مزوتراپی غبغب در اصفهان | ماندگاری مزوتراپی غبغب

زمان برای مطالعه: 8 دقیقه

مزوتراپی غبغب یک روش غیر جراحی و غیرتهاجمی برای رفع غبغب است که در عرض چند دقیقه یکسری از داروها به ناحیه غبغب یا چانه تزریق می‌شوند و باعث از بین رفتن چربی اضافی در این ناحیه می‌شوند. اگر شما به دنبال یک روش غیر جراحی و مفید برای رفع غبغب هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به‌طور کامل با این روش درمانی آشنا شوید.

همچنین می‌توانید در صورتی که سؤالی در زمینه مزو غبغب دارید که در این نوشته به آن پرداخته نشده است در انتهای مطلب سؤالات خود را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید و در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ آن را از پزشکان متخصص زیبایی کلینیک سینایار دریافت نمایید.

مزوتراپی غبغب در اصفهان

مزوتراپی غبغب چیست؟

مزوتراپی یک اصطلاح کلی برای انواع تزریق‌های درمانی است که می‌توان از آن برای از بین بردن چربی‌های اضافی و سفت کردن پوست استفاده کرد. این تزریق‌ها ممکن است شامل داروهای ترکیبی، هورمون‌ها، ویتامین‌ها و داروهای هومیوپاتی و غیره باشد. مزوتراپی غبغب آکنه یک روش کم تهاجمی است که با تزریق آنزیم‌های تجزیه‌کننده چربی، سلول‌های چربی این ناحیه را پاره و از بین می‌برد و چربی اضافه ناحیه چانه را از بین می‌برد.

مزوتراپی غبغب در اصفهان یک روش غیر جراحی است که شامل تزریق چندگانه از مواد مختلف به چربی زیر جلدی است. این تزریق‌ها با ایجاد لیپولیز، پارگی و مرگ سلولی در بین سلول‌های چربی، سلول‌های چربی را هدف قرار می‌دهند.

از این روش برای از بین بردن سلولیت، رسوبات چربی موضعی (غبغب، افتادگی صورت و بازوها، برآمدگی چربی موضعی) استفاده می‌شود. این روش کاهش چربی نقطه‌ای با تزریق محلول‌ها به پوست در بسیاری از روش‌های شناخته‌شده به کار می‌رود.

برخی از پزشکان درمان‌های اضافی را برای افزایش اثربخشی اضافه می‌کنند. از جمله این موارد می‌توان به هایفوتراپی اشاره نمود. نواحی قابل درمان با لیپولیز مبتنی بر تزریق یا مزوتراپی عبارتند از:

 • بالا و پایین شکم
 • ران
 • بازوهای بالایی
 • چربی زیر خط سینه
 • غبغب
 • ذخایر چربی پس از لیپوساکشن
 • سلولیت

ماندگاری مزوتراپی غبغب

فواید مزوتراپی

باعث کاهش وزن، سفت شدن پوست (ضد پیری) و جوان‌سازی صورت می‌شود.

پاسخ خود را در اولین جلسه نشان می‌دهد.

تعداد کل جلسات (4 تا 10 جلسه) از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

نتایج مزوتراپی در ترکیب با لیپوساکشن غیرتهاجمی و سفت کردن پوست (کاویتاسیون و RF) بیشتر می‌شود.

مزوتراپی شامل یک سری تزریقات ساده است که به شکستن نواحی کوچک موضعی ناخواسته چربی کمک می‌کند. این فرآیند تجزیه چربی بدن به عنوان لیپولیز شناخته می‌شود.

مزوتراپی غبغب چگونه انجام می‌شود؟

رفغ غبغب با مزوتراپی با تزریق یک ماده حل‌کننده چربی در ناحیه چانه و گردن انجام می‌شود. برای انجام این درمان، پزشک با استفاده از سوزن‌های بسیار ظریف، مواد خاصی را به پوست شما تزریق می‌کند، سپس این مواد چربی اطراف چانه و گردن را حل می‌کنند. پس از حل شدن چربی‌ها، متابولیسم بدن شما به‌طور طبیعی سلول‌های چربی را از ناحیه تحت درمان حذف می‌کند.

در طول درمان، محلول به‌طور مستقیم به لایه‌های چربی و بافت همبند تزریق می‌شود. تزریق نسبتاً بدون درد است اگرچه برخی از بیماران استفاده از کرم بی‌حس کننده را ترجیح می‌دهند. این دارو یک واکنش شیمیایی در ارتباط با فیزیولوژی بدن ایجاد می‌کند تا دیواره سلول چربی را سخت کند و شروع به تجزیه نواحی موضعی چربی کند.

فواید هر تزریق باید ظرف سه هفته پس از درمان مشخص شود. برای ایجاد یک نتیجه کاملا رضایت‌بخش، معمولاً چندین درمان با فاصله چهار تا شش هفته مورد نیاز است.

در مزوتراپی غبغب از چه داروهایی استفاده می‌شود؟

داروهای مورد استفاده در مزوتراپی غبغب شامل فسفاتیدیل کولین، مولتی ویتامین و سالین است. فسفاتیدیل کولین یک لسیتین طبیعی است که حاوی دو اسید چرب غیراشباع (لینولئیک و آلفا لیونلئیک اسید) است که از گیاه سویا استخراج می‌شود.

فسفاتیدیل کولین (PPC) در واقع توسط خود بدن تولید می شود، اما نسخه بدن شامل اسیدهای چرب اشباع شده (پالمتیک، اولئیک و استئاریک اسید) است. این در تمام غشای سلولی یافت می‌شود و به‌طور طبیعی، به عنوان مثال، در ریه‌های جنین در حال رشد از ماه چهارم به بعد رخ می‌دهد.

در این مورد با اسید پالمیتیک بارگیری می‌شود و باعث تورم و تخلیه ریه‌ها می‌شود و از چسبیدن آن‌ها به یکدیگر جلوگیری می‌کند. عملکرد مشابهی را به‌عنوان روان کننده در روده‌ها انجام می‌دهد تا از چسبندگی جلوگیری کند.

برای تزریق PPC، به یک حلال نیاز است که همچنین باید یک ماده شوینده باشد. اسید دئوکسی کولیک در امولسیون کردن چربی‌ها برای جذب در روده استفاده می‌شود.

هنگامی که با سوزن‌های بسیار نازک به بافت چربی تزریق می‌شود، لایه دوگانه غشای سلول چربی متورم و سفت می‌شود و عاملی که مانند یک ماده شوینده عمل می‌کند، تجزیه چربی را آغاز می‌کند و سلول‌های چربی را به ذرات کوچک چربی در اندازه نانو تبدیل می‌کند. فرآیند نهایی در کبد اتفاق می‌افتد که در آن چربی به‌طور کامل به دی‌اکسید کربن و آب تجزیه می‌شود.

هزینه مزوتراپی غبغب

مزوتراپی غبغب برای چه کسانی مناسب نیست؟

از این روش برای زنان باردار، مادران شیرده، بیماران چاق استفاده نمی‌شود. همچنین استفاده از این روش برای افراد مبتلا به دیابت، بیماری‌های خود ایمنی، افراد دارای بیماری‌های عروقی یا هر نوع عفونت ممنوع است.

توجه به این نکته ضروری است که لیپولیز تزریقی یا مزوتراپی برای حل کردن چربی وسیله‌ای برای کاهش وزن نیست.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی غبغب

بلافاصله پس از اتمام مزوتراپی دو چانه، با حل شدن چربی ممکن است کمی قرمزی، تورم، حساسیت و درد در ناحیه تحت درمان احساس کنید که به دلیل بی‌حسی موضعی با کمی بی‌حسی همراه است. این عوارض معمولاً پس از چند روز به‌طور قابل‌توجهی بهبود می‌یابند. مراقبت‌های بعد از مزو غبغب عبارتند از:

 • در روز اول بعد از مزوتراپی، از کمپرس سرد استفاده کنید، البته ممکن است برای چند ساعت درد داشته باشید.
 • حداقل تا 4 ساعت بعد از مزوتراپی از شستن ناحیه درمان و دوش گرفتن خودداری کنید.
 • به مدت 24 ساعت از ورزش شدید خودداری کنید.
 • تا 24 ساعت بعد از مزوتراپی از مصرف داروهای ضدالتهابی (آسپرین، موترین و …) و ویتامین E خودداری کنید.
 • پس از مزوتراپی، به مدت 2 هفته از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید.

ماندگاری مزوتراپی غبغب چقدر است؟

پزشک شما باید بر اساس نیازهای خاص شما یک برنامه درمانی ویژه برای شما طراحی کند، زیرا اکثر افراد برای رسیدن به اهداف زیبایی خود با مزوتراپی غبغب به بیش از یک جلسه درمانی نیاز دارند و همان‌طور که در تحقیقات بالینی مشاهده شده است، اکثر افرادی که تحت درمان با مزوتراپی پس از 2 تا 4 جلسه درمانی به نتایج مشهودی دست یافته‌اند و در 59 درصد موارد 6 جلسه درمانی ضروری بوده است.

زمانی که آنزیم‌های تزریق شده در مزوتراپی سلول‌های چربی را در ناحیه زیر چانه و گردن از بین می‌برند، انتظار می‌رود که نتایج دائمی باشد و نیازی به درمان مجدد نباشد زیرا سلول‌های چربی دیگر نمی‌توانند چربی را ذخیره کنند.

مزوتراپی غبغب چگونه است

عوارض مزوتراپی غبغب

عوارض جانبی این روش درمانی اغلب موقتی است و خود به خود برطرف می‌شود. شایع‌ترین عوارض جانبی که در ناحیه تحت درمان مشاهده می‌شود عبارتند از: تورم، کبودی، درد، بی‌حسی، قرمزی، گرفتگی در برخی نواحی، سوزن شدن، خارش، سفتی پوست و سردرد.

عوارض نادر این روش درمانی عبارت‌اند از: آسیب به اعصاب فک که باعث لبخند نامتقارن و ضعف عضلات صورت (4 نفر از 100 نفر در تحقیقات بالینی) و همچنین مشکل در بلع (2 از 100 نفر) در تحقیقات بالینی می‌شود).

در تحقیقات بالینی مشاهده شده است که آسیب به اعصاب فک به‌طور خودبه‌خود در مدت 44 روز (محدوده 1 تا 128 روز) و مشکلات بلع به‌طور خودبه‌خود پس از 3 روز (محدوده 1 تا 81 روز) برطرف می‌شود.

هزینه مزوتراپی دو چانه

غبغب معمولا با افزایش سن و همچنین وزن ایجاد می شود. گاهی اوقات ممکن است عوامل ارثی نیز بر آن تاثیرگذار باشد. می‌توان گفت: علت ایجاد غبغب در مدت زمان لازم برای از بین بردن آن توسط روش مزوتراپی تاثیرگذار است.

تعداد جلساتی که برای رفع غبغب با مزوتراپی در نظر گرفته می شود، معمولا بین ۴ تا ۵ جلسه است اما بسته به شرایط هر فرد می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد. هزینه مزوتراپی غبغب بسته به میزان و دفعات تزریق، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، میزان چربی روی پیشانی و دستمزد پزشک متفاوت است و برای اطلاع از مبلغ دقیق بهتر است به متخصص پوست و زیبایی مراجعه کنید.

ساکشن غبغب اصفهان نی نی سایت

سؤالات متداول درباره مزوتراپی غبغب

آیا مزوتراپی برای از بین بردن غبغب موثر است؟

بله، تحقیقات نشان داده است که مزوتراپی غبغب به‌طور مؤثر چربی سطحی را که در بالای عضله پلاتیسما در گردن قرار دارد، از بین می‌برد. بیش از 75 درصد از بیمارانی که تحت درمان مزوتراپی غبغب قرار گرفته‌اند، نتایج مثبتی را گزارش کرده‌اند و اکثر آن‌ها پس از دو جلسه بهبود چشمگیری در ظاهر چانه خود داشته‌اند، البته امکان انجام 4 جلسه درمانی نیز وجود دارد.

دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است. گاهی اوقات شکلی که دیده می‌شود ممکن است به دلیل عوامل دیگری مانند وجود چربی در زیر عضله، بزرگ شدن عضله زیر فک (عضله دو بطنی) یا افتادگی پوست باشد. در این شرایط حتی اگر چربی سطحی برداشته شود، ممکن است مقداری پف کردگی یا تورم دیده شود.

آیا مزوتراپی غبغب دردناک است؟

اگرچه ناحیه زیر چانه و گردن ناحیه حساسی برای درمان است، اما این روش درمانی غیر جراحی و کم تهاجمی و نسبتاً بدون درد است. در طول درمان ممکن است فقط کمی احساس گرما یا گزگز کنید.

 

5/5 (1 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12