تزریق ژل به واژن | تزریق فیلر به لابیا

زمان برای مطالعه: 6 دقیقه

تزریق ژل به واژن یکی از روش‌های نوین برای جوانسازی ناحیه تناسلی بانوان است که اگر در مرکزی معتبر توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود نتایج درمانی قابل توجهی برای فرد خواهد داشت.

تزریق ژل به ناحیه تناسلی بانوان با اهداف مختلفی انجام می‌شود که در ادامه به طور کامل درباره کاربردهای تزریق فیلر به واژن، مزایای این روش و نحوه انجام آن بحث شده است فقط کافی است تا انتهای این مطلب با همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه کسب نمایید.

تزریق فیلر به واژن

تزریق فیلر به واژن

افزایش سن باعث مشکلاتی مانند خشکی واژن و از بین رفتن بافت داخلی واژن به دلیل کاهش استروژن و پروژسترون می شود. این مشکلات بعد از یائسگی یا به دلیل زایمان های پی در پی و افزایش سن ایجاد می شود که باعث کاهش عزت نفس زنان در مقابل شریک جنسی می شود که از تزریق ژل نیز می توان برای رفع این مشکلات استفاده کرد.

لاغری غیر اصولی و بیماری هایی که باعث افتادگی پوست لابیای خارجی و داخلی و همچنین چین و چروک در واژن می شود. تزریق ژل به واژن برای زیبایی و افزایش جذابیت جنسی، رفع افتادگی پوست واژن و ترمیم لابیا انجام می‌شود.

شلی، چین‌وچروک و فرورفتگی در لابیا بزرگ از جمله مشکلات مهم زیبایی در آناتومی دستگاه تناسلی خارجی زنان است. شلی لابیا ماژور (لابیاهای بیرونی) به عنوان “هیپوتونیکی” شناخته می‌شود و ضعیف شدن لابیا ماژور به عنوان “هیپوتروفی” شناخته می شود.

در این موارد می‌توان با استفاده از فیلر هیالورونیک اسید (HA) در ناحیه تناسلی مشکل را برای مدت کوتاهی حل کرد. پرکننده‌های اسید هیالورونیک یا فیلرها که در ناحیه تناسلی اعمال می‌شوند، دستاوردهای زیبایی و عملکردی را ارائه می‌دهند.

تزریق ژل به لابیا

شکل و احساس لابیا ماژور (لب های خارجی واژن) ممکن است به دلیل افزایش سن، زایمان، نوسانات وزن یا یائسگی تغییر کند یا انعطاف پذیرتر شود. این تغییرات می تواند اعتماد به نفس را تحت تاثیر قرار دهد و باعث ناراحتی یا کمبود حس در طول رابطه جنسی شود. تزریق پرکننده ها یا فیلرها به لابیا ماژور می‌تواند به شما کمک کند ظاهری جوان‌تر داشته باشید و مشکلات جنسی خود را حل کنید.

پرکننده‌های لابیا همچنین به عنوان تقویت لابیا ماژورا شناخته می‌شود و  گزینه‌ای مناسب برای زنانی است که از ظاهر لابیای خود آزار می‌دهند یا در حین فعالیت جنسی احساس ناراحتی می‌کنند. اگر دچار افتادگی پوست اطراف ناحیه بیرونی واژن، بافت اضافی واژن، شل شدن لب‌های واژن یا پاسخ جنسی کم هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای تزریق فیلر به لابیا باشید.

مزایای تزریق ژل به واژن و لابیا عوارض تزریق فیلر به واژن و لابیا
بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی قرمزی ناحیه تزریق
رفع چین و چروک واژن تورم و کبودی
افزایش حجم واژن و لابیا احتمال بروز حساسیت در برخی افراد
بهبود عملکرد جنسی در بانوان

خارش

مزایای تزریق ژل به واژن

مزیت اصلی تزریق فیلر به بیکینی بانوان یا تزریق ژل به لابیا این است که این عمل زیبایی به صورت سرپایی و بدون بیهوشی در مطب پزشک یا کلینیک زیبایی انجام می‌شود و در صورتی که توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود هیچ خطری فرد را تهدید نمی‌کند. برخی دیگر از مزایای تزریق ژل به واژن عبارتند از:

1- بهبودی سریع

2- عدم بستری شدن در بیمارستان

3- بدون درد

4- جوانسازی واژن و بهبود عملکرد جنسی و افزایش جذابیت

5- رفع چین و چروک واژن

6- افزایش حجم واژن

7- درمان ضعیف شدن عضلات واژن

تزریق ژل به واژن چگونه انجام می شود

تزریق ژل به واژن چگونه انجام می‌شود؟

تزریق ژل به واژن به راحتی در کلینیک یا مطب پزشک انجام می‌شود و به هیچ عنوان نیاز به اتاق عمل و انجام بیهوشی نیست و به راحتی با استفاده از بی‌حس کننده‌های موضعی بدون درد بوده و با استفاده از پَد محل مورد نظر شستشو و ضدعفونی می‌شود و ژل تزریق و ماساژ داده می‌شود.

کل این فرآیند در چند دقیقه انجام می‌شود و بعد از تزریق فرد توضیحات لازم در مورد مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر به واژن را از پزشک دریافت می‌کند و به منزل می‌رود.

عوارض تزریق ژل واژینال و راه‌های درمان آن

قرمزی: این حالت موقتی است و پس از 48 تا 72 ساعت از بین می‌رود.

عفونت سطحی: در این مورد معمولاً از پمادهای آنتی‌بیوتیک تجویز شده توسط پزشک استفاده می‌شود و داروهای خوراکی به موقع استفاده می‌شود.

تورم و کبودی: به دلیل خونریزی زیر پوست و جذب و از بین رفتن است.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل در واژن (اندام تناسلی زنان)

1- محل باید خشک و از ترشحاتی که باعث عفونت می‌شود پاک شود. استفاده از پد روزانه توصیه می‌شود هر چهار تا شش ساعت یک‌بار تعویض شود.

2- به مدت یک هفته رابطه جنسی نداشته باشید.

3- استعمال دخانیات، قلیان و مشروبات الکلی ممنوع است

4- از دستکاری واژن و ماساژ خودسرانه خودداری کنید.

5- فعالیت‌های سنگین که باعث تعریق بیش از حد در ناحیه تناسلی می‌شود نداشته باشید.

6- از رفتن به استخر، سونا و استخر خودداری کنید.

7- بعد از دو روز می‌توانید به حمام بروید و در حمام از آب ولرم استفاده کنید.
8- ناحیه واژن را با صابون معمولی بشویید.

تزریق ژل به لابیا چگونه انجام می‌شود؟

ابتدا ناحیه فرج با محلول ضد عفونی کننده تمیز و خشک می‌شود. سپس محل استفاده با یک خودکار نشانگر پوست مشخص می‌شود. تزریق اسید هیالورونیک با استفاده از کانول مخصوص HA (لوله نازک) انجام می‌شود. پس از تزریق بی‌حسی موضعی، پوست با یک سوزن سوراخ کننده کوچک سوراخ می‌شود و سپس یک کانول از طریق سوراخ وارد می‌شود. انژکتور اسید هیالورونیک که به داخل کانول پیچ می‌شود، اسید هیالورونیک را به آرامی به بافت زیر جلدی تزریق می‌کند. پس از تزریق، یک ماساژ سبک روی لب‌های بزرگ انجام می‌شود تا توزیع اسید هیالورونیک در بافت تسهیل شود.

برای هر لابیا حجمی که باید در یک جلسه اعمال شود نباید از 1-5/1 سی‌سی تجاوز کند. در صورت لزوم می‌توان مقدار دیگری را پس از یک هفته تزریق کرد. این روش به طور متوسط 5 دقیقه طول می‌کشد. این یک روش کاملاً بدون درد، راحت و سرپایی است.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به واژن

پس از تزریق فیلر روی لابیا ماژور، بیمار باید به مدت 7 روز از آب گرم، استخر، سونا و چشمه‌های آب گرم دور بماند. همچنین بیمار باید در این دوره از رابطه جنسی خودداری کند. اسب‌سواری و دوچرخه‌سواری نیز به مدت یک هفته ممنوع است. نوشیدن حدود 3 لیتر آب در 2-3 روز اول پس از تزریق باعث افزایش جذب آب فیلر می‌شود.

در اصل دوره نقاهت تزریق فیلر به بیکینی طولانی‌مدت نیست و در صورتی که دستورات و توصیه‌های پزشک را به طور کامل رعایت نمایید دچار هیچ‌گونه مشکلی نخواهید شد و دوران نقاهت شما به راحتی سپری می‌شود.

ماندگاری تزریق ژل به واژن

ماندگاری تزریق ژل به واژن

به طور کلی اثر استفاده از اسید هیالورونیک 6-8 ماه باقی می‌ماند. اگرچه فیلرهای ماندگارتری در بازار وجود دارد، اما استفاده از چنین موادی در ناحیه تناسلی توصیه نمی‌شود. هیچ اشکالی در تکرار دوره‌ای آن در صورت تمایل وجود ندارد.

شما می‌توانید بعد از گذشت چندین ماه در صورت کاهش اثر آن مجدد به مطب پزشک مراجعه نمایید و بعد از معاینه شما در صورت صلاحدید پزشک مجدد جلسه ترمیم تزریق فیلر به بیکینی انجام می‌شود.

پس از تزریق فیلر اسید هیالورونیک به لابیا ماژور، ناحیه تناسلی خارجی بهبود می‌یابد، پر می‌شود، این مرطوب‌تر و رنگ آن روشن‌تر می‌شود همچنین جوان‌سازی قابل‌توجهی حاصل می‌شود بنابراین، رضایت بیمار از این روش بسیار بالاست.

گاهی اوقات می‌توان از فیلرها برای جراحی واژن باربی استفاده کرد. در حین انجام عمل‌هایی مانند لابیاپلاستی و سفت کردن واژن می‌توان فیلر ناحیه تناسلی را نیز در همان جلسه انجام داد.

0/5 (0 نظر)

مقالات مرتبط

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مجموعه کلینیک‌های سینایار در حال حاضر در شهرهای اصفهان، کیش و مسقط (کشور عمان) دایر می‌باشند و به صورت تخصصی در زمینه پوست، مو و زیبایی فعالیت دارند

ساعات کاری کلینیک
شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18
پنج‌شنبه: 8 الی 12