هزینه بوتاکس

زمان برای مطالعه: 9 دقیقه

بوتاکس یکی از پرکاربردترین موارد در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست است که هزینه تزریق بوتاکس در اصفهان با توجه به نوع برند و نواحی تزریق آن متفاوت است. در ادامه به طور کامل عوامل تاثیرگذار در قیمت بوتاکس توضیح داده شده و انواع بوتاکس‌های معتبر و مورد استفاده در کلینیک سینایار اصفهان معرفی‌ شده‌اند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس در واقع سمی به نام توکسین بوتولونیوم می‌باشد که سالیان پیش توسط دانشمندان برای اهداف درمانی اختراع شد اما بعدها با مشاهده نتایج زیبایی بی‌نظیر آن موارد مصرفی زیبایی آن بیشتر از درمانی شد.

سم بوتولینوم با نام تجاری بوتاکس، در موارد درمانی برای درمان میگرن، تعریق بیش از حد دست‌ها و پاها و زیر بغل، انحراف چشم، اسپاسم عضلات گردن و بسیاری موارد دیگر و در موارد زیبایی برای رفع چین و چروک‌های پوستی، خطوط گردن، افتادگی پلک‌ها، افتادگی بینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امروزه بسیاری از متقاضیان زیبایی برای جوان‌سازی و از بین بردن چین و چروک‌های پوستی خود به دنبال این اقدامات می‌باشند، اما از ماهیت، مزایا، عوارض و هزینه‌ها آن آگاه نیستند.

قیمت بوتاکس در اصفهان

عوامل مؤثر بر هزینه تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس از فردی به فرد دیگر می‌تواند متفاوت باشد، همین‌طور عوامل زیادی بر قیمت تزریق بوتاکس در اصفهان تأثیر دارد در این قسمت به شرح این عوامل می‌پردازیم:

تأثیر تعداد نواحی تزریق بر هزینه بوتاکس

معمولا تزریق بوتاکس برای ۳ ناحیه پیشانی، خط اخم و اطراف چشم انجام می‌شود؛ اما نواحی تزریق بوتاکس در افراد مختلف با خواسته‌های متنوع، متفاوت می‌باشد. بعضی افراد نیاز به تزریق بوتاکس تنها در یک یا دو ناحیه، برخی دیگر در تعداد نواحی بیشتر مانند خطوط اطراف دهان و برخی نواحی وسیع‌تری مانند زیر بغل و کف دست و پاها دارند که به‌طور متقابل قیمت بوتاکس نسبت به تعداد واحد مصرفی محاسبه می‌شود.

هزینه بوتاکس مصپورت در اصفهان

تأثیر کلینیک و دکتر متخصص در قیمت بوتاکس

معمولا مکانی که اقدامات زیبایی در آن انجام می‌شود در تعیین هزینه‌ها بی‌تأثیر نمی‌باشد، به عنوان مثال هزینه تزریق بوتاکس در سالن‌های زیبایی و توسط افراد غیرمتخصص با هزینه تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی و توسط پزشک متفاوت می‌باشد. نام و اعتبار کلینیک نیز در هزینه تزریق بوتاکس مؤثر می‌باشد. هرچه کلینیک دارای نام و سوابق معتبرتر باشد هزینه تزریق بوتاکس در آن بیشتر از مطب‌ها و کلینیک‌های ناشناخته می‌باشد.

در کلینیک تخصصی سینایار، دستمزد پزشک عمومی و پزشک متخصص متفاوت می‌باشد. اگرچه تمامی پزشکان کلینیک سینایار پزشکانی با تجربه می‌باشند اما بسیاری از افراد تمایل دارند تزریق بوتاکس را نزد پزشک متخصص انجام دهند که بالطبع دستمزد تزریق بوتاکس بیشتر می‌شود.

اهمیت جنسیت در تعیین هزینه بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس برای آقایان و خانم‌ها متفاوت می‌باشد. در مردان به این دلیل که خطوط و چین و چروک‌های آن‌ها نسبت به خانم‌ها عمیق‌تر و وسیع‌تر است، مواد بوتاکس غلیظ‌تر تزریق می‌شود؛ بنابراین قیمت بوتاکس برای آقایان بیشتر می‌باشد.

هزینه بوتاکس دیسپورت و مسپورت

تعداد جلسات و هزینه ترمیم بوتاکس

در بعضی موارد پس از تزریق بوتاکس پزشک تشخیص می‌دهد که فرد یک یا دو جلسه ترمیم نیز نیاز دارد. ترمیم بوتاکس زمانی اتفاق می‌افتد که چین و چروک‌ها بسیار عمیق باشند؛ بنابراین، یکی دیگر از عوامل مؤثر در تعیین هزینه تزریق بوتاکس تعداد جلسات تزریق می‌باشد. قاعدتاً هرچه چه تعداد جلسات بیشتر باشد هزینه‌های تزریق بوتاکس نیز بیشتر می‌شود.

تأثیر برند بوتاکس بر قیمت انجام آن

امروزه برندهای بوتاکس متفاوتی در بازار وجود دارد. از رایج‌ترین برندهای بوتاکس در ایران می‌توان به برند ایرانی مصپورت اشاره نمود که قیمت کمتری نسبت به سایر محصولات خارجی دارد و در بازار ایران رواج یافته است. از برندهای خارجی می‌توان به برند چینی کنیتوکس، برند انگلیسی دیسپورت و برند آمریکایی بوتاکس اشاره کرد.

بعد از تزریق بوتاکس مصپورت حدود ۲ هفته زمان می‌برد تا نتیجه نهایی روی صورت فرد مشاهده شود و ماندگاری آن تفاوت چندانی با سایر بوتاکس­‌ها ندارد و معمولا بین ۴ تا ۶ ماه دوام دارد. اگرچه عملکرد مصپورت مانند سایر رقبای خارجی خود می‌باشد اما قیمت بهتری نسبت به محصولات خارجی دارد.

از آنجایی که هزینه اقدامات زیبایی در کشور ما زیر نظر بیمه نمی‌باشد، هزینه تزریق بوتاکس نیز به صورت آزاد محاسبه می‌شود و همین‌طور مواد بوتاکس بدون نسخه پزشک و به‌صورت مستقیم در داروخانه‌ها در دسترس عموم قرار نمی‌گیرد زیرا شرایط نگهداری بوتاکس باید مناسب باشد در غیر این صورت در اثر شرایط نگهداری نامناسب و تزریق توسط افراد غیرمتخصص عوارضی برای افراد در پی خواهد داشت. از آنجایی که حفظ سلامتی خود فرد نسبت به هزینه‌ها اولویت دارد، توصیه می‌شود افراد برای انجام تزریق بوتاکس برای جلوگیری از عوارض جبران‌ناپذیر به دنبال ارزانی نباشند.

هزینه بوتاکس پیشانی و ابرو

ارزان‌ترین بوتاکس اصفهان

در زمینه انجام عمل‌های سرپایی زیبایی از جمله تزریق بوتاکس اصفهان، افراد باید بیش از هر چیزی معتبر معتبر بودن کلینیک، سابقه و مهارت پزشک در زمینه تزریق بوتاکس توجه کنند. چون در صورت عدم مهارت و تجربه کافی توسط پزشک در زمینه تزریق بوتاکس، فرد دچار عوارض جدی خواهد شد.

کلینیک زیبایی سینایار اصفهان با کادری از پزشکان مجرب و متخصص در زمینه پوست و زیبایی از معتبرترین برندهای بوتاکس با بهترین قیمت برای شما زیباجویان عزیز استفاده می‌کند اگر شما به دنبال ارزان‌ترین بوتاکس در اصفهان هستید می‌توانید با خیال راحت به کلینیک سینایار مراجعه کنید چرا که در این مرکز تزریق بوتاکس اصفهان برای رفاه حال مراجعه‌کنندگان امکان تزریق بوتاکس اقساطی نیز فراهم شده است.

ارزان ترین بوتاکس اصفهان

قیمت تزریق بوتاکس در کلینیک سینایار

برندهای متفاوتی از بوتاکس در حال حاضر موجود است که هر یک از آن‌ها با توجه به نوع کارخانه تولیدی و کیفیت مواد بوتاکس، قیمت آن‌ها متفاوت است. در حال حاضر در کلینیک سینایار از معتبرترین و بهترین برندهای بوتاکس ایرانی و خارجی استفاده می‌شود که در جدول زیر به اسامی و قیمت آن‌ها اشاره شده است.

قیمت بوتاکس در سال 1402
برند بوتاکس ناحیه تزریققیمت (تومان)
مسپورتپیشانی،خط اخم و پنجه کلاغی گوشه چشم (3ناحیه)900/000
مسپورتزیر بغل و کف دست2/000/000
دیستونپیشانی،خط اخم و پنجه کلاغی گوشه چشم (3ناحیه)600/000
دیستونزیر بغل و کف دست1/800/000

هزینه تزریق بوتاکس برای صورت

در کلینیک تخصصی پوست و مو سینایار، هزینه تزریق بوتاکس بر اساس تعداد نواحی، محل تزریق، دستمزد پزشک و جنسیت متقاضی دسته‌بندی می‌شود. به‌طور معمول تزریق بوتاکس برای ۳ ناحیه پیشانی، خط اخم و پنجه کلاغی‌های اطراف چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد که هزینه آن در کلینیک سینایار با توجه به نوع برند بوتاکس متفاوت است.

هزینه بوتاکس دائمی

بعضی افراد بر این باورند که با بوتاکس می‌توان اثری دائمی و مطمئن برای رفع چین و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده پوست ایجاد کرد؛ اما در واقع بوتاکس راهکاری همیشگی برای درمان چین و چروک‌ها و از بین بردن این خطوط نمی‌باشد.

تنها می‌توان با تزریق مداوم این ماده تأثیرگذاری و دوام آن را طولانی‌تر کرد؛ به گونه‌ای که بتوان آن را به عنوان روشی دائمی در نظر گرفت. به این صورت که تعداد جلسات تزریق و ترميم را با فاصله زمانی کوتاه‌تر افزایش داد و از مواد با کیفیت بالا استفاده کرد، اثر بوتاکس افزایش خواهد یافت و به طور متقابل هزینه تزریق بوتاکس نیز بیشتر خواهد شد؛ اما از این طریق فقط می‌توان دوام بوتاکس را کمی طولانی کرد و از آن بهره بیشتری برد. در واقع روشی درمانی به اسم بوتاکس دائمی وجود ندارد.

به طور کلی می‌توان گفت: با توجه به این که تزریق بوتاکس یک عمل جوانسازی دائمی نیست پس به کاربردن عبارت  هزینه بوتاکس دائمی کاملا اشتباه است و پس از هر بار تزریق بوتاکس بعد از چند ماه به طور مجدد باید بوتاکس تزریق کرد که در هر جلسه هزینه آن با توجه به میزان بوتاکس مورد استفاده و ناحیه تزریق کاملا متفاوت است.

اگر قصد تزریق بوتاکس صورت را دارید و می‌خواهید دوام و ماندگاری بیشتری داشته باشد، پیشنهاد ما به شما این است که به توصیه‌های پزشک را رعایت کنید و در جلسه‌ای که تعیین می‌کنند برای ترمیم حتما مراجعه کنید چرا که تزریق بوتاکس به‌طور مرتب در طی فواصل زمانی که پزشک مشخص می‌کند باعث می‌شود که ماندگاری بوتاکس بیشتر شود.

هزینه بوتاکس دائمی

مزایای تزریق بوتاکس

با بالا رفتن سن، پوست ما چربی و انعطاف‌پذیری خود را از دست داده و خطوط و  چین و چروک‌های سطحی و عمقی بر روی آن ایجاد می‌شود. برای رفع این چین و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده روش‌های مختلفی برای جوان‌سازی وجود دارد.

افراد هزینه‌های زیادی را برای این منظور انجام می‌دهند؛ اقداماتی مانند تزریق چربی و انواع ژل‌ها و بوتاکس که برای از بین بردن چین و چروک پوستی و پر کردن عمق این خطوط استفاده می‌شود؛ اما با توجه به هزینه‌های بالای تزریق چربی و انواع ژل‌ها و به صرفه‌تر بودن هزینه بوتاکس و نتایج زیبایی و درمانی بی‌نظیر آن، متقاضیان این روش را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند.

هزینه بوتاکس پیشانی و ابرو

عوارض تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس معمولاً زمانی بی خطر است که توسط یک پزشک متخصص و با مهارت انجام شود.  این روش می تواند منجر به نتایج ناخواسته شود یا حتی اگر اشتباه انجام شود باعث آسیب جدی به فرد شود. عوارض جانبی احتمالی و نتایج ناخواسته در صورتی که تزریق بوتاکس در کلینیک زیبایی معتبر انجام نشود، عبارتند از:

 • درد، تورم یا کبودی در محل تزریق
 • سردرد یا علائم شبیه آنفولانزا
 • افتادگی پلک یا ابروهای کج
 • لبخند کج
 • اشک یا خشکی چشم
 • عفونت در محل تزریق

به ندرت، ممکن است دارو بوتاکس به نقاطی از بدن که قرار نیست برود پخش شود که در این صورت باعث ایجاد علائم در فرد می‌شود. اگر ساعت ها یا هفته ها پس از انجام تزریق بوتاکس هر یک از علائم زیر را داشتید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

 • ضعف عضلانی
 • مشکلات بینایی
 • مشکل در صحبت کردن یا بلعیدن
 • مشکلات تنفسی
 • واکنش آلرژیک
 • از دست دادن کنترل ادرار

به عنوان یک قاعده کلی و طبق تحقیقات انجام شده، تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود و برای حفظ سلامت خود و فرزندتان در این دوران باید به طور جدی از تزریق بوتاکس امتناع کنید.

سوالات متداول

به طور معمول تزریق بوتاکس برای ۳ ناحیه پیشانی، خط اخم و پنجه کلاغی‌های اطراف چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد که هزینه آن در کلینیک سینایار متناسب با نوع برند بوتاکس متغیر است. برای اطلاع از هزینه بوتاکس با 09109105494 تماس بگیرید. 

از آنجایی که هزینه اقدامات زیبایی در کشور ما زیر نظر بیمه نمی‌باشد، هزینه تزریق بوتاکس نیز به صورت آزاد محاسبه می‌شود

4.3/5 (3 نظر)

مقالات مرتبط

2 دیدگاه

 • سلام قیمت بوتاکس پیشانی و خط اخم در کلینیک شما چقدر هست؟

  • سلام و عرض ادب، قیمت بوتاکس خط اخم و پیشانی بستگی به عمق خطوط و چروک‌ها دارد و هنگام معاینه توسط پزشک مشخص می‌شود. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع دقیق از قیمت فقط کافی است با شماره 09109105494 تماس بگیرید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12