سن لیزر موهای زائد | لیزر از چه سنی مناسب است ؟

زمان برای مطالعه: 7 دقیقه

سن لیزر موهای زائد : بدن همه مو دارد — فرقی نمی‌کند ۱۶ ساله باشید یا ۱۱۶ سال. با این حال مو‌های بدن افراد مختلف متفاوت است. ژنتیک نقش مهمی در تعیین رنگ و ضخیمی مو‌های شما دارد. در دوران بلوغ، تغییرات متعددی در بدن رخ خواهد داد. متأسفانه، شما متوجه رشد مو‌های ناخواسته زیادی خواهید شد. این مو می‌تواند خجالت‌آور باشد و از بین بردن آن دردناک است.
ممکن است فکر کنید مو‌های بدن شما با گذشت زمان کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، اما در واقع با افزایش سن مو‌های بیشتری رشد خواهند کرد خوشبختانه، لیزر مو‌های زائد یک راه حل دائمی برای مو‌های ناخواسته بدن است. شروع به موقع درمان می‌تواند از هدر رفتن وقت شما برای کندن، اپیلاسیون و اصلاح مو‌ها در سال‌های نوجوانی جلوگیری کند.

بهترین سن برای لیزر مو‌های زائد کدام است؟ این مقاله راهنمای خوبی برای نوجوانان و والدین آن‌ها است که می‌تواند در تعیین سن مناسب برای شروع لیزر مو‌های زائد ، سن لیزر برای دختران یا سن مناسب برای اصلاح صورت دختر به شما کمک می‌کند.

لیزر از چه سنی مناسب است؟

این سؤالی است که اغلب می‌شنویم. دانستن اینکه چه زمانی برای شروع لیزر مو‌های زائد مناسب است اهمیت زیادی دارد. خوشبختانه، تا زمانی که والدین شما موافق باشند، می‌توانید لیزر درمانی را در هر سنی شروع کنید. با این حال، اکثر متخصصان پوست توصیه می‌کنند که بیماران خانم برای شروع لیزر درمانی باید تا زمان شروع سیکل قاعدگی خود صبر کنند. برای برخی ممکن است در سن ۱۰ سالگی یا حتی ۱۶ سالگی شروع شود. صرف نظر از این، یک شاخص مهم از زمانی است که بیماران زن می‌توانند با خیال راحت درمان را شروع کنند. علاوه بر این، برای بهترین نتایج، هورمون‌های زنان باید ثابت باشند. اگر سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) دارید، نباید به دنبال لیزر مو‌های زائد باشید.

لیزر برای دختر 13 ساله

آیا لیزر برای افراد زیر 18 سال ضرر دارد ؟

لیزر مو‌های زائد برای نوجوانان بی‌خطر است تا زمانی که توسط ارائه دهنده‌ای انجام شود که در این درمان گواهینامه معتبر داشته باشد. اگر در حال بررسی انجام لیزر برای نوجوان خود هستید، در مورد سطح تجربه و اعتبار ارائه دهنده تحقیق و مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که نوجوان شما قبل از شروع درمان به درستی توسط پزشک، پرستار یا دستیار پزشک معاینه شده است. علاوه بر این، نوجوانان معمولاً پیگیر انجام مراقبت‌های پوستی نیستند، بنابراین والدین باید بر مراقبت‌های بعدی آن‌ها نظارت داشته باشند. در غیر این صورت، نوجوان شما ممکن است دچار عوارض جانبی شود.

خطرات لیزر مو‌های زائد چیست؟

اگر یک متخصص آموزش دیده درمان را انجام دهد، لیزر مو‌های زائد بسیار ایمن است. برای اطمینان از اینکه نور لیزر به پوست در نواحی درمان آسیب نمی‌رساند، آموزش صحیح لازم است. اگر به درستی استفاده نشود، لیزر می‌تواند نواحی حساس مانند لب بالایی، صورت، زیر بغل و ناحیه بیکینی را بسوزاند.توجه داشته باشید که لیزر درمانی باید فقط توسط یک فرد آموزش دیده که تحت نظارت یک پزشک، پرستار یا دستیار پزشک کار می‌کند انجام شود که عوارض جانبی لیزر موهای زائد کاهش یابد.

بهترین سن برای لیزر مو‌های زائد چه سنی است؟

سن مناسبی برای لیزر مو‌های زائد وجود ندارد. مزایا و معایب انجام لیزر را در اوایل زندگی یا در سال‌های طلایی خود در نظر داشته باشید.

لیزر مو‌های زائد برای نوجوانان در 18 سالگی

نوجوانان تغییرات هورمونی قابل توجهی را تجربه می‌کنند که باعث تغییرات زیادی در بدن از جمله رشد مو می‌شود. از آنجایی که هورمون‌ها به سرعت در نوسان هستند، نتایج لیزر مو‌های زائد ممکن است در سال‌های اولیه نوجوانی موقتی باشد. هنگامی که هورمون‌ها تنظیم شدند – معمولاً در حدود ۱۸ سالگی – می‌توانید انتظار کاهش دائمی مو‌های زائد از طریق لیزر را داشته باشید.

اگر نوجوان شما رشد مو‌های زائد به خصوص روی صورت خود دارد، باید قبل از انجام لیزر درمانی به پزشک مراجعه کنید. این مو می‌تواند نشانه سندروم تخمدان پلی کیستیک باشد، یک اختلال غدد درون ریز که گاهی اوقات در زمان شروع بلوغ دختر ایجاد می‌شود.

لیزر مو‌های زائد برای نوجوانان در 18 سالگی

لیزر مو‌های زائد در 20 سالگی

در حالی که مو‌های ناخواسته برای نوجوانان شرم‌آور است، خصوصاً برای خان‌های جوانی که زمان زیادی برای از بین بردن آن ندارند، مشکل ساز است. کرم‌های موبر، اپیلاسیون و الکترولیز همگی زمان بر هستند و می‌توانند دردناک باشند. شیو کردن روش سریعی است، اما باعث التهاب و خارش پوست می‌شود. به همین دلیل است که اواخر نوجوانی و اوایل دهه ۲۰ شما بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری در حذف دائمی مو‌های زائد است.

لیزر مو‌های زائد بعد از یائسگی

همانطور که هورمون‌ها می‌توانند باعث رشد مو در دوران بلوغ شوند، همچنین می‌توانند بر میزان مو‌های شما پس از یائسگی تأثیر بگذارند. ممکن است گاهی متوجه مو‌های تیره روی صورت خود، به خصوص چانه خود شوید. بیرون کشیدن آن‌ها با موچین ممکن است ساده به نظر برسد، اما یائسگی پوست شما را نیز تغییر می‌دهد. بعد از ۵۰ سالگی بسیار ظریف‌تر می‌شود. از آنجایی که پوست شما شکننده است، احتمالاً عوارض جانبی منفی ناشی از روش‌های رایج رفع مو‌های زائد مانند اپیلاسیون یا کندن مو را تجربه خواهید کرد.
بسیاری از زنان پس از یائسگی به لیزر مو‌های زائد روی می‌آورند زیرا برای پوست‌های شکننده ایمن‌تر است. با این حال، یک هشدار مهم وجود دارد. قبل از اینکه مو‌ها خاکستری شوند باید درمان داشته باشید. در غیر این صورت، فولیکول مو گرمای نور لیزر را جذب نخواهد کرد. بنابراین، اگر متوجه مو‌های تیره روی صورت خود شدید می‌توانید سریعاً برای لیزر آن‌ها اقدام کنید.

روش‌های دیگر از بین بردن مو چیست؟

به وضوح راه‌های دیگری برای خلاص شدن از شر مو‌های زائد وجود دارد. پس چرا لیزر بهترین گزینه است و چرا بسیاری آن را نسبت به روش‌های دیگر انتخاب می‌کنند؟ بیایید سایر روش‌های ممکن را بیشتر بررسی کنیم تا ببینیم چرا حذف لیزر بهترین گزینه است.

1- اصلاح

یکی از محبوب‌ترین روش‌های از بین بردن نواحی بزرگ مو، شیو کردن است. خرید ژیلت ارزان است و به راحتی می‌توانید آن را در خانه انجام دهید.. تحقیقات نشان می‌دهد که یک زن به طور متوسط ۸۵ روز از زندگی خود را صرف اصلاح می‌کند! وقتی شروع به اصلاح می‌کنید، مو‌های نرم شما هر بار ضخیم‌تر و سفت‌تر می‌شوند. و شما باید آن را به طور منظم ادامه دهید، برای همیشه!

فواید لیزر نسبت به اصلاح مو

2- کرم‌های موبر

کرم‌های مختلفی در بازار وجود دارد. اگرچه ممکن است بوی آن‌ها کمی بهتر از یک دهه پیش باشد، اما این به این دلیل نیست که مضرات کمتری دارند. کرم‌های موبر مملو از مواد شیمیایی هستند که اساساً مو‌های شما را به ژله تبدیل می‌کنند. در حالی که این یک راه مؤثر برای خلاص شدن از شر مو‌های شما است، به سلامت پوست شما نیز آسیب می‌رساند. علاوه بر این، از آنجایی که شما فقط از شر مو‌های روی پوست خلاص می‌شوید، باید به استفاده از این کرم‌ها به همان اندازه که باید اصلاح کنید، ادامه دهید.

3- اپیلاسیون

اپیلاسیون بسیار دردناک است. بنابراین، در حالی که این یک راه مؤثر برای خلاص شدن از شر مو است، ارزش درد ندارد. بعلاوه، اپیلاسیون مو‌ها را به روش لیزر درمانی به طور دائم کاهش نمی‌دهد.

اگر موهای ناخواسته دارید، وقت آن است که از شر آن خلاص شوید و به زندگی خود ادامه دهید. لیزر موهای زائد خلاص شدن از شر موهای زائد را راحت‌تر از همیشه می‌کند و وقت آن است که خودتان بفهمید که چرا این یک درمان محبوب است.

سوالات متداول در مورد زمان لیزر موهای زائد دخترانه

لیزر صورت برای دختر ضرر دارد؟

هنگامی که هورمون‌ها تنظیم شدند ، سن مناسب برای اصلاح صورت دختر است که معمولاً در حدود 18 سالگی است. می‌توانید انتظار کاهش دائمی موهای زائد از طریق لیزر را داشته باشید. اگر رشد موهای زائد در ختران به خصوص صورت زیاد باشد ، باید قبل از انجام لیزر درمانی به پزشک مراجعه کنید.

لیزر بیکینی برای چه سنی مناسب است؟

در حالی که لیزر درمانی برای نوجوانان مجاز است، کارشناسان همچنان توصیه می‌کنند که این درمان بعد از 18 سالگی و گذراندن دوره بلوغ انجام شود.

چند جلسه لیزر جواب میده ؟

کاهش دائمی موهای زائد شما بین دو تا ده جلسه طول می‌کشد. همچنین بستگی به نوع لیزر مورد استفاده دارد.

آیا موها بلافاصله پس از درمان می‌ریزند؟

بعد از اولین درمان، به نظر می رسد چیزی تغییر نکرده است. موهای شما بلافاصله بعد از آن شروع به ریزش نمی‌کنند، اما در طی چند روز تا چند هفته می‌ریزند. همانطور که به درمان‌های بیشتر ادامه می‌دهید، متوجه خواهید شد که موهای شما کندتر رشد می‌کنند و هر بار مقدار کمتری از آن رشد می‌کند.

مراقبت های بعد از لیزر شامل چه مواردی است ؟

پس از لیزر درمانی و بین درمان‌های برنامه‌ریزی شده ، تمام تلاش خود را برای جلوگیری از نور خورشید انجام دهید. شما نباید حداقل شش هفته پس از درمان نهایی خود پوست را برنزه کنید. حتما روزانه از کرم ضد آفتاب با SPF30 برای کمک به محافظت از پوست خود استفاده کنید.

0/5 (0 نظر)
Avatar

دکتر پارسا نوایی

مجموعه کلینیک‌های سینایار با مدیریت دکتر پارسا نوایی (عضو انجمن بین‌المللی کاشت مو و ابرو) با چند شعبه در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند. مجموعه سینایار با پشتوانه اعتماد مراجعین و تجربه بیش از یک دهه فعالیت در این زمینه و ارتقا مستمر کیفیت خدمات ارائه شده، شرکت در کنگره‌ها و همایش‌های بین‌المللی و استفاده از به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها به همراه پرسنل حرفه‌ای و آموزش دیده توانسته به رضایت حداکثری مراجعین داخلی و خارجی دست پیدا کند و توان رقابت بالایی با دیگر مراکز داخلی و خارجی را داشته باشد.

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12