوکتل‌های هومیوپاتی مورد استفاده در مزوتراپی مو

آنها فقط حاوی عناصر گیاهی هستند که با محلول آبی ترکیب شده‌اند، بدون استفاده از روغن و سایر اجزای شیمیایی. این ترکیب فعالیت پتانسیل بدن را بیدار می‌کند و به فعالیت بالب‌ها کمک می‌کند. این اثر مانند یک کره برفی تجمعی است، بنابراین نباید انتظار نتایج قابل مشاهده پس از اولین روش را داشته باشید. مهم: چنین کوکتل‌هایی برای بیمارانی مناسب است که نگران زیبایی مو و مشکل آن هستند.

دستگاه مزوتراپی موی سر

استفاده از این نوع دستگاه نیاز به نهایت دقت و توجه دارد، زیرا اقدامات نادرست می‌تواند باعث آسیب‌های جزئی در ناحیه سر شود. بنابراین، قبل از پذیرش چنین روشی، باید به جوانب مثبت و منفی آن خوب فکر کنید.

فرآیند مزوتراپی مو

هنگام انتخاب پزشک، باید مطمئن شوید که او تجربه عملی کافی دارد. یک سرنگ با عمق تزریق قابل تنظیم روی دستگاه نصب شده است. با کمک چنین دستگاهی می‌توانید هر کوکتل درمانی را معرفی کنید که هدف آن مقابله با یک مشکل خاص مو است.

آیا مزوتراپی مو با درد همراه است؟

بله. درد علاوه بر قیمت بالای آن، عیب اصلی مزوتراپی است. با این حال، همه چیز به آستانه درد فردی بستگی دارد. پشت سر و ناحیه گوش حساس‌ترین نواحی تزریق هستند.

بعد از مزوتراپی نمی‌توانید موهای خود را بشویید، به مدت 4 روز به استخر و اتاق بخار بروید تا از عوارض و ناراحتی آن کاهش یابد. همچنین بهتر است در دوران پریودی مزوتراپی را متوقف کنید، زیرا درد در این دوره بسیار قوی‌تر احساس می‌شود. مهم: احساس درد بستگی به آستانه درد بیمار دارد.

معایب و عوارض مزوتراپی مو چیست ؟

احتمال بروز عوارض جانبی را در مزوتراپی مو دست کم نگیرید. حتی یک پزشک واجد شرایط نمی تواند صددرصد تضمین کند که این روش به طور کامل مشکلات موی شما را برطرف می کند
. علاوه بر این مشکل، این سه عامل نیز قابل تامل است:

 • درد : سوراخ کردن پوست در هر صورت با درد همراه است. برخی به راحتی می توانند با درد کنار می آیند و تحمل می کنند و اما ممکن است برای دیگران به شکنجه واقعی تبدیل می شود. این تحت تأثیر تجربه پزشکان، ترکیب کوکتل و حساسیت فردی است.
 • عوارض جانبی : ممکن است ادم پوستی دیده شود و بعد از عمل درد در نواحی تزریق ایجاد شود. علاوه بر این، ممکن است خارش و پوسته پوسته شدن وجود دارد.
 • قیمت : مزوتراپی یک روش پر هزینه و گران است و با اجزای با کیفیت بالا شما حداقل به چند جلسه نیاز دارید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. یک فرآیند کامل درمان ممکن است هزینه زیادی داشته باشد که برای همه قابل پرداخت نباشد.

عوارض مزوتراپی مو

مهم : مزوتراپی مو روش ارزانی نیست. در طول جلسه باید به پزشک کاملا اعتماد کنید. با این حال، به این معنا نیست که تمام مسئولیت بر دوش پزشک شماست. اطمینان از رعایت تمام شرایط بهداشتی اهمیت زیادی دارد.
دستکش، سرنگ و سایر وسایل برای این عمل باید یک بار استفاده شود و سپس دور انداخته شود. اطلاع از مواد مورد استفاده در ترکیبات دارو و ماندگاری آن اهمیت زیادی دارد. همچنین، متخصص باید سوزن را به صورت دوره ای در طول جلسه عوض کند، زیرا بعد از 6-7 سوراخ، نوک آن مسطح شده و باعث ایجاد درد می شود.

بعد از مزوتراپی به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

 • در پایان عمل، زخم های کوچکی از تزریق باقی می ماند. مدتی طول می کشد تا بهبود یابد.
 • موهای خود را با شامپو نشویید. موهای کثیف را برای مدتی (3-4 روز) باید تحمل کنید. آب و شامپو می توانند بر نتیجه عمل تأثیر منفی بگذارند و روند بهبودی به تاخیر بیفتد.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدتی (2 تا 3 روز) خودداری کنید.
 • شنا نکنید. در 10 ساعت اول پس از مزوتراپی نباید دوش بگیرید. مناطق تزریق باید به خوبی خشک شوند.
 • حداقل به مدت ۷ روز از سونا یا استخر استفاده نکنید
 • تا زمانی که به طور کامل بهبود نیابد، روی نواحی تزریق ماساژ ندهید
 • الکل مصرف نکنید. الکل اتساع عروق را تحریک می کند. این بر کارایی مزوتراپی تأثیر منفی می گذارد.

مزوتراپی یک روش عالی برای بهبود وضعیت مو و به دست آوردن ظاهری سالم برای مو است. پس از اتمام دوره نگران ظاهر موهای خود نباشید. با این حال، مهم است که این روش توسط یک متخصص با تجربه انجام شود – فقط از این طریق می توانید به نتیجه مورد انتظار خود برسید.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12